maanpaine
Poissa
|
 |
Vastaus #900 : 09.09.2012 klo 19:33:24 |
|
Hieno tapahtuma, hauska, mukava ja rento.
|
|
|
|
|
raita
Poissa
Suosikkijoukkue: VPS, Fulham
|
 |
Vastaus #901 : 10.09.2012 klo 08:49:03 |
|
Suomi-Ranskan näin, mutta enemmän tämä olisi huvittanut nähdä jo alunperinkin. Harmittavasti piti lauantai aamuna lähteä kotia kohti niin jäi legendojen hieno ottelu näkemättä. Näin kuitenkin Urheiluruudun pikahighlightsit ja hienolta näytti.
|
|
|
|
|
Bön
Poissa
|
 |
Vastaus #902 : 10.09.2012 klo 09:03:12 |
|
Kiitos myös Ormulle vajaan parin tunnin 640x360 kimpaleesta ( s.33).
|
|
|
|
|
|
BrDead
|
 |
BrDead
Vastaus #903 : 10.09.2012 klo 19:03:16 |
|
Suomi-Ranskan näin, mutta enemmän tämä olisi huvittanut nähdä jo alunperinkin. Harmittavasti piti lauantai aamuna lähteä kotia kohti niin jäi legendojen hieno ottelu näkemättä. Näin kuitenkin Urheiluruudun pikahighlightsit ja hienolta näytti.
Et sit viittiny areenasta katella koko ottelua?
|
|
|
|
|
Gospodin
Poissa
|
 |
Vastaus #904 : 10.09.2012 klo 21:27:05 |
|
Liverpool olisi ollut vastassa, stadion olisi ollut loppuunmyyty, sitä se meidän kulttuuri on.
Vitut. Sitä se hesalaisuus on. Näitä vois ryhtyä järjestämään jossain muualla kuin Helsingissä, kun kerta selvää on että pääkaupunkiseutua ei kiinnosta muu kuin Ville Peltosen turpaanottovideo.
|
|
|
|
|
virginity
Poissa
Suosikkijoukkue: Maajoukkue, City of Hämpton
|
 |
Vastaus #905 : 10.09.2012 klo 21:30:06 |
|
Eikö kukaan ole räpsinyt kuvia lauantailta  Mahtavaa, kun sai olla todistamassa tätä huikeutta paikanpäällä
|
|
|
|
|
Benediktus
Poissa
|
 |
Vastaus #906 : 10.09.2012 klo 21:33:35 |
|
Eikö kukaan ole räpsinyt kuvia lauantailta  Mahtavaa, kun sai olla todistamassa tätä huikeutta paikanpäällä Sama! Oli kiva tapahtuma. Joku koostekin ois hieno juttu.
|
|
|
|
|
kraiffi
Poissa
Suosikkijoukkue: HJK
|
 |
Vastaus #907 : 11.09.2012 klo 01:02:35 |
|
Olisit tullut katsomaan suomalaisen jalkapalloilun sankareiden ja koko kultaisen sukupolven kunniaksi järjestettyyn otteluun Steven Gerrardia ja muita huippumiehiä, joita omilla legendoillamme olisi ollut vastassa? Häviä foorumilta.
Minäkin olisin tullut, mutta vaikka kuinka laskin niin en saanut kasaan kuin kaksi littipeukullista suomalaisia legendoja - Jari ja Sami. Reini, Wiss, Saarinen, Nurmela, Kuivasto, Kallio jne., missä nämä ovat legendoituneet ja sankaroituneet? Ja jos nyyhkit kun Litti ampui pilkkua "viimeisen kerran", niin kriisiapua hakemaan. Itse olisin toki hajonnut jos Littiä olisi viimeisen Hollanti-kotipelin jälkeen kiikutettu kuninkaallisessa kultatuolissa ympäri stadikaa ja täysi katsomo suomalaisia ja hollantilaisia olisi ulvonut kuninkaan nimeä - jos liikutukseltaan olisi kyennyt. Mutta toki tämä olisi tärvellyt koko vitun 2016-projektin ihan päreiksi. Toisin kuin N. Kuqin ja Jarkko Hurmeen mukanaolo joukkueessa tässä karsinnassa. Sami sai omat upeat jäähyväisensä Poolissa eikä varmasti kaivannut mitään mj-hassutteluja kun oli uran loppuvaiheessa niin vittuuntunut koko touhuun ja sitoutuneisuus oli välillä kyseenalaista. Siitä olen samaa mieltä, että junnuille tämä oli varmasti mukava tapahtuma.
