Tukeem Abdullah Jafer
Poissa
|
 |
Vastaus #575 : 26.02.2012 klo 04:23:11 |
|
Vautsi mitä laatua - todellista maailman huippua. Jonkun arvion mukaan maailmassa on noin puolimiljoonaa ammattijalkapalloilijaa. Keskiarvoisesti tämä ryhmä sijoittuisi siihen parhaaseen yhteen prosenttiin. Olet siis aivan oikeassa. Ei varmaan muuta kehumista Roman junnuissa, kun 2004 sieltä tuli 1 "laadukas" pelaaja enemmän ? Merkittävin erohan ei synny siitä yhden Serie A -pelaajan erotuksesta vaan kokonaisuudesta. Tässä isossa kuvassa tulee huomioida myös se, että jos Aquilani, Galloppa ja Corvia olisivat pelanneet tuossa Roman Primavera-mestaruuden voittaneessa joukkueessa, Roma kasvattamien Serie A -pelaajien määrä olisi tässä vertailussa Juveen nähden kaksinkertainen. Se on valtavasti. Kokonaisuuteen kuulu myös se, kuinka moni pelaaja on esiintynyt oman seuransa paita päällä Serie A -kentillä. Eli onko junioriosasto pystynyt tuottamaan pelaajia edustusjoukkueeseensa. Aiemmassa viestissäni mainituilla Viareggio-voittajilla on vyöllään yhteensä 9 ottelua Juven edustusasussa. Vastaavasti mainituilla Roma-pelureilla on tahkottuna yhteensä 290 peliä punakeltainen edustusnuttu yllään. Sekin on hyvä huomioida, että Roman pelaajat ovat yhtä poikkeusta lukuun ottamatta Rooman provinssin alueelta huipulle nostettuja. Juven kaivausalue on sen sijaan lähes rajaton. Tämähän kaikki kertoo aika paljon junioritoiminnan laadusta ja sen valtavista eroista Roman ja Juventuksen välillä. Eikä kyse ole vain siitä, mitä pystyy tuottamaan omalle seuralle vaan myös siitä, mitä pystyy tuottamaan italialaiselle jalkapallolle – ja jalkapallolle yleensäkin.
|
|
|
|
Herstein
Poissa
Suosikkijoukkue: Heitto
|
 |
Vastaus #576 : 26.02.2012 klo 17:33:45 |
|
Noh, vituiksihan se homma taas vähemmän yllättäen meni  On kyllä uskomattoman epätasainen tämä tämän kauden Roma.
|
|
|
|
ASR
Poissa
Suosikkijoukkue: AS Roma
|
 |
Vastaus #577 : 26.02.2012 klo 17:54:19 |
|
Roma = De Rossi & Totti, taashan se nähdään. Pjanic ja Gago harvinaisen kujalla tänään, toivottavasti parantavat toiselle puoliajalle. Marquinhokin voisi säätää pyssyänsä toistakymmentä pykälää vasemmalle.
|
|
|
|
Herstein
Poissa
Suosikkijoukkue: Heitto
|
 |
Vastaus #578 : 26.02.2012 klo 17:55:37 |
|
Noh, onneksi kovavireinen Borini sentään kavensi tuohon jakson loppuun. Tasapeli nyt ainakin tuosta pitäisi kaapia, vaikka sekin aikamoinen pettymys olisi.
|
|
|
|
ASR
Poissa
Suosikkijoukkue: AS Roma
|
 |
Vastaus #579 : 26.02.2012 klo 18:21:24 |
|
Ja näin taas. Mitä helvettiä tuo Damato sekoilee??? Sama olis jättää näissä peleissä tuo pallottelu vähemmälle kun se ei nähtävästi näitä bussijoukkueita vastaan toimi. Antaisivat pallonhallinnan vastustajalle ja iskisivät itse vastaan. Luulis että jotain oltais opittu kun kohta 3/4 osaa kaudesta takana.
|
|
|
|
Herstein
Poissa
Suosikkijoukkue: Heitto
|
 |
Vastaus #580 : 26.02.2012 klo 18:30:05 |
|
Selostajakin naureskelee Roman puolustukselle, tai oikeastaan sen puuttumiselle. Olihan tuo 3-1 maali taas kyllä niin hulvattomasti hoidettu että oksat pois. Mitähän tuo Osvaldo mahtoi tehdä kun sai suoran punaisen? Jotai se vissiin siellä maassa mutisi, muuta syytä en keksi.
