• FutisForum2 - JalkapalloFutisForum2 - Jalkapallo
Päävalikko

Taas mennään maakunnista kohti tsadia

Aloittaja kieran, 12.08.2011 klo 20:26:08

0 Jäsenet ja 1 Vieras katselee tätä aihetta.

Mistä tulet kyytiin?

Kuopio
10 (7.3%)
Varkaus
3 (2.2%)
Mikkeli
7 (5.1%)
Joensuu
7 (5.1%)
Imatra
4 (2.9%)
Lappeenranta
13 (9.5%)
Kouvola
5 (3.6%)
Kotka
4 (2.9%)
EVVK
84 (61.3%)

Äänestäjiä yhteensä: 136

Phrog

#25
Lainaus käyttäjältä: Gorre - 13.08.2012 klo 23:55:41
Kiitos vinkeistä. Enpä tosiaan edes muistanut Vaasassa olevan lentokenttää. 81,55€ hintaan saisi menopaluun Finskiltä pe-la -reissulle :ylos:

Matsihan tosiaan pelataan niin myöhään, että yöpyä täytynee joka tapauksessa etelässä eikä se varsinaisesti olekaan reissun suurin ongelma.

Näyttää olevan päälle satasen jos ei halua lähteä aamukuudelta. :alas:

Kai täytyy tyytyä Flyben ryöstöhintoihin (Kruunupyystä) kuten ennenkin. 80€ hintaan olisi jo kannattanut ajaa Vaasaan ja lentää sieltä.

edit: No skyscannein kautta kun katsoo niin olisi tarjolla tosiaan 80€ hintaan lento Vaasasta kello 18. Siihen kieltämättä ehtisi mutta siinä saattaa jäädä pre match-pintit juomatta jos on myöhässä.

Gorre

#26
http://vertaa.top10matkatarjoukset.com

Tuota kautta hakemalla löytyi halvemmalla kuin vaikka Finskin omilta sivuilta ja lähtö klo 18 myös mahdollinen. Pre-match-homostelut toki jäävät lyhyeen :alas:

e. 82€ on halvin mitä itse saan Skyscannerin kautta esiin tuolle klo 18 lennolle lauantain paluulla ???

Phrog

Lainaus käyttäjältä: Gorre - 14.08.2012 klo 00:21:25
e. 82€ on halvin mitä itse saan Skyscannerin kautta esiin tuolle klo 18 lennolle lauantain paluulla ???

Joo sori olin pistänyt paluulennon sunnuntaille kun oli tarkoitus jäädä koko viikonloppu.


Incrível

Itseäkin kiinnostaisi kovasti bussikuljetus Vaasasta Stadiin. Taitaa olla vaan vähän liian myöhäistä tässä vaiheessa alkaa sellaista järkkäilemään. Mites noin muuten ovat vaasalaiset matseissa kulkeneet?

Voi olla, että tulee mentyä sitten Finskillä, jos ei muuten onnistu. VR:ää en viitsi noilla ryöstöinnoilla käyttää.

Ecca

Jotain muita Turusta lähdössä Suomi - Ranska peliin?

Pikku Torre ei järjestänyt bussia joten junalla todennäköisesti joutuu kulkemaan.

Jaakkima

Lainaus käyttäjältä: Ecca - 04.09.2012 klo 15:58:13
Jotain muita Turusta lähdössä Suomi - Ranska peliin?

Pikku Torre ei järjestänyt bussia joten junalla todennäköisesti joutuu kulkemaan.
Todennäköisesti klo 16 junalla menossa.

Seatbelt

#32
k

Seatbelt

#33
k

Terry

Ei Tku-Helsinki välin Intercityissä mitään ravintolavaunua ole, vain kärrymyynti.

Seatbelt

#35
k

Seatbelt

#36
k

BVB - Sudtribune

Kouvola/Myllykoskelta lähtevän autoon jos vielä mahtuu niin kyyti kelpais.

Sporden mikki

Helsinkiin päin mennessä voin ottaa Kouvolasta kyytiin mutta takas ei pääse ku vasta sunnuntaina koska SMJK:n 10v-juhlat.

Niin ja lähden jo joskus aamupäivällä paahtamaan Lappeenrannasta kohti pääkaupunkiamme.