|
|
|
|
|
|
Knossos
|
 |
Knossos
Vastaus #908 : 11.09.2012 klo 10:05:05 |
|
Minäkin olisin tullut, mutta vaikka kuinka laskin niin en saanut kasaan kuin kaksi littipeukullista suomalaisia legendoja - Jari ja Sami. Reini, Wiss, Saarinen, Nurmela, Kuivasto, Kallio jne., missä nämä ovat legendoituneet ja sankaroituneet?
Osoitat oman asiantuntijuutesi siinä, ettet saa esimerkiksi Niemestä minkäänlaista suomalaista legendaa. Me muut olemme seuranneet näiden pelaajien täyttämää maajoukkuetta toistakymmentä vuotta, ja meille tarjottiin mahdollisuus nähdä vielä kerran maailman hienoimpia pelaajia yhdessä kentällä. Sinulle tuo maailman hienoin pelaaja lienee Steven Gerrard ja pääsetkin joka yö nukkumaan lakanoilla, joita koristaa kotoisasti Liverpool-legendan naama. Ja jos nyyhkit kun Litti ampui pilkkua "viimeisen kerran", niin kriisiapua hakemaan. Mistä sinä tiedät, miltä tuo tuntui, kun et paikan päällä ollut? Oletko koskaan muuten nähnyt Litin vetävän pilkkua? Ainutlaatuista. Sami sai omat upeat jäähyväisensä Poolissa eikä varmasti kaivannut mitään mj-hassutteluja kun oli uran loppuvaiheessa niin vittuuntunut koko touhuun ja sitoutuneisuus oli välillä kyseenalaista.
Hyypiä näytti nauttivan tapahtumasta siinä missä muutkin pelaajat ja katsojat, joten ihmettelen suuresti tekemiäsi johtopäätöksiä, varsinkaan kun et taaskaan ollut paikalla. Siitä olen samaa mieltä, että junnuille tämä oli varmasti mukava tapahtuma.
Mistä sinä tiedät, kenelle kaikille tämä oli mukava tapahtuma, kun et ollut paikalla? Ei siellä tylsää kenelläkään ollut.
|
|
|
|
|
Taffarel
Poissa
|
 |
Vastaus #909 : 11.09.2012 klo 11:24:42 |
|
Eikö kukaan ole räpsinyt kuvia lauantailta  Mahtavaa, kun sai olla todistamassa tätä huikeutta paikanpäällä Muutama kehno kuva tuli räpsäistyä pokkarilla, katson tuossa kun ehdin ovatko julkaisukelpoisia. Alempaan toki sama 
|
|
|
|
|
Callit
Poissa
|
 |
Vastaus #910 : 11.09.2012 klo 11:25:13 |
|
Ja jos nyyhkit kun Litti ampui pilkkua "viimeisen kerran", niin kriisiapua hakemaan. Itse olisin toki hajonnut jos Littiä olisi viimeisen Hollanti-kotipelin jälkeen kiikutettu kuninkaallisessa kultatuolissa ympäri stadikaa ja täysi katsomo suomalaisia ja hollantilaisia olisi ulvonut kuninkaan nimeä - jos liikutukseltaan olisi kyennyt. Mutta toki tämä olisi tärvellyt koko vitun 2016-projektin ihan päreiksi. Toisin kuin N. Kuqin ja Jarkko Hurmeen mukanaolo joukkueessa tässä karsinnassa.
