Mikrokilju
Poissa
|
 |
Vastaus #625 : 30.09.2012 klo 16:20:37 |
|
13-0 lopasta ja toivo elää vielä..
|
|
|
|
|
|
Hintelä Kreivitär Borsdal
|
 |
Hintelä Kreivitär Borsdal
Vastaus #626 : 30.09.2012 klo 16:24:29 |
|
13-0 lopasta ja toivo elää vielä..
Uskomatonta mutta totta.
|
|
|
|
|
Harmaja
Poissa
|
 |
Vastaus #627 : 30.09.2012 klo 19:26:08 |
|
e.
|
|
|
|
« Viimeksi muokattu: 17.10.2012 klo 12:07:58 kirjoittanut Harmaja »
|
|
|
|
|
Puolustava keskikenttä
Poissa
Suosikkijoukkue: Marco Materazzi
|
 |
Vastaus #628 : 30.09.2012 klo 19:45:48 |
|
FC Espoo   Junteille, jotka EsPa tappion jälkeen käänsivät selkänsä Espoolle!
|
|
|
|
|
Harmaja
Poissa
|
 |
Vastaus #629 : 30.09.2012 klo 19:54:42 |
|
e.
|
|
|
|
« Viimeksi muokattu: 30.05.2019 klo 17:01:20 kirjoittanut Harmaja »
|
|
|
|
|
Puolustava keskikenttä
Poissa
Suosikkijoukkue: Marco Materazzi
|
 |
Vastaus #630 : 30.09.2012 klo 20:00:28 |
|
Voitko muka hyvällä omallatunnolla väittää, että uskoit vielä Espoon säilymiseen kyseisen surkean ottelun jälkeen?
Kyllä, sillä Ultras mentality! 
|
|
|
|
|
elinho
Poissa
|
 |
Vastaus #631 : 30.09.2012 klo 20:08:20 |
|
Espa hyötyi Lopan munattomuudesta alkukaudella ja nyt oli Espoon vuoro, sen suhteen puntit tasan ja pieni mahdollisuus olemassa. Harmi vaan ettei Åbulla ole panosta pelissä
|
|
|
|
|
|
Hintelä Kreivitär Borsdal
|
 |
Hintelä Kreivitär Borsdal
Vastaus #632 : 30.09.2012 klo 20:37:24 |
|
Nyt vaan luomaan fb-tapahtumaa yms viimeiselle ottelulle. Jos EsPa häviää ja FCE voittaa niin säilymme, niin yksinkertaista se on.
|
|
|
|
|
Mansen Miäs
Poissa
|
 |
Vastaus #633 : 30.09.2012 klo 20:55:27 |
|
Nyt vaan luomaan fb-tapahtumaa yms viimeiselle ottelulle. Jos EsPa häviää ja FCE voittaa niin säilymme, niin yksinkertaista se on.
Sorry guys, ajattelin lyödä sen verran ison summan rahaa FCE:n voiton puolesta ratkaisumatsiin ettei oo mitään mahdollisuuksia osua.
|
|
|
|
|
PuumaTekki
Poissa
|
 |
Vastaus #634 : 30.09.2012 klo 21:21:07 |
|
Sorry tyhmyyteni, mutta kumpi tippuu jos pisteet tasan? Maaliero ratkaisee, mutta jos maaliero on sama niin vaikuttaako silloin tehtyjen maalien määrä? Joo oon kujalla enkä jaksa kahlata vanhoja ketjuja läpi kun haku ei tällä hetkellä toimi. Eli jelppiä 
|
|
|
|
|
|
Hintelä Kreivitär Borsdal
|
 |
Hintelä Kreivitär Borsdal
Vastaus #635 : 30.09.2012 klo 21:26:24 |
|
Sorry tyhmyyteni, mutta kumpi tippuu jos pisteet tasan? Maaliero ratkaisee, mutta jos maaliero on sama niin vaikuttaako silloin tehtyjen maalien määrä? Joo oon kujalla enkä jaksa kahlata vanhoja ketjuja läpi kun haku ei tällä hetkellä toimi. Eli jelppiä  Ei kai tuollainen tilanne olisi edes mahdollinen FCEn ja EsPan kohdalla?
|
|
|
|
|
DanC
Poissa
|
 |
Vastaus #636 : 30.09.2012 klo 21:46:54 |
|
Ei kai tuollainen tilanne olisi edes mahdollinen FCEn ja EsPan kohdalla?
