ManU9
Poissa
Suosikkijoukkue: ManU
|
 |
Vastaus #750 : 10.08.2012 klo 10:43:52 |
|
ManU voisi koittaa tarjota osa kauppana Berbatovia RvP:n?
|
|
|
|
|
Kyykky
Poissa
|
 |
Vastaus #751 : 10.08.2012 klo 10:49:23 |
|
ManU voisi koittaa tarjota osa kauppana Berbatovia RvP:n?
Kuten aiemminkin todetua, on varmaa että Berbatov on ilmoitettu mahdolliseksi vaihdokiksi oikeastaan kaikkiin kauppoihin Unitedin toimesta. Sen verran kiivaasti häntä on oltu poistamassa viime kesästä lähtien. Hän ei vaan valmiiksi korkean palkkansa, pelityylinsä ja ikänsä puolesta sovellu monenkaan joukkueen pasmoihin.
|
|
|
|
|
Taalasmaa
Poissa
Suosikkijoukkue: Hopeakauden -15 kultareunaiset muistot.
|
 |
Vastaus #752 : 10.08.2012 klo 10:51:47 |
|
Surkiaa touhua. Kausi alkaa ja hankinnat tärkeisiin paikkoihin uupuu. Sitten tammikuussa tehdään paniikkiostoksia. Tosin yleensä silloin on ihan onnistuneitakin hankintoja tehty eli tulisko rvp vasta silloin joukkueeseen muutamalla millillä? Vai odottaa saf tulevaan kesään ja antaa sitten rvp:lle siirrossa säästetyt eurot allekirjoitusboonuksina..
|
|
|
|
|
Henski
Poissa
|
 |
Vastaus #753 : 10.08.2012 klo 16:24:56 |
|
Keskustelu keskialueesta karkasi taas kerran liioitteluksi. Henski vertaa tuttuun tapaan terävimpään kärkeen, jota Unites on reilusti perässä, mutta puheet siitä että useat Valion joukkueet pyyhkivät lattiaa menevät pahasti metsään H: Anteeksi että intän, mutta missä kohtaa olen (tai joku muu) näin muka väittänyt? Sen olen kyllä todennut, kuten sinäkin, että aivan terävintä kärkeä United on tässä suhteessa (jonkin verran) perässä.
Tuossa Unitedin keskikentän pelaajien yksilökommentoinnissa ja pitkin viime kautta?
Oikein ja väärin. Olen kyllä kritisoinut kovasti sitä, että päämäärätietoisuutta selvästi puuttuu tämän sektorin osalta. Ja tulen taatusti tätä jatkamaan, koska minun papereissani tämä osasto on jätetty lähestulkoot heitteille viime vuosina. Aivan hämmästyttävää tietäen sen kuinka SAF on menneisyydessä voimalla eli tarvittaessa kovalla rahalla keskeiset vuotokohdat vuorannut kuntoon. Sen sijaan se ei kyllä pidä paikkansa, että olisin väittänyt keskustan olevan jotain Everton-Sunderland-Aston Villa-tasoa. Se on puhtaasti sinun (yli)tulkintasi ja voimakas kärjistys. Ennen muuta, Unitedia ei pidä edes mennä vertailemaan näihin porukoihin tai sitten on jo kirves kaivossa. Ohi mennen sanoen, luulen, että SAF:lla on kyllä oltava jokin vähintäänkin puoliyllätyskortti hihassaan keskustan osalta miten hän tulee olemassa olevaa materiaalia peluuttamaan. Joku Ruunin roolin harkitseminen, mitä topikissa on aprikoitu, on yksi mahdollisuus. Kagawan käyttäminen oletettua alemmassa roolissa toinen. Kannattaa myös muistaa, että kevään ykkösmies tällä puolella oli Scholes, joka on yhä mukana. Häneen ilmeisesti luotetaan edelleen kuin vuoreen ja iästä yms. seikoista huolimatta monissa Valju-peleissä tämä tuntui toimivan VIELÄ viime sesongilla. Kuten aiemminkin todetua, on varmaa että Berbatov on ilmoitettu mahdolliseksi vaihdokiksi oikeastaan kaikkiin kauppoihin Unitedin toimesta. Sen verran kiivaasti häntä on oltu poistamassa viime kesästä lähtien. Hän ei vaan valmiiksi korkean palkkansa, pelityylinsä ja ikänsä puolesta sovellu monenkaan joukkueen pasmoihin.
