FutisForum2 - JalkapalloFutisForum2 - Jalkapallo
17.02.2026 klo 02:40:18 *
Tervetuloa, Vieras. Haluatko rekisteröityä?
Aktivointiviesti saamatta? Unohtuiko salasana?

Kirjaudu käyttäjätunnuksen, salasanan ja istunnonpituuden mukaan
Uutiset:
 
Yhteys ylläpitoon: [email protected]

Sivuja: 1 ... 24 [25] 26 ... 28
 
Kirjoittaja Aihe: TP-47 2012 - Olegin puna-armeija marssii taas  (Luettu 112724 kertaa)
0 jäsentä ja 1 vieras katselee tätä aihetta.
Taffarel

Poissa Poissa


Vastaus #600 : 06.10.2012 klo 13:23:01

Siellähän on pelattu 20 minuuttia varsin mielenkiintoisella kokoonpanolla:

12 - TOMI ALAPEKKALA

6 - MIKKO VÄÄNÄNEN
14 - JOHANNES HERALA 15'
17 - ARTTURI SIEPPI
18 - OLLI-PEKKA NISKANEN
22 - JAAKKO PYYNY
24 - VALTTERI GULLSTEN
25 - AARO JOUTULAINEN
26 - JOONA VETELI
21 - HELMERI NÄRHILÄ

23 - OLLI ALAKÄRPPÄ 15'

Herala siis pois ja Alakärppä tilalle. Alapekkalan avauspaikalle massiivinen Ylos ja sen todennäköiselle syylle taas peukkua alaspäin. No, kaikki päättyy aikanaan?
Ilmarinen

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: TP-47


Vastaus #601 : 06.10.2012 klo 13:23:48

0-2:ssa mennään. Molemmat maalit pääpelillä.

E: Kavennus Pyynyltä.
Nopea hyökkäys. Leikkaus keskelle ja hyvä kuti alakulmaan.
« Viimeksi muokattu: 06.10.2012 klo 13:28:55 kirjoittanut Ilmarinen »
Ilmarinen

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: TP-47


Vastaus #602 : 06.10.2012 klo 13:39:33

Tasan. Pyyny.
Ilmarinen

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: TP-47


Vastaus #603 : 06.10.2012 klo 14:20:06

3-2 Alakärppä.

E: 3-3
« Viimeksi muokattu: 06.10.2012 klo 14:30:23 kirjoittanut Ilmarinen »
bupa dukta

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Hiki on jätkän deodorantti.


Vastaus #604 : 06.10.2012 klo 15:02:10

Junnuille annettu oikein kunnolla vastuuta. Saisko jotain raporttia matsista?
Pohjan Stadion

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: TP-47, Suomi


Vastaus #605 : 06.10.2012 klo 15:27:28

3-3 (Pyyny 2, Alakärppä)

Pyynyltä hienot kaksi maalia ja TP-Klubin palkinto kauden pelaajana. Hyvin junnut jaksoi taistella ja häseltää märällä ja pehmeällä kentällä. Alapekkalan avauksista tuli ajoittain mieleen pikkujunnujen maalipotkut, joissa potkut lähtevät pääsääntöisesti matalina suoraan vastustajalle. Loistava taistelu kokonaisuudessaan kun ottaa huomioon KPV:n kaksi maalia heti ottelun alussa ja TP:n kokoonpanon käytännössä junnujoukkueena. Siellä on kasvamassa tosiaan se seuraava TP:n kultainen sukupolvi.

Jottei tärkein unohtuisi niin Röngän saunakaverikilpailussa voiton vei Kivilän Marko.
Taffarel

Poissa Poissa


Vastaus #606 : 06.10.2012 klo 18:34:16

No hemmetti, tuohan oli mahtava lopetus vaikealle kaudelle! Pyynyn, Allun ja kumppaneiden johdolla Ykköseen kaudeksi 2014 Ylos
Maukka manun jätkä

