FutisForum2 - JalkapalloFutisForum2 - Jalkapallo
14.02.2026 klo 18:03:44 *
Tervetuloa, Vieras. Haluatko rekisteröityä?
Aktivointiviesti saamatta? Unohtuiko salasana?

Kirjaudu käyttäjätunnuksen, salasanan ja istunnonpituuden mukaan
Uutiset:
 
Yhteys ylläpitoon: [email protected]

Sivuja: 1 ... 5 [6] 7 ... 27
 
Kirjoittaja Aihe: Fc Espoo 2012  (Luettu 88117 kertaa)
0 jäsentä ja 1 vieras katselee tätä aihetta.
Hintelä Kreivitär Borsdal
Vastaus #125 : 11.02.2012 klo 21:23:31

Ja FC Espoon raportti Ilves-pelistä:
Uutinen
A-junnut avasivat pistetilinsä karsinnassa
FC Espoon M1 kohtasi la 11.2. väkivahvan Ilveksen Tampereen Pirkkahallissa käydyssä harjoitusottelussa. Ilves ratkaisi ottelun jo ensimmäisellä puoliajalla. ”Jouduimme rikkomaan paineen alla ja Ilves käytti erikoistilanteensa hyväksi” kuvasi Petri ”Huso” Godenhjelm ottelun alkuminuutteja. Puoliajalle mentiin isäntien johtaessa 3-0. ”Toinen puoliaika meni tasan 1-1 ja oli meiltä jo selvästi ensimmäistä parempi. Pakka pysyi kasassa hyvin” Huso jatkoi ja jakoi kehuja keskikentän Visar Tahitille ja perjantaina seuran kanssa sopimuksen tehneelle Lauri Tuohisto-Kokolle kuin myös maalitilinsä miesten tasolla avanneelle Abdisalan Khalifille.

A-junnut avasivat odotetusti pistetilinsä SM-karsinnassa GrIFK:ta vastaan. Loppulukemat olivat lopulta espoolaisille selkeät 4-1. Maalintekijätilastoon pääsivät Niko Ruotsalainen, Arbnor Ibisi, Totti Oja ja Kasper Liikonen.


A-junnuille, joiden avauskokoonpano oli käytännössä kokonaan edarista 4-1 voitto paikalliskamppailusta.

Ja iso peukku vielä Tuohisto-Kokon sopparille Ylos Treenannut noin kuukauden joukkueen mukana ja nyt siis vahvistus soppariin, hienoa Ylos Pelasi viime kauden Ykköstä KPV:n riveissä ja oli avauksessa esimerkiksi juuri FC Espoota vastaan Leppävaarassa pelatussa ottelussa. Kaveri on vasta 1993-syntynyt, joten periaatteessa saattaa pelata A-junioreidenkin pelejä tulevalla kaudella.
« Viimeksi muokattu: 11.02.2012 klo 21:26:22 kirjoittanut Hintelä Kreivitär Borsdal »
Puolustava puolustaja

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Huuhkajat


Vastaus #126 : 13.02.2012 klo 15:47:49

A-junnuille, joiden avauskokoonpano oli käytännössä kokonaan edarista 4-1 voitto paikalliskamppailusta.

Ja iso peukku vielä Tuohisto-Kokon sopparille Ylos Treenannut noin kuukauden joukkueen mukana ja nyt siis vahvistus soppariin, hienoa. Pelasi viime kauden Ykköstä KPV:n riveissä ja oli avauksessa esimerkiksi juuri FC Espoota vastaan Leppävaarassa pelatussa ottelussa. Kaveri on vasta 1993-syntynyt, joten periaatteessa saattaa pelata A-junioreidenkin pelejä tulevalla kaudella.
http://palloverkko.palloliitto.fi/Live/Stats/Fixtures.aspx?fixtureID=12635&matchID=12988 kokoonpanoa kun katselee ja vertailee akatemian sivuilta löytyvään pelaajaluetteloon niin tämän Borsdalin havainnon voi hyvin todeta :D ottelun kokoonpanosta Akatemian junioreita löytyi käytännössä vain vaihtopenkiltä... Tuohon kun lisätään vielä tämä Tuohisto-Kokko niin luulisi tulosta tulevan.

