Binders
Poissa
|
 |
Vastaus #725 : 07.03.2012 klo 00:14:29 |
|
2 viimeistä viikkoa hoettu jotain 2004 Depor-matsia, niin onhan se vain luonnollista pyllistää sitten totaalisesti, kun aika tulee. Toivottavasti tuosta nyt jäi edes jotain käteen jatkopaikan lisäksi. Mesbah, onko isojen pelien mies vai uusi Leandro Grimi? Aikamoista paskaa kyllä vetää 3-0 vieraissa sen jälkeen, kun kotona on ollut mahdollisuudet ehkä 6-0/6-1 voittoon ihan ilman värilasejakin. Ehkä voisi valmentajakin mennä hieman itseensä. Niin surullista kuin se onkin, niin taitaa Antonini olla paras vaihtoehto vasemman paikalle. Toki kaikkien kuntouduttua surkeiden vaihtoehtojen takia sitä Urbyakin voisi siellä joskus 90min kokeilla jos hänet on pakko avaukseen saada.
|
|
|
|
|
rasvapete
Poissa
Suosikkijoukkue: Jessica Rabbit
|
 |
Vastaus #726 : 07.03.2012 klo 00:21:05 |
|
Palermo-matsia en ole nähnyt, mutta jos Robinho siinä paljonkin loisti, niin kova oli tiputus. Voin sanoa elämäni aikana nähneeni melko paljon Milanin matseja ja niissä paskoja esityksiä yksilöiltä, mutta Robinhon tämänpäiväinen perseily menee kyllä erittäin korkealle. Ei voi ymmärtää. Uskomattoman huono ja takuulla vaarallisempi omilleen kuin vastustajalle.
Paljon paremmaksi eivät pistäneet Emmanuelson ja kerrassaan hirvittävän huonosti pakkina esiintynyt Mesbah.
Jaa. Ensimmäisellä puoliajalla Robinho oli mun laseissa ainoa hyökkäävä pelaaja, joka sai jotain positiivistakin aikaan. Olisikohan yllekirjoittaneelle kuitenkin käynyt se perinteinen Robinho- Urby sekaannus, hollantilainen kun taas esitti tänään parasta paskuuttaan parin oikein hyvän pelin jälkeen. Toista puoliaikaa en sitten kummemmin osaa kommentoida kun piti jatkuvasti käydä kaivamassa paskaa housuista. Huhhuh Milan. Osaavat noi pojat viihdyttää. Ja Allegrin Bonera-peliin! -rutiinille peukalot täältäkin. Nyt uskaltaa jo vähän naurahtaa. ...äh pikkuisen kakkaa tuli vieläkin.
|
|
|
|
|
Clocker
Poissa
Suosikkijoukkue: Feyenoord, AC Milan
|
 |
Vastaus #727 : 07.03.2012 klo 00:27:28 |
|
Huh, mitä kuraa. Eka puoliaika näytti lähinnä joltain junnujoukkueen harkkapeliltä tyttöjen joukkuetta vastaan, niinku asenteen puolesta. Koko matsin ajan läpimätiä olivat Mesbah (tosin propsit kivasta liukutaklauksesta Walcottiin) ja SES (pelasiko edes). Emanuelsonilta etenkin ekalla puoliajalla karmeita pallonmenetyksiä ja tyttöilyä; tokalla onneks paransi vähän. Vaikka MvB:tä on kehuttu, niin kyllä siltäkin niitä syöttöjä vastustajan jalkaan tuli liukuhihnalta. Ai niin, ja Nocerino: höyryävä kasa paskaa tänään, kulminoitui siihen "viimeistelyyn".