Sami sai omat upeat jäähyväisensä Poolissa eikä varmasti kaivannut mitään mj-hassutteluja kun oli uran loppuvaiheessa niin vittuuntunut koko touhuun ja sitoutuneisuus oli välillä kyseenalaista. Sama. Tällaiset köpöjen leikkipelit ei vaan pysty antamaan meikäläiselle ja Kraiffin kaltaisille yhtään mitään. Itsekin kaipasin aikanaan juuri tuota Hollanti-peliin liitettyä Litin hyvästelyä. Se olisi ollut hieno tapahtuma ja paikalla olisi ollut väkeä. Miksi tätä tapahtumaa ei muuten pelattu perjantaina ennen Ranska-peliä? Kenties Uefan/Fifan säännöt kieltää tms? Missä nämä pelaavat seuraavaksi? Itse veikkaan jotain Schumacher&friends tapahtumaa.
|
|
|
|
|
vihtAp
Poissa
Suosikkijoukkue: FC Honka
|
 |
Vastaus #911 : 11.09.2012 klo 16:43:02 |
|
Itselläni oli hieman negatiiviset tuntemukset ennen tapahtumaa, mutta sehän osoittautui erittäin upeaksi! Näin rentoa ja leppoisaa tunnelmaa ei mielestäni ole koskaan ollut pohjoiskaarteessa/stadionilla. Tästä olisi saatu vielä upeampi tapahtuma, kun kaikki nämä kitisijät olisivat raahautuneet stadikalle todistamaan tätä tapahtumaa. Oli aluksi helvetinmoinen pettymys huomata, että kaarteesta oli Ranska peliin verrattuna hävinnyt niinkin iso osa porukkaa. Välissä oli kuitenkin vain yksi yö ja tapahtumapäivänä lauantai. Muutenkin on mielestäni täysin käsittämätöntä, että porukka valittaa toteutuksesta ja jättää sen takia tulematta katsomaan oman maajoukkueemme isoimpia pelaajia, joiden kanssa on melkoinen polku kuljettu. Kritisoida saa ja pitää, mutta tulematta jättäminen kertoo jotain arvostuksesta suomalaista jalkapalloa ja näitä pelaajia kohtaan. Huutonaurua vielä niille jotka kaipasivat kovempia nimiä vastapuolelle 
|
|
|
|
|
Callit
Poissa
|
 |
Vastaus #912 : 11.09.2012 klo 16:52:27 |
|
Muutenkin on mielestäni täysin käsittämätöntä, että porukka valittaa toteutuksesta ja jättää sen takia tulematta katsomaan oman maajoukkueemme isoimpia pelaajia, joiden kanssa on melkoinen polku kuljettu. Mielestäni on hienoa, jos olet nauttinut tapahtumasta. Toivottavasti kunnioitat toisenlaistakin suhtautumista. Kritisoida saa ja pitää, mutta tulematta jättäminen kertoo jotain arvostuksesta suomalaista jalkapalloa ja näitä pelaajia kohtaan. Oma sankarini ylitse muiden on Lasse Viren, joka saavutti menestyksenä rehellisenä ja puhtaana yleisurheilijana. Se ei kuitenkaan tarkoita sitä, että menisin katsomaan sen hölkkäämisiä. Huutonaurua vielä niille jotka kaipasivat kovempia nimiä vastapuolelle  Miksi näin?
|
|
|
|
|
subban
Poissa
|
 |
Vastaus #913 : 11.09.2012 klo 16:52:41 |
|
Huutonaurua vielä niille jotka kaipasivat kovempia nimiä vastapuolelle  Minun mielestäni on vain ja ainoastaan loogista, että kymmenien eurojen arvoisen pääsylipun vastineeksi haluaa nähdä mahdollisimman laadukkaita pelaajia kentällä. Kun pelin tason tiedettiin olevan paskaa hintaan nähden niin olisi kai sitä nyt halunnut nähdä sellaisia pelaajia vastapuolellakin, jotka aiheuttaisivat jotain mielikuvia entuudestaan. Nyt ainoastaan Zenden ja De Boer olivat mielestäni tällaisia tapauksia.
|
|
|
|
|
Bergaal
Poissa
Suosikkijoukkue: Tapion Honka, Pallohonka
|
 |
Vastaus #914 : 11.09.2012 klo 21:47:20 |
|
Minun mielestäni on vain ja ainoastaan loogista, että kymmenien eurojen arvoisen pääsylipun vastineeksi haluaa nähdä mahdollisimman laadukkaita pelaajia kentällä. Kun pelin tason tiedettiin olevan paskaa hintaan nähden niin olisi kai sitä nyt halunnut nähdä sellaisia pelaajia vastapuolellakin, jotka aiheuttaisivat jotain mielikuvia entuudestaan.
