UueMOu
Poissa
Suosikkijoukkue: Allianced Clubs
|
 |
Vastaus #425 : 10.01.2012 klo 00:15:53 |
|
Onhan tuo Leedsi kyllä kehno.
|
|
|
|
|
Decarol
Poissa
Suosikkijoukkue: Suomifutis
|
 |
Vastaus #426 : 10.01.2012 klo 00:20:34 |
|
Onhan tuo Leedsi kyllä kehno.
On. Melkoisen pitkä matka Leedsillä on vielä Valjussa pärjäämiseen.
|
|
|
|
« Viimeksi muokattu: 10.01.2012 klo 09:33:15 kirjoittanut Decarol »
|
|
|
|
|
Okan Sakset
Poissa
Suosikkijoukkue: Ilves
|
 |
Vastaus #427 : 10.01.2012 klo 00:24:25 |
|
Eihän Leedsin taktiikassa ole mitään järkeä. Jos pelaa kovempaa joukkuetta vastaan niin pitäisi pystyä myös pitämään palloa ajoittain.
|
|
|
|
|
Seitan
Poissa
|
 |
Vastaus #428 : 10.01.2012 klo 09:27:08 |
|
Väykkä näytti omat puheensa todeksi. Tuosta haastattelustahan oli rivien välistä luettavissa, että champissa mennään liian kovaa Väykälle. Eilenhän sen näki. Hyvin jaksoi 45min. Sen jälkeen näkymätön ja pari räikeää virhettä ennen vaihtoon tuloa.
|
|
|
|
|
Elmo
Poissa
Suosikkijoukkue: @JyvaskylanFutis
|
 |
Vastaus #429 : 10.01.2012 klo 10:56:37 |
|
Erittäin epätasainen oli Väykkä. Ekan 45:n oli ajoittain suunnilleen joukkueensa paras, mutta sitten vastapainoksi helppoja virheitäkin tuli. Toisella puoliajalla tuli sitten enää noita virheitä.
|
|
|
|
|
turtle
Poissa
Suosikkijoukkue: SJK, Pacers, Saints
|
 |
Vastaus #430 : 10.01.2012 klo 11:29:55 |
|
Ottelun jälkeisiä tunnelmia LUFCTALKISTA: * Mika Varyrynen was fab until he had to be replaced Toisaalta: We weren't great, but just remember how young our team was, the likes of Lees, Thompson and Clayton did fantastic and completely outshone our more experienced players like Becchio, Nunez and Varynen.
|
|
|
|
|
Papin
Poissa
|
 |
Vastaus #431 : 14.01.2012 klo 20:16:08 |
|
Jaaha, Leedsin suomalaisten osat vaihtuneet: Väykkä ei mahdu edes penkille, ja Miklu pelaa pieniä minuutteja. Onkohan Väykkä yksi niistä kavereista, joille osoitetaan ovea tammikuussa?
|
|
|
|
|
Callit
Poissa
|
 |
Vastaus #432 : 14.01.2012 klo 20:29:49 |
|
Jaaha, Leedsin suomalaisten osat vaihtuneet: Väykkä ei mahdu edes penkille, ja Miklu pelaa pieniä minuutteja. Onkohan Väykkä yksi niistä kavereista, joille osoitetaan ovea tammikuussa?
Miten helvetissä Väykän taso on tippunut näin nopeasti? Pelasi kuitenkin kai viime kaudella 30 matsia Höllännin liigaa ja teki 8 maalia plus alusti 4. Ihmettelin jo kesällä laimeaa kysyntää, mutta nyt tuntuu, että managerit ym. olivat ihan oikeassa dissatessaan miestä.
|
|
|
|
|
superDISA
Poissa
|
 |
Vastaus #433 : 14.01.2012 klo 20:39:40 |
|
Väykän taso laski mielestäni todella nopeasti hienon viime kauden jälkeen. Esitti Heerenveenissä jatkuvasti hyviä otteita niissä peleissä, mitä streameilta tuli väijyttyä. Vaikea tälle edes keksiä edes mitään selitystä. Olisikohan itseluottamus karissut, kun siirtomarkkinoilla ei ollut kysyntää? Pelasi todella huonosti esimerkiksi viime kesän maaotteluissa, eikä nyt näytä sen valoisammalta.
|
|
|
|
|
Elmo
Poissa
Suosikkijoukkue: @JyvaskylanFutis
|
 |
Vastaus #434 : 14.01.2012 klo 21:31:51 |
|
Jaaha, Leedsin suomalaisten osat vaihtuneet: Väykkä ei mahdu edes penkille, ja Miklu pelaa pieniä minuutteja.