Juuri näin. Minusta osittain tämä kertoo kyllä jo paljon, että Berbatov ei tunnu löytävän uutta osoitetta vaikka hinta alkaa jo olla aika naurettava. Se kertoo juuri siitä, että hänenkaltaisilleen pelaajille on korostuneen vähän kysyntää nykypelissä. Toissakauden maalikuningas, hintapyynti luokkaa 5 miljoonaa, eikä tunnu kelpaavan. Hämmentävää ellei tietäisi kyseessä olevan juuri Berbatov. Surkiaa touhua. Kausi alkaa ja hankinnat tärkeisiin paikkoihin uupuu. Sitten tammikuussa tehdään paniikkiostoksia. Tosin yleensä silloin on ihan onnistuneitakin hankintoja tehty eli tulisko rvp vasta silloin joukkueeseen muutamalla millillä? Vai odottaa saf tulevaan kesään ja antaa sitten rvp:lle siirrossa säästetyt eurot allekirjoitusboonuksina..
Tilanne on kokonaisuutena hyvin kaksijakoinen. Ed. mainittu osasto on surkeassa jamassa (erityisesti europelejä ja mm. Cityn kohtaamista ajatellen), se tuli taas selvitetyksi. Toisaalta Vidicin tuoma odotettu ryhtiliike alakertaan on kuitenkin sellaista kertaluokkaa, että tilanne on tältä osin jopa hyvä eikä esim. kärkipääosastolle pitäisikään mitään hankintaa tulla. Sikäli tilanne on normaali. Toinen selkeä ongelmakohta on tietenkin puolustuspään materiaaliin laajuus, joka näyttää olevan jopa viime kautta huonompi. Todella omituista on tämäkin, mutta tätä tilannetta ei ole kestänyt vasta kuin vuoden päivät. Joka tapauksessa parhaat ja onnistuneimmat hankinnat United on hyvin usein tehnyt aina hyvissä ajoin, eikä ikkunan lopussa, joten jos uskoo tähän sinänsä järkevään oletukseen, niin siinä suhteessa tämä kesä on jo menetetty (todennäköisesti hyvästä hankinnasta (Kagawa) huolimatta), joten turha odottelu pois. Viikon päästä ne pelit taitavatkin jo alkaa.
|
|
|
|
|
Lätkis
Poissa
Suosikkijoukkue: VPS, CAS
|
 |
Vastaus #754 : 10.08.2012 klo 16:51:39 |
|
Scholesin kevään otteita arvioitaessa on hyvä myös huomioida, että muilla pelaajilla oli yli puolen kauden rasitukset takanaan, Peruna hyppäsi kehiin freesinä. Siinä oli juuri se raskain joulu-tammikuun otteluruuhka takana, kun Scholes paluun teki.
|
|
|
|
|
Panze
Poissa
Suosikkijoukkue: Manchester United, Huuhkajat
|
 |
Vastaus #755 : 10.08.2012 klo 16:59:33 |
|
Scholesin kevään otteita arvioitaessa on hyvä myös huomioida, että muilla pelaajilla oli yli puolen kauden rasitukset takanaan, Peruna hyppäsi kehiin freesinä. Siinä oli juuri se raskain joulu-tammikuun otteluruuhka takana, kun Scholes paluun teki.