Eihän tällaisiin tapahtumiin nyt pelin tason takia mennäkään vaan nähdäkseen vielä näitä pelaajia! Koko legendaarinen porukka vielä kerran kentällä, kauhean vaikea ymmärtää, että se ei jollekin riitä... Itselläni tämä oli ehdottomasti yksi upeimmista futistapahtumista ikinä!  En edes aikoinaan nähnyt maajoukkuetta livenä ennen vuotta 2005, mutta ehkä sen vuoksi oli vain hienompaa, että sain vielä nähdä nuo upeat pelaajat yhdessä. Moneen otteeseen tuli vähän itkettyä, enkä varmasti unohda tätä koskaan.
|
|
|
|
|
|
Knossos
|
 |
Knossos
Vastaus #915 : 11.09.2012 klo 21:59:28 |
|
^ Juuri näin. Lähestulkoon kaikki paikalla olleet, joita olen kuullut, ovat hehkuttaneet tapahtumaa. Kitisijät ovat näitä Callitin pesueeseen kuuluvia väsyneitä jankkaajia, jotka eivät paikalla olleet ja tuomitsivat tapahtuman jo etukäteen.
|
|
|
|
|
Lihis
Poissa
Suosikkijoukkue: Honakki, Suomen jalkapallon A-maajoukkue
|
 |
Vastaus #916 : 11.09.2012 klo 22:19:25 |
|
^ Juuri näin. Lähestulkoon kaikki paikalla olleet, joita olen kuullut, ovat hehkuttaneet tapahtumaa. Kitisijät ovat näitä Callitin pesueeseen kuuluvia väsyneitä jankkaajia, jotka eivät paikalla olleet ja tuomitsivat tapahtuman jo etukäteen.
Callit nyt muutenkin kuulostaa joltain juuri 18 vuotta täyttäneeltä janarilta jonka täytyy olla eri mieltä kaikesta vain sen eriävän mielipiteen takia.
|
|
|
|
|
Fela Hutikuti
Poissa
|
 |
Vastaus #917 : 12.09.2012 klo 00:45:41 |
|
Nää olis voittanut Ranskan.
|
|
|
|
|
Ricardo Leite
Poissa
Suosikkijoukkue: Ylimieliset
|
 |
Vastaus #918 : 12.09.2012 klo 01:05:20 |
|
Elin uudestaan kaikki ne vitun pettymykset, jotka tämänkin kultaisen sukupolven kanssa tuli myötäelettyä. Pillin viheltäessä ottelun päättymisen merkiksi olisin ollut valmis hirttäytymään menneisyyden haamujen kaliseviin kahleisiin. Stadikka, Teplice, Baku ja taas Stadikka. Tapa minut. Tai emmä siis oikeasti ollut paikalla, kuten ei varmasti moni muukaan pettyneenä tilittävä. Callit nyt muutenkin kuulostaa joltain juuri 18 vuotta täyttäneeltä janarilta jonka täytyy olla eri mieltä kaikesta vain sen eriävän mielipiteen takia.
Ei vaan 42-vuotiaalta sellaiselta, mutta kuitenkin.
|
|
|
|
|
RS4X
Poissa
|
 |
Vastaus #919 : 12.09.2012 klo 08:42:19 |
|
Seuraava RESPECT - ottelu sitten joskus vuonna 2018-2020?
Pitäähän järjestää nuoremmillekkin "sankareille" seuraava tähdistöottelu?
Pelaajistosta tulee ainakin seuraavat mieleen:
Jääskeläläinen? - Ei päässyt tämän vuotiseen otteluun, peliura kumminkin vielä jatkuu... Enckelman? - Onko ansainnut osallistua juhlaotteluun? Fredriksson? - Sama. Sillanpää? - Sama.
Petri Pasanen - Ehdottomasti! Miika Koppinen - Ei ole hirveästi pelannut maajoukkueessa Kari Arkivuo - Näillä näytöillä kyllä!
Alexei Eremenko junior! Mikael Forssell! Njazi Kuqi!