Kovia harjoitusvastustajia ollut Espoon miehillä toistaiseksi. Millä kokoonpanolla Espoo lie sitten ollut Ilves-ottelussa, kun ~10 edustuksen junioria oli samanaikaisesti pelaamassa ASM-karsintaa? Toivottavasti meinaa sitä, että pelaajatilanne olisi aiemmin uutisoidun mukainen (eli yli 20 pelaajasopimusta) ja myös kokeneita, viime kauden sopimuspelaajia olisi ringissä kosolti mukana Ylos
Hintelä Kreivitär Borsdal
Vastaus #127 : 13.02.2012 klo 20:46:24

Suomen cupissa vastaan asettuu FC Babylon X
http://www.suomencup.fi/13.2.2012_miesten_suomen.1097.html

Babylon on kaatanut aiemmilla kierroksilla Salpausselän Reippaan, Espoon Tikan ja Riipilän Raketin. Babylon nousi täksi kaudeksi Neloseen, joten kyllähän tuosta suurinumeroinen voitto pitäisi ottaa, kokoonpanosta riippumatta.

e. Kävi muuten melko hyvä arpaonni alueellisesta jaosta huolimatta, nimittäin siellä on Oulun derbyä, HIFK-Viikingit ja mm. Ilves - FC Hämeenlinna.
« Viimeksi muokattu: 13.02.2012 klo 20:57:14 kirjoittanut Hintelä Kreivitär Borsdal »
Puolustava puolustaja

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Huuhkajat


Vastaus #128 : 13.02.2012 klo 22:22:39

edit. viesti lähti kahteen kertaan, voi poistaa tämän
« Viimeksi muokattu: 13.02.2012 klo 22:26:54 kirjoittanut Puolustava puolustaja »
Puolustava puolustaja

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Huuhkajat


Vastaus #129 : 13.02.2012 klo 22:23:47

No huhhuh, mikä arpa, mahtavaa! Tuoppi

http://www.resultcode.fi/sarjat/sarja_sarjatilanne_ja_ottelut_nayta.php?sarja_id=104779&piiri_id=100005

Eli Babylon X oli viime vuonna Vitosen 1.lohkossa toinen, ja sai paikan Neloseen "kabinetin kautta". 1.kierroksella kaatui Nelosen Tikka rangaistuspotkukilpailussa, 2.kierroksella Kolmosen häntäpään nippu RiRa 2-3 tappioasemasta hienosti 4-3 voitoon. Ja 3.kierroksella Babylonin tavoin Vitosesta Neloseen noussut Salpausselän Reipas puhtaasti 3-0. Ja kun joukkueen pelaajalistaa selailee (linkki: http://www.mountine.com/fcbabylon/index.php?page=joukkue&id=398&sivu=pelaajat) niin voi todeta, että 84-86 syntyneitä, monta vuotta yhdessä aladivareita tahkonneita pelureita. Ottelun ennakkosuosikista ei sitten sen enempää...

Olisi voinut tosiaan käydä paljon huonomminkin, tällä 4.kierroksella mukaan tulivat Kakkosen joukkueiden lisäksi myös Ykkösen joukkueet. HIFK-PK-35; Viikingit-Gnistan, RoPS-Kemi, OPS-AC Oulu... melko kovia ottelupareja

FC Espoolla ei Suomen Cupista ole aikaisemmilta vuosilta kummoisempaa menestystä tullut. Muutama vuosi takaperin Nelosessa pelannut JäPS pudotti FcE:n nöyryyttävästi 4.kierroksella. Kaudella 2010 GrIFK pudotti Espoon myös heti 4.kierroksella. Viime kaudella tie katkesi 6.kierroksella silloin Ykköstä pelannutta Lahtea vastaan. Ja tämä 6.kierros on käsittääkseni Espoon ennätys, jollei vanhassa systeemissä (joukkueita enemmän) ole päästy 7.kierrokselle? Joku enempi asiasta tietävä voi korjata.
taikatatsi

Poissa Poissa


Vastaus #130 : 14.02.2012 klo 11:29:46

http://www.hs.fi/urheilu/artikkeli/FC+Espoo+loi+kunnon+cuphengen/1135247537896

Kutoselle FCE päässyt ennenkin jos vielä muistuu mieleen..