Itse näkisin tuon tauon tärkeänä nimenomaan Scholesin itsensä takia, mies oli kuin nuori mies kun pääsi takaisin tositoimiin ja luulisin, että sama jatkuu vielä ensi vuonna.
|
|
|
|
|
Tveni Trii
Poissa
Suosikkijoukkue: Oi Suomi on!
|
 |
Vastaus #756 : 10.08.2012 klo 17:53:52 |
|
Olen kyllä kritisoinut kovasti sitä, että päämäärätietoisuutta selvästi puuttuu tämän sektorin osalta. Ja tulen taatusti tätä jatkamaan, koska minun papereissani tämä osasto on jätetty lähestulkoot heitteille viime vuosina. Aivan hämmästyttävää tietäen sen kuinka SAF on menneisyydessä voimalla eli tarvittaessa kovalla rahalla keskeiset vuotokohdat vuorannut kuntoon.
Ohi mennen sanoen, luulen, että SAF:lla on kyllä oltava jokin vähintäänkin puoliyllätyskortti hihassaan keskustan osalta miten hän tulee olemassa olevaa materiaalia peluuttamaan. Joku Ruunin roolin harkitseminen, mitä topikissa on aprikoitu, on yksi mahdollisuus. Kagawan käyttäminen oletettua alemmassa roolissa toinen.
Itsekin olen sen kannalla, että keskikentälle vielä se yksi pelaaja olisi hyvä tulla, mutta... Sinne keskikentän keskelle on tarjolla, Scholes, Giggs, Fletcher(kunhan vielä kykenee pelaamaan), Carrick, Cleverley, Anderson, Kagawa, Jones ja varauksin vielä Rooney. Tossa on jo 9 pelaajaa 2-3 pelipaikalle, joten toisaalta en ihmettele vaikkei SAF sinne ketään enää olisi hakemassa. Jos ja toivottavasti kun, Fletcher tekee ihmepaluun, Anderson nousee vihdoin sille tasolle jota hänelta on odotettu, Cleverley nousee viime syksyn tasolle, Jones ottaa ison askeleen ylöspäin ja Giggs ja Scholes pelaa 10-20 hyvää peliä, niin mihinkäs sinne enää uusia pelaajia mahtuisi. : Vaisuksi hankinnat jää, jos Kagawa ja Powell on ainoat hankinnat, mutta toisaalta ei kai sinne enempää uusia naamoja tarvita, SAFin mukaan. Vidic, Fletcher ja Cleverley like a new signings. Mielenkiintoista seurata mitä vielä tapahtuu, toistaiseksi on Valjun osalta aika vaisu kesä, mutta vielä se ehtii muuttua hulinaksi, niinkuin monena vuonna on päässyt tapahtumaankin.
|
|
|
|
|
Kyykky
Poissa
|
 |
Vastaus #757 : 10.08.2012 klo 18:01:08 |
|
Sen sijaan se ei kyllä pidä paikkansa, että olisin väittänyt keskustan olevan jotain Everton-Sunderland-Aston Villa-tasoa. Se on puhtaasti sinun (yli)tulkintasi ja voimakas kärjistys. Ennen muuta, Unitedia ei pidä edes mennä vertailemaan näihin porukoihin tai sitten on jo kirves kaivossa.
Nyt kyllä ymmärsit itse väärin: en kirjoitellut sinun pitävän Unitedin kk:ta keskikastin tasolla, vaan nimenomaan perässä Euroopan kärkeä (kaipa tuota mieltä olet?), johon se tähtäin pitäisi tämän tason seurassa sijoittaakin. Sen sijaan joku toinen kirjoittaja raapusteli (johon viestissäni viittasin), että useat Valion joukkueet "pyyhkivät lattiaa", joka ei tietenkään pidä paikkaansa. Löytyyköhän näistä ymmärtämisistä konsensus, pitänee yrittää kirjoitella selkeämmin jatkossa...