|
|
|
|
Bimbo d'Oro
Poissa
Suosikkijoukkue: Associazione Sportiva Roma, Los Angeles Lakers
|
 |
Vastaus #581 : 26.02.2012 klo 18:31:00 |
|
Denisin hattu, siihen riitti se peli tältä erää. Niin hirveää kuraa ettei tuota kestä katsoa.
|
|
|
|
ASR
Poissa
Suosikkijoukkue: AS Roma
|
 |
Vastaus #582 : 26.02.2012 klo 18:58:22 |
|
Miksi muuten Kjaer ja De Rossi oli katsomossa?
|
|
|
|
Anjovis-Muna
Poissa
Suosikkijoukkue: 6 Unica,ASR!
|
 |
Vastaus #583 : 26.02.2012 klo 19:34:11 |
|
Vittuilivat ja ottivat yhteen. Kjaerin vika tämäkin tappio. Vitun paska blondi.
|
|
|
|
Herstein
Poissa
Suosikkijoukkue: Heitto
|
 |
Vastaus #584 : 26.02.2012 klo 22:13:32 |
|
DDR vissiin tullut aamulla vähän myöhässä reeneihin ja tästä syystä LE sitten pudotti hänet pois kokoonpanosta. Nyt luonnollisesti huhuillaan DDR:n ja hispaanon välirikosta, mikä toivottavasti ei ole totta.
|
|
|
|
ackaz
Poissa
Suosikkijoukkue: Tapiola
|
 |
Vastaus #585 : 27.02.2012 klo 09:54:56 |
|
DDR vissiin tullut aamulla vähän myöhässä reeneihin ja tästä syystä LE sitten pudotti hänet pois kokoonpanosta. Nyt luonnollisesti huhuillaan DDR:n ja hispaanon välirikosta, mikä toivottavasti ei ole totta.
En jaksa uskoa, että DDR noin pienestä suuttuisi valmentajalle, jota on nimittänyt uransa parhaaksi valmentajaksi.
|
|
|
|
Rivelino
Poissa
Suosikkijoukkue: AS Roma
|
 |
Vastaus #586 : 27.02.2012 klo 14:37:15 |
|
5 vierasmatsia tämän vuoden puolella (jos Coppan vierailu Torinoon lasketaan mukaan) saldolla 0-1-4 ja maalierolla 4-13. Ei ole hääviä...
|
|
|
|
Anjovis-Muna
Poissa
Suosikkijoukkue: 6 Unica,ASR!
|
 |
Vastaus #587 : 27.02.2012 klo 15:37:31 |
|
Loppuu kyllä tämän paskan seuranta, jos ensi kierroksella tulee tappio.
|
|
|
|
Rivelino
Poissa
Suosikkijoukkue: AS Roma
|
 |
Vastaus #588 : 27.02.2012 klo 15:46:03 |
|
Ensi vuoden joukkueen siivoamisen suunnittelun voi hyvin aloittaa jo nyt:
OUT:
Lobont - Ei käyttöä Cicinho - Ei käyttöä, sopimus loppuu Jose Angel - Taso ei riitä Cassetti - Liian vanha, sopimus loppuu Bojan - Taso ei riitä. Sopimus muotoiltu siten, että Roma voittaa kun palauttaa Bojanin kataloniaan. Simplicio - Back up pelaajia keskikentälle jo tarpeeksi ,jos Greco ja Perrotta jäävät. Pizarro - Lähti jo ja ikä alkaa painaa.
IN:
Stekelenburg Curci Burdisso Heinze - Yksi vuosi lisää kolmos- tai nelostopparina ansaittu. Rosi Taddei - Parjauksen kohteena ollut pelaaja on ollut kauden harvoja valopilkkuja. Todellinen sotaratsu. Pjanic De Rossi Gago - Lunastetaan Perrotta - Hyöty joukkueelle vähenevä, mutta ensi kautta koskeva sopimus jo tehty. Taso riittävä back up -pelaajaksi. Greco - Oma kasvatti, jonka taso myös riittävä back up -pelaajaksi. Viviani Totti Borini - Lunastetaan myös toinen puolikas Parmalta. Piscitella Lamela
KYSYMYSMERKIT:
Juan - Oma tahto ratkaisee. Voi jatkaa sopimuksensa loppuun kolmos- tai nelostopparina. Kjaer - Katsotaan vielä kausi loppuun, vaikka huonolta näyttää. Myös Mexes aloitti aikanaan heikosti. Marquinho - Ei vielä varsinaista kuvaa tasosta. Osvaldo - Edelleen kysymysmerkki. Otteet ailahtelevat eikä asenne ole aina kohdallaan.
