teku1
Poissa
|
 |
Vastaus #2050 : 30.08.2012 klo 20:30:27 |
|
Siltä haastattelu näytti, rauhas tulee...mutta rivienvälis korosti täydellistä ammattimaisuutta ja omistautumista mitä pitääkin, kuka sen ymmärtääkin täälä ihan sama kunhan pelaajat omaksuu sen heti. Simolla tieto kuinka pitää tehdä, sitä ei saa eikä tiedä ennenkuin on sen elänyt. Mahdollisuudet on loistavat sjoella kehittyä.
|
|
|
|
|
HRC
Poissa
|
 |
Vastaus #2051 : 30.08.2012 klo 20:43:30 |
|
Olipas pojilta eilen hieno voitto. Ainoa häpeatahra otteluun tuli säälivaihdon myötä, jossa Jesse "Raimonpoika" Sarajärvi tuli kentälle juoksentelemaan vailla osoitetta ja päämäärää. Tuli katsomossa väistämättä keskustelua, että tämänkö takia Shore tulikin valmentajaksi ja että noinko hän maksoi paikastaan kolmen ottelun valmentajanpestistä. No onneksi suunta on eteenpäin ja uusi valkku jatkaa Shoren erinomaista työtä. Minä olisin kyllä pitänyt Shoren jatkosta ja niin moni muukin mutta minkäs teet. Nyt katseet kohti Hämeenlinnaa ja siellä nähdään miten Simon opit toimii.
Toivottavasti "maa.alli" et toimi lähelläkään SJK juniorien toimintaa. Kaltaisesi selkäänpuukottajat voivat varmaankin siirtyä eläkkeelle miettimään jo menetettyä elämää. Olit varmasti junnuna "tähti"?
|
|
|
|
« Viimeksi muokattu: 30.08.2012 klo 21:02:09 kirjoittanut HRC »
|
|
|
|
|
maakatsomo
Poissa
|
 |
Vastaus #2052 : 31.08.2012 klo 10:22:51 |
|
Ohhoh mikä vastareaktio, vaikka ymmärsittekin väärin mitä tarkoitin. No, nähtäväksi jää onko seurassa muita lupaavia ja kehittyneitä pelaajia kuin nyt kiistelty pj.:n poika. Sarajärveä vastaan mulla ei ole mitään ja pelasi eilenkin kelpo-ottelun ressuissa, ei voi moittia mutta hieman kuitenkin jokin asia paistaa läpi, jos rehellisesti aisaa mietitte ilman mustavalkoisia laseja. Vai? Huomio. Rehellisesti.
|
|
|
|
|
Maxwel
Poissa
Suosikkijoukkue: SJK
|
 |
Vastaus #2053 : 31.08.2012 klo 10:50:33 |
|
Miten tuon sun viestin voi ymmärtää väärin? Luulenpa että kaikki puhui ihan rehellisesti.
|
|
|
|
|
Juse-
Poissa
|
 |
Vastaus #2054 : 31.08.2012 klo 11:16:57 |
|
No, nähtäväksi jää onko seurassa muita lupaavia ja kehittyneitä pelaajia kuin nyt kiistelty pj.:n poika.
Mitäköhän sä tällä tarkotat?
|
|
|
|
|
Didier Dundee
Poissa
|
 |
Vastaus #2055 : 31.08.2012 klo 17:38:56 |
|
OPSilla nämä "omistajan poika pelaa vaikka on ihan paska". Sielä se sentään pitää paikkansa.
|
|
|
|
|
v-rock
Poissa
Suosikkijoukkue: SJK
|
 |
Vastaus #2056 : 31.08.2012 klo 18:51:31 |
|
Videoennakkoa Hämpton-awayn alla: SJK-uutiset 19/2012.
|
|
|
|
|
Naamavelli
Poissa
Suosikkijoukkue: HJK, SJK, KemPa, Inter
|
 |
Vastaus #2057 : 31.08.2012 klo 22:32:21 |
|
OPSilla nämä "omistajan poika pelaa vaikka on ihan paska". Sielä se sentään pitää paikkansa.
Happy family, happy family...!  Toi pitää lukea niin, että maakatsomon oma poika on parempi kuin Raimo-sedän poika. Eikä oo saanut saumaa pelata edarissa.
|
|
|
|
|
coraxo
Poissa
Suosikkijoukkue: Tahiti 2013 FIFA Confederations Cup
|
 |
Vastaus #2058 : 11.09.2012 klo 20:48:41 |
|
-
|
|
|
|
« Viimeksi muokattu: 09.12.2012 klo 13:07:35 kirjoittanut coraxo »
|
|
|
|
|
A.I.Virtanen
Poissa
|
 |
Vastaus #2059 : 12.09.2012 klo 20:58:21 |
|
Miten noiden reserveissä pelanneiden pelioikeus? Haanpää, Hosio, Ylinen, Palosaari ja Väänänen pelasivat 6.9. reserveissä. Voivatko he nyt vielä siirtyä ykkösjoukkueen riveihin loppukaudeksi? Eikö se ollut syyskuun alussa, kun piti viimeistään kiinnittää pelaajat loppukaudeksi seuraan?
|
|
|
|
|
Velmu
Poissa
|
 |
Vastaus #2060 : 12.09.2012 klo 20:59:36 |
|
Miten noiden reserveissä pelanneiden pelioikeus? Haanpää, Hosio, Ylinen, Palosaari ja Väänänen pelasivat 6.9. reserveissä. Voivatko he nyt vielä siirtyä ykkösjoukkueen riveihin loppukaudeksi? Eikö se ollut syyskuun alussa, kun piti viimeistään kiinnittää pelaajat loppukaudeksi seuraan?
