Narttu
Poissa
Suosikkijoukkue: Newcastle & TPS
|
 |
Vastaus #50 : 03.12.2011 klo 14:24:51 |
|
Luin myös lehdestä jutun ÄJK:sta. Mielenkiinnolla jään seuraamaan äetsäläisten edesottamuksia. Itseasiassa kiinnostuin sen verran paljon, että on pakko kysyä: Mahtuisiko treeneihin keväällä mukaan palloilemaan? Jos ei mahdu, niin voisin kuitenkin joskus tulla kameran kanssa kentän laidalle ihastelemaan.
Herra -Ä:n ollessa kiireinen, voin vastata hänen puolestaan että melko varmasti mahtuu palloilemaan. Yhteystietoja saat yv:llä.
|
|
|
|
|
heinä
Poissa
|
 |
Vastaus #51 : 19.12.2011 klo 22:26:05 |
|
TJK LiePo ei lähde enää mukaan divaritoimintaan tulevalla futiskaudella. Syitä on monia niitä sen enempää erittelemättä. Kivaa oli niin kauan kuin sitä kesti. Pelaajia meillä on kuitenkin, jopa jonkin verran niitä jotka haluavat yhä jatkaa divaritason potkimista. Toivottavasti kaikki löytävät jonkinlaisen joukkueen itselleen ja pelaajia saa siis vapaasti kysellä vaikka multa tai tietysti suoraan pelaajilta. Kaikki päästetään ongelmitta eteenpäin. Itsekin etsin joukkuetta ja otan tietysti mielelläni tarjouksia vastaan  Jari
|
|
|
|
« Viimeksi muokattu: 17.09.2014 klo 08:26:07 kirjoittanut heinä »
|
|
|
|
|
_rok
Poissa
Suosikkijoukkue: Tampere United - Jämsänkosken Ilves
|
 |
Vastaus #52 : 20.12.2011 klo 23:31:06 |
|
TJK LiePo ei lähde enää mukaan divaritoimintaan tulevalla futiskaudella. Syitä on monia niitä sen enempää erittelemättä. Kivaa oli niin kauan kuin sitä kesti. Pelaajia meillä on kuitenkin, jopa jonkin verran niitä jotka haluavat yhä jatkaa divaritason potkimista. Toivottavasti kaikki löytävät jonkinlaisen joukkueen itselleen ja pelaajia saa siis vapaasti kysellä vaikka multa tai tietysti suoraan pelaajilta. Kaikki päästetään ongelmitta eteenpäin. Itsekin etsin joukkuetta ja otan tietysti mielelläni tarjouksia vastaan  Jari Heinäjärvi 
|
|
|
|
|
Zulo
Poissa
Suosikkijoukkue: Tampere United, nyt, aina ja maanantaina!
|
 |
Vastaus #53 : 21.12.2011 klo 14:40:10 |
|
Otsikosta voi ottaa kysymysmerkin pois. http://tampereunitedinkannattajat.wordpress.com/2011/12/21/tampere-unitedin-kannattajat-ry-osallistuu-palloliiton-tampereen-piirin-6-divisioonaan/Tampere Unitedin kannattajat ry osallistuu Palloliiton Tampereen piirin 6. divisioonaan
Tampere Unitedin hengessä seuran värejä ylläpitävä TUK ry osallistuu kaudella 2012 Tampereen piirin kutosdivariin omalla joukkueellaan (TamU-k). TUK ry. on päättänyt jatkaa ongelmiin joutuneen Tampere Unitedin taivalta Suomen jalkapallokartalla aloittaen pelaamisen alimmalta mahdolliselta tasolta. Ilmapiirin tunnustelu seuran ympärillä on antanut TamU-k:n johdolle käsityksen siitä, että sinipaitojen jatkaminen jalkapallon parissa on paras vaihtoehto tamperelaiselle jalkapalloyhteisölle, ja yleisö sekä kannattajat eivät ole unohtaneet vuoden virallisista peleistä poissa ollutta seuraa.
