JN79
Poissa
Suosikkijoukkue: KäPa,GFT, Atlético Madrid ja Liverpool FC
|
 |
Vastaus #1200 : 04.08.2012 klo 13:23:55 |
|
Joo KäPa-HDS tosiaan 8-0 (4-0). Ekat parikyt minuuttia HDS pysy viel mukana ja pysty luomaan jopa yhden maalipaikan. Sijoitus meni niukasti ohi takatolpasta. KäPa iski 1-0 maalin sivurajan jälkitilanteesta, pallo Iivoselle pilkun kohdalle ja siitä sijoitus alakulmaan. 2-0 maalin Piipponen puski läheltä sisään. 3-0 oli Penttisen käsialaa, lyhyen kulmana jälkeen kova veto maalin kattoon. 4-0:ssa Weckström pelattiin läpi ja hän nosti pallon kauniisti takakulmaan. Näissä numeroissa mentiin myös tauolle.
Toisella puoliajalla tahti jatkui samanlaisena. Weckström nykäisi 5-0 maalin 20 metristä yläkulmaan. 6-0 taisi olla HDS:n oma maali. Penttinen yritti pistää maalin eteen Weckströmille, mutta vastustajan pakki sähläsi pallon verkkoon. Seuraavassa maalissa Voipio pelattiin nätisti läpi ja varma sijoitus alakulmaan, näin 7-0 taululle. Viimeisen maalin juonivat Voipio-Weckström kaksikko ja pallon maaliin nosti jälleen kauniilla chipillä Weckström.
KäPa peluutti tosiaan ottelussa kolmea maalivahtia. Huotari ja Mattson hoitivat torjuntavastuun. Immonen pelasi keskikentän pohjalla sen vikat 20 minuuttia.
|
|
|
|
|
Porkkanakakku
Poissa
|
 |
Vastaus #1201 : 04.08.2012 klo 14:46:02 |
|
En kyllä ihmettele että Immonen on ollut keskikentän keskellä. Miehellä on kuitenkin enemmän divarikokemusta kuin yhdelläkään muulla käpän keltanokalla. Vaikka Immonen on häkkäri, hänellä on aivan maaginen pelikäsitys myös kentän keskellä. Molemmat jalat jakavat tappavia syöttöjä jatkuvasti...Eikä pidä unohtaa että mies pelasi on pelannut futsalia 1 ja 2 divisioonassa kentällä usean vuoden jo.
Huhujen mukaan muutamat stadin seurat ovat olleet jo pitkään kiinnostuneita Immosen palveluksista, nimenomaan keskikentällä kärjen alapuolella.
|
|
|
|
|
budha
Poissa
Suosikkijoukkue: BRFC, KäPa, SAPA
|
 |
Vastaus #1202 : 04.08.2012 klo 15:58:21 |
|
Moi Late. Olinko eka?
|
|
|
|
|
haudantakaa
Poissa
|
 |
Vastaus #1203 : 04.08.2012 klo 21:10:48 |
|
Yritin etsiä koostetta PKKU-Espa pelistä viime vuodelta mutta ei löydy mitään,täytyy odottaa että tulee:)
|
|
|
|
|
red_one
Poissa
Suosikkijoukkue: Mitä iistimpää, sitä siistimpää
|
 |
Vastaus #1204 : 04.08.2012 klo 22:29:49 |
|
Yritin etsiä koostetta PKKU-Espa pelistä viime vuodelta mutta ei löydy mitään,täytyy odottaa että tulee:)
Laimeeta!
|
|
|
|
|
konteri
Poissa
Suosikkijoukkue: Pallokerho Keski-Uusimaa, TuPS
|
 |
Vastaus #1205 : 05.08.2012 klo 04:13:00 |
|
Kutosnikit trollaa ja karavaani kulkee, löylyä vaan bitches, ens kaudella punamusta vääntää kakkosessa kakkoseen 
|
|
|
|
|
Seatbelt
Poissa
Suosikkijoukkue: 1922, Hedelmäkorit
|
 |
Vastaus #1206 : 05.08.2012 klo 17:15:57 |
|
Reilu kymppi täynnä, HyPS johtaa Iikkasen ja Salosen maaleilla 2-0 NJS:ää vastaan.
|
|
|
|
« Viimeksi muokattu: 05.08.2012 klo 20:41:05 kirjoittanut Seatbelt »
|
|
|
|
|
|
Satupekka
|
 |
Satupekka
Vastaus #1207 : 05.08.2012 klo 17:48:26 |
|
HyPS - NJS 6-0 HT
NJS:n molari hölmöili punasen vielä jakson lopussa
|
|
|
|
|
Seatbelt
Poissa
Suosikkijoukkue: 1922, Hedelmäkorit
|
 |
Vastaus #1208 : 05.08.2012 klo 17:49:40 |
|
HyPS - NJS 6-0 HT
NJS:n molari hölmöili punasen vielä jakson lopussa
 Harmittaa etten itse ole paikalla. e. FT 7-1 Hyvinkäälle.