Luis Enrique - mielenkiintoista nähdä mitä tapahtuu jos Guardiola lähtee? Haluaako Barca Enriquen Guardiolan korvaajaksi? Kannattaako Roman pitää miehestä kiinni, jos tarjoutuu mahdollisuus päästä eroon? Luotto mieheen tuntuu edelleen olevan rajaton. Heitän vielä ilmaan ajatuksen taustalla olevasta kaikkien aikojen suunnitelmasta? Josko jo viime kesänä sovittiin/suunniteltiin (Romahan on myöntänyt tunnustelleensa mahdollisuutta palkata Guardiola jo viime kesänä), että Guardiola siirtyy tulevana kesänä Romaan ja Enrique palaa samalla Barcelonaan. Jospa Enriquen palkkaaminen olikin vain kaikkia osapuolia palveleva väliaikaisratkaisu: Enrique tuli Romaan alustamaan Guardiolalle Guardiolan pelityyliä ja samalla hankkimaan itselleen rutiinia Espanjan kakkosliigaa kovemmista peleistä. Ratkaisu palvelisi näin ollen sekä Barcan että Roman etuja, tämä kaikki siis edellyttäen että Pep oli jo viime kesänä päättänyt, että kuluva kausi Barcassa jää tällä erää hänen viimeisekseen. Aikaisemminhan Guardiola on näin lausunut tapahtuvan, mutta toisaalta tällä kaudella on nähty toisenkin suuntaisia lausuntoja. Ainakin morattin ilme olisi näkemisen arvoinen, jos tämä ehkä varsin kaukaa haettu hypoteesi toteutuisi. Joka tapauksessa eurooppalainen jalkapallo saattaisi saada sopivaa tuuletusta jos Guardiola (ja samalla Mourinho) vaihtaisivat kesällä seuraa ja liigaa. Espanjan suurten tämän hetkinen ylivoima on aika masentavaa seurattavaa.
Edit: Unohtui mainita, että pidän kovasti Roman uudesta tyylistä satsata ökyhankintojen sijasta nuoriin kykyihin (Borini, Lamela, Pjanic) ja luottaa oman juniorityön tuloksiin (Rosi, Greco, Viviani, Piscitella...). Luis Enriquen osaamisesta en kuitenkaan vieläkään ole vakuuttunut. Pidän siitä, että joukkue pyrkii ja myös onnistuu pitämään palloa. Puolustuksen järjestäminen on kuitenkin välillä todella naivia ja johtaa pahimmillaan ja liian usein eilisen kaltaiseen nöyryytykseen. Tilanne tuskinratkaisevasti parantuu yksin sillä, että puolustukseen hankitaan kovempia nimiä. Jos Roma saa peräsimeensä Antonio Conten kaltaisen osaajan, on Romalla tulevaisuudessa mahdollisuudet vaikka mihin. En kuitenkaan pidä poissuljettuna sitäkään vaihtoehtoa, etteikö Enrique voisi samaa tasoa saavuttaa. Nyt juve on kuitenkin vielä pelillisesti ja tuloksellisesti valovuoden Romaa edellä, vaikka sekin projekti alkoi vasta viime kesänä.
|
|
« Viimeksi muokattu: 27.02.2012 klo 16:05:04 kirjoittanut Rivelino »
|
|
|
|
|
ASR
Poissa
Suosikkijoukkue: AS Roma
|
 |
Vastaus #589 : 27.02.2012 klo 16:11:55 |
|
Nyt juve on kuitenkin vielä pelillisesti ja tuloksellisesti valovuoden Romaa edellä, vaikka sekin projekti alkoi vasta viime kesänä.
Nyt varovasti juve-puheissa, ettei tänne taas ryntää laumaa juve-teinejä hyppimään silmille  Yllättäen muilta osin samoilla linjoilla, nuoriin panostaminen on hieno juttu. Tuloksia ei voi kuitenkaan kovin montaa vuotta odotella, sillä De Rossin ja ennen kaikkea Tottin parhaat vuodet alkavat olla käsillä/nähty. Hienoahan olisi löytää muita vastuunkantajia erittäin nopeasti, mutta edellämainituille soisi vielä yhden huipennuksen uralleen.
|
|
|
|
Uuno Front
Poissa
|
 |
Vastaus #590 : 27.02.2012 klo 16:55:18 |
|
Roma = De Rossi & Totti, taashan se nähdään. Pjanic ja Gago harvinaisen kujalla tänään, toivottavasti parantavat toiselle puoliajalle. Marquinhokin voisi säätää pyssyänsä toistakymmentä pykälää vasemmalle.