Ja nämä ottelut liigajoukkueita kuten HJK:ta ja Turun Interiä vastaan pari vuotta sitten, ovat nimenomaan sitä menestystä mitä haetaan, koska cupin voitto tuskin on realistinen tavoite

Puolustava puolustaja

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Huuhkajat


Vastaus #131 : 14.02.2012 klo 15:22:33

Ja nämä ottelut liigajoukkueita kuten HJK:ta ja Turun Interiä vastaan pari vuotta sitten, ovat nimenomaan sitä menestystä mitä haetaan, koska cupin voitto tuskin on realistinen tavoite
HJK-ottelu oli eritoten yksi nuoren seuran kohokohdista, upea tunnelma ottelussa ja pelillisesti Espoo pystyi pistämään yllättävän hyvin kampoihin. Cupin voitto ei varmastikaan ole Kakkosen seuralle kovin realistinen, mutta paremmalla arpaonnella on mahdollisuus päästä yllättävänkin pitkälle (monilta Kakkosen seuroilta löytyy vähintään puolivälieräpaikka historiasta, ja monilta ex-liigaseuroilta tietysti myös cupin voittoja) tähän lähinnä viittasin

Espoon pelaajatilanne on hyvä katsastaa tässä vaiheessa, kun näitä uusia sopimuspelaajia on julkistettu tiiviiseen tahtiin:

Andreas Brink
Ville Saikkonen? (ei ole sopimusta julkistettu?)

Max Thibault
Toni Takamäki
Samuel Carter
Peik Salminen
Niko Salkola

Toni Roschier
Visar Tahiti
Jerri Hukio
Valdrin Seferi
Lauri Tuohisto-Kokko
Teemu Keisanen? (ei ole sopimusta julkistettu?)
Merveil Bivu? (nimi JPY:n pelaajapörssissä)

Kalle Vasse
Fatos Syla
Kasperi Liikonen


Tuossa siis 17 nimeä, eikös niitä edustuksen sopimuksia ollut tehtynä tässä vaiheessa juuri tuo 17kpl? Akatemia-sopimukset lienevät sitten näillä pelaajilla (suoraan ASM-karsintaottelun avauskokoonpanosta) :

Eetu Lumppio (mv)
Kasper Koski
Aaro Vaitomaa
Tomi Majuri
Totti Oja
Teemu Granqvist
Pasi Issakainen
Joona Hynninen



Summa summarum, ihan hyvinhän paketti alkaa olla kasassa Ylos joka pelipaikalle löytyy kokeneempaa kundia, parit vahvistukset muualta lähteneiden tilalle ja nuorta haastajaa viime kauden sopimuspelaajille
Hintelä Kreivitär Borsdal
Vastaus #132 : 16.02.2012 klo 16:32:08

Kuten Puolustavan Puolustajan ylläolevassa viestissä ilmenee, tilanne ei olekaan pelaajamateriaalin osalta niin synkkä kuin allekirjoittanut esimerkiksi osasi odottaa. Kausikorteista ja lippujen hinnasta on muuten putkahtanut infoa seuran kotisivuille:

Uutinen
FC ESPOO 2012 - KAUSIKORTIT

Kausikortit oikeuttavat sisäänpääsyn jokaiseen FC Espoon Miesten edustusjoukkueen Kakkosen ja Suomen Cupin otteluun.

Normaali kausikortti 70 euroa/kpl

Kannattajakausari 100 euroa/kpl    
•sisältää ilmaisen kupillisen kahvia joka pelissä – nyt loppu kolikoiden kanssa sählääminen!
•yrityksille 5 kpl Kannattajakausareita hintaan 400 euroa!