Ei ole mahdollinen.
|
|
|
|
|
|
BrDead
|
 |
BrDead
Vastaus #637 : 30.09.2012 klo 21:52:23 |
|
Sorry tyhmyyteni, mutta kumpi tippuu jos pisteet tasan? Maaliero ratkaisee, mutta jos maaliero on sama niin vaikuttaako silloin tehtyjen maalien määrä?
Tehdyt maalit ratkaisee. Jos nekin on tasan, niin sitten keskinäisten ottelujen pisteet ja maaliero. Jos nekin tasan, niin sitten arpa.
|
|
|
|
|
Puolustava puolustaja
Poissa
Suosikkijoukkue: Huuhkajat
|
 |
Vastaus #638 : 30.09.2012 klo 22:08:58 |
|
FC Espoo lähettänyt lauantaina ruskean kirjekuoren Lohjan suuntaan, ja LoPa sitten ottanut sen ilomielin vastaan, jotta saavat loppukauden vierastyöläisten palkat maksettua?  Ei vaan, hienoa että tuli murskavoitto ja pieni oljenkorsi jäi vielä ensi sunnuntaille  sen enempää ei kuitenkaan kannata peukkuja jaella, on tämä sellainen tuskien taival kautena kokonaisuudessaan ollut. LoPalla oli näköjään hurjat 3 vaihtomiestä, ja paikan päältä kuullun mukaan M.Kuqi ja Istrefi joutivat jättämään kentän vaivojen takia jo puoliajalla. Toisaalta, kauden mittaan kaikki muutkin ovat hyötyneet LoPan heikkoudesta, joten ihan hyvä että sinipaidat saivat myös hyötyä. Loppuun vielä lyhyt tilannekatsaus junioreiden puolelta: A-juniorit ovat varmistaneet paikkansa ensi kaudelle ASM-karsintoihin, ja B-juniorit nousivat tänään tulleen voiton myötä myös 3:n parhaan joukkoon ja kiinni BSM-karsintapaikkaan  B-junioreilla on viimeisessä ottelussaan vastassa kotikentällä - Leppävaaran tekonurmella - ensi sunnuntaina 7.10 klo 13 sarjan häntäpään JIPPO. Ja lauantaina 6.10 tosiaan FC Espoo - GrIFK. Jännitettävää riittää siis vielä
|
|
|
|
|
|
|
L-Val.
Poissa
|
 |
Vastaus #640 : 05.10.2012 klo 23:42:54 |
|
Nyt Nuorela jos tämän vielä käännät! Niin aiemmat floppikautesi lupaan pyyhkiä mielestäni!
|
|
|
|
|
Mikrokilju
Poissa
|
 |
Vastaus #641 : 05.10.2012 klo 23:54:16 |
|
Nuorelan paskahousu pitää ulostaa seurasta heti.. Säilyttiin tai ei..
|
|
|
|
|
Puolustava puolustaja
Poissa
Suosikkijoukkue: Huuhkajat
|
 |
Vastaus #642 : 06.10.2012 klo 00:03:41 |
|
Toivottavasti tänään klo 14 Leppävaarassa nähdään kuitenkin aina katsojista kenttäpelaajiin ja joukkueeseen yhtenäinen, ylpeä ja kaikkensa antava FC Espoo. En todellakaan halua nähdä ratkaisuottelussa mitään lammaslaumaa kentällä, vaan nyt pitää laittaa kaikki likoon, mitä rahkeista löytyy!
|
|
|
|
|
L-Val.
Poissa
|
 |
Vastaus #643 : 06.10.2012 klo 00:13:07 |
|
Nuorelan paskahousu pitää ulostaa seurasta heti.. Säilyttiin tai ei..
Tämähän on nyt kristallin selvä. Mutta armahdan pienellä synninpäästöllä jos ruikkasee vielä viivan päälle = potkaisen persiille hellemmin.
|
|
|
|
|
sinkkiämpäri
Poissa
|
 |
Vastaus #644 : 06.10.2012 klo 08:30:50 |
|
En todellakaan halua nähdä ratkaisuottelussa mitään lammaslaumaa kentällä, vaan nyt pitää laittaa kaikki likoon, mitä rahkeista löytyy!