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Manchester United ja TP-47


Vastaus #607 : 06.10.2012 klo 20:10:23

Hienoa ettei pudottu ja pidettiin viimesellä kierroksella pari joukkuetta vielä takanaki. YPA ilmeisesti yhden maalin erolla, ainakin teksti-tv:n mukaan. Peli oli hyvää junioreiksi ja syötöt meni omille kovemmalla prosentilla kuin ykkösporukalla pelattaessa. Muutenkin pirteää toimintaa. Voitto ei olis ollu kovinkaan kaukana, mutta jos pitää pelata koko peli ilman maalivahtia niin on se vähän vaikeaa. Kiistalan tuomaroinnille taas pitkä miinus. Olis voinut periaatteessa antaa kolme pilkkua TP:lle. En nyt kolmea vaadikkaan, mutta kyllä kolmesta yhden vois viheltää. Pyyny oli hyvä viimeistelyssä, paitsi yksi läpiajo jäi laittamatta sisään. Sieppi taisteli vahvasti keskikentällä ja jyräsi isompiaan ja antoi syöttöjä omille. Esiin voi vielä nostaa Väänäsen joka oli tänään topparin tontilla, hyvä esitys ja vei pääpalloja reilua päätä pidemmältä Myntiltä.
linniz

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: TP-47,Suomi,Spurs - Harvemmin tuuletellaan


Vastaus #608 : 06.10.2012 klo 21:13:50

Kuka olisi uskonut tähän sijoitukseen juhannuksen tienoilla? Ei kukaan, ainakaan edarin ulkopuolelta. Mahtavaa työtä! TP kissailee taas ensi kesänä.
T:MUki

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: TP-47 & Teemu Tainio


Vastaus #609 : 06.10.2012 klo 21:54:07

Hienoa että junnulle annettu vastuuta merkiteksyttömässä ottelusssa ja ihan ok tuloksen ne saiki aikaseksi.Toivottavasti saadaan ens kaudelle pidettyä muutama kokenu, junnuissa alkaa jo ilmeisesti olemaan potentiaalia. Hirveä kausi mut mehän ollaan voittajia.
EnSomVet

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: ТП-47 Торнио


Vastaus #610 : 06.10.2012 klo 22:18:34

Kuka olisi uskonut tähän sijoitukseen juhannuksen tienoilla? Ei kukaan, ainakaan edarin ulkopuolelta. Mahtavaa työtä! TP kissailee taas ensi kesänä.

Minä. Lapsenusko on loputon. Toivottavasti saadaan ensikaudella iskukykyinen nippu kasaan jo talvella että voidaan taistella tosissaan noususta Ykköseen. Kiitokset joukkueelle ja taustaryhmälle tästä kaudesta joka oli kieltämättä pettymys ainakin minun mittapuulla. Alkukausi oli fiasko johtuen lähinnä siitä että joukkue saatiin kasaan vasta kauden jo alettua eikä "ulkomaalaislottokaan" oikein onnistunut. Alkukauden ulkomaalaisista ainoastaan Konde säilytti paikkansa joukkueessa kauden loppuun saakka, ja Arturkin tais olla enemmän ja vähemmän romuna koko kauden. Toivotaan että mies palaa terveenä Tornioon ensikaudella.

Halmkrona ja Viippola teki kaikkensa alkukaudesta josta kiitos hienoille miehille, Tp sydäntä löytyy. Maailmassa on vain valmentajia jotka on erotettu tai jotka tullaan erottamaan. Toivottavasti miehet jatkaa valmennushommia jollakin tasolla jatkossakin.

Ens kaudeksi toivottavasti Väikkä takaisin organisaatioon ,uudestaan kohti Huippua. Ykkönen olisi realistinen taso Torniolle jotta saadaan kohtuu lupaaville junnuille mahdollisuus pelata kotikaupungissaan kohtuu korkealla sarjatasolla.

Terveisin : NånSomVETinte ens skit, kuuden kaljan keitaalta

linniz

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: TP-47,Suomi,Spurs - Harvemmin tuuletellaan


Vastaus #611 : 06.10.2012 klo 22:35:27

Ensom,åtminstonepåbastukvällarna, låtsasattvetajävlamycket.Han.
Ilmarinen

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: TP-47


Vastaus #612 : 07.10.2012 klo 02:53:54

Kuka olisi uskonut tähän sijoitukseen juhannuksen tienoilla? Ei kukaan, ainakaan edarin ulkopuolelta. Mahtavaa työtä! TP kissailee taas ensi kesänä.
Hep
EnSomVet

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: ТП-47 Торнио


Vastaus #613 : 07.10.2012 klo 05:14:14

Ensom,åtminstonepåbastukvällarna, låtsasattvetajävlamycket.Han.