Parempia olivat sitten lähinnä Abate ja Abbiati. Robinho sentään yritti, mutta näytti jotenkin väsyneeltä. Zlatan yritti pari kertaa jotain, mutta näytti koko matsin siltä et tää homma on hoidettu. Oli kyllä yleisesti ottaen niin huono Milan kentällä, että hävetti kattoa tota matsia. Nyt olis taidettu niitä vanhoja herroja kaivata.
|
|
|
|
|
IlDiavolo
Poissa
Suosikkijoukkue: Nkunkun Milan
|
 |
Vastaus #728 : 07.03.2012 klo 00:30:02 |
|
Ja Allegrin Bonera-peliin! -rutiinille peukalot täältäkin. Nyt uskaltaa jo vähän naurahtaa.
 Ei Bonera ole laidassa ollut niin paha. Ne alkukauden koomailut tapahtuivat muistaakseni keskustassa. Jos Antonini ei pelaa niin rohkeasti vain Boneraa avaukseen Mesbahin tilalle. Vaikutti melkoiselta poikaselta tällaiseen peliin (vaikkei mikään junnu tod enää olekaan). Antoninin tasonnostolle muuten vielä  Aina kuitenkin toivonut kovasti Lucalle onnistumisia Milan-nutussa. Tulee hieman mieleen jopa Gilardinon ajat San Sirolla. Meikä toivoi viimeiseen asti, että hyökkääjä iskisi lopullisesti läpi sillä Gilaa fanitan. Ikävä ettei näin kuitenkaan käynyt.
|
|
|
|
|
Tatsi
Poissa
|
 |
Vastaus #729 : 07.03.2012 klo 00:49:25 |
|
Kyllähän T.Silvalta tuli pari niin karmaisevaa koomailua tänään, että taisi olla jopa Milanin puolustuksen surkein. Varmaan ensimmäistä kertaa urallaan. Mexesille 
|
|
|
|
|
Scudetto
Poissa
|
 |
Vastaus #730 : 07.03.2012 klo 01:02:08 |
|
Ei ollut kyllä minunkaan silmiini mikään vakuuttava esitys Thiago Silvalta. Muutoinkin viime aikoina osoittanut pieniä kuolevaisuuden merkkejä. Tuntuu, että Nestan poissaolo näkyy jossain määrin otteissa.
Mesbah oli kyllä aivan liian kovassa paikassa, ja etenkin ensimmäinen puoliaika oli aivan hirveää katseltavaa, kun Urby ja algerialainen yrittivät tukkia vasenta laitaa. Pelotti ilman palloa ja pallon kanssa. Van Bommel pelasi ok ottelun siihen nähden, että sai heti alkuun kortin. Taisi tosin olla MVB:n mies, joka teki ensimmäisen maalin.
Robinho oli kyllä käsittämättömän hitaan ja haluttoman oloinen. Onneksi oli Abbiatti.
|
|
|
|
|
Oronzo Canà
Poissa
Suosikkijoukkue: Le minne d'Agatha
|
 |
Vastaus #731 : 07.03.2012 klo 08:48:06 |
|
Mielestäni tuossa matsissa oli kaksi täysin eri kokonaisuutta ja siihen nähden pitää kyllä antaa kehuja siitä, että homma saatiin puoliajalla kasaan. Ekasta ei varmasti liene tarve puhua juurikaan, toka olikin jo sitten hallintaa. Ongelma oli vain,että Arsenal tarvitsi tässä kohtaa enää vain maalin saadakseen todellisen paniikin aikaiseksi. Onneksi myös Arsu alkoi ylipelata ja sitä kautta he eivät onnistuneet niin hyvin kuin ekalla puoliajalla ja toisaalta Milan sai pidettyä linjat tiiviinä.
Kyllähän tuossa poissaolotkin huomasi, joskaan se ei voi olla mikään syy. Emanuelsson oli valitettavasti heikko ja kyllä pitää yhtyä kritiikkiin Robinhoa kohtaan. Muuten, niin roima tasonnosto ja loppujen lopuksi italialaisittain jatkoon
|
|
|
|
|
Rivera
Poissa
Suosikkijoukkue: Pippo Inzaghi
|
 |
Vastaus #732 : 07.03.2012 klo 11:27:04 |
|
Olipa kamala peli. 2004 all over again.
