Tolsa
Poissa
Suosikkijoukkue: KTP, SGE
|
 |
Vastaus #650 : 04.07.2012 klo 19:21:47 |
|
5-1. Ja Nitin polvi poksahti lisäajalla. En edes keksi mitään sanottavaa. Oksettaa.
|
|
|
|
|
Linnankundi
Poissa
|
 |
Vastaus #651 : 04.07.2012 klo 21:01:19 |
|
Futuralla peli kulki tällä kertaa aika hyvin. Aikaisemmissa peleissä tökkinyt maalintekokin sujui ja puolustus pelasi varman päälle ottamatta turhia riskejä. KTP:llä oli vasemmalla laidalla hyökännyt kaveri taitava. Tais olla juuri sama kaveri, jolta meni polvi aika vaarattoman näköisessä tilanteessa pelin lopussa. Tervetulleet pisteet Porvooseen.
|
|
|
|
|
Tsorro
Poissa
Suosikkijoukkue: se kumpi johtaa.
|
 |
Vastaus #652 : 04.07.2012 klo 21:01:39 |
|
Hyvä taistelu jätkiltä, mut tokalla puoliajalla tuli pieni musta hetki mihin homma kaatu. Kyllä tällä pelillä pitäs kaatua sarjan kärkijoukkueetkin! KTPKTPKTP!
|
|
|
|
|
OGS
Poissa
Suosikkijoukkue: MUFC, KTP
|
 |
Vastaus #653 : 04.07.2012 klo 21:14:42 |
|
Eipä jäänyt mitään jossiteltavaa. Numerot olisivat voineet olla isommatkin. Ottelun kulku olisi voinut tosin olla eri, mikäli Ikävalko olisi vienyt KTP:n johtoon jo varmalta näyttäneestä maalipaikasta. Heti perään sitten Futura iskikin 1-0, huomaamatta jääneen käsivirheen seurauksena. Toisaalta vierailijoiden pilkku oli myös varsin heppoinen, joten sillä tavalla tasan meni.
Aivan lopussa tosiaan Ikävalkon polvesta tämän omien sanojensa mukaan rusahti jotain ja oli laidalla useamman minuutin hoidettavana. Jääpussi polveen ja kävely oli tuskaista. Ei hyvältä näytä. Loppukausi jopa mahdollisesti siinä?
|
|
|
|
|
V. Ahinko
Poissa
|
 |
Vastaus #654 : 04.07.2012 klo 22:24:32 |
|
5-1. Ja Nitin polvi poksahti lisäajalla. En edes keksi mitään sanottavaa. Oksettaa.
Harmi, jos Nitin polvi meni. Aika tylyt lukemat muutenkin.
|
|
|
|
|
Parasta Kotkaa
Poissa
|
 |
Vastaus #655 : 05.07.2012 klo 07:31:49 |
|
Aivan lopussa tosiaan Ikävalkon polvesta tämän omien sanojensa mukaan rusahti jotain ja oli laidalla useamman minuutin hoidettavana. Jääpussi polveen ja kävely oli tuskaista. Ei hyvältä näytä. Loppukausi jopa mahdollisesti siinä? Jos vanhan vamman uusiutuminen jälleen niin ikävä kyllä mahdollisesti koko ura saattoi olla jopa siinä  Toivottavasti ristiside pysyi tällä kertaa ehjänä ja saadaa jatkossakin nauttia Nitin peleistä.
|
|
|
|
|
moline
Poissa
Suosikkijoukkue: Kotkan Työväen Palloilijat
|
 |
Vastaus #656 : 05.07.2012 klo 11:27:03 |
|
Yleensähän nämä "aika vaarattoman näköisessä tilanteessa" sattuneet polvivammat ovat tienneet sitä vähintään 6kk saikkua.. Toivotaan nyt parasta kuitenkin.