Erikoiskausikortti (lapset, opiskelijat, eläkeläiset, varusmiehet) 35 euroa/kpl

Yksittäisten lippujen hinnat portilta ostettuna:  aikuiset 10€,  lapset / opiskelijat / varusmiehet / eläkeläiset 5€

Kasvattajaseurojen FC Kasiysin, LePan ja KaPyn junioripelaajat seuran peliasussa tai verkkareissa ilmaiseksi!
http://www.fcespoo.fi/seuran_esittely/kausikortit-2012/


Äkkiseltään katsottuna hinnat taitavat olla samat kuin viime kaudella.
sinkkiämpäri

Poissa Poissa


Vastaus #133 : 17.02.2012 klo 09:24:02


Espoon pelaajatilanne on hyvä katsastaa tässä vaiheessa, kun näitä uusia sopimuspelaajia on julkistettu tiiviiseen tahtiin:

Andreas Brink
Ville Saikkonen? (ei ole sopimusta julkistettu?)

Max Thibault
Toni Takamäki
Samuel Carter
Peik Salminen
Niko Salkola

Toni Roschier
Visar Tahiti
Jerri Hukio
Valdrin Seferi
Lauri Tuohisto-Kokko
Teemu Keisanen? (ei ole sopimusta julkistettu?)
Merveil Bivu? (nimi JPY:n pelaajapörssissä)

Kalle Vasse
Fatos Syla
Kasperi Liikonen


Tuossa siis 17 nimeä, eikös niitä edustuksen sopimuksia ollut tehtynä tässä vaiheessa juuri tuo 17kpl? Akatemia-sopimukset lienevät sitten näillä pelaajilla (suoraan ASM-karsintaottelun avauskokoonpanosta) :

Eetu Lumppio (mv)
Kasper Koski
Aaro Vaitomaa
Tomi Majuri
Totti Oja
Teemu Granqvist
Pasi Issakainen
Joona Hynninen



Summa summarum, ihan hyvinhän paketti alkaa olla kasassa Ylos joka pelipaikalle löytyy kokeneempaa kundia, parit vahvistukset muualta lähteneiden tilalle ja nuorta haastajaa viime kauden sopimuspelaajille

Pelaajaspekulointia:

huhujen mukaan Saikkosella olisi ollut viime vuonna kahden vuoden soppari, eli siis sopimus voimassa?
Bivu puolestaan pelasi treenimatsissa FC Espoo-Kiffen Kiffenin paidassa, kertoo ehkä jotakin?
Ja Espoon sivuilta poimittu "Iso ongelma tietysti on se, pelaajaringistämme on viisi puolustajaa armeijassa"-lause puhuisi sen puolesta, että joillakin viime vuoden A-junnuille jotka nyt ovat intissä olisi sopimus, listatuista pelaajista intissä ovat tietääkseni Carter ja TT.

Mutta yllättävän hyvältä tuo tilanne näyttää, ja luulisin että vielä jokunen vahvistus tulee lisää ennen kevään koitoksia.
elinho

Poissa Poissa


Vastaus #134 : 17.02.2012 klo 09:30:12

Pelaajaspekulointia:

Mutta yllättävän hyvältä tuo tilanne näyttää, ja luulisin että vielä jokunen vahvistus tulee lisää ennen kevään koitoksia.

jotta se näyttäisi hyvältä, kyllä joukkue muutaman vahvistuksen tarvitsisi
Puolustava puolustaja

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Huuhkajat


Vastaus #135 : 22.02.2012 klo 11:29:44

http://www.soccerway.com/matches/2012/03/01/finland/suomen-cup/fc-babylon-x/fc-espoo/1258191/

Babylon X - FC Espoo (Suomen Cup 4.kierros) pelataan soccerwayn sivuston mukaan ensi viikon torstaina 1.3. klo 21:00 alkaen Tikkurilan tekonurmella Vantaalla

Hiukan ihmeellinen alkamisaika ja pelipaikka. Molemmat joukkueet espoosta, ja miksi ihmeessä noin myöhälle torstai-illalle peli heitetty? Ilmeisesti ei haluta otteluun katsojia paikalle ???