Van Bommel oli Milanin paras jälleen kerran, vaikka ensimmäinen maali taisikin miehen piikkiin mennä. Valitettavaa, että hän missaa seuraavan ottelun. Abbiatti, Abate ja Aquilani myös selvisivät suhteellisen puhtain paperein.
Epäonnistujiksi voisikin sitten luetella melkein koko loppujoukkueen. Erityisesti Zlatan, Robinho, Thiago Silva, Mesbah ja Urby. Vähän huolestuttaa tuo Silvan tason lasku viime peleissä. Juvea vastaan oli Milanin puolustuksen heikoin ja eilen myös melko heikko esitys. Eilenkin tuli jonkin verran hänelle epätyypillisiä helppoja virheitä. Kai se Nestan poissaolo sitten näkyy? Mesbahista olen pitänyt tähän asti, mutta eilen oli täysin kuutamolla Walcottin ja kumppaneiden kanssa. Binho sortui perinteiseen neppailuun menettäen pallon lukuisia kertoja helposti. Tätä se on ollut liian usein tällä kaudella, vaikka viime aikoina heräämisen merkkejä on näkynytkin. Toisella puoliskolla paranti peliään, jolloin joukkoon mahtui muutama onnistunutkin suoritus. Zlatanilta tämä oli ehkä yksi huonoimpia pelejä, joita olen häneltä Milan-nutussa nähnyt. Perinteistä kävelyä ja pallon haudontaa ilman mitään tulosta. Ja Urby nyt oli Urby.
Jatkoon kuitenkin mentiin. Se lienee pääasia. Toivottavasti Prinssi kuntoutuu mahdollisimman pian, koska on käsittämättömän tärkeä palanen tätä joukkuetta ja tämänkin kilpailun jatkoonpääsyn kannalta elintärkeä.
|
|
|
|
« Viimeksi muokattu: 07.03.2012 klo 15:42:20 kirjoittanut Rivera »
|
|
|
|
|
Rivera
Poissa
Suosikkijoukkue: Pippo Inzaghi
|
 |
Vastaus #733 : 07.03.2012 klo 11:29:38 |
|
Ei Bonera ole laidassa ollut niin paha. Ne alkukauden koomailut tapahtuivat muistaakseni keskustassa. Jos Antonini ei pelaa niin rohkeasti vain Boneraa avaukseen Mesbahin tilalle. Vaikutti melkoiselta poikaselta tällaiseen peliin (vaikkei mikään junnu tod enää olekaan).
Tähän sama. Bonera menee laidalla mielestäni ihan hyvin rotaatiopelaajana. Siellä ajoittain esittänyt hyviäkin otteita. Keskustassa mies on huomattavasti pahempi katastrofi. Silti vaihtoehdot vaspan rooliin eivät kovin paljon naurata. Mesbah, Zambro, Antonini tai Bonera(joka taitaa viihtyä enemmän oikealla). Toivottavasti kesällä saataisiin tähän vihdoin jotain parannusta.
|
|
|
|
|
Pasin Sänki
Poissa
|
 |
Vastaus #734 : 07.03.2012 klo 12:45:31 |
|
Kyllähän SES oli eilen huonoin, peli parani paljon vaihdon myötä, eikä urbyn tarvinnut koko aikaa hoitaa itsensä ja Sesin puolustusvelvotteita yhtäaikaa.