3.9. oli käsittääkseni tuo raja myöskin farmien kohdalla, eli jos 6.9. ovat pelanneet ressuissa niin siellä pysyvät kauden loppuun.
|
|
|
|
|
Dorrian
Poissa
Suosikkijoukkue: Seinäjoen Jalkapallokerho
|
 |
Vastaus #2061 : 12.09.2012 klo 23:12:45 |
|
3.9. oli käsittääkseni tuo raja myöskin farmien kohdalla, eli jos 6.9. ovat pelanneet ressuissa niin siellä pysyvät kauden loppuun.
SJK Reservit ei ole SJK Edustuksen farmi. Molemmat ovat saman seuran alla toimivia aikuisten pelaajien joukkueita. 14 § Aikuisen pelaajan joukkue1. Aikuisen pelaajan pelioikeus on seuransa siinä joukkueessa, missä hän pelaa pelikauden ensimmäisen virallisen aikuisten ottelun. Pelaaja luetteloituu tähän joukkueeseen ja hän saa pelata ao. joukkueen lisäksi yhdessä muussa, eri sarjatasolla pelaavassa seuransa aikuisten joukkueista 3 ja 4 momentissa mainituin rajoituksin. Voidakseen pelata saman seuran muissa kuin kahdessa edellä mainitussa joukkueessa, pelaajasta pitää tehdä luetteloinnin muutos. 2. Pelaaja luetteloituu seuran toiseen aikuisten joukkueeseen pelatessaan siinä ensimmäisen ottelun. 3. Aikuinen pelaaja voi 1 ja 2 momentissa mainituista joukkueista ylemmällä sarjatasolla pelaavassa joukkueessa pelatun virallisen ottelun jälkeen kahdeksantena päivänä pelata joukkueista alemmalla sarjatasolla pelaavan joukkueen ottelussa ja seuraavana päivänä alemmalla sarjatasolla pelatun ottelun jälkeen ylemmän sarjatason joukkueessa. Ylemmällä sarjatasolla pelaavasta joukkueesta voi kuitenkin kerrallaan siirtyä alempaan joukkueeseen enintään viisi kyseisen joukkueen edellisessä virallisessa ottelussa pelannutta aikuista pelaajaa. 4. Aikuinen pelaaja, joka 3.9. jälkeen pelaa ylemmän sarjatason joukkueen ottelussa, ei voi enää samalla pelikaudella pelata alemmalla sarjatasolla pelaavassa joukkueessa.5. Siirryttäessä 1 ja 2 momentissa mainittujen kahden aikuisten joukkueen välillä ei tarvitse tehdä luetteloinnin muutosta paitsi, jos ylempi joukkueista pelaa liiton sarjassa ja ko. pelaaja on rekisteröity seuraan edellisen kalenterivuoden marraskuun 15. päivän jälkeen ja hänestä on tuolloin suoritettu piirisarjassa pelaavan joukkueen mukainen edustusoikeuden rekisteröintimaksu. Tässä tapauksessa liiton ja piirin rekisteröintimaksujen erotus tulee suorittaa ennen pelaajan pelaamista liiton sarjan ottelussa. 6. Siirtyminen samassa seurassa kahden samalla sarjatasolla pelaavan aikuisjoukkueen välillä vaatii aina luetteloinnin muutoksen. 7. Luetteloinnin muutosta ei voi tehdä 3.9. jälkeen. 8. Tässä pykälässä tarkoitetuiksi aikuisten joukkueiksi ei lueta JKKI-ikäluokkien joukkueita.
|
|
|
|
|
Velmu
Poissa
|
 |
Vastaus #2062 : 13.09.2012 klo 09:21:09 |
|
SJK Reservit ei ole SJK Edustuksen farmi. Molemmat ovat saman seuran alla toimivia aikuisten pelaajien joukkueita.