Juuri näin!! Ohut oljenkorsi on jengille vielä tarjottu ja siihen on syytä tarttua apinanraivolla kiinni. Materiaaliltaan selkeästi paremman Granin lyömiseen tarvitaan kauden parasta esitystä ja taistelua, LoPa-matsin kaltaisella kävelyllä ei pintoja tipu. Ja katsomossa joutuu tiiraamaan vielä kännykän avulla, millaisen bussin Espa heittää ahtaalle tekikselleen Åbua vastaan. No ainakin mielenkiintoinen lopetus kaudelle, pari viikkoa sitten tuntui että kausi loppui jo. Ainakin ilma suosii, toistaiseksi....
|
|
|
|
|
|
Hintelä Kreivitär Borsdal
|
 |
Hintelä Kreivitär Borsdal
Vastaus #645 : 06.10.2012 klo 14:12:32 |
|
Voja voja  1-0 johto, EsPan peli tosin tasatilanteessa...
|
|
|
|
|
|
Hintelä Kreivitär Borsdal
|
 |
Hintelä Kreivitär Borsdal
Vastaus #646 : 06.10.2012 klo 14:47:12 |
|
Kolmosessa on hyvä soihduttaa... Se oli sitten siinä.
|
|
|
|
|
L-Val.
Poissa
|
 |
Vastaus #647 : 06.10.2012 klo 15:06:42 |
|
On kyllä käsittämätöntä että yhdellä 13-0 voitolla FCE vielä tarttui mahdollisuuteen säilyä. Mutta FCE munasi sarjapaikkansa ihan itse. Ennen LoPa-peliä oli viisi peliä joista olisi ollut otettavissa edes ne muutamat helpottavat pisteet, mutta ei. Samalla vaikka EsPakin hiipui loppukauteen mennessä, otti kuitenkin voiton sieltä täältä ja nimenomaan niistä tärkeistä peleistä. FCE selvästi ei kestänyt painetilaa. Mistä osoitus että paineeton LoPa-peli hoidettiin lentäen, mutta ne tiukat matsit hävittiin.
|
|
|
|
|
Puolustava puolustaja
Poissa
Suosikkijoukkue: Huuhkajat
|
 |
Vastaus #648 : 06.10.2012 klo 15:25:00 |
|
FCE munasi sarjapaikkansa ihan itse. Ennen LoPa-peliä oli viisi peliä joista olisi ollut otettavissa edes ne muutamat helpottavat pisteet, mutta ei. Samalla vaikka EsPakin hiipui loppukauteen mennessä, otti kuitenkin voiton sieltä täältä ja nimenomaan niistä tärkeistä peleistä. FCE selvästi ei kestänyt painetilaa. Mistä osoitus että paineeton LoPa-peli hoidettiin lentäen, mutta ne tiukat matsit hävittiin.
Olen samaa mieltä. Itse asiassa jo viime kaudella oli vastaavanlainen tilanne monesti: pelillisesti tasaiset ottelut kääntyivät usein vastustajalle. En oikein osaa sanoa, johtuiko tämä tasaisten matsien kääntyminen vastustajalle paineensietokyvystä, asennepuolesta, vai molemmista. EsPan heikon syyskauden turvin Espoolle tarjottiin vielä oikein tarjottimella nousua putoamisviivan yläpuolelle, muttai ei. 7 voittoa, 2 tasapeliä, 18 häviötä. FC Espoo hävisi 67% kauden otteluista. Oli kriisi-LoPan jälkeen etelälohkon heikoin joukkue tilastojen valossa. Ei kai tuohon ole juuri lisättävää. Aina voi jossitella, mutta fakta on se, että seuran edustusjoukkueen taival jatkuu ensi kaudella piirin Kolmosessa 
|
|
|
|
|
Puolustava keskikenttä
Poissa
Suosikkijoukkue: Marco Materazzi
|
 |
Vastaus #649 : 06.10.2012 klo 19:08:21 |
|
No mutta eihän Espoolla ole mitään hätää? Okei, edustus on nyt Kolmosessa, mitä sitten? A-junnut pelaa taas SM-karsintaa, kuten myös B-junnut, jos edes pelaavat huomenna tasapelin. C-junnut ja Cn-junnut pelaavat Etelä-Länttä hyvällä menestyksellä. FC Espoo YJ 99 on myös Suomen top 3 joukkueita!
|
|
|
|
|
|
|
|