|
|
|
|
|
eagle-eyed
Poissa
Suosikkijoukkue: Kotkan Työväen Palloilijat (1927)
|
 |
Vastaus #657 : 05.07.2012 klo 13:42:43 |
|
Niinpä, toivotaan parasta ja pelätään pahinta. - Ja, kyrsiihän se ihmistä muutenkin, kun tuli maaleja oikein 'Porvoonmitalla', siis vastustajalle. No, pelit jatkuvat ja toivotaan, että sarjapaikka säilyisi. - Ynnä yks: Pessimistisin visio on, että kotkalaisjoukkue pelaa ensikaudella sekä kakkosessa että kolmosessa. Kakkoseen sopisi kyllä kaksikin joukkuetta...  .
|
|
|
|
|
moline
Poissa
Suosikkijoukkue: Kotkan Työväen Palloilijat
|
 |
Vastaus #658 : 05.07.2012 klo 14:20:42 |
|
Alkukauden suonenveto saattaa hyvinkin riittää sarjapaikkaan, kunhan tappioputket pystyttäisiin välttämään. Kyllä tässä vielä kynsiä saa loppukaudesta syödä..
|
|
|
|
|
Tolsa
Poissa
Suosikkijoukkue: KTP, SGE
|
 |
Vastaus #659 : 05.07.2012 klo 17:40:35 |
|
Futura runteli KTP:n05.07.2012 10:42 KTP:n ailahtelevat otteet Kakkosessa jatkuivat keskiviikkona, kun Futura nöyryytti kotkalaisia tylyin numeroin 5-1 (2-1). KTP aloitti ottelun pirteästi, kun Niko Ikävalko karkasi läpi ja harhautti jo kotijoukkueen maalivahdin Jusa Impiön. Viimeistely tyhjään maaliin jäi kuitenkin tekemättä, kun Futuran puolustaja pääsi putsaamaan pallon kulmaksi. Vain hetki tästä ja porvoolaiset iskivät toiseen päähän. Anton Britschgi otti pallon kädellä haltuun ja viimeisteli 1-0-lukemat taululle. Ensimmäisen puoliajan lopulla KTP oli saanut hieman painetta Futuran päätyyn, kun taas kerran pääsi oma koira puremaan. Niclas Kalatsev säntäsi vastahyökkäykseen paitsioasemasta, mutta avustavan lippu ei liikahtanut. KTP:n puolustus ei pysynyt perässä kun tuulennopea Pepi juoksi boksiin ja ampui pallon tyylikkäästi maalin kattoon. Heti perään KTP nousi takaisin peliin kun Janne Laakso kaadettiin kuudentoista sisällä. Ikävalko laittoi pallon varmasti alanurkkaan, tehden kauden kymmenennen maalinsa. KTP:n räpistely oli kuitenkin kosmetiikka, sillä Futura halusi voittoa huomattavasti enemmän. Heti toisen jakson alkuun Miika Tuovila vei kotijoukkueen kahden maalin johtoon helponnäköisellä maalilla, ja Arttu Pösö lopetti viimeisetkin, joskin vähäiset pyristelyt. KTP:n alakerta auttoi suopeasti Futuraa näissä osumissa, samaten vaihtomies Georges Ebongueta kamerunilaisen lyödessä loppunumerot 5-1 taululle. KTP:n murheellista iltaa synkensi entisestään Niko Ikävalkon loukkaantuminen ottelun lisäajalla. Nitin polvi vääntyi pahannäköisesti pallontavoittelutilanteessa, mutta ensi arvoiden mukaan vamma ei onneksi ole aivan niin paha kuin miltä se näytti. Huilia kuitenkin tulee, myöhemmin selviää kuinka pitkään."Kokoonpanoon tulee muutoksia", puhisi KTP:n luotsi Petri Ihonen poistuessaan vähin äänin Porvoon keskuskentältä. Ainakin reilun viikon tauko tulee KTP:lle hyvään saumaan. Nyt vedetään vähän henkeä ja lauantaina 14.7 isketään aivan eri ilmeellä Kuusysin kimppuun Arto Tolsa Areenalla. 