|
|
|
|
|
Kyykky
Poissa
|
 |
Vastaus #758 : 10.08.2012 klo 18:10:18 |
|
Sinne keskikentän keskelle on tarjolla, Scholes, Giggs, Fletcher(kunhan vielä kykenee pelaamaan), Carrick, Cleverley, Anderson, Kagawa, Jones ja varauksin vielä Rooney. Tossa on jo 9 pelaajaa 2-3 pelipaikalle, joten toisaalta en ihmettele vaikkei SAF sinne ketään enää olisi hakemassa. Scholes ja Giggs jäänevät max 30 peliin koko kautta ajatellen per mies eikä Fletcheriä voi mitenkään huomioida näissä laskuissa mukaan. Jonesin paras pelipaikka pitää olla kaiken järjen mukaan muualla, samoin Rooneyn. Kagawan kyvyt toisena alemmista keskiympyrän miehistä ovat arvoitus. Niinpä laskisin, että periaatteessa neljä pelaajaa kahdelle paikalle, mikäli enimmäkseen mennään viime kauden tapaan kahdella keskushyökkääjällä (pl. tietenkin nuo erityispelit). Noiden neljän lisäksi olisi kahdelle hyökkääjän paikalle viisikin suht tasonsa osoittanutta pelaajaa: Rooney, Welbeck, Kagawa, Hernandez, Berbatov ynnä kahdelle laiturin tontille kolme pätevää vaihtoehtoa plus vararatkaisut. Onhan rinki määrällisesti täynnä ja suurimpaan osaan kauden peleistä laajuutta on runsaasti (toki tutut loukkaantumisongelmat alakerrassa ovat jo esillä), mutta teräävimpään kärkeen kiivetäkseen Unitedin täytyy kehittää vielä nimenomaan kovinta avauskokoonpanoa.
|
|
|
|
|
Panze
Poissa
Suosikkijoukkue: Manchester United, Huuhkajat
|
 |
Vastaus #759 : 10.08.2012 klo 18:23:07 |
|
Tartun tuohon Jonesiin, miehen pitäisi ensi kaudella saada entistä enemmän pelejä topparina, pitkässä juoksussa Jones-Evans/Smalling -topparipari kaiketi on se ykköspari, toki Vidicillä on vielä monta pelivuotta jäljellä, mutta saa nähdä, haluaako mies vielä uralleen uusia haasteita, vai kelpaako legendan rooli punaisissa.
|
|
|
|
|
Henski
Poissa
|
 |
Vastaus #760 : 10.08.2012 klo 18:54:22 |
|
...nimenomaan perässä Euroopan kärkeä (kaipa tuota mieltä olet?), johon se tähtäin pitäisi tämän tason seurassa sijoittaakin.
Löytyyköhän näistä ymmärtämisistä konsensus, pitänee yrittää kirjoitella selkeämmin jatkossa...
Kyllä, konsensus on jälleen löytynyt.  Tällaistahan tämä on kun samassa kirjoituksessa silloin tällöin tulee yritettyä vastasta useampaan eri kommenttiin. Mitä sitten tulee tähän Tveni Triin esillenostamaan "sumaan", niin itsehän peräänkuulutin myös selviä myyntejä tuollekin osastolle. Periaatteessa Park jo sieltä (sittenkin vähän yllättäen) myytiin, mutta tietänette kyllä kuka olisi minun papereissani jo ollut liipasimella. ... mutta teräävimpään kärkeen kiivetäkseen Unitedin täytyy kehittää vielä nimenomaan kovinta avauskokoonpanoa.