Ilman De Rossia on onnistuttu voittamaan ainoastaan Cesena..
|
|
|
|
Herstein
Poissa
Suosikkijoukkue: Heitto
|
 |
Vastaus #591 : 27.02.2012 klo 16:59:38 |
|
Itse en kyllä tuosta Jose Angelista vielä lähtisi luopumaan. Nuori kaveri ja ainakin itse olen ollut näkevinäni aika valtavastikkin piilevää potentiaalia. Ongelmat ovat kuitenkin nimenomaan keskuspuolustuksessa, johon kesällä tarvisi keksiä jotain edes kelvollisesti mitat täyttävää tavaraa nykyisen sekundan tilalle. Juania ei välttämättä kannata pitää jos tuosta jotai saludoja saa, sillä Burdisso tulee kuitenkin ensi kaudeksi takaisin remmiin. Kaksi hankintaa ja Burdisso ja Heinze vielä rotaatioon niin hyvää seuraa.
On vielä peukuteltava Borinin vireelle. Eikä ole jäänyt huomaamatta, sillä Prandelli kutsui nuorukaisen myös maajoukkueen matkaan :ylos.
|
|
« Viimeksi muokattu: 27.02.2012 klo 17:07:56 kirjoittanut Herstein »
|
|
|
|
|
Rivelino
Poissa
Suosikkijoukkue: AS Roma
|
 |
Vastaus #592 : 27.02.2012 klo 18:08:31 |
|
Nyt varovasti juve-puheissa, ettei tänne taas ryntää laumaa juve-teinejä hyppimään silmille  Pakko silläkin uhalla antaa noin vertailumielessä tunnustusta, kun joukkue onnistuu Roman kanssa samankaltaisista lähtökohdista pelaamaan suhteellisen näyttävää jalkapalloa ja samalla välttelemään tappiota vaikeammissakin paikoissa ilta toisensa jälkeen. Vaikka juven puolustus onkin kovempaa kaliiberia kuin Romalla, pitäisi Romankin materiaalilla jo pystyä nähtyä parempaan muutenkin kuin aina silloin tällöin. Juania ei välttämättä kannata pitää jos tuosta jotai saludoja saa, sillä Burdisso tulee kuitenkin ensi kaudeksi takaisin remmiin. Kaksi hankintaa ja Burdisso ja Heinze vielä rotaatioon niin hyvää seuraa. Itse olisin edelleen astetta maltillisemmalla linjalla. Burdisson paluu (toivottavasti palaa) jo itsessään vahvistaa keskuspuolustusta ja katsonkin että yksi uusi keskuspuolustaja riittää, ainakin jos hankinta on tasoltaan joukkueen ykköstoppari. Kaksi kolmikosta Juan-Heinze-Kjaer on riittävä back up ykkösparille. Laitapakkeja sen sijaan voisi hankkia kaksi uutta Rosin ja Taddein rinnalle ja Angelin tilalle. En tosin osaa sanoa, kuka toppari olisi riittävän kova joukkueen johtavaksi toppariksi ja samalla realistisesti Roman ulottuvilla. En myöskään usko, että Juanista olisi enää saatavissa mainittavaa siirtokorvausta. Säästöä tulisi lähinnä palkan muodossa.
|
|
|
|
Meika
Poissa
Suosikkijoukkue: AS Roma, TPS, Bove, Sunnuntaiviihde
|
 |
Vastaus #593 : 27.02.2012 klo 21:48:34 |
|
Loppuu kyllä tämän paskan seuranta, jos ensi kierroksella tulee tappio.
Oikean kannattajan puhetta. Klubihomoilla nämä.
|
|
|
|
Anjovis-Muna
Poissa
Suosikkijoukkue: 6 Unica,ASR!