Missä menee ikäraja? Oliko tämän vuoden respect ottelussa, yhtään 80-luvulla syntynyttä?
|
|
|
|
|
Mateush
Poissa
Suosikkijoukkue: Sgt. Siler
|
 |
Vastaus #920 : 12.09.2012 klo 08:56:52 |
|
Seuraava RESPECT - ottelu sitten joskus vuonna 2018-2020?
Pitäähän järjestää nuoremmillekkin "sankareille" seuraava tähdistöottelu?
Pelaajistosta tulee ainakin seuraavat mieleen:
Jääskeläläinen? - Ei päässyt tämän vuotiseen otteluun, peliura kumminkin vielä jatkuu... Enckelman? - Onko ansainnut osallistua juhlaotteluun? Fredriksson? - Sama. Sillanpää? - Sama.
Petri Pasanen - Ehdottomasti! Miika Koppinen - Ei ole hirveästi pelannut maajoukkueessa Kari Arkivuo - Näillä näytöillä kyllä!
Alexei Eremenko junior! Mikael Forssell! Njazi Kuqi!
Missä menee ikäraja? Oliko tämän vuoden respect ottelussa, yhtään 80-luvulla syntynyttä?
Väykkä, Daja, Wallen? Tapahtumasta: Olisi harmittanut, jos olisin missannut 
|
|
|
|
|
|
BrDead
|
 |
BrDead
Vastaus #921 : 12.09.2012 klo 09:28:27 |
|
Väykkä, Daja, Wallen?
Wallén? WTF? Yhdessä tai kahdessa maaottelussa varaveskarina vanhoilla päivillään, kun muita vaihtoehtoja ei ollut.
|
|
|
|
|
Callit
Poissa
|
 |
Vastaus #922 : 12.09.2012 klo 10:32:51 |
|
^ Juuri näin. Lähestulkoon kaikki paikalla olleet, joita olen kuullut, ovat hehkuttaneet tapahtumaa. Kitisijät ovat näitä Callitin pesueeseen kuuluvia väsyneitä jankkaajia, jotka eivät paikalla olleet ja tuomitsivat tapahtuman jo etukäteen.
Hyvä Knossos, osaatko sä a) lukea b) lainkaan hahmottaa lukemaasi? Miten helvetissä voit väittää, että "tuomitsin tapahtuman"? En todellakaan ole tuominnut sitä. Olen vain todennut, ettei tällainen anna itselleni mitään. Eivät anna action-leffatkaan, mutten kuuna päivänä tuomitse niitä. Tuollainen tuomitseminen ei oikein kuulu sanavarastoonikaan. Callit nyt muutenkin kuulostaa joltain juuri 18 vuotta täyttäneeltä janarilta jonka täytyy olla eri mieltä kaikesta vain sen eriävän mielipiteen takia.
Ei anna kaksista kuvaa ajattelustasi.
|
|
|
|
|
TED MEAT
Poissa
|
 |
Vastaus #923 : 12.09.2012 klo 11:12:24 |
|
Olen vain todennut, ettei tällainen anna itselleni mitään. Eivät anna action-leffatkaan
Olethan myös muistanut käydä kaikissa yleisen keskustelun actionleffatopiceissa ilmoittamassa, etteivät ne anna sinulle mitään? Myös tämän palstan jalkapallopuolella lienee sadoittain aiheita, jotka eivät anna sinulle mitään. Muistathan käydä myös niissä kaikissa kertomassa asian?
|
|
|
|
|
|
Knossos
|
 |
Knossos
Vastaus #924 : 12.09.2012 klo 11:12:58 |
|
Hyvä Knossos, osaatko sä a) lukea b) lainkaan hahmottaa lukemaasi? Miten helvetissä voit väittää, että "tuomitsin tapahtuman"? En todellakaan ole tuominnut sitä. Olen vain todennut, ettei tällainen anna itselleni mitään. Eivät anna action-leffatkaan, mutten kuuna päivänä tuomitse niitä. Tuollainen tuomitseminen ei oikein kuulu sanavarastoonikaan.Ei anna kaksista kuvaa ajattelustasi.
Osaatko, 42-vuotias jankkaaja, lukea? Kirjoitin Callitin pesueesta. Mene johonkin muualle työntelemään seitsemäntoistametrisiäsi.
|
|
|
|
|
|
|
|