|
|
|
|
|
pystyraita
Poissa
Suosikkijoukkue: KTP
|
 |
Vastaus #660 : 06.07.2012 klo 04:20:07 |
|
Toivotaan pikaista toipumista ja toivotaan myös että saadaan vielä nähdä Ikävalko monta kertaa KTP:n paidassa maalinteossa 
|
|
|
|
|
bergebach
Poissa
|
 |
Vastaus #661 : 06.07.2012 klo 22:41:55 |
|
|
|
|
|
« Viimeksi muokattu: 06.07.2012 klo 22:47:31 kirjoittanut bergebach »
|
|
|
|
|
Tsorro
Poissa
Suosikkijoukkue: se kumpi johtaa.
|
 |
Vastaus #662 : 08.07.2012 klo 13:08:34 |
|
Huhut kertoo, et vanha tuttu peluri tulisi vahvistamaan puolustusta. 
|
|
|
|
|
pystyraita
Poissa
Suosikkijoukkue: KTP
|
 |
Vastaus #663 : 08.07.2012 klo 13:29:46 |
|
Kekäs?
|
|
|
|
|
V. Ahinko
Poissa
|
 |
Vastaus #664 : 08.07.2012 klo 14:17:08 |
|
Huhut kertoo, et vanha tuttu peluri tulisi vahvistamaan puolustusta.  Näyttää siltä että johto on hereillä jos pystytään taas hankkimaan vahvistuksia.
|
|
|
|
|
B-katsomo
Poissa
|
 |
Vastaus #665 : 08.07.2012 klo 19:55:43 |
|
Huhut kertoo, et vanha tuttu peluri tulisi vahvistamaan puolustusta.  A.Laine?
|
|
|
|
|
Parasta Kotkaa
Poissa
|
 |
Vastaus #666 : 09.07.2012 klo 07:17:09 |
|
Huhut kertoo, et vanha tuttu peluri tulisi vahvistamaan puolustusta.  Paakkari? Arttu? Pakarinen? Juice? Kuka noista? Arttu ehkä vielä jos treenaa ensin muutaman kuukauden, taukoa kuiteskin jo puolitoista vuotta. Paakkari tällä hetkellä KiRissä ja treeneissä käynyt ilmeisesti KTP:ssa. Onko sitten enää mikään vahvistus, sitä en tiedä. Pakru ja Juice vaan topparipariksi  Ainakin toisi kokemusta. Tai tietysti Kinna jos päättää tehdä taas sen jokavuotisen come-backin. Tuttu tosin toisesta seurasta...
|
|
|
|
|
B-katsomo
Poissa
|
 |
Vastaus #667 : 09.07.2012 klo 12:10:06 |
|
Paakkari? Arttu? Pakarinen? Juice? Kuka noista? Arttu ehkä vielä jos treenaa ensin muutaman kuukauden, taukoa kuiteskin jo puolitoista vuotta. Paakkari tällä hetkellä KiRissä ja treeneissä käynyt ilmeisesti KTP:ssa. Onko sitten enää mikään vahvistus, sitä en tiedä. Pakru ja Juice vaan topparipariksi  Ainakin toisi kokemusta. Tai tietysti Kinna jos päättää tehdä taas sen jokavuotisen come-backin. Tuttu tosin toisesta seurasta... Noista Pakarinen siirtyy todennäköisemmin vokaalijoukkueen valmentajaksi. Entinen liigapelaaja, joka ei ole valmentanut päivääkään jne. Kolme muuta heppua kevyesti kakkosen tasoa, joten kaikki kelpaa.  Kinna tekee hyvää työtä vokaalien puolustuskoutsina, joten tuskin palaa kentän puolelle.
|
|
|
|
« Viimeksi muokattu: 09.07.2012 klo 12:22:18 kirjoittanut B-katsomo »
|
|
|
|
|
Tsorro
Poissa
Suosikkijoukkue: se kumpi johtaa.
|
 |
Vastaus #668 : 09.07.2012 klo 15:05:20 |
|
Kovaa nimien pudottelua on jo ilmoilla, mut eihän tässä nyt mitään kehäraakkia KTP:hen raahata.