Mielenkiintoista tulee olemaan, millä kokoonpanolla Espoo lähtee tähän cupin otteluun, sillä joukkueella on 3.3. harjoitusottelu Viron meistriliigan JK Tallinna Kalevia vastaan. Ja uskoisin, että tuohon Kalev-peliin lähdetään aika kovalla nipulla. Tämä Babylon pitäisi selvittää nuoremmallakin joukkueella, taitoero on kuitenkin niin selvästi Espoolle. Yhtään väheksymättä Babylonia
Jaze

Poissa Poissa


Vastaus #136 : 22.02.2012 klo 12:06:18

http://www.soccerway.com/matches/2012/03/01/finland/suomen-cup/fc-babylon-x/fc-espoo/1258191/

Babylon X - FC Espoo (Suomen Cup 4.kierros) pelataan soccerwayn sivuston mukaan ensi viikon torstaina 1.3. klo 21:00 alkaen Tikkurilan tekonurmella Vantaalla

Hiukan ihmeellinen alkamisaika ja pelipaikka. Molemmat joukkueet espoosta, ja miksi ihmeessä noin myöhälle torstai-illalle peli heitetty? Ilmeisesti ei haluta otteluun katsojia paikalle ???

Mielenkiintoista tulee olemaan, millä kokoonpanolla Espoo lähtee tähän cupin otteluun, sillä joukkueella on 3.3. harjoitusottelu Viron meistriliigan JK Tallinna Kalevia vastaan. Ja uskoisin, että tuohon Kalev-peliin lähdetään aika kovalla nipulla. Tämä Babylon pitäisi selvittää nuoremmallakin joukkueella, taitoero on kuitenkin niin selvästi Espoolle. Yhtään väheksymättä Babylonia

Molemmille joukkueille sopivan pelivuoron ja vapaan kentän löytyminen on tähän aikaan vuodesta ilmeisesti melko hankalaa. Oli kuulemma Nuorelan Jussi melko kranttu ehdotusten suhteen :)

Babylonilla on jo takanaan odottamattoman pitkä cup-taival ja joukkue lähteekin tähän otteluun lähinnä mittamaan omaan tasoaan ja kiusaamaan vastustajaa Ylos

razou_

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: FC Lahti, FC Babylon, FC Babylon/2, Huuhkajat


Vastaus #137 : 22.02.2012 klo 12:33:21

http://www.soccerway.com/matches/2012/03/01/finland/suomen-cup/fc-babylon-x/fc-espoo/1258191/

Babylon X - FC Espoo (Suomen Cup 4.kierros) pelataan soccerwayn sivuston mukaan ensi viikon torstaina 1.3. klo 21:00 alkaen Tikkurilan tekonurmella Vantaalla

Hiukan ihmeellinen alkamisaika ja pelipaikka. Molemmat joukkueet espoosta, ja miksi ihmeessä noin myöhälle torstai-illalle peli heitetty? Ilmeisesti ei haluta otteluun katsojia paikalle ???

Tosiaan, kuten yllä mainittiinkin jo niiin ei ole tähän vuodenaikaan kovin helppoa järjestää peliä, kun pääkaupunkiseudun niukka määrä kenttiä on ylibuukattu parhaisiin aikoihin mm. junnujen sekä totisemmin harjoittelevien treenivuoroille. Lisäksi pitää sovittaa myös molempien joukkueiden aikataulut ja etenkin kakkosen tasolla pelaavan FC Espoon kalenteri vaikutti melko täydeltä, erityisesti kun osa pelaajista käy ilmeisesti myös A:n SM-karsintapeleissä. Tästä syystä tuo kellonaika ja paikka. Tuskinpa vielä tällaisessa otteluparissa katsojat katsomoon löytäisivät, vaikka peli olisikin säädyllisempään aikaan ja Espoossa. Sitä paitsi Keksi- ja Etelä-Euroopassahan tuo on ihan tyypillinen aika aloittaa matsi. Babylonin kolme aiempaa cupin matsia ovat alkanee 20:30, 21:00 ja 20:30. Eli ihan tutulla linjalla jatketaan.