Juuri näin. Joukkueenrakentamisessa on nähdäkseni kaksi puolta. Ensimmäinen on juuri se, että (teoreettisen) ykkösnyrkin on oltava tämän tason ryhmässä erittäin kova. Toinen puoli on sitten tätä squadin rakentamista, jota erityisesti Unitedissa on viime aikoina lähinnä harjoitettu. Siitä alkaakin olemaan jo aikaa kun United on selvästi vahvistanut ykkösnyrkkiään (pl. pakollinen maalivahtirekrytointi). Tämäkin kertoo aikalailla paljon.
|
|
|
|
|
Lätkis
Poissa
Suosikkijoukkue: VPS, CAS
|
 |
Vastaus #761 : 10.08.2012 klo 23:57:32 |
|
|
|
|
|
|
Kant
Poissa
|
 |
Vastaus #762 : 11.08.2012 klo 08:45:18 |
|
Yllättävää, olisin luullut fanaattisten ManU-miesten joukolla ryntäävän osakemarkkinoille. Kulman takana odottelee jo uusi kausi, mutta yllättävän vähän on muutoksia nähty. Viime kausihan päättyi ManU:n kannalta poikkeukselliseen romahdukseen, joka tietenkin nostaa monta kysymysmerkkiä ilmoille. Toisaalta Japanin toivo on ilmeisesti rautainen vahvistus, jolta voinee odottaa paljon. Lisäksi toivoa antaa se, että City ei jostain syystä ole tehnyt niitä 2-3 kovan luokan hankintaa, joita siltä olisi odottanut. Ei yhden maailman rikkaimmista kannattaisi jäädä kesän ajaksi lepäilemään, etenkin kun viime vuonna Manchesterin siniset tahkosivat Eurooppaa forumilaisittain sanottuna vain vähän alusta. Mestarinkin pitäisi pystyä uudistumaan, enkä ymmärrä miksi niin ei ole tehty. Kun Chelseakin on jälleen kerran rakennusvaiheessa, niin minun papereissani ManU nousee jälleen kerran suosikiksi.
|
|
|
|
|
Kyykky
Poissa
|
 |
Vastaus #763 : 11.08.2012 klo 09:03:36 |
|
Kyllähän seuran arvoksi tuollakin osakehinnalla (jota on monilla tahoilla siis pidetty edelleen korkeana) tulee 1,5 miljardia puntaa, vaikka osakkeiden äänivalta on olematon. Niinpä luulisin, että fanaattisia United-kannattajiakin on ollut liikkeellä. Osakekurssi oli eilen pienen pienessä nousussa.
|
|
|
|
|
john white
Poissa
|
 |
Vastaus #764 : 11.08.2012 klo 09:31:48 |
|
Lisäksi toivoa antaa se, että City ei jostain syystä ole tehnyt niitä 2-3 kovan luokan hankintaa, joita siltä olisi odottanut.
Vaikeahan sitä Shittyn on ostella, kun ensi pitäsi päästä eroon kallispalkkaisista turhakkeista, jotka eivät kuitenkaan halua lähteä ilman kompensaatiota palkan alennuksesta. Noin lonkalta: Adebayor, Jong, Johnson, Kolo Toure, Savic, Kolarov, Santa Cruz...... Toki onhan jokaisessa joukkueessa noita ylimääräisiä pelaajia, muttei noilla palkoilla ja noin monta, kuin Shittyssä 
|
|
|
|
|
Kyykky
Poissa
|
 |
Vastaus #765 : 11.08.2012 klo 09:33:50 |
|
Unitedin reservijoukkue hävisi Peterborough'lle eilen 2-0, ex-United Nicky Ajose oli toisen maalin tekijä. Tänään klo 21.20 alkaen viimeinen treenimatsi ennen kauden alkua (pl. typerät maaottelut keskiviikkona) pikaisen Saksan-reissun myötä.