Joukkue on kasaantumassa pikkuhiljaa ja harjoituksia on järjestetty kerran viikossa läpi talven. Pelaajia on jo kasassa lähes joukkueellinen, mutta koska tavoitteena on nousu, tullaan vahvistuksia katsastamaan läpi talven ja alkukevään. Joukkueen testiin pääse ottamalla yhteyttä Antti Pettiseen tai Matias Paloon (antti.pettinen[at]gmail.com, matsq[at]kotikone.fi).
Tampere Unitedin kannattajat toivottavat Hyvää joulua ja onnellista uutta vuotta seuran jäsenille, kannattajille, sekä tamperelaiselle jalkapalloyhteisölle. Lisäksi toivomme vuodesta 2012 meille TamU -henkisille aikaisempaa parempaa ja viimeaikoja menestyksekkäämpää.
|
|
|
|
|
Carsten
Poissa
|
 |
Vastaus #54 : 22.12.2011 klo 08:50:30 |
|
Liikkuu huhuja, että Lapro olisi kabineteissa laitettu V Divariin. Laprosta voisi löytyä pelipaikkoja.
|
|
|
|
|
|
|
BOCA TAMPERE
Poissa
Suosikkijoukkue: Unico Grande Amore,Boca Juniors,Ilves,Melde
|
 |
Vastaus #56 : 30.12.2011 klo 01:38:51 |
|
TJK LiePo ei lähde enää mukaan divaritoimintaan tulevalla futiskaudella. Syitä on monia niitä sen enempää erittelemättä. Kivaa oli niin kauan kuin sitä kesti. Pelaajia meillä on kuitenkin, jopa jonkin verran niitä jotka haluavat yhä jatkaa divaritason potkimista. Toivottavasti kaikki löytävät jonkinlaisen joukkueen itselleen ja pelaajia saa siis vapaasti kysellä vaikka multa tai tietysti suoraan pelaajilta. Kaikki päästetään ongelmitta eteenpäin. Itsekin etsin joukkuetta ja otan tietysti mielelläni tarjouksia vastaan  Jari Heinäjärvi heinä perkele.. Oon tosi pahoillani sun puolesta ja harmissani,mutta niin kuin ollaan viimeiset 10 vuotta juteltu niin näinhän tää paska menee..eihän pelaajat oo ikinä aatellut mitään ja sit me mietitään öisin että:ai niin:oliko meillä futarit tähän peliin,kun poijaat on tottunut saamaan aamupuurotkin jauhettuna  Elikkäs niinkus tiärät että sulla on aina pelipaikka meillä.En mä mitään muistokirjotusta ala teidän puolesta pitään,mut soita jos haluat tulla meille,you know,my friend.
|
|
|
|
|
BOCA TAMPERE
Poissa
Suosikkijoukkue: Unico Grande Amore,Boca Juniors,Ilves,Melde
|
 |
Vastaus #57 : 30.12.2011 klo 01:49:57 |
|
Koskas Ikurin Vire(sinänsä Tampereen halveksittavin seura,kun tietää taustat) meinaa ilmoittaa julkisesti että ens kauden Kutosen kausi on ilmainen..maksaako Vireen massi-ukot myös lisenssit? tämähän vaikuttaa kuitenkin koko Pirkanmaan palloiluun jos Vire houkuttelee pelaajat sillä että kausi ja lisenssi on ilmanen.mua ei haittaa eikä mun joukkuetta mutta tolla saa paha verta aikaan siä sun täällä..esim Nokialla,Treella,Pirkkalassa ym.. aika lailla.tsemiä Virelään  Ainakin vastustajat ovat motivoituneita fyysiseen peliin ens kaudella 
|
|
|
|
|
Rothovius
Poissa
Suosikkijoukkue: Tahmelan Vesa
|
 |
Vastaus #58 : 31.12.2011 klo 03:56:20 |
|
Koskas Ikurin Vire(sinänsä Tampereen halveksittavin seura,kun tietää taustat) meinaa ilmoittaa julkisesti että ens kauden Kutosen kausi on ilmainen..maksaako Vireen massi-ukot myös lisenssit? tämähän vaikuttaa kuitenkin koko Pirkanmaan palloiluun jos Vire houkuttelee pelaajat sillä että kausi ja lisenssi on ilmanen.mua ei haittaa eikä mun joukkuetta mutta tolla saa paha verta aikaan siä sun täällä..esim Nokialla,Treella,Pirkkalassa ym.. aika lailla.tsemiä Virelään  Ainakin vastustajat ovat motivoituneita fyysiseen peliin ens kaudella  En ymmärrä näitä reaktioita. Sen täytyy johtua siitä, että olemme rikkaita, hyvännäköisiä ja hyviä futaamaan. Muiden täytyy olla vain kateellisia meille. Ei minulla ole muuta selitystä sille.