Mielenkiintoista tulee olemaan, millä kokoonpanolla Espoo lähtee tähän cupin otteluun, sillä joukkueella on 3.3. harjoitusottelu Viron meistriliigan JK Tallinna Kalevia vastaan. Ja uskoisin, että tuohon Kalev-peliin lähdetään aika kovalla nipulla. Tämä Babylon pitäisi selvittää nuoremmallakin joukkueella, taitoero on kuitenkin niin selvästi Espoolle. Yhtään väheksymättä Babylonia

Mielenkiintoinen haaste edessä. Tuskinpa tosiaan FCE edes nuoremmalla kokoonpanolla tulee olemaan ongelmissa viime kaudella vielä vitosta tahkonneen isäntäjoukkueen kanssa. Toivottavasti saadaan cup-henkinen taisto aikaiseksi eikä peli ratkea ensimmäisen 5 minuutin aikana!
vili bin ali muhammad

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: https://www.youtube.com/watch?v=GvSk5AhFWrc&index=


Vastaus #138 : 22.02.2012 klo 12:41:25

En ymmärrä miksi ottelu pelataan Tikkurilan matolla.

Vähänkin osaava taustahenkilö olisi saanut asian järjestettyä Espooseen..
razou_

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: FC Lahti, FC Babylon, FC Babylon/2, Huuhkajat


Vastaus #139 : 22.02.2012 klo 12:55:56

En ymmärrä miksi ottelu pelataan Tikkurilan matolla.

Vähänkin osaava taustahenkilö olisi saanut asian järjestettyä Espooseen..

Molemmille sopivia päiviä taisi olla tasan kaksi kappaletta. Valitettavasti Espoosta ei tilaa löytynyt, kun esimerkiksi vilin kannattama ikuisesti kakkoseen tähtäävä ja puolet pelaajistostaan vaihtava SeksiPöksyt treenailee melkein joka ilta Laaksolahdessa. Ja Espoossa taitaa mennä kaikki kentätkin kiinni viimeistään klo 21 (A-Link Arenaa lukuunottamatta, sekin tosin oli täynnä kyseisinä iltoina), sekin asetti oman rajoitteensa.
« Viimeksi muokattu: 22.02.2012 klo 13:10:03 kirjoittanut razou_ »
Vanda

Poissa Poissa


Vastaus #140 : 22.02.2012 klo 13:55:44

Pitää muistaa myös, että nämä cupin pelit vaativat 2,5 tunnin vuoron, joten helpointa ne on illan vikoille vuoroille sovittaa, kun ei ole enää ketään tulossa pelin jälkeen treenaamaan kentälle.
vili bin ali muhammad

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: https://www.youtube.com/watch?v=GvSk5AhFWrc&index=


Vastaus #141 : 22.02.2012 klo 18:21:47

Molemmille sopivia päiviä taisi olla tasan kaksi kappaletta. Valitettavasti Espoosta ei tilaa löytynyt, kun esimerkiksi vilin kannattama ikuisesti kakkoseen tähtäävä ja puolet pelaajistostaan vaihtava SeksiPöksyt treenailee melkein joka ilta Laaksolahdessa. Ja Espoossa taitaa mennä kaikki kentätkin kiinni viimeistään klo 21 (A-Link Arenaa lukuunottamatta, sekin tosin oli täynnä kyseisinä iltoina), sekin asetti oman rajoitteensa.

Hetkonen, olen varmasti jäänyt paljosta paitsi, minne puolet Pöxyjen pelaajista on lähtenyt? Kerrotko vielä myöskin tuosta kakkoseen tähtäämisestä?

En tiedä sinusta, mutta itse olen kantanut FC Espoon paitaa vuodesta -92. FCE ei olisi elossa ilman legendaarisia pelaajia ja valmentajia kuten; Kilon Keegan, Hapa Stenlund, Butcher Ketola, Jygä Saarinen, Siniharjun Mara sun muut..


razou_

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: FC Lahti, FC Babylon, FC Babylon/2, Huuhkajat


Vastaus #142 : 22.02.2012 klo 20:46:38

En tiedä sinusta, mutta itse olen kantanut FC Espoon paitaa vuodesta -92. FCE ei olisi elossa ilman legendaarisia pelaajia ja valmentajia kuten; Kilon Keegan, Hapa Stenlund, Butcher Ketola, Jygä Saarinen, Siniharjun Mara sun muut..


Sitten löytänet tiesi katsomoon, vaikka peli nyt pelataankin niin kaukana kuin Tikkurila. :) Ainakin yksi katsoja, mahtavaa!
vili bin ali muhammad

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: https://www.youtube.com/watch?v=GvSk5AhFWrc&index=


Vastaus #143 : 22.02.2012 klo 21:00:16

Sitten löytänet tiesi katsomoon, vaikka peli nyt pelataankin niin kaukana kuin Tikkurila. :) Ainakin yksi katsoja, mahtavaa!

Et vastannut kysymykseen...
razou_

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: FC Lahti, FC Babylon, FC Babylon/2, Huuhkajat


Vastaus #144 : 22.02.2012 klo 21:25:31

Et vastannut kysymykseen...

En niin, koska haluan pysyä aiheessa. Selvästi osuin asian ytimeen, kun niin kiivaasti haluat multa perusteita. End o discussion.

Soccerwayssa oli matsista jotain detaljeja. Löytyyköhän mistään vedonlyöntilistoilta, tuskinpa. Ois ollu hauska nähä Babylonin kerroin. :)
vili bin ali muhammad

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: https://www.youtube.com/watch?v=GvSk5AhFWrc&index=


Vastaus #145 : 22.02.2012 klo 22:29:28

Jos nyt jotain täällä väittää, niin luulisi olevan, ellei mustaa valkoisella, niin ainakin kovan luokan mielipide!?

Kuinka kauan Babylon on ajatellut pysyä hengissä? 2014?
Hintelä Kreivitär Borsdal
Vastaus #146 : 23.02.2012 klo 08:58:31

Riittäisikö OT jo? :)

Ja aiheeseen. Babylon tosiaan kaatunee nuorellakin miehistöllä, kun Kolmosessakaan ei viime kaudella ollut mitään suurempia ongelmia ja nyt vastus on heikompi ja nuoret pelaajat kokeneempia.
Hitti-Litti

Poissa Poissa


Vastaus #147 : 23.02.2012 klo 20:02:19

Uutinen
Jussi Halonen siirtyy FC Espoon riveihin!

Viime kaudella SC Riverballia edustanut toppari Jussi Halonen jatkaa uraansa Ykkösestä Kakkoseen pudonneessa FC Espoossa. Halonen teki vaikutuksen päävalmentaja Nuorelaan ja näin spoimus syntyi Espoolaisseuraan. SC Riverball kiittää Jussia viime kaudesta ja toivottaa onnea uusien haasteiden parissa!


http://www.riverball.fi/index.php?option=com_content&view=article&id=253:jussi-halonen-siirtyy-fc-espoon-riveihin&catid=35:uutiset&Itemid=103
Hintelä Kreivitär Borsdal
Vastaus #148 : 24.02.2012 klo 09:29:36

Uutinen
Jussi Halonen siirtyy FC Espoon riveihin!

Viime kaudella SC Riverballia edustanut toppari Jussi Halonen jatkaa uraansa Ykkösestä Kakkoseen pudonneessa FC Espoossa. Halonen teki vaikutuksen päävalmentaja Nuorelaan ja näin spoimus syntyi Espoolaisseuraan. SC Riverball kiittää Jussia viime kaudesta ja toivottaa onnea uusien haasteiden parissa!


http://www.riverball.fi/index.php?option=com_content&view=article&id=253:jussi-halonen-siirtyy-fc-espoon-riveihin&catid=35:uutiset&Itemid=103
Hieno juttu Ylos Mahtaako kyseessä olla kaveri, jolla on pitkät hiukset? Treeneissä kaveri ainakin pelannut ihan hyvin. FC Espoo ei ole vielä tästä raportoinut, mutta eiköhän kohta asiasta ilmoiteta :)
kieran

Poissa Poissa


Vastaus #149 : 24.02.2012 klo 09:51:49

Hieno juttu Ylos Mahtaako kyseessä olla kaveri, jolla on pitkät hiukset?
Kantaa lempinimeä "Tukka", joten siitä voinee jotain päätellä...

 
Sivuja: 1 ... 5 [6] 7 ... 27
 
Siirry:  

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines | Mainosvalinnat | Tietoa