|
|
|
|
|
Lätkis
Poissa
Suosikkijoukkue: VPS, CAS
|
 |
Vastaus #766 : 11.08.2012 klo 14:26:31 |
|
Vaikeahan sitä Shittyn on ostella, kun ensi pitäsi päästä eroon kallispalkkaisista turhakkeista, jotka eivät kuitenkaan halua lähteä ilman kompensaatiota palkan alennuksesta. Noin lonkalta: Adebayor, Jong, Johnson, Kolo Toure, Savic, Kolarov, Santa Cruz...... Toki onhan jokaisessa joukkueessa noita ylimääräisiä pelaajia, muttei noilla palkoilla ja noin monta, kuin Shittyssä  Lihavoin ne, joista City ei ole edes aktiivisesti hankkiutumassa eroon. Toki mm. Kolarovista ja de Jongista kuunnellaan tarjouksia ja Johnsonia kohtaan on myös paljon kiinnostusta. De Jongilla on vuosi sopimusta jäljellä, eikä City suostu maksamaan miehelle £100k viikossa. Savic taasen on halpa pelaaja, mutta myös nuori, todennäköisesti lainalle johonkin. Santa Cruzin ja Adebayorin tilanteesta päästäänkin sitten melkein siihen, miksi City ei ole kiirehtinyt pelaajamarkkinoilla. Pelaajia yritetään löytää sopivaan hintaan sekä FFP:n vuoksi, mutta myös sen vuoksi, että näistä on tarvittaessa helpompi päästä eroon. Eiköhän sieltä vielä pari hankintaa ykkösmiehistöön tule vastaiskuna Kagawalle ja mahdollisesti van Persielle. Tänään klo 21.20 alkaen viimeinen treenimatsi ennen kauden alkua (pl. typerät maaottelut keskiviikkona) pikaisen Saksan-reissun myötä.
Joka vuosi sama juttu. Olisi jo aika poistaa tämä kansainvälinen ottelupäivä kalenterista.
|
|
|
|
« Viimeksi muokattu: 11.08.2012 klo 14:29:42 kirjoittanut Lätkis »
|
|
|
|
|
Kyykky
Poissa
|
 |
Vastaus #767 : 11.08.2012 klo 20:17:51 |
|
Tänään Kagawaa taidetaan, ainakin kokoonpanon perusteella, kokeilla ympyrässä Cleveerleyn rinnalla, joten mielenkiintoa treenimatsiin riittää normaalia enemmän. Rooney ja Hernandez piikissä, Carrick Vidicin kaverina topparin roolissa ja nuori Keane oikeana puolustajana.
|
|
|
|
|
Aquas Claras
Poissa
Suosikkijoukkue: Manchester United
|
 |
Vastaus #768 : 11.08.2012 klo 20:19:38 |
|
Tänään Kagawaa taidetaan, ainakin kokoonpanon perusteella, kokeilla ympyrässä Cleveerleyn rinnalla, joten mielenkiintoa treenimatsiin riittää normaalia enemmän. Rooney ja Hernandez piikissä, Carrick Vidicin kaverina topparin roolissa ja nuori Keane oikeana puolustajana.
ja Sir Alex jälleen hoitamassa "club business" 
|
|
|
|
|
Henski
Poissa
|
 |
Vastaus #769 : 11.08.2012 klo 22:04:36 |
|
ja Sir Alex jälleen hoitamassa "club business"  En väitä mitään, mutta joku tässä nyt haisee. Miten mahtaa olla SAF:n terveyden laita? Milloin muka viimeksi Fergie on jättänyt mitään tällaisia pelejä väliin? En olen kesän (sinänsä turhia) pelejä seuraillut, mutta tämä ei ilmeisesti ole ensimmäinen kerta. Joidenkin siirtojen junailu on kyllä aivan liian yksinkertainen syy. Tämä on yksi lisäseikka tämän kesän muihin kummallisuuksiin (kuten siirtojen julkiseen kommentointiin). Ohimennen mainiten, Hernandez on varmaan tyytyväinen SAF:n estettyä hänen olympiamatkansa. Ihan sinänsä oikein siinä tuli taas toimittua.
|
|
|
|
|
Grohl
Poissa
Suosikkijoukkue: Kuopion Palloseura
|
 |
Vastaus #770 : 11.08.2012 klo 22:14:57 |
|
Ohimennen mainiten, Hernandez on varmaan tyytyväinen SAF:n estettyä hänen olympiamatkansa. Ihan sinänsä oikein siinä tuli taas toimittua.