Eipä muutenkaan nuolasta ennen kun tipahtaa. Tulossa olevalla herrasmiehellä on vielä voimassa oleva sopimus ylemmällä sarjatasolla pelaavan joukkueen kanssa. Toivottavasti natsaa!
|
|
|
|
|
BlueSky
Poissa
|
 |
Vastaus #669 : 09.07.2012 klo 17:54:17 |
|
Kovaa nimien pudottelua on jo ilmoilla, mut eihän tässä nyt mitään kehäraakkia KTP:hen raahata.
Eipä muutenkaan nuolasta ennen kun tipahtaa. Tulossa olevalla herrasmiehellä on vielä voimassa oleva sopimus ylemmällä sarjatasolla pelaavan joukkueen kanssa. Toivottavasti natsaa!
Eipä tuossa kai mitään jännitysmomenttia ole, Perttulaa taas lainattanee Ylä-Kymistä. Kyllähän se joukon jatkona menee, mutta mitään uutta ja mullistavaa ei ole ainakaan aikaisemmin tuonut. Kinna tekee hyvää työtä vokaalien puolustuskoutsina, joten tuskin palaa kentän puolelle.
Tästä lisätietoa kun palloa kaivetaan omasta maalista samalla tavalla kuin viimeisellä liigakaudella vai menikö hymiö väärään paikkaan
|
|
|
|
|
dolphin
Poissa
|
 |
Vastaus #670 : 09.07.2012 klo 18:00:33 |
|
vai olisko kuitenkin maalivahti?
|
|
|
|
|
BlueSky
Poissa
|
 |
Vastaus #671 : 09.07.2012 klo 19:01:10 |
|
vai olisko kuitenkin maalivahti?
Enpäs muistanutkaan että Koponen tippui taas kolmosveskariksi kun Bahnekin kunnossa. Mielenkiintoiseksihan sarja on mennyt kun KTP:llä on sekä kärkeen että putoamisviivalle molempiin 8 pinnaa.Tasureihin ja tappioputkiin ei ole oikein kumpaakaan suuntaan ole varaa. Voipi olla, että säilymiseen tarvitataan yllättävän iso pinnamäärä eli ainakin se 30 pinnaa. Eli ainakin 3 voittoahan se huutaisi, koska kärkeen ei vaan paukut riitä vaikka Saarinen ja Ikävalko olisivat molemmat kunnossa. Laitetaan tähän sitten konsonanttien loppukauden matsit: 14.7. Kuusysi (k)20.7. Atlantis (v) 26.7. MP (v)5.8. Kiffen (k)10.8. Gnistan (v) 19.8. JäPS (k)24.8. PK-35/VJS (v) 2.9. Futura (k)9.9. LPS (k)15.9. Kuusysi (v) 23.9. Atlantis (k) 28.9 MP (k)6.10. Kiffen (v)
|
|
|
|
« Viimeksi muokattu: 09.07.2012 klo 19:07:18 kirjoittanut BlueSky »
|
|
|
|
|
Tolsa
Poissa
Suosikkijoukkue: KTP, SGE
|
 |
Vastaus #672 : 09.07.2012 klo 19:08:50 |
|
Ihan kenttäpelaaja on kyseessä. Koponenkin toki tervetullut takaisin, jos vain on mahdollista. Ja myös yksi toinen uusvanha on jo kuulemma kirjoittanut sopimuksen. Siitä ei tosin ole tietoa milloin pääsee pelaamaan.
|
|
|
|
|
pystyraita
Poissa
Suosikkijoukkue: KTP
|
 |
Vastaus #673 : 09.07.2012 klo 19:23:21 |
|
Mitenkäs Laitinen tai Länsimies?
|
|
|
|
|
upton park
Poissa
|
 |
Vastaus #674 : 09.07.2012 klo 20:07:40 |
|
Tai Veija tai joku muu... tai sitten ei ketään.
|
|
|
|
|
|
|
|