FutisForum2 - JalkapalloFutisForum2 - Jalkapallo
12.02.2026 klo 13:26:43 *
Tervetuloa, Vieras. Haluatko rekisteröityä?
Aktivointiviesti saamatta? Unohtuiko salasana?

Kirjaudu käyttäjätunnuksen, salasanan ja istunnonpituuden mukaan
Uutiset:
 
Yhteys ylläpitoon: [email protected]

Sivuja: 1 ... 100 [101] 102 ... 124
 
Kirjoittaja Aihe: Chelsea F.C. 2012/2013 – Lopussa saatiin kulma  (Luettu 358661 kertaa)
0 jäsentä ja 1 vieras katselee tätä aihetta.
avb

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: aquel


Vastaus #2500 : 18.03.2013 klo 09:48:41

Anna ihmeessä tulla jo spekulointia.
Onkos tällä hetkellä edes ketään huippunimiä ilman sopimusta?

(Omissa päiväunissani on Klopp ja Mourinho)
Kim Suomisen ponnari

Paikalla Paikalla

Suosikkijoukkue: Ainoastaan omien sarjojensa mestarit


Vastaus #2501 : 18.03.2013 klo 09:54:26

Uusi valkku tulee olemaan joko kategoriasta "iso nimi" tai "seuralegenda" ja itse toivon ensimmäistä vaihtoehtoa vaikka muuan toppari ja laitapakki varmaan toisin asiasta ajattelevatkin.

Mourinhoa sieltä ollaan vahviten tuomassa Chelsean ruoriin mutta vaikka ikuisesti tuleekin hienon miehen leimaa kantamaan, en silti näkisi häntä ideaalivaihtoehtona. Sama homma pätee huhuissa pyörineeseen italialaislegendaan, Don Fabio Capelloon, jota ollaan myös joissain piireissä ehdoteltu johtamaan jengi takaisin menestyksen tielle. Ei jatkoon.

Syy on se että Chelsean joukkue ja pelitapa ei tällä hetkellä palvele millään lailla näiden kahden valmentajan pelitapaa niin taktiikaltaan kuin pelaajamateriaaliltaankaan. Ylemmän keskikentän hobiteista ei olisi paskaakaan hyötyä Moun ja Fabion systemaattista puolustusta noudattavassa pelitavassa ja Mourinhon saapuminen sekottaisi taatusti pakkaa myös kabinetin puolella joten kiitti kaikesta mutta ei kiitti tällä kertaa.


Entä ne legendat? Gus Poyet ja Gianfranco Zola ovat nimiä joita ollaan lähinnä brittilehdissä romantisoitu mutta entä ne näytöt? Poyet on tehnyt helvetin hyvää duunia rajoitetulla miehistöllä jo vuosien ajan mutta kestääkö pää miljonääridiivojen kiukuttelun kanssa? Zolan stintti Hammersissa on varmasti asia jota ei moni West Ham-fani halua muistella mutta se laitettaneen kokemattomuuden piikkiin. Mies osaa helvetin hyvin lukea peliä taktisesti ja reagoida nopeasti mutta näyttöjä ei valitettavasti ole Romanille annettu esim. CL-voiton tai maailmanmestaruuden myötä joten ei tästäkään varmaan mitään tule.

Omat suosikkini kilvassa olisivat Bielsa ja Hiddink. Jälkimmäisen valintaa tukee epävarma tilanne omassa seurassaan tällä hetkellä kuin myös hieno historia joukkueen peräsimessä. Ensin mainittu nyt on kannuksensa valmentajakentällä antanut luotsatessaan valmennettavia jengejä hyviin ylisuorituksiin ja sekopäällä olisi taatusti visiota yltiöpäiseen hyökkäyspeliin josta Roman suurena FIFA-miehenä tunnetusti tykkää. Hiddinkin näistä kahdesta ottaisin jos ei Zemania saada...
True_Ulpu

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Liverpool FC, Robbie Fowlerin todennäköinen paluu


Vastaus #2502 : 18.03.2013 klo 09:55:39

Onkos tällä hetkellä edes ketään huippunimiä ilman sopimusta?

(Omissa päiväunissani on Klopp ja Mourinho)

Sopimuksettomia huippuja ei juurikaan ole. Pellegrinistä on ollut jonkinlaista puhetta. Mourinho on oletettavasti liikenteessä kesällä joten Chelsea taatusti yrittää miehen saada penkkinsä päähän. Lopputuloksesta ei tosin tällöin voida mennä mihinkään takuuseen sillä sellainen sirkus Lontoon sinisissä alkaisi.

Mustana hevosena Chelsean manageripeliin heitetään Bert van Marwijk.

e. Kimin ehdottama Bielsa voisi olla mahdollinen.
Ponsse

Paikalla Paikalla

Suosikkijoukkue: Chelsea, jokerit


Vastaus #2503 : 18.03.2013 klo 10:09:29

Kaveri mainitsi, että jostain Internetin maailmasta oli löytänyt Chelsean olevan kiinnostunut Jupp Heynckesistä. Todennäköisesti täyttä paskaa, mutta kelpaisi kyllä Ylos

Eiliselle voitolle Tuoppi
Brendan R.

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Liverpool, Kari Arkivuo


Vastaus #2504 : 18.03.2013 klo 18:45:01

Kaveri mainitsi, että jostain Internetin maailmasta oli löytänyt Chelsean olevan kiinnostunut Jupp Heynckesistä. Todennäköisesti täyttä paskaa, mutta kelpaisi kyllä Ylos

Jää mitä todennäköisimmin eläkkeelle.
Blanchflower

Poissa Poissa


Vastaus #2505 : 18.03.2013 klo 19:12:17

Koska saa muuten alkaa puhumaan valmentajatoiveistaan ensi kautta ajatellen?

Syys- vai kevätkaudelle?
Ponsse

Paikalla Paikalla

Suosikkijoukkue: Chelsea, jokerit


Vastaus #2506 : 19.03.2013 klo 08:51:23

Jää mitä todennäköisimmin eläkkeelle.

Taitaa olla eläköitymisestä puhuneet enemmän muut, kuin Jupp itse ja hyvin voisi rahakas pesti Lontoossa kiinnostaa valmennusuran päätteeksi. Toki yhtä mahdollista on että kiikkustuoli kutsuu
Brendan R.

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Liverpool, Kari Arkivuo


Vastaus #2507 : 20.03.2013 klo 21:32:32

Taitaa olla eläköitymisestä