|
|
|
|
|
päätykatsomo
Poissa
|
 |
Vastaus #59 : 31.12.2011 klo 12:17:31 |
|
tämähän vaikuttaa kuitenkin koko Pirkanmaan palloiluun jos Vire houkuttelee pelaajat sillä että kausi ja lisenssi on ilmanen.
Käsittääkseni Sääksjärven Loiskeessa on ollut jo muutaman kauden ilmainen kausi ja lisenssi. Myös uudet verkkarit saivat viime kaudella. Varmasti on muutaman pelaajan saaneet houkuteltua ilmaisella kaudella mukaan.
|
|
|
|
|
BOCA TAMPERE
Poissa
Suosikkijoukkue: Unico Grande Amore,Boca Juniors,Ilves,Melde
|
 |
Vastaus #60 : 31.12.2011 klo 19:08:41 |
|
En ymmärrä näitä reaktioita.
Sen täytyy johtua siitä, että olemme rikkaita, hyvännäköisiä ja hyviä futaamaan. Muiden täytyy olla vain kateellisia meille. Ei minulla ole muuta selitystä sille.
 kuhan vittuilin..ja heti osu.taas.
|
|
|
|
|
|
|
BOCA TAMPERE
Poissa
Suosikkijoukkue: Unico Grande Amore,Boca Juniors,Ilves,Melde
|
 |
Vastaus #62 : 03.01.2012 klo 17:48:53 |
|
virelä kirjoiteen Virelä,tollo.
|
|
|
|
|
Harmaa Pantteri
Poissa
Suosikkijoukkue: S´oton (Taas huipulla), Norsulauma, AC Amuri
|
 |
Vastaus #63 : 03.01.2012 klo 22:50:30 |
|
Alaviiva-Rok voinee hyvällä omallatunnolla boldata Norsulauman mukaan koitoksiin. Johtokunta ei tosin ole vielä kokoontunut, kun se Pena asuu nykyään jossain autoiluvyöhykkeellä, mutta eiköhän me kuitenkin lähdetä. Kyllä ne hiutuneet paidat vielä yhden kauden kestävät.
Itse boikotoin alkukauden mahdolliset hiekkapelit korkeaan ikääni vedoten, mutta kesällä taas itken tuomarille vanhaan malliin.
|
|
|
|
|
_rok
Poissa
Suosikkijoukkue: Tampere United - Jämsänkosken Ilves
|
 |
Vastaus #64 : 05.01.2012 klo 01:38:53 |
|
Pantteri voisi herrotella kun puhuu mulle. Itse ajattelin huomenna startata kauden siitä alkaakin karppaus ja lenkkeily! Selkeät tavoitteet; -9kg ennen kauden alkua!
|
|
|
|
|
´Himmeli
Poissa
|
 |
Vastaus #65 : 13.01.2012 klo 18:32:04 |
|
Joko Tampu hakenu POPA:n paikkaa kakkoseen 
|
|
|
|
|
_rok
Poissa
Suosikkijoukkue: Tampere United - Jämsänkosken Ilves
|
 |
Vastaus #66 : 17.01.2012 klo 05:29:56 |
|
FC Tribe aikoo nousta Tampereen piirin "älykkäimmäksi" seuraksi.