Håller med jävla pajas...
Käpälä

Poissa Poissa


Vastaus #614 : 07.10.2012 klo 14:18:00

Korkki...
Taffarel

Poissa Poissa


Vastaus #615 : 08.10.2012 klo 11:31:37

Hiljaisuuden talvi alkoi taas lauantaina? Seura on tällä kaudella raportoinut vain voitetuista otteluista ja vaiennut tappioista ja useimmista tasapeleistäkin. Jo vuosia jatkunut perinne taas on ollut katkaista kaikki viestintä kauden viimeisen ottelun jälkeen, uutisoida uudesta organisaatiosta myöhemmin syksyllä tai alkutalvesta ja vaieta taas muutamaksi kuukaudeksi.

Joku pelejä enemmän nähnyt voisi tehdä mielellään asiapitoista yhteenvetoa kaudesta ja pelanneesta miehistöstä vielä ennen kevättä.
Pohjan Stadion

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: TP-47, Suomi


Vastaus #616 : 15.10.2012 klo 18:12:15

Uutinen
Kivilä Rönkän voimapelaaja

Kapteeni Marko Kivilä keräsi TP-47:n kotiotteluissa eniten Rönkän voimapelaajasarvia tällä kaudella. Veljekset Rönkä Oy:n  myyntijohtaja Eero Mäki-Jokela palkitsi Kivilän lähiruokakaupan lahjakortilla.

Marko keräsi kauden aikana 11 sarvea kun toiseksi tullut Marko Ahonpää jäi 8 sarveen. Kolmanneksi kisassa tuli Artturi Sieppi 7 sarvella.

Hyvä ja tärkeä päivitys kotisivuilla parin viikon hiljaiselon jälkeen. Onkohan "uusien", nopeasti/helposti päivitettävien kotisivujen päivitystunnukset unohtuneet Röngän konttorille vai eikö Eepin mainonnan lisäksi löydy tosiaankaan mitään oikeaa uutisoitavaa. Jos vaikka pientä yhteenvetoa kaudesta, sopimustilanteista ja ensikauden suunnitelmista. Vai säästelläänkö kaikki panokset Väikkä-jytkyyn ennen talviunille vaipumista.
Happis

Poissa Poissa


Vastaus #617 : 18.10.2012 klo 10:54:40

Aleksi Gullsten on näyttämässä taitojaan Seinäjoella SJK:ssa.
Winston Bogart Company

Poissa Poissa


Vastaus #618 : 18.10.2012 klo 11:46:38

Kuka tahansa viikon Seinäjoella ennen sopimuksen allekirjoittamista aikaansa viettävä/treenaava tajuaa että se ei ole ihmisen paikka. Samaan hengenvetoon todettava jälleen myös jäätävä hiljaisuus TP:n sivuilla kun seuran yksi isoimmista lupauksista moneen vuoteen treenailee jossain junttijoella.

Gullstenin dominoinnille ensi kauden Kakkosessa jo valmiiksi Ylos
« Viimeksi muokattu: 18.10.2012 klo 11:51:08 kirjoittanut Winston Bogart Company »
Pohjan Stadion

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: TP-47, Suomi


Vastaus #619 : 18.10.2012 klo 20:31:56

Tänään ilmestyi uusi TP-47 Futislehti. Valitettavasti kotisivuilta löytyvä linkkiä futislehteen ei jostain syystä päivitetä ja edellinenkin, keväällä julkaistu futislehti puuttuu nettiversiona.

Lyhyesti reforoituna tutislehden anti osin suorina tekstilainauksina: Tulevaisuuden tavoitteena on että seuran tähtituote, edustusjoukkue koostuu pääosin Tornion-kemin alueen kasvateista ja pelaa 20 parhaan suomalaisen seuran joukossa. TP-47 tunnetaan laadukkaasta ja aktiivisesta junioritoiminnastaan, joka on mahdollistanut lahjakkaimpien junioreiden nousun aina maajoukkueisiin ja kansainvälisille kentille. Seuraorganisaation täytyy sitoutua pitkäjänteiseen työhön ja kehittyä ammattimaiseen suuntaan, jotta menestystä saavutetaan. Menestymisen toiminnassa mahdollistavat hyvät yhteistyökumppanit, joista useassa kohdassa esille nostetaan FC kemi. Myös OPS-jp mainitaan.