|
 |
Vastaus #594 : 27.02.2012 klo 22:28:01 |
|
"  "
|
|
|
|
SheikkiOmar
Poissa
Suosikkijoukkue: HJK+ASR/ASR+HJK
|
 |
Vastaus #595 : 28.02.2012 klo 02:40:23 |
|
Luis Enrique - mielenkiintoista nähdä mitä tapahtuu jos Guardiola lähtee? Haluaako Barca Enriquen Guardiolan korvaajaksi? Kannattaako Roman pitää miehestä kiinni, jos tarjoutuu mahdollisuus päästä eroon? Luotto mieheen tuntuu edelleen olevan rajaton. Heitän vielä ilmaan ajatuksen taustalla olevasta kaikkien aikojen suunnitelmasta? Josko jo viime kesänä sovittiin/suunniteltiin (Romahan on myöntänyt tunnustelleensa mahdollisuutta palkata Guardiola jo viime kesänä), että Guardiola siirtyy tulevana kesänä Romaan ja Enrique palaa samalla Barcelonaan. Jospa Enriquen palkkaaminen olikin vain kaikkia osapuolia palveleva väliaikaisratkaisu: Enrique tuli Romaan alustamaan Guardiolalle Guardiolan pelityyliä ja samalla hankkimaan itselleen rutiinia Espanjan kakkosliigaa kovemmista peleistä. Ratkaisu palvelisi näin ollen sekä Barcan että Roman etuja, tämä kaikki siis edellyttäen että Pep oli jo viime kesänä päättänyt, että kuluva kausi Barcassa jää tällä erää hänen viimeisekseen. Aikaisemminhan Guardiola on näin lausunut tapahtuvan, mutta toisaalta tällä kaudella on nähty toisenkin suuntaisia lausuntoja. Ainakin morattin ilme olisi näkemisen arvoinen, jos tämä ehkä varsin kaukaa haettu hypoteesi toteutuisi. Joka tapauksessa eurooppalainen jalkapallo saattaisi saada sopivaa tuuletusta jos Guardiola (ja samalla Mourinho) vaihtaisivat kesällä seuraa ja liigaa. Espanjan suurten tämän hetkinen ylivoima on aika masentavaa seurattavaa. Annetaanpa kiitosta pohdinnasta. Tuo kulku vaikuttaa paljonkin mahdolliselta, kun toisena puoliskona vieläpä on tämänhetkinen hegemoni. Se että kuka Enriquen lähtiessä tulisi Ikuiseen kaupunkiin pysyy tietenkin pitkään pimennossa, mutta en kuitenkaan usko heidän kataloniassa ajattelevan herran olevan jo valmis, vaan tilanne vaatii vielä ainakin yhden kokonaisen kauden sisäänajetulla systeemillä. Koska niin varmasti myös Roman johto ajattelee, olisi kaikkien kannalta kannattavaa pitää herra saapasmaassa ainakin vuoden 2013 kesään. Siitä huolimatta Roma olisi vallan mainio projekti Pep Guardiolalle, joka on saavuttanut jo lähes kaiken paitsi sen että osaa johtaa muitakin kuin Barcan supertähtiä; kun Ikuisessa kaupungissa olisi hänenkin systeemille ihan tilaakin... Supertähtivalmentajalle saattaisi löytyä myös hieman rahaakin. Edit: Unohtui mainita, että pidän kovasti Roman uudesta tyylistä satsata ökyhankintojen sijasta nuoriin kykyihin (Borini, Lamela, Pjanic) ja luottaa oman juniorityön tuloksiin (Rosi, Greco, Viviani, Piscitella...). Luis Enriquen osaamisesta en kuitenkaan vieläkään ole vakuuttunut. Pidän siitä, että joukkue pyrkii ja myös onnistuu pitämään palloa. Puolustuksen järjestäminen on kuitenkin välillä todella naivia ja johtaa pahimmillaan ja liian usein eilisen kaltaiseen nöyryytykseen. Tilanne tuskinratkaisevasti parantuu yksin sillä, että puolustukseen hankitaan kovempia nimiä. Jos Roma saa peräsimeensä Antonio Conten kaltaisen osaajan, on Romalla tulevaisuudessa mahdollisuudet vaikka mihin. En kuitenkaan pidä poissuljettuna sitäkään vaihtoehtoa, etteikö Enrique voisi samaa tasoa saavuttaa. Nyt juve on kuitenkin vielä pelillisesti ja tuloksellisesti valovuoden Romaa edellä, vaikka sekin projekti alkoi vasta viime kesänä. Ilmeisesti Enriquen taktiikka ei ole tarpeeksi italialaisbrasilialainen?  Noh, hyökkäys ja rakentelu lienee kauden jälkeen kunnossa. Puolustus kaipaa sen supertähden toimiaakseen, vaikka se ei välttämättä vaadii hankintoja. Mielestäni parin kauden jälkeen Enrique saattaa olla jo niin hyvin saanut iskostettua filosofiansa joukkueeseen, että hän voi halutessaan eli tarvittaessa vaihtaa takaisin lännempään. Siinä vaiheessa myös italialainen valmentaja olisi mahdollinen vaihtoehto tuomaan varmuutta kokonaisuuteen, kunhan arvostaa saavutettua tyyliä - jos se vielä toimii.