Tällä hetkellä treidauksen kohteena on AndyLove. Seuraavat viikot kertovat pääsevätkö FC Triben johto AndyLoven kanssa sopimukseen, jos pääsevät niin luvassa on kaikkien aikojen suurin sopimus mitä 6div. tasolla on tehty.
|
|
|
|
|
lahkonen
Poissa
|
 |
Vastaus #67 : 17.01.2012 klo 15:20:07 |
|
Alaviiva-Rok voinee hyvällä omallatunnolla boldata Norsulauman mukaan koitoksiin. Johtokunta ei tosin ole vielä kokoontunut, kun se Pena asuu nykyään jossain autoiluvyöhykkeellä, mutta eiköhän me kuitenkin lähdetä. Kyllä ne hiutuneet paidat vielä yhden kauden kestävät.
Joo, norsut on ilmoitettu sarjaan jo ajat sitten, sikälimikäli se Resultcode otti ilmon vastaan.
|
|
|
|
|
_rok
Poissa
Suosikkijoukkue: Tampere United - Jämsänkosken Ilves
|
 |
Vastaus #68 : 20.01.2012 klo 07:55:39 |
|
Hiljaiselta näyttää Kutosen joukkueiden osalta.
Seuraaviin piirinsarjoihin joukkueiden ilmoittautuminen 15.2.2012 mennessä
No onneks deadlineen on aikaa vielä...
|
|
|
|
|
_rok
Poissa
Suosikkijoukkue: Tampere United - Jämsänkosken Ilves
|
 |
Vastaus #69 : 25.01.2012 klo 14:50:44 |
|
Kebab!
Hei kaikille kutosen joukkueille, taalta turkista kirjoittelemme. Saavuimme tanne sunnuntaina aamusta ja olemme viettaneet taalla nyt hienon alkuviikon. Seuraamme liittyi kolme Ruotsista tullutta pelaajaa. Pelaajat ovat osoittautuneet erittain hyviksi vahvistuksiksi ja palaavat meidan kanssamme Tampereelle jossa Abrahamia odottaa työpaikka SOL-siivouspalvelulla ja Mohammed ja George menevat L&L:lle toihin.
Allekirjoitimme heidan kanssaan juuri sopimukset mallia 4+2 vuotta. Todennakoisesti saamme heista ensi kauden taloudemme rahat kun myymme ne TPV:lle tai tilvekselle kauden aikana. Suoraan sanoen naa jatkat on ykkosen jatkia, oon ollut jo FC Hameenlinnaan yhteyksissa ja sielta on ainakin osoitettu mielenkiintoa lunastaa naa jatkat meilta pois.
Tullaan huomenna aamulennolla pois ja kaymme verryttelemassa jalkojamme kissat-hallissa jossa pari vahvistusta liittyy mukaan joukkueeseen. Paketti nayttaa olevan erittain hyvin kasassa ja etsimmekin harjoitusotteluihin vastustajaa helmi- seka maaliskuille.