|
|
|
|
« Viimeksi muokattu: 05.08.2012 klo 20:41:21 kirjoittanut Seatbelt »
|
|
|
|
|
Paska
Poissa
Suosikkijoukkue: Atletico Malmi, Atletico Akatemia
|
 |
Vastaus #1209 : 05.08.2012 klo 22:56:42 |
|
Honka/3 - Atletico Malmi 0-0 (0-0) Ykköslohkon häntäpään taistossa jaettiin tänään pisteet sopuisasti. Atleticolta ehkä kauden ehjin esitys ja numeroista huolimatta melko suvereenia dominointia. Ensimmäinen puoliaika oli vielä tilanteiden suhteen kohtalaisen tasainen ja molemmissa päissä nähtiin ainoastaan muutama yksittäinen maalipaikka. Toinen puoliaika ja erityisesti viimeiset 30 minuuttia pelattiin sitten käytännössä enää yhtä maalia, kun espoolaiset väsähtivät täysin. Ilma oli toki lämmin, mutta toisaalta molemmilla jengeillä puolentusinaa vaihtaria. Atletico hyödynsikin tätä luksusmahdollisuutta ja heitti puoliajalla kerralla kolme uutta naamaa kentälle ja sai siten pidettyä tempon korkealla. Valitettavasti vastassa oli sekä huonoa tuuria että muutamaan ilmiömäiseen paraatipelastukseen venynyt Honka-veskari (huutelut ja omille räyhäys oli muuten harvinaisen viihdyttävää kuultavaa  ). Lisäksi tuomari jätti aivan lopussa viheltämättä yhden mahdollisen pilkun espoolaispäässä. Tilanne ei siis lohkon häntäpäässä muuttunut miksikään, mutta antoi toisaalta Atleetti-ryhmälle paljon lisää uskoa siihen, että jos ja kun rosteri on kunnossa ja oma ticotico saadaan rullaamaan tämäniltaiseen tapaan, luulisi pallonhallinnan poikivan myös voittoja aiempaa selvästi enemmän.
|
|
|
|
|
Tommy Tykki
Poissa
|
 |
Vastaus #1210 : 06.08.2012 klo 06:30:57 |
|
Huhujen mukaan muutamat stadin seurat ovat olleet jo pitkään kiinnostuneita Immosen palveluksista, nimenomaan keskikentällä kärjen alapuolella.
Kannattaisko olla maalissa? Pääsee satavarmasti you-tubeen! 
|
|
|
|
|
|
|
Xever
Poissa
|
 |
Vastaus #1212 : 07.08.2012 klo 14:55:57 |
|
Nordicbetin kertoimet otteluun HyPS - PKKU 3.45 4.10 1.50 Yllättävän suurta tarjolla kotivoitolle.
|
|
|
|
|
hoetje
Poissa
|
 |
Vastaus #1213 : 07.08.2012 klo 16:00:09 |
|
Nordicbetin kertoimet otteluun HyPS - PKKU 3.45 4.10 1.50
Yllättävän suurta tarjolla kotivoitolle.
Sepe pelikiellossa(?) ja Salonen pois joten lienee suhteellisen lähellä oikeaa nuo.
|
|
|
|
|
Jere Punkki
Poissa
Suosikkijoukkue: Kaikki punaselle
|
 |
Vastaus #1214 : 07.08.2012 klo 20:16:52 |
|
Pöxyt 5-0 johtoon hienolla tsippimaalilla 
|
|
|
|
|
jaja
Poissa
|
 |
Vastaus #1215 : 07.08.2012 klo 21:05:20 |
|
HPS - KäPa. 1-5
|
|
|
|
|
Ryan R
Poissa
Suosikkijoukkue: Russell was not even there
|
 |
Vastaus #1216 : 07.08.2012 klo 21:30:07 |
|
PPV-Maku oli hetki ennen loppua 0-2. Piti lähteä kun oli niin pirun kylmä.
Hieman outo matsi. PPV:llä muutama rima ja muitakin hyviä tontteja laittaa pallo pussiin mutta kovin jäistä oli viimeistely.
|
|
|
|
|
vlainen
Poissa
|
 |
Vastaus #1217 : 07.08.2012 klo 21:33:11 |
|
Hds-honka matsin tulosta tiedossa?
|
|
|
|
|
Demetrio
Poissa
|
 |
Vastaus #1218 : 07.08.2012 klo 22:18:24 |
|
Hds-honka matsin tulosta tiedossa?