No, hyvää kokemusta kuitenkin ja vielä varmasti paljon iloa Milanille Sesistä. Taktisesti tuo kokoonpano ei oikein Arsua vastaan toiminut, mutta kaikki ehjät miehet oli laitettava avaukseen joka loi kyllä taktiikallekin rajoituksia.
|
|
|
|
« Viimeksi muokattu: 07.03.2012 klo 12:50:20 kirjoittanut Pasin Sänki »
|
|
|
|
|
Ricardo Leite
Poissa
Suosikkijoukkue: Ylimieliset
|
 |
Vastaus #735 : 07.03.2012 klo 12:50:46 |
|
Zlatanin kritisointi ihmetyttää hieman. Osittain. Vaikka mies ei mainetekoihin pystynytkään, oli svenssoni Milanin pelastava takuumies kun toisella jaksolla ymmärrettiin, että selvitäkseen paineesta Milanin tulee kyetä pitämään palloa, hyökkäämään pitkiä hyökkäyksiä kyetäkseen taas puolustamaan seuraavaa Arsenalin rynnistystä. Ja Zlatan vei ne ykköspallot ja piti ne omilla.
Ok, totuttuun tasoon nähden huono matsi, mutta Zlatan taisi kuitenkin olla se ratkaiseva tekijä jatkoonmenon ja putoamisen kannalta.
|
|
|
|
|
Chingón
Poissa
|
 |
Vastaus #736 : 07.03.2012 klo 13:39:01 |
|
Zlatanin kritisointi ihmetyttää hieman. Osittain. Vaikka mies ei mainetekoihin pystynytkään, oli svenssoni Milanin pelastava takuumies kun toisella jaksolla ymmärrettiin, että selvitäkseen paineesta Milanin tulee kyetä pitämään palloa, hyökkäämään pitkiä hyökkäyksiä kyetäkseen taas puolustamaan seuraavaa Arsenalin rynnistystä. Ja Zlatan vei ne ykköspallot ja piti ne omilla.
Ok, totuttuun tasoon nähden huono matsi, mutta Zlatan taisi kuitenkin olla se ratkaiseva tekijä jatkoonmenon ja putoamisen kannalta.
this.
|
|
|
|
|
Oronzo Canà
Poissa
Suosikkijoukkue: Le minne d'Agatha
|
 |
Vastaus #737 : 07.03.2012 klo 15:12:24 |
|
Zlatanhan rytmitti usein hyökkäyksiä ja jopa hidasti niitä juuri siksi, ettei suinpäin mennä kaikki ylös vaan otetaan pidempi hyökkäys ja toisaalta sai pallollisilla ratkaisuillaan usein muutettua pelin painopistettä painottomalle puolelle, kun Arsulla oli aina kova kiire prässille pallolliseen ja sitä kautta voittamaan taas pallo. Zlatanhan oli itse asiassa todella hyvä juuri tuossa. Ei tehnyt maalia ja miinusta siitä, että menetti loppuhetkillä vastustajan 16-alueen tuntumassa todella typerästi pallon, koska tajunnut syöttääkään laidalle. Kuitenkin elintärkeä pelaaja eilen ja sellainen, joka kykeni rauhoittelemaan suurimman paniikin keskellä omia. van Bommelin ohella eilisiä kentän liidereitä, jollaiseksi myös Mexes nousi lopun muutamalla fantastisella katkolla, joita ilman olisi saatu jos ei muuta, niin Arsenalin läpiajoja.
Eilen alun sekoilu ja pari virhettä muuttivat todella suuresti pelin hengen, mutta on nostettava hattua toisen puoliajan tasonnostosta ja tilanteen psykologisesta kestosta ja sen kääntämisestä niin, että Arsenal lopulta myös panikoi itsensä ulos loppukiristä
|
|
|
|
|
Rivera
Poissa
Suosikkijoukkue: Pippo Inzaghi
|
 |
Vastaus #738 : 07.03.2012 klo 15:36:37 |
|
Noita helppoja pallonmenetyksiä hyökkäysalueella Zlatanilta sattui eilen useampikin eikä saanut hyökkäyksessä mitään konkreettista aikaan koko pelin aikana. Toki on niitä harvoja pelaajia, jotka tuota peliä pystyy rauhoittamaan ja pitämään palloa, mutta mielestäni kokonaisuudessa ruotsalainen epäonnistui eilen. Pitäisi varmaan katsoa matsi uudestaan, mutten taida pystyä.
