FutisForum2 - JalkapalloFutisForum2 - Jalkapallo
03.08.2025 klo 09:45:27 *
Tervetuloa, Vieras. Haluatko rekisteröityä?
Aktivointiviesti saamatta? Unohtuiko salasana?

Kirjaudu käyttäjätunnuksen, salasanan ja istunnonpituuden mukaan
Uutiset: Foorumi aukeaa nopeasti osoitteella ff2.fi!
 
Yhteys ylläpitoon: [email protected]

Foorumilla päivitys 27.5.25 klo 23-24. Lisäämme GA4:n sivustolle

Sivuja: 1 ... 49 [50]
 
Kirjoittaja Aihe: F.C. Internazionale Milano 2011-2012 - Mutta missä on Matrix?  (Luettu 106038 kertaa)
0 jäsentä ja 1 vieras katselee tätä aihetta.
interista

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Internazionale


Vastaus #1225 : 03.08.2012 klo 09:10:40

Eilen tuli 3-0 voitto huipputunnelmaisesta Splitistä. Peli oli melko hyvää, plussat eritisesti Guarinille, Sneijderille, Palaciolle ja vaihdosta tulleelle Coulle. Eiköhän tämä ottelupari ollut tässä jaseuraavassa osassa sitten vielä enemmän nuorukaisia.

Interin on huhuttu tehneen 27 meur tarjouksen Lucasista, peliesityksistä riippuen voi nousta ad 32, ja tämä olisi hyväksytty. Tosin SP:n varapressa kieltää tämän. Kuka tekisi uuden aloituksen?
Mogitus

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Internazionale


Vastaus #1226 : 03.08.2012 klo 11:53:28

Aika löysällä munalla pelailua oli eilen, Hajdukista ei ollut kyllä mihinkään. Coutinhon maali oli loistava.

Sky tuosta Lucas-jutusta taisi uutisoida. En tiedä mikä tilanne on Skyn osalta Italiassa, mutta briteissähän he ovat nykyään vedonlyöntibisneksessä, joten kaikenlaisten huhujen levittely on heidän omissa intresseissään. En laittaisi vielä paljoa painoa noille jutuille.
ex-adriano

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: JIPPO, Karnevalistinen kannattajatyyli


Vastaus #1227 : 03.08.2012 klo 17:17:03

Aivan loistava esitys eilen! Ylos

Osittain isäntien paska ote auttoi, mutta kyllähän tuo oli vahva startti tulevaan kauteen. Hyökkäyspeli toimi todella tehokkaasti ja kroaatien pulustusta puhkottiin vähän väliä. Avausmaalissa loistavaa taistelua Militolta ja syöttö Sneijderille joka melkein ryssi koko paikan kikkailullaan, toisessa onnea mukana kun Yuton veto muutti suuntaa pulustajasta ja Coun maali puhdasta taitoa, upea sijoitus. Puolustus ei kovaan testiin joutunut ja ne harvat isäntien luomat tilanteet klaarattiin ongelmitta, pl. Silvestren aivan turha pallonmenetys toisella puoliajalla joka meinasi kostautua. Chivu ilmeisesti loukkaantui ensimmäisellä puoliajalla kun otettiin vaihtoon tauolla. Handanovicille varma startti ja nähdyn perusteella ei maalivahtipeli ole ongelmakohta ensikään kaudella. Jonathan myös pakko nostaa esille, loistavaa työtä molempiin suuntiin.

Moura-keisistä sen verran että mitähän se Branca on Brasiliassa oikein tehnyt? Sao Paulon varapressan mukaan Interiltä ei ole tullut mitään "virallista" ja he ovat keskustelleet siirrosta ainoastaan Manun kanssa jonka tarjouksen he ovat torjuneet. Haiskahtaa pahasti siltä että tämä siirto saatetaan munia pahemman kerran ellei Manu sitten suostu nostamaan tarjoustaan. Toisaalta onko Lucas pakko hankkia jos Sneijder jää ja Coutinho alkaa puhjeta loistoonsa?

Ayew-huhusta sen verran että nuorukainen pelasi eilen Marseillen EL-karsinnassa joten jos tulee niin europelejä ei ainakaan sitten pelaisi. Niin, eihän se vielä varmaa ole että Interkään europelejä syksyllä pelaa 8)
Moratti

Poissa Poissa


Vastaus #1228 : 03.08.2012 klo 18:45:26

Kädet riistiin että enskaudella voi syödä kalakukkoa katsomos ja katella ku Sneijder, Coutinho ja kumppanit perseraiskaa KuPsin.
ex-adriano

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: JIPPO, Karnevalistinen kannattajatyyli


Vastaus #1229 : 07.08.2012 klo 02:47:20

Kun Interillä ei panokset riitä ja Manu pihistelee niin nyt on sitten PSG valmis maksamaan Lucasista 45milj.€ ja tämä kyllä tiputtaa sinimustat pois tästä koneesta. Tuollaisia summia ei todellakaan löydy varastosta ja tämä suunnitelma on nyt hyvä haudata samantien. Laatua löytyy halvemmallakin ja Morattilta kyseltiin jo samantien Bolognan Ramirezista. Siirroista myös sen verran että Afellay olisi mahdollista saada lainalle Barcasta ja Schurrlen isän mukaan jälkikasvu ei ole siirtymässä Milanoon.

Mites muuten uusi kausiotsikko? Onko joku halukas tai jo aloittanut uuden topikin väsäyksen? Jos ei muut kerkeä tai halua niin voin yrittää ruveta raapimaan kasaan jonkinlaista laatua.
Mogitus

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Internazionale


Vastaus #1230 : 07.08.2012 klo 11:02:47

Anna mennä vaan jos ei kukaan hetkeen ilmoittaudu, että on jo aloittanut.

Hyvä tosiaan, että Lucas-saaga nyt loppui Interin osalta. Ei edes harmita, koska hinta olisi ollut niin helvetillinen (huhuissa oli 27m€ + 5m€ bonuksina).
ex-adriano

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: JIPPO, Karnevalistinen kannattajatyyli


Vastaus #1231 : 08.08.2012 klo 03:31:12

Uuden kausitopikin kirjoitus aloitettu. Tekstiä tuntuu syntyvän ainakin tällä hetkellä joten hetki menee 8)

 
Sivuja: 1 ... 49 [50]
 
Siirry:  

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines | Mainosvalinnat | Tietoa