Jokunen asia...
Onkos toi korealaisilla pelannut Everton se vanha dortmundilainen. Siitä olen kuullut viimeksi, kun Newcastle etsi sopimuksetonta superhyökkääjää. Harkitsivat brassia, mutta ottivat paremman eli Shefkin.
Se Dortmundissakin pelannut oli Ewerthon, joka on ilmeisesti nykyään jossain Qatarissa keräämässä rahaa elättääkseen perheensä. Seognamin Everton näyttäisi olevan '86 syntynyt Everton Leandro dos Santos Pinto, joka on ollut mm. PSG:ssä kirjoilla.
Hieno juttu tosiaan, että HSV voitti tämän turnauksen, vaikka vastus nyt ei mitään hirveän tasokasta ollutkaan. Tänään on muuten arvottu DFB-Pokalin ensimmäisen kierroksen vastus (Karlsruhe vieraissa 19.8.). Siitä se uusi kausi alkaa
Edit. Voidaanko muuten ajatella, että Badeljin (mahdollisen) hankkimisen jälkeen Tören jatkaminen ei olekaan enää niin selvää?