Edit: Vähän pitää ottaa takaisin ja sanoa, että Zlatan piristyi toisella jaksolle koko joukkueen tavoin ja onnistui roolissaan paremmin. Arsenalin pelaajat joutuivat rikkomaan useampaan otteeseen miestä. Taisin olla sen verran shokkitilassa ensimmäisen puolikkaan jäljiltä odottaen vain sitä viimeistä tappoiskua, joten en pystynyt näkemään noita positiivisia juttuja toisella puoliajalla.
|
|
|
|
« Viimeksi muokattu: 07.03.2012 klo 17:10:45 kirjoittanut Rivera »
|
|
|
|
|
Chingón
Poissa
|
 |
Vastaus #739 : 07.03.2012 klo 15:39:41 |
|
Thiago Silvasta sen verran että se toinen maali meni toki täysin brassin piikkiin mutta sen jälkeen ja sitä ennen pelasi kyllä hyvin. Tuntuu ettää porukka tuomitsee tuon yhden virheen perusteella "ai se onkii kuolevainen". Olihan tuo silti monessa tilanteessa ihan vitun hyvä. Pelasi helvetin monessa tilanteessa pallon omille, missä joku toinen rajallisemmilla taidoilla varustettu pelaaja olisi pelannut pallon vain rajasta yli.
|
|
|
|
|
Mustanaamio
Poissa
Suosikkijoukkue: ACM
|
 |
Vastaus #740 : 08.03.2012 klo 13:37:53 |
|
Kalju ja kumppanit kaavailevat kesällä siirtoja Tevez&Mascherano kaksikkoon. Lisäksi Nestalle kaivataan manttelin perijää Ogbonnasta. elikkäs kontakteja otettu kia joorabchianiin, sekä Torinoon, josta kyselty Ogbonnan "lähtöhintaa".
|
|
|
|
|
tevez-aguero
Poissa
Suosikkijoukkue: AC Milan, Zenit, KuPS
|
 |
Vastaus #741 : 08.03.2012 klo 16:54:56 |
|
Kalju ja kumppanit kaavailevat kesällä siirtoja Tevez&Mascherano kaksikkoon. Vähänkö olisi unelma siirto ja Tevezin tuloon kesällä Milaniin uskon edelleen, mutta siihen päälle hänen kaveri Mascherano niin ei vois maistua enää paremmalta.
|
|
|
|
|
Scudetto
Poissa
|
 |
Vastaus #742 : 08.03.2012 klo 18:52:38 |
|
Thiago Silvasta sen verran että se toinen maali meni toki täysin brassin piikkiin mutta sen jälkeen ja sitä ennen pelasi kyllä hyvin. Tuntuu ettää porukka tuomitsee tuon yhden virheen perusteella "ai se onkii kuolevainen". Olihan tuo silti monessa tilanteessa ihan vitun hyvä. Pelasi helvetin monessa tilanteessa pallon omille, missä joku toinen rajallisemmilla taidoilla varustettu pelaaja olisi pelannut pallon vain rajasta yli.
Tällä(kin) kaudella liki jokaisen Milanin pelin nähneenä olen edelleen sitä mieltä, että Silva ei ole ollut viime peleissä aivan parhaimmillaan - vaikka toki muihin verrattuna hyvä on ollutkin. Räikein esimerkki tietysti tuo Arsenalin toinen maali, mutta esimerkiksi Juventuksen 1-1-maalissa Thiago olisi voinut puolustaa Matrin paremmin. Kun on tottunut tasaisiin huippuesityksiin, niin pienetkin notkahdukset jää mieleen.
|
|
|
|
|
Rivera
Poissa
Suosikkijoukkue: Pippo Inzaghi
|
 |
Vastaus #743 : 08.03.2012 klo 22:12:24 |
|
Tällä(kin) kaudella liki jokaisen Milanin pelin nähneenä olen edelleen sitä mieltä, että Silva ei ole ollut viime peleissä aivan parhaimmillaan - vaikka toki muihin verrattuna hyvä on ollutkin. Räikein esimerkki tietysti tuo Arsenalin toinen maali, mutta esimerkiksi Juventuksen 1-1-maalissa Thiago olisi voinut puolustaa Matrin paremmin. Kun on tottunut tasaisiin huippuesityksiin, niin pienetkin notkahdukset jää mieleen.