HDS - Honka 0-1
|
|
|
|
|
Jere Punkki
Poissa
Suosikkijoukkue: Kaikki punaselle
|
 |
Vastaus #1219 : 07.08.2012 klo 22:50:14 |
|
Pöxyt 5-0 johtoon hienolla tsippimaalilla  Ja tämähän päättyi lukemiin 6-0! viimenen pilkulta sisään ja pilkkuun johtaneesta tilanteesta Akilles-maalivahti suoralla punaisella ulos.
|
|
|
|
|
Fyysinen P
Poissa
|
 |
Vastaus #1220 : 07.08.2012 klo 23:56:18 |
|
AC Vantaa - FC Espoo Akatemia 1-4, espoolaiset opettivat miehiä pelaamaan futista. Harvinaisen kuuma matsi, molemmilta ajettiin pelaaja ulos!
|
|
|
|
|
jaja
Poissa
|
 |
Vastaus #1221 : 08.08.2012 klo 07:46:14 |
|
HIK - RiRa???
|
|
|
|
|
Gianluca
Poissa
|
 |
Vastaus #1222 : 08.08.2012 klo 09:07:01 |
|
HIK - RiRa???
2-0 (1-0) Reilu vartti ennen pelin alkua paikalle saapunut ja yhdellä vaihtomiehellä matkassa ollut vierasjoukkue pelasi erittäin viisaasti ja pystyi antamaan hyvän vastuksen kotijoukkueelle. Hikkenin kumpikin maali tuli hieman halvalla tavalla. Ensimmäisessä pallo pomppi kulman jälkitilanteesta kotijoukkueen kuudentoista rajan pinnassa päivystäneen pelaajan monoon, jonka laukaus verkon perukoille muutaman Raketin kaverin jalkojen seasta. N. 70 minuutille asti Riipilä piinasi hankolaisia, ja tasotuskaan ei ollut kaukana, kunnes paitsioansa petti (paitsio??), Hangon kaveri yksin läpi ja varma viimeistely ohi vastaan tulleen veskarin. Ja pakko vielä loppuun todeta, että voiko idiootimpaa kaveria olla, kun tämä Hangon tusinavahvistus Ribeiro vai mikä vi**n apina onkaan. Joka helvetin tilanteessa lapasillaan huitomassa vastustajia poskille ja sen jälkeen rähmällään filmaamassa ja mussuttamassa, ja tilanteiden jälkeen potkimassa jaloille. Onneksi tuomari ei mennyt kaverin pelleilyihin, vaan tiesi näemmä tasan tarkkaan mikä urpo tämä on. Korttia tosin olisi voinut heilutella tälle idiootille useempaankin kertaan, mutta ihme kyllä kaveri jäi ilman lappua. Ja pelin jälkeenhän tämä stara ei suvainnut tulla edes kättelemään ketään. Kyllä näytti muita kotijoukkeen pelaajia jonkin verran siinä kohtaa hävettävän kaverin ylimielisyys.
|
|
|
|
« Viimeksi muokattu: 08.08.2012 klo 09:09:19 kirjoittanut Gianluca »
|
|
|
|
|
bumbsan
Poissa
Suosikkijoukkue: ///
|
 |
Vastaus #1223 : 08.08.2012 klo 14:51:59 |
|
... Ja pakko vielä loppuun todeta, että voiko idiootimpaa kaveria olla, kun tämä Hangon tusinavahvistus Ribeiro vai mikä vi**n apina onkaan. Joka helvetin tilanteessa lapasillaan huitomassa vastustajia poskille ja sen jälkeen rähmällään filmaamassa ja mussuttamassa, ja tilanteiden jälkeen potkimassa jaloille. Onneksi tuomari ei mennyt kaverin pelleilyihin, vaan tiesi näemmä tasan tarkkaan mikä urpo tämä on. Korttia tosin olisi voinut heilutella tälle idiootille useempaankin kertaan, mutta ihme kyllä kaveri jäi ilman lappua. Ja pelin jälkeenhän tämä stara ei suvainnut tulla edes kättelemään ketään. Kyllä näytti muita kotijoukkeen pelaajia jonkin verran siinä kohtaa hävettävän kaverin ylimielisyys.
Nähty monta kertaa mihin tämä vahvistus pystyy "parhaimmillaan". Niin itseään täynnä oleva primadonna joka ei kunnioita vastustajiaan/peliä paskan vertaa.
|
|
|
|
« Viimeksi muokattu: 08.08.2012 klo 18:28:24 kirjoittanut Crichki »
|
|
|
|
|
TakapihanKolli
Poissa
Suosikkijoukkue: FC Uutta Matoa Koukkuun
|
 |
Vastaus #1224 : 08.08.2012 klo 19:41:51 |
|
Onko tietoa NJS - KOPSE pelin lopputulosta? tai Ponnistus - SAPA?
|
|
|
|
|
|
|
|