• FutisForum2 - JalkapalloFutisForum2 - Jalkapallo
Päävalikko

Virallinen kisabiisi Oceanan käsialaa

Aloittaja Incrível, 16.05.2012 klo 20:48:07

0 Jäsenet ja 1 Vieras katselee tätä aihetta.

Iskeekö?

Voja voja!
27 (10.2%)
Jonkin verran
47 (17.7%)
Vähän alusta
59 (22.2%)
VMP >:(
133 (50%)

Äänestäjiä yhteensä: 263

Lorenzo

Puolassa varsinaiseksi koko kansan kisabiisiksi on noussut tämä tekele:

http://www.youtube.com/watch?v=YtDhMzDkois

:(

Callit

Lainaus käyttäjältä: Lorenzo - 21.05.2012 klo 03:40:29
Puolassa varsinaiseksi koko kansan kisabiisiksi on noussut tämä tekele:

http://www.youtube.com/watch?v=YtDhMzDkois

:(
En ihmettele, että on kansan suosikki. Tuohan on upea. Hyvin pukeutuneita ja siveitä synnyttäjätyyppisiä naisia. Jatkoon.

TarzaninTucca

Lainaus käyttäjältä: Nalliton Kuqi - 21.05.2012 klo 03:25:15
Niin on AIDS:kin.

Toki. Onneks tätä biisiä ei ole pakko kuunnella, kun taas AIDSista joutuu kärsimään tahtomattaan.

Tilastomestari

Viime EM-kisoissa 2008 Enrique Igleasiaksen kisabiisi oli aluksi foorum-konsensuksen mukaan paskaa, mutta kasvoikin suosikiksi kisojen edetessä.

Ehkä vähän väritön, mutta ei nyt ekalla kuuntelukerralla ihan toivoton. Kyllä se siitä kun saadaan biisi pyörimään matsien yhteydessä :ylos:

Jepa

Muutaman kuuntelu kerran jälkeen alkaa vaikuttamaan jo paremmalta, ainakin saa kaukosäätimen mute-nappula olla rauhassa. Carnival de Paris kuitenkin edelleen ylivoimaisesti hienoin tekele tällä saralla :ylos:

Mr. Worldwide

Sean Paul - Hold On
Tässä jo ihan hyvää tunnelmaa :ylos:

Myös tuo Don Omarin Hasta Que Salga El Sol ihan menevä. Muutoin ei kyllä taso kovin huimaava ole. Noh yleensä MM-kisoissa tuo taso soundtrackin suhteen ollutkin parempaa.

Savon keisari

Tuo biisihän on ihan hirvittävää paskaa.

Päivi Istala 2

Ihan hyvähän toi, ainakin helvetisti parempi kuin länsimaisen historian paskin biisi (pl. Pink Floydin tuotanto) Waka Waka. Videoon olisin kaivannut enemmän puolalaisia sluteja.

Latvis

Ei tuo nyt niin hiveesti nappaa ekalla kuuntelukerralla. Toissakesänä Waka Waka ja Waivin flag oli oikein hyviä :ylos:

Lainaus käyttäjältä: Mr. Worldwide - 30.05.2012 klo 17:14:59
Sean Paul - Hold On
Tässä on kyllä ihan hyvin sitä kisakiimaa :ylos:

Savon keisari

Campione oli kyllä hieno kappale ja sen legendaarisuutta ei ainakaan vähennä Hannu-Pekka Hännisen osuus.

chila

Ihan kauheaa kuraahan tämä on, ei jatkoon :alas:

Waka Waka sentään viritti mainioon kisatunnelmaan (ja Shakira on ihana!).

Ps. En o Pique

straiter

Laitetaan tänne myös Armin van Buurenin kontribuutio kisabiiseihin.

We Are Here To Make Some Noise

Alexio

Onko UEFA (vai kuka biisin nyt valitseekaan) yrittänyt korjata Puolan ja Ukrainan rasismiongelmaa valitsemalla videoon lähinnä namibialaisia palmujen alla?

Paska biisi kyllä. Enrique Iglesiashan taisi viime kisojen kisabiisin vetää, sekin oli parempi. E-Typen Campionelle :ylos:

Ricky Rocket

Huh huh, mitä skeidaa.. Todella ukrainalais-puolalaiset fiilikset tulevat tästä kappaleesta, videosta sekä kyseisen tekeleen esittäjästä..

Lorenzo

Lainaus käyttäjältä: Ricky Rocket - 02.06.2012 klo 20:18:15
Huh huh, mitä skeidaa.. Todella ukrainalais-puolalaiset fiilikset tulevat tästä kappaleesta, videosta sekä kyseisen tekeleen esittäjästä..

Olisiko se lopputulos ollut sitten käytännön kannalta niin erilainen jos laulamassa ja tissejä vilauttelemassa olisi saksalaisen NEEKERIN sijaan Doda (ottaa todistetusti suihin 7 A-maaottelun kolmosveskalta) tai muu vastaava silikonista työstetty platinablondi?

Savon keisari

Ukrainassa on tehty isäntäjoukkueelle lukuisia kannustuslauluja, joista esim. tässä on hyvä tunnelma ja naisetkin ovat paikallisia http://www.youtube.com/watch?v=X-VdAuTwkkM

Jyyd

Campionesta on tullut nyt kisojen alla uusi versio Spotifyyn, elikkäs E-Type - Campione 2012

Ja tätä sitten kuuntelemaan kisojen aikana :ylos:

Pete Thornton

Voi vittu jos tuota saa kuunnella joka ikisessä koosteessa ja studion lopputeksteissä, on nimittäin ihan hirveetä paskaa.

Jyyd


SirLoser


Prandelli99

Ei kyllä ollenkaan iske tämä kisabiisi :alas:

Gesert

Virallinen on kyllä ihan kuraa, mutta onhan täällä pari ihan asiallistakin ollu. Mutta eipä taida virallisesta biisistä päästä virallisissa yhteyksissä eroon.

Häbödiskäbödis

Täyttä paskaa tämä virallinen. Jotain afrikkalaista ja EM-kisat ???

e. siis videossa afrikkalaista meininkiä

Vanderlay

Kyllä tuota Oceanan kisabiisiä kuuntelee, mutta mieluiten laulaja voisi olla eurooppalainen.

Bulebule