Juuri näin. Silva on pelannut aiemmin niin tasaisen vahvasti puolustuksen johtajana, että heikommat esitykset ottavat silmään sitäkin pahemmin. Arsenalia vastaan oli karmaisevan maalin lisäksikin tavallista heikompi ja epävarmampi tontillaan. Mexes on pelannut viime peleissä kaksikosta vahvemmin.
|
|
|
|
|
Pasin Sänki
Poissa
|
 |
Vastaus #744 : 08.03.2012 klo 22:32:44 |
|
Juuri näin. Silva on pelannut aiemmin niin tasaisen vahvasti puolustuksen johtajana, että heikommat esitykset ottavat silmään sitäkin pahemmin. Arsenalia vastaan oli karmaisevan maalin lisäksikin tavallista heikompi ja epävarmampi tontillaan. Mexes on pelannut viime peleissä kaksikosta vahvemmin.
Silvankin pitäis alkaa ottamaan pelikieltoja niin sais levätä välillä.
|
|
|
|
|
Chingón
Poissa
|
 |
Vastaus #745 : 08.03.2012 klo 22:52:18 |
|
Juuri näin. Silva on pelannut aiemmin niin tasaisen vahvasti puolustuksen johtajana, että heikommat esitykset ottavat silmään sitäkin pahemmin. Arsenalia vastaan oli karmaisevan maalin lisäksikin tavallista heikompi ja epävarmampi tontillaan. Mexes on pelannut viime peleissä kaksikosta vahvemmin.
LISÄTIETOJA kaivataan?
|
|
|
|
|
Milanello406
Poissa
Suosikkijoukkue: Rossoneri,KTP
|
 |
Vastaus #746 : 09.03.2012 klo 14:38:21 |
|
|
|
|
|
|
rasvapete
Poissa
Suosikkijoukkue: Jessica Rabbit
|
 |
Vastaus #747 : 10.03.2012 klo 03:52:00 |
|
http://www.goal.com/en/news/10/italy/2012/03/09/2956485/trapattoni-slams-ibrahimovic-for-allegri-criticismAina kun Zlatan jaksaa sanoa jotakin, niin se täytyy heti tulkita niin, että zlatku vihaa kaikkia ja uskoo olevansa parempi kuin kukaan ja on se saatanan pitkänaama ruotsalainen muutenkin homo ja tykkää miehistä ja on huono asia tykätä miehistä jne. Tämä oli tietysti odotettavissa, mutta jos jaksaa lukea Zlatanin koko kommentit, niin huomaa nopeasti kuinka paljon Z. arvostaa Allegria ja nykyistä joukkuettaan. Mutta: nyt kun vähän humalaisena käyn Arsupelin kimppuun (en ole aiemmin selvänä uskaltanut, huhhuh), niin on yllättävää, kuinka tälläkin foorumilla on unohdettu Allegrin vastuu. Täällähän me ollaan oikein jonossa haukuttu koko kentällinen pelaajia läpi, toinen toisensa jälkeen, jopa Silvan kimppuun on uskallettu hyökätä, (joo hymiö), täysin unohtaen, että Milanin kokoonpano oli varsin poikkeuksellinen Lontoossa. Kolme hyökkääjää kuulosti alunperin hauskalta ja nokkelalta kokeilulta, mutta jokainen joka näki Lontoon peliin huomasi varmasti, että pahimpia ongelmia Milanin pelissä oli, että jokainen korkea purkupallo meni suoraan takaisin Arselle (koska ketään ei ollut ottamassa niitä vastaan, siis käytännössä pelattiin ILMAN hyökkäävää keskikenttää). Okei, jos puolustus pelaa oikein ja itseluottamuksella, niin näitä korkeita purkupalloja ei pitäisi nähdä lainkaan. Mutta kävi jo 