Veikkaisin kyllä, että Väykkä on loukkaantuneena. Cupin pelissä Arsenalia vastaan sai juuri ennen vaihtoaan jonkinlaisen vamman.
|
|
|
|
|
Blanchflower
Poissa
|
 |
Vastaus #435 : 18.01.2012 klo 15:41:12 |
|
Leeds on hyväksynyt Norwichin tarjouksen kapteenistaan, Jonny Howsonista, jonka sopimus oli umpeutumassa kesällä - vaikka sieltä nyt jotain on ehkä tulossa sisäänkin, niin ei tuo uutinen Väykän kannalta nyt ainakaan huono ole.
|
|
|
|
|
D. Harms
Poissa
Suosikkijoukkue: Puistofutis
|
 |
Vastaus #436 : 18.01.2012 klo 19:12:28 |
|
Väykän taso laski mielestäni todella nopeasti hienon viime kauden jälkeen. Esitti Heerenveenissä jatkuvasti hyviä otteita niissä peleissä, mitä streameilta tuli väijyttyä. Vaikea tälle edes keksiä edes mitään selitystä. Olisikohan itseluottamus karissut, kun siirtomarkkinoilla ei ollut kysyntää? Pelasi todella huonosti esimerkiksi viime kesän maaotteluissa, eikä nyt näytä sen valoisammalta.
Väyrynen pelasi Arsenalia vastaan ensimmäisen puoliajan todella hyvin, jonka jälkeen väsyi ja alkoi tekemään virheitä. Eikö kunto ole kohdallaan vai onko Englannissa tempo todellakin noin eri luokkaa kun Eredivisiessä? Leedsin pelityyli on muuten täysin sopimaton Väykälle, joka on tottunut pelaamaan näppärää lyhytsyöttöpeliä Hollannissa.
|
|
|
|
|
erno
Poissa
Suosikkijoukkue: RMA, Dortmund, City, United, Chelski, Bayern, Arsu
|
 |
Vastaus #437 : 19.01.2012 klo 10:16:54 |
|
Kyllähän noista hyvistä Eredivisie pelaajista osa pysyy Valioliigankin tempossa ihan hyvin mukana välittömästi siirtonsa jälkeen. Hyvin harva mistään tuleva suorittaa ensimmäisellä kaudella mitään totaalidominanssia, mutta ei tuo tempoero millään selvitä sitä että väykkä oli silminnähden puhki 40min pelin jälkeen. Heikko preseason ja liian vähän peliaikaa?
|
|
|
|
|
|
|
simo hylje
Poissa
Suosikkijoukkue: Lahti
|
 |
Vastaus #439 : 19.01.2012 klo 14:58:05 |
|
Kuulemma nivunen vaivaa ja magneettikuvista selviää onko jotain häikkää.
|
|
|
|
|
Muna
Poissa
Suosikkijoukkue: Leeds United FC, Olympique Gymnaste Club de Nice
|
 |
Vastaus #440 : 20.01.2012 klo 16:24:38 |
|
Nyt kun Fabian Delph tuli lainalle niin Väykän peliaika varmasti kortilla, Miklun tilanne näyttää itseasiassa nyt jopa paremmalta...
|
|
|
|
|
iocus
Poissa
|
 |
Vastaus #441 : 21.01.2012 klo 04:53:57 |
|
Delphin laina toki vaan 28 päivän pesti. Mutta kausihan alkaakin olla lähes ohi siinä vaiheessa Väykän tilanteessa.
|
|
|
|
|
KuPSsince1979
Poissa
Suosikkijoukkue: Hoppee on häppee
|
 |
Vastaus #442 : 24.01.2012 klo 17:04:27 |
|
Kuulemma nivunen vaivaa ja magneettikuvista selviää onko jotain häikkää.
http://yle.fi/urheilu/lajit/jalkapallo/ulkomaat/2012/01/luumustelma_kiusaa_vayrysta_3200502.html Luumustelma kiusaa Väyrystä
Suomen jalkapallomaajoukkueen keskikenttämies Mika Väyrystä ei ole nähty seurajoukkueensa Leedsin kokoonpanossa sitten tammikuun ensimmäisen viikonlopun FA cupin ottelun. Syynä tähän on kiusallinen vamma, joka on pitänyt Väyrysen katsomon puolella.