Alla pieni paivakirja leirimme kulusta: Sunnuntai, saavuimme paikalle, kentalta hotlaan heti aamusta ja aamupalan jalkeen paivaunille. siita sitten kuntosalin kautta pallotteleen ja uimaan. Ilta oli vapaata. Maanantaina, aamiainen treenit ja sali. Paiva vapaata ja klo 20 paikallista aikaa kohtasimme Istanbulin nousevan tahden, pelaavat paikallista kolmosdivaria. Voitimme ottelun 5-1 tuloksella, peliaika oli 2 x 40min. Harri Nieminen teki vapareista kaksi ekaa, Mikko Malinen teki kulmasta 3-1 johtomaalin ja tokalla puoliajalla Tommi Ryymin teki viela kaksi. Harmi etta Tomppa lahtee etela-amerikkaan puolen vuoden vuokrasopparilla kolmen viikon sisalla. Tiistai, aamiainen, treenit, nopee lepo. ja peli jo klo 15:00. Voitto 4-3 paikallisesta kakkosdivarin porukasta, nimea en muista tahan sitten mitenkaa. Jose teki 3 ja ite paasin tekeen rankkarista yliajalla yhden. Hieno matsi. Tanaan ollut aamulla uintia ja salia. Nyt loppuu lepo kohta ja mennaan vetaa treenit ennen illan pelia. Jossa kohdataan reissun kovin vastus kakkoseen tippunut seura. Nimea ei tiedossa viela.
Mutta ei muuta ku pistakaa tietoa jos kaipaatte vastustajaa!
|
|
|
|
|
valdanito
Poissa
Suosikkijoukkue: Maajoukkue, TamU
|
 |
Vastaus #70 : 25.01.2012 klo 17:19:46 |
|
Kaipa tän vois seurantaan laittaa, vaikka näyttääkin siltä, että topikin suurin anti tulee olemaan _rokin paskanjauhantaa, BOCAn provoja ja janareiden itkuraivareita näistä. Mikään ei siis sinänsä ole aiemmista vuosista muuttunut. Vaikka porukan aktiivisuus on talven aikana ollut surullista, niin eiköhän Tribe ensikin kesänä ole skouttailemassa vastustajia Facebookista ja kiikuttamassa protesteja piiriin. 
|
|
|
|
|
Mosambik
Poissa
Suosikkijoukkue: Tampere Utd, Kuusysi, Hammarby, Everton
|
 |
Vastaus #71 : 26.01.2012 klo 18:45:14 |
|
Mikko Malinen teki kulmasta 3-1 johtomaalin
Tässä vaiheessa paljastui paskan jauhannaksi.
|
|
|
|
|
_rok
Poissa
Suosikkijoukkue: Tampere United - Jämsänkosken Ilves
|
 |
Vastaus #72 : 26.01.2012 klo 23:34:17 |
|
Tässä vaiheessa paljastui paskan jauhannaksi.
Eikä edes paljastunut, Mikko oli eilisessä reissun viimeisessäkin pelissä erittäin kovassa vedossa tehden vaparista ottelun ainoan maalin. Tänään palauteltiin parin foorumisti vahvistuksen kera, hauskaa oli Kissat-Hallissa ja erittäin hyvältä näyttää tää runko ens kautta ajatellen. Harkkapeliä kaivattais täältä suomen kutonen vitonen akselilta...
|
|
|
|
|
O.J.
Poissa
Suosikkijoukkue: FC Tribe, Tamu, PiPo-79
|
 |
Vastaus #73 : 30.01.2012 klo 22:02:31 |
|
Seuraukseen!
|
|
|
|
|
BOCA TAMPERE
Poissa
Suosikkijoukkue: Unico Grande Amore,Boca Juniors,Ilves,Melde
|
 |
Vastaus #74 : 31.01.2012 klo 01:03:02 |
|
Eikä edes paljastunut, Mikko oli eilisessä reissun viimeisessäkin pelissä erittäin kovassa vedossa tehden vaparista ottelun ainoan maalin.
Tänään palauteltiin parin foorumisti vahvistuksen kera, hauskaa oli Kissat-Hallissa ja erittäin hyvältä näyttää tää runko ens kautta ajatellen.
Harkkapeliä kaivattais täältä suomen kutonen vitonen akselilta...
jee jee..soita aamulla,otetaan ihmeessä peli..tarvitaan.
|
|
|
|
|
|
|
|