15 minuutissa selville ettei kovin kovaa luottamusta puolustuksessa ole, ja asiansa osaava valmentaja olisi tehnyt päätelmänsä ja muuttanut muodostelmaa heti viimeistään ensimmäisen maalin jälkeen. Ok, mikä tän kirjoitelman pointti nyt taas olikaan: Allegria tulee voida arvostella siinä missä muitakin Punaneekereitä. Kammottava peli Lontoossa menee mun kirjoissa lähinnä valmentajan piikkiin. Esim. Silva, jota yllä on haukuttu, oli lukuunottamatta sitä yhtä karmeaa hyi-vittu-purkua lukuunottamatta oma vahva itsensä, ja ilman tällaisia puolustajia toinen jakso olisi väistämättä johtanut putoamiseen. Oikein hävettää teidän puolesta, jotka jaksatte haukkua pelaajaa, joka on melkein yksinään pitänyt Munaa ...Milania pystyssa jo kaksi kautta. Yks maali sinne tänne. Kolme... no joo, kattokaa penkareelle. PS. Siis en tarkoita että Allegri olisi isommassa mittakaavassa huono valmentaja, päinvastoin, mutta Lontoon melkein-nöyryytys menee kyllä hänen piikkiinsä.
|
|
|
|
|
Chingón
Poissa
|
 |
Vastaus #748 : 10.03.2012 klo 10:18:56 |
|
Esim. Silva, jota yllä on haukuttu, oli lukuunottamatta sitä yhtä karmeaa hyi-vittu-purkua lukuunottamatta oma vahva itsensä, ja ilman tällaisia puolustajia toinen jakso olisi väistämättä johtanut putoamiseen. Oikein hävettää teidän puolesta, jotka jaksatte haukkua pelaajaa, joka on melkein yksinään pitänyt Munaa ...Milania pystyssa jo kaksi kautta. Yks maali sinne tänne. Kolme... no joo, kattokaa penkareelle.
Kiitos! Nämä tuomitsijat vois katsoa sen pelin edes kerran kunnolla läpi.
|
|
|
|
|
The Missionary
Poissa
Suosikkijoukkue: Suomen maajoukkueet
|
 |
Vastaus #749 : 10.03.2012 klo 11:02:48 |
|
Rasvapeteltä vähän parempaa kännisettiä kuin itseltäni aikoinaan (tämä känniavautumiseni Zlatanin läpsimisistä  ). Mutta voin kyllä allekirjoittaa koko postauksen. Jos jokin oli Milanin pelissä pielessä Arsua vastaan, se oli se, että annettiin Arsenalin pelata vahvuuksillaan koko ensimmäisen puoliajan ajan. Tähän johti mm. kolmen hyökkääjän rintama, sillä kaikki kolme hyökkääjää oli menossa heti ihan liian äkkiä ylös ja keskikentän ja hyökkäyksen väliin jäi muutama vastustajan pelaaja, jolloin oli vaikeampaa saada syöttöä hyökkääjille. Tätä kun vertaa normaaliin peliin, jossa yksi pelaaja on kymppipaikalla ja Zlatankin on yleensä hakemassa palloa alhaalla, on ero suuri. Nyt kun tuli pallonmenetyksiä keskialueella, pääsi Arsu iskemään nopeasti vastaan ja hyökkäyssuuntaan matkalla ollut keskikenttä oli auttamatta jäljessä puolustuksessa. Arsenal pääsikin sitten hyökkäämään kovalla vauhdilla van Bommelia ja toppariparia vastaan, laitapakitkin kun olivat aika usein jo liikkumassa hyökkäämään, eivätkä millään ehtineet ajoissa alas. Tulipa taas epäselvää tekstiä, toivottavasti joku saa selvää...
|
|
|
|
|
|
|
|