|
|
« Viimeksi muokattu: 28.02.2012 klo 02:45:22 kirjoittanut SheikkiOmar »
|
|
|
|
|
Holmgård
Poissa
|
 |
Vastaus #596 : 29.02.2012 klo 04:00:08 |
|
Yleistä mielipidettä vastavirtaan. Edellinen vanha, ylihintainen ökyhankinta taisi olla Batistuta. Se ylihintainen ökyveteraani toi ikimuistoisen mestaruuden, teki sen eron jolla huipputasoinen Juve jäi taakse.
Nyt maalaisserkku panosti ehtoopuolella olevaan Kloseen ja saivat taattua laatua.
Koska Romalla on laaja ja laadukas top5- runko olemassa, niin kaksi ylihintaista ikäloppua voisi tuoda sen eron jolla uutta glooriaa tulisi.
Ei sekään ole halpaa heitellä 5- 10 millin tikkoja ( Osvaldo, Bojan, Lamela) ohi taulun ja samalla toivoa että joku osuisi napakymppiin.
Kesällä mammuttitarjous Di Natalesta siis.
|
|
|
|
Ticorexx
Poissa
Suosikkijoukkue: Moraalinen mestari
|
 |
Vastaus #597 : 29.02.2012 klo 11:02:08 |
|
Tuleekin lähdettyä yllätyslähdöllä viikonlopuksi Roomaan. Jos liput ei nyt järjesty derbyyn paikan päältä, niin osaako joku suositella jotain baaria tms. jonne kannattaa suunnata katsomaan peli paikallisten AS Roma supportien parissa? edit: Itse en näkisi kuitenkaan veteraani pelaajista tehtävää "mammuttitarjousta" mielekkäänä. Mieluummin panoistaisin siihen ykköstoppariin sekä hyökkäävään keskikenttään tai laadukkaaseen hyökkääjään (esim. Bojanin korvaajaksi), joka iältään pelaisi parhaita vuosia. Se on ihan totta, että ensikaudella mielellään näkisi 1-2(jopa 3) 25-28vuotiasta korkeanprofiilin pelaajaa tukemassa nuoria Roman huippulupauksia. Veteraaniosaston hoitanee Totti (Taddei, Perrotta) ja joukkueen profiilipelaajana toimii De Rossi tuettuna Stekillä ja uudella hankinnalla. Toivottavasti Borini ja Lamela kehittyvät nykyistä vauhtiaan. Mutta nyt katseet DERBYYN! -Osvaldo pelikiellossa. -Gago pelikiellossa? -pääsekö Kjaer kentälle? -kuka aloittaa penkillä kolmikosta Lamela-Borini-Bojan --> toivottavasti Bojan? Hulinaa: http://www.youtube.com/watch?v=pd3HhpM-P1Y
|
|
« Viimeksi muokattu: 29.02.2012 klo 12:06:21 kirjoittanut Ticorexx »
|
|
|
|
|
Warming up
Poissa
Suosikkijoukkue: Semantiikka
|
 |
Vastaus #598 : 29.02.2012 klo 12:38:16 |
|
Kesällä mammuttitarjous Di Natalesta siis.
Syksyllä 35 vuotta mittarissa. Roman kantaminen on vähän eriasia kuin Udinesen, joten eiköhän Antonion juna mennyt jo. Vertaaminen kansainväliselllä tasolla aivan erilaisen uran tehneeseen Batistutaan on typerä. Ja onhan meillä jo Totti. Mielestäni topparin paikalle todellinen liideri olisi paras ratkaisu. 'Stek - "Aldair" - De Rossi - Totti'. Toki Osvaldon voisi mahdollisuuden sattuessa vaihtaa johonkin kovempaan "ykköskärkeen".
|
|
|
|
Ticorexx
Poissa
Suosikkijoukkue: Moraalinen mestari
|
 |
Vastaus #599 : 29.02.2012 klo 12:57:36 |
|
Toppari asiassa olet oikeassa. Mutta itse näkisin Osvaldolle käyttöä mieluummin kun Bojanille. Bojanin sisäänostohintakin on kohtuuton näillä eväillä, joten paluu Barceloonaan olisi meidän kannalta ehkä se paras vaihtoehto? Sitten sisään astetta kovempi kärki vrt. Osvaldo.
|
|
|
|
|
|