Jep. Harkkamatsit on mennyt nyt kuitenkin niin putkella ja olympiamitsku tuskin olisi maistunut edes. Tuohon jälkimmäiseen kuitenkin sama, sillä oikea ei aina tarkoita "kivaa".
|
|
|
|
|
Panze
Poissa
Suosikkijoukkue: Manchester United, Huuhkajat
|
 |
Vastaus #771 : 11.08.2012 klo 22:34:08 |
|
En väitä mitään, mutta joku tässä nyt haisee. Miten mahtaa olla SAF:n terveyden laita? Milloin muka viimeksi Fergie on jättänyt mitään tällaisia pelejä väliin? En olen kesän (sinänsä turhia) pelejä seuraillut, mutta tämä ei ilmeisesti ole ensimmäinen kerta. Joidenkin siirtojen junailu on kyllä aivan liian yksinkertainen syy. Tämä on yksi lisäseikka tämän kesän muihin kummallisuuksiin (kuten siirtojen julkiseen kommentointiin). Ruotsissa SAF ei ollut penkillä Vålerengaa vastaan, mutta Barcaa vastaan oli, nyt sitten taas Phelan hoiteli hommia, todellista syytä en tiedä
|
|
|
|
|
Newton Heath
Poissa
|
 |
Vastaus #772 : 12.08.2012 klo 00:48:07 |
|
Vaikeahan sitä Shittyn on ostella, kun ensi pitäsi päästä eroon kallispalkkaisista turhakkeista, jotka eivät kuitenkaan halua lähteä ilman kompensaatiota palkan alennuksesta. Noin lonkalta: Adebayor, Jong, Johnson, Kolo Toure, Savic, Kolarov, Santa Cruz...... Toki onhan jokaisessa joukkueessa noita ylimääräisiä pelaajia, muttei noilla palkoilla ja noin monta, kuin Shittyssä  Paremminkin, ei ole oikeastaan ketä ostaa. Zlatan, Thiago ja Lucas Moura menivät kilpailevan arabin joukkueeseen. Messi, Crisu ja vastaavat eivät ole myynnissä mistään hinnasta tällä hetkellä. Hulkit sun muut myös kaupattu jo.
|
|
|
|
|
Jype
Poissa
|
 |
Vastaus #773 : 12.08.2012 klo 00:57:48 |
|
Paremminkin, ei ole oikeastaan ketä ostaa. Zlatan, Thiago ja Lucas Moura menivät kilpailevan arabin joukkueeseen. Messi, Crisu ja vastaavat eivät ole myynnissä mistään hinnasta tällä hetkellä. Hulkit sun muut myös kaupattu jo.
Lisätietoa Hulkin kauppaamisesta? Portossa se vielä on, mutta tuskin toki on Cityyn siirtymässä siltä huolimattakaan, koska tarvetta ei taida siellä olla edes vähää alusta ja kaiken lisäksi Porton pyyntihinta on ainakin tähän asti ollut täysin kohtuuton.
|
|
|
|
|
Grohl
Poissa
Suosikkijoukkue: Kuopion Palloseura
|
 |
Vastaus #774 : 12.08.2012 klo 07:31:55 |
|
Lisätietoa Hulkin kauppaamisesta? Portossa se vielä on, mutta tuskin toki on Cityyn siirtymässä siltä huolimattakaan, koska tarvetta ei taida siellä olla edes vähää alusta ja kaiken lisäksi Porton pyyntihinta on ainakin tähän asti ollut täysin kohtuuton.
Porto siis tavoilleen uskollisena. Enkä ihmettelisi, jos eilisen jälkeen hinta pomppaisi taas muutamalla lantilla ylös.
|
|
|
|
|
|
|
|