Todetaan että kauden alussa asetettuun tavoitteeseen edellisen kauden sarjasijoituksen parantamisesta ei saavutettu, mutta surkean alkukauden jälkeen ollaan tyytyväisiä että sarjapaikka Kakkosessa saatiin pidettyä.

A-junioreita hehkutetaan, eikä syyttä. SM-karsintasarjaan lähdetään voittamaan. Todetaan että edustuksen kauden päättävä ottelu KPV vastaan pelattiin A-junnuilla, hyvin tuloksin. Näiden junioreiden varaan lähdetään uutta menestystä rakentamaan, mutta henkilökohtaisesti uskon että projekti on vasta käynnistymässä. Ensi kesälle on mielestäni turha luoda katsojille turhia kuvitelmia nopeasta menestyksestä. Tärkeää on antaa junnujen kehittyä ja kasvaa. Rohkeasti antaa peliaikaa kuten tähänkin asti. Sitouttaa junnujen avainpelaajat "takaisin huipulle" -projektiin.

Tainion Teemu ilmoittaa, että tulee varmasti jossain vaiheessa pelaamaan TP:n riveissä ainakin yhden pelin, joka voi olla myös jonkinlainen hyväntekeväisyys/Testimonial peli.

TP-Klupi kiittelee talkoolaisia. Klupilaisethan pyörittivät tänäkin kesänä vesitornin kahviota, jota pidettiin auki koulun alun ylikin puhtaasti talkoovoimin. Junnujen vanhemmat jatkavat Lappiahallin kahvion pyörittämistä kuten tähänkin asti. Talkoolaisia tarvittiin kesän aikana uudelleen käyntiin pyöräytetyn Tornio-Haparanda Cupin järjestelyissä. Turnaus järjestetään myös ensi vuonna. Jos nyt viime viikon junnujen päättäjäisissä paikalla olleena oikein muistan niin talkootyötunteja kertyi noin 1600 turnausjärjestelyissä viime kesänä.

B-junnujen menestys oli viime kaudella vaatimatonta ja nykyisten a-junnujen taistelemaa valtakunnallista 1-divaripaikkaa ei saatu pidettyä ja joukkue pelasi loppukauden 2-divaria eli piirisarjaa. Tyttöjalkapallon puolella yhteistyöjoukkueet TP-47/ToJK ovat osoittautuneet menestyksekkäiksi.

Rönkän Eepi kertoilee maalivahtivalmennuksesta ja lyhyesti analysoi entisiäkin valmennettaviaan mm. seuraavasti: Jaakkolan Anssin aika tulee vielä. Henrikssonin Jannen kanssa kävivät nyrkkeilykoulussa hakemassa oppia menttaalipuoleen sekä oikeaan tapaan nyrkkeillä jalkapalloa. Heikki Haaraoja on kouluttautunut päätoimiseksi liikunnanohjaajaksi ja hän toimii tällä hetkellä armeijan urheilujoukkojen maalivahtivalmentajana. Konden Arttur pelasi venäjällä 2-divaria ja TP paluun jälkeen loukkaantumiset ovat vaivanneet harjoittelua. Nykäsen Harria Eepi pitää tulevaisuuden suurena lupauksena joka on ehkä paras jalalla pelaava maalivahti Suomessa omassa ikäluokassaan. Mäki-Jokela jatkaa alueella maalivahtivalmentajana ja on kiertänyt Tornio-kemi alueella kaikissa junioriseuroissa pitämässä maalivahtikoulutusta viime kesän aikana. Juniorivalmennukseen tarvitsisi alueelle saada muitakin ettei Eepille tule 15-kesäisiä heikolle maalivahtivalmennukselle joutuneita raakileita, joilta puuttuu taidolliset valmiudet ja aika menee asioiden korjaamiseen.

TP-47 seuraavia muualla Suomessa asuvia Torniolaisiakin ajatellen sekä seuran valtakunnallisen uskottavuuden takia pitäisin erittäin tärkeänä, että TP-47 organisaatio viimeinkin panostaisi kotisivujen uutisointiin, facebook-päivitykseen ym. tiedottamiseen. Päivittämisestä on tietääkseni oikeasti tehty yllättävän helppoa ja esim. pikkujunnuista löytyy joukkueita, jotka päivittelevät omia "sivujaan" ahkerammin kuin seura edustuksen kuulumisia.
euroflex

Poissa Poissa


Vastaus #620 : 19.10.2012 klo 12:28:04

Kuka tahansa viikon Seinäjoella ennen sopimuksen allekirjoittamista aikaansa viettävä/treenaava tajuaa että se ei ole ihmisen paikka. Samaan hengenvetoon todettava jälleen myös jäätävä hiljaisuus TP:n sivuilla kun seuran yksi isoimmista lupauksista moneen vuoteen treenailee jossain junttijoella.
http://www.youtube.com/watch?v=SWdi8lGXY7g
Jaksamisia!
pää@mies

Poissa Poissa


Vastaus #621 : 19.10.2012 klo 14:12:44

Myös 19-vuotias Gullsten oli sähäkällä pelipäällä vaikka etelästä viime viikolla hankittu rusketus olisi saattanut viitata jo vahvaan lomakuntoon. :D
Pohjan Stadion

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: TP-47, Suomi


Vastaus #622 : 19.10.2012 klo 17:09:09

Kotisivujen päivittäjäkin lukee foorumia:
Uutinen
Gullsten testillä Seinäjoella

TP-47:n keskikenttäpelaaja Aleksi Gullsten on Torstaista Sunnuntaihin testaamassa  ja tutustumassa ykkösen kärkiseuroihin kuuluvan SJK:n mukana. Allu oli mukana Torstain harjoituspelissä VIFK vastaan, jossa oli syöttänyt SJK:n neljännen maalin.

Aleksi Gullstenilla on kaksi vuotta sopimusta jäljellä TP-47:n kanssa.
BDM

Poissa Poissa


Vastaus #623 : 20.10.2012 klo 13:10:55

Näköjään myös foorumin huutoihin on vastattu Olegin mietteet menneestä kaudesta:

Uutinen
20.10.2012 Oleg Eprintsevin ajatuksia kaudesta 2012

Olen ollut 11 kertaa rakentamassa joukkuetta tässä seurassa. Kolmena vuotena olen ollut sivustaseuraaja joukkueen kokoamisessa. Mielestäni tänä vuonna joukkueen kokoaminen on ollut kaikista haasteellisinta tänä aikana. Kauteen lähdettäessä seuran tavoite oli parantaa viime kauden kolmatta sijaa. Panin kuitenkin merkille, ettei joukkueessa ollut tarpeeksi hyviä hyökkääjiä Daniel Caumon ja Mikko Barskin lähdettyä. Maalivahtiosasto oli kysymysmerkki. Kun on lisäksi todettava, ettei joukkueessa ollut varsinaisia toppareita, niin tavoite tuntui kauden alussa varsin optimistiselta. Pelaajavaihtuvuus oli myös valtavan suuri. Kapteeni Marko Kivilä loukkaantui ennen kauden alkua, mikä oli huikea takaisku. Kauden alkumetreillä pystyi myös toteamaan, etteivät ulkomaalaiset onnistuneet, kuka mistäkin syystä. Vaikka Kimmo Halmkrona ja Sami Viippola tekivät kaikkensa joukkueen eteen, niin näistä lähtökohdista, heidänkään ponnistelunsa eivät auttaneet, vaan joukkue joutui tappiokierteeseen. Kimmo ja Sami ovat todellisia seuraihmisiä ja viimeisenä keinonaan pelastaa sarjapaikka he itse erosivat seuraa palvelemasta.

Ottaessani vastaan päävalmentajan toimen huomasin, että joukkue oli menettänyt itseluottamuksensa, eikä se ollut oikea joukkue monestakin eri syystä. Valitessani pelaavaa kokoonpanoa mietin pelaajan sitoutumista, ammattiylpeyttä ja paineensietokykyä. Lääkkeeksi otin myös sen, että aloimme harjoittelemaan kaksi kertaa päivässä. Tämä ei olekaan ihan tavallista Kakkosessa. Keijo Huuskon hankinta Fc Kemistä oli tärkein yksittäinen muutos joukkueessa. Keijo toi tehoja viimeistelyyn ja kokemusta suuressa paineessa pelaamisesta. Kokeneiden pelaajien panos oli korvaamatonta pelastusoperaatiossa. Keken lisäksi mm. Anatoli Bulgakov, Jeferson Pires ja Adriano opastivat nuoria pelaajia. Kapteeni Kivilä näytti suuruutensa jäämällä seuraan, vaikka tarjouksia korkeammalta sarjatasolta tuli. Pelin sisältö ei ollut tärkeää koko operaatiossa, sillä ainoa, mitä tarvitsimme olivat pisteet. Pelin tuli olla selkeää ja yksinkertaista. Haimme vain lopputulosta. Onneksemme saimme voiton kohtalonottelusta HauPaa vastaan vieraissa ja tästä ottelusta lähtien olimme yksi parhaista joukkueista sarjassa. Tärkeää oli myös kehittää seurassamme olevia nuoria pelaajia ja auttaa heitä pääsemään A -junioreiden SM -karsintasarjaan. Niin epätoivoiselta, kuin kaikki aikanaan näyttikin, niin onnistuimme kaikissa tavoitteissamme. Viimeisen kotiottelun KPV:ja vastaan pelasimme lähes tyystin juniorijoukkueella. Tämä peli osoitti, kuinka paljon potentiaalia nuorissa pelaajissamme on. Näiden poikiemme varaan voimme rakentaa uuden suunnitelmamme, takaisin huipulle.

Tämä kausi oli ensimmäinen kausi kolmeenkymmeneen vuoteen, jolloin Meri-Lapin alueelta ei ollut joukkuetta liigassa tai Ykkösessä. Tässä meillä toimijoilla on peiliin katsomisen paikka. Emme ole pystyneet tuottamaan tarpeeksi motivoituneita aikuisia pelaajia. Tässä suhteessa tilanne on huonompi, kuin koskaan. Nyt meillä on alueella n. 50 potentiaalista nuorta, joilla on mahdollisuus pelata kansallisella huipulla. Nyt meillä on mahdollisuus rakentaa joukkue, jossa pelaa ensisijaisesti alueen omia kasvatteja. Tällä joukkueella on mahdollista palata takaisin huipulle. Tavoitteen saavuttamiseksi valmentajien ja pelaajien on tehtävä kovasti töitä. Lisäksi meidän tulee kyetä yhteistyöhön alueen seurojen kanssa. Tällä kaudella yhteistyömme Fc Kemin kanssa on oiva osoitus siitä, kuinka hedelmällistä kaikkien osapuolien kannalta todellinen yhteistyö on.

Erityiset kiitokset tässä pelastusoperaatiossa kuuluvat Lamsijärven Juicelle. Hän tekee paljon työtä taustalla, jota eivät tiedä, kuin päivittäisessä työssä mukana olevat. Ilman Juicen panosta säilyminen ei olisi ollut mahdollista. Kiitokset myös kuntovalmentaja Heikki Alasaukko-ojalle ja maalivahtivalmentajalle Eero Mäki-Jokelalle. Kiitokset pelaajille, joista on aistittavissa hyvä henki, mikä lupaa hyvää tulevaa ajatellen. Kiitokset myös yleisölle, jolle jäimme paljon velkaa huonoina kotiotteluina. Tulemme hyvittämään velkamme ensi kaudella. Kiitokset yhteistyökumppaneillemme ja taustajoukoillemme. Te tulette olemaan tärkeitä ihmisiä jatkossakin.

Seuran kokous pidetään marraskuun alussa, jossa valitaan uusi johtokunta. Minulla on optio ensi kaudesta. Lokakuun 29. päivä aloitamme harjoittelun uudelleen. Harjoitusrinki on aluksi lähes pelkkiä A -junioreita, jotka valmistautuvat pääsemään SM -sarjaan.

Hienoja pelejä odotellessa,

Oleg Eprintsev
Ylos
Trancey

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: AC Milan, Liverpool, FC Zenit


Vastaus #624 : 21.10.2012 klo 13:23:30

Mites teepeen tämän kauden maalipörssi?

 
Sivuja: 1 ... 24 [25] 26 ... 28
 
Siirry:  

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines | Mainosvalinnat | Tietoa