- Arsenal-ottelun jälkeen löytyi nivusesta luumustelma ja se on pakottanut minut jättämään nyt kaksi edellistä peliä väliin. Olen yrittänyt harjoitella normaalisti, mutta nivunen kipeytyy niin paljon, että on ollut pakko pitää huilia, Väyrynen kertoi.
Toivoa paremmasta kuitenkin on ja parhaassa tapauksessa suomalainen saattaa palata Leedsin kokoonpanoon jo tulevana viikonloppuna.
- Nyt tiistaina nivuseen laitetaan piikkiä ja sen päälle on pari päivää ihan lepoa. Sen toivotaan lievittävän kipua ja antavan mahdollisuuden taas pelata.
|
|
|
|
|
JM
Poissa
|
 |
Vastaus #443 : 23.02.2012 klo 17:18:36 |
|
Väyrynen on tuskaillut alkuvuoden nivusvaivojen kanssa. Hän on palannut seurajoukkueensa Leedsin joukkueharjoituksiin, mutta ei ole täydessä kunnossa, minkä takia myös tämän viikon ottelu jäi keskikenttämieheltä väliin. Väyrysen kohdalla ei haluta ottaa turhia riskejä ja hän jää sivuun Itävalta-ottelusta. http://www.palloliitto.fi/viestinta/?num=202586
|
|
|
|
|
lowquote
Poissa
|
 |
Vastaus #444 : 24.02.2012 klo 21:52:44 |
|
Mika Väyrynen joutuu leikkaukseen - YLE UrheiluJalkapalloilija Mika Väyrysen joutuu leikkauspöydälle. Pitkään jatkunut nivusvaiva ei ole toipunut, ja Suomen maajoukkueen keskikenttämies joutuu leikkaukseen. Englantilaista Leedsiä edustava Väyrynen kertoi Twitterissä, että nivunen leikataan maanantaina. Suomen A-maajoukkueen päävalmentaja Mixu Paatelainen valitsi Väyrysen Itävallan kohtaavaan joukkueeseen, mutta tämä joutui jäämään maaottelusta pois vammansa vuoksi. Tilalle nostettiin FC Interin Mika Ojala.
|
|
|
|
|
|
Louhikkokoskettaja
|
 |
Louhikkokoskettaja
Vastaus #445 : 24.02.2012 klo 22:14:07 |
|
Taitaa siis urakka Leedsissä olla operaation myötä paketissa.
Riippuu tietysti operaation laajuudesta, mutta eiköhän huilia ole pari kuukautta edessä ja toivuttuaan kauden loppuhetkillä Väykkä tuskin enää Warnockin kuvioihin nousee, kun sopimuskin katkolla ja optiota tuskin käytetään.
|
|
|
|
|
JM
Poissa
|
 |
Vastaus #446 : 24.02.2012 klo 22:50:53 |
|
Saldoksi jäi 10 ottelua (2 avauksessa), 230 min, ja ei maaleja.
Melkoinen pudotus viime kauteen verrattuna (30 ottelua avauksessa & 8 maalia Hollannin liigassa).
|
|
|
|
|
PG
Poissa
Suosikkijoukkue: Dynaaminen taitotasoylivoima pienessä tilassa
|
 |
Vastaus #447 : 24.02.2012 klo 22:52:43 |
|
Klubiin parantelemaan, varmistamaan mestaruus, auttamaan Eurooppaan ja sitten vaikka ilmaiseksi pois 
|
|
|
|
|
J.P. Sarja
Poissa
|
 |
Vastaus #448 : 24.02.2012 klo 22:54:59 |
|
voi voi.
|
|
|
|
|
PG
Poissa
Suosikkijoukkue: Dynaaminen taitotasoylivoima pienessä tilassa
|
 |
Vastaus #449 : 24.02.2012 klo 22:55:21 |
|
"ihan hyvä  " e. ehdit poistaa? 
|
|
|
|
|
|
|
|