Ok, kiitos selvennyksestä. Nuo Palloliiton säännöt ovat niin saatanan epäselviä, ettei aina voi pysyä kartalla.  Eli siis saavat ylöspäin siirtyä kerran, mikäli haluavat, mutta sen jälkeen eivät enää alaspäin.
|
|
|
|
|
A.I.Virtanen
Poissa
|
 |
Vastaus #2063 : 13.09.2012 klo 09:24:43 |
|
Aina oppii uutta. Erikoinen sääntö, kun toimii vain toiseen suuntaan.
|
|
|
|
|
Ressu
Poissa
|
 |
Vastaus #2064 : 13.09.2012 klo 20:09:09 |
|
Alkaako Valakarin opit purra jo näin aikaisessa vaiheessa  ?
|
|
|
|
|
elviz
Poissa
Suosikkijoukkue: SJK
|
 |
Vastaus #2065 : 14.09.2012 klo 19:32:40 |
|
Reservit varmisti nousunsa kakkoseen! Jauh!
|
|
|
|
|
Brändon
Poissa
|
 |
Vastaus #2066 : 14.09.2012 klo 19:39:02 |
|
Reservit varmisti nousunsa kakkoseen! Jauh!
Helvetin hieno juttu! 
|
|
|
|
|
coraxo
Poissa
Suosikkijoukkue: Tahiti 2013 FIFA Confederations Cup
|
 |
Vastaus #2067 : 14.09.2012 klo 23:49:41 |
|
-
|
|
|
|
« Viimeksi muokattu: 09.12.2012 klo 13:07:48 kirjoittanut coraxo »
|
|
|
|
|
Naamavelli
Poissa
Suosikkijoukkue: HJK, SJK, KemPa, Inter
|
 |
Vastaus #2068 : 15.09.2012 klo 22:44:24 |
|
|
|
|
|
|
coraxo
Poissa
Suosikkijoukkue: Tahiti 2013 FIFA Confederations Cup
|
 |
Vastaus #2069 : 16.09.2012 klo 10:06:06 |
|
-
|
|
|
|
« Viimeksi muokattu: 09.12.2012 klo 13:08:03 kirjoittanut coraxo »
|
|
|
|
|
Naamavelli
Poissa
Suosikkijoukkue: HJK, SJK, KemPa, Inter
|
 |
Vastaus #2070 : 16.09.2012 klo 19:39:47 |
|
Raportit löytyy joukkueiden sivuilta, liveseuranta twitteristä ja sarjataulukko YLEltä. Lue ja analysoi nuo läpi ja tule kertomaan oma raporttisi ottelusta. Me kaikki odotamme.
No, hellanlettas! Uusi ammattivalmentaja astuu riviin ja koko Suomi odottaa Futsi-Forumilla henkeä pidätellen tiukkaa analyysiä uudesta uljaasta pelimoodista, jolla tullaan hallitsemaan Suomen futis-skeneä tulevat vuosikymmenet RaimoRaimoRaimo-huudon kaikuessa halki koko maan. Ja sit ei tavuakaan koko tapahtumasta. Ai että pitäis googletella ja etsiä ympäri webbiä? Not. Jos täältä ei löydy mitään, niin se on todellakin teille muoviapinoille aika vitun noloa. PS. Mites se kooste?
|
|
|
|
|
Didier Dundee
Poissa
|
 |
Vastaus #2071 : 16.09.2012 klo 20:09:02 |
|
coraxo onnistuu kyllä tuolla turhalla provosoinnillaan ja negatiivisuudellaan karkottamaan kaikki SJK:n topicciin tulevat. Ainut asiakirjoittajakin on poistunut keskuudesta ja topicci hiljentynyt täysin. Tehtävä suoritettu?
|
|
|
|
|
coraxo
Poissa
Suosikkijoukkue: Tahiti 2013 FIFA Confederations Cup
|
 |
Vastaus #2072 : 16.09.2012 klo 21:57:18 |
|
-
|
|
|
|
« Viimeksi muokattu: 09.12.2012 klo 13:08:21 kirjoittanut coraxo »
|
|
|
|
|
Didier Dundee
Poissa
|
 |
Vastaus #2073 : 17.09.2012 klo 12:05:32 |
|
Tervetuloa futisforumille. Tuo tuossa on Naamavelli. Hän on omituinen mies napapiiriltä, jonka kanssa saa sekavia väittelyitä aikaiseksi asiasta ku asiasta. Tällä kertaa aihe oli "Te ette oo analysoinu peliä mulle" ja siitähän se taas lähti. Jos joku jaksaa tuhlata aikaansa kertomalla SJK:n taktiikoista, pelaajista ja kuulumisista tään tyyppisille janareille niin kertokaa kertokaa. Voihan se olla että isot sponsorit ja +1000 katsojaluvut ovat sen ansiota että SJK:lla on ollut hyviä FutisForum-kirjoittajia. Oma näkemykseni on vähän erilainen, mutta lupaan sulle rakas että yritän ottaa positiivisemman internet-ilmeen jatkossa  Kiitos ymmärryksestä  Ja itseasiassa tervetuloa itsellesi, olen ollut täällä näköjään sinua aiemmin.
|
|
|
|
|
Boris Pugo
Poissa
|
 |
Vastaus #2074 : 17.09.2012 klo 20:26:14 |
|
Onkos Klopeilla joku oma kantabaari olemassa? Kahdentoista aikaan saapuu juna Seinäjoelle lauantaina... 
|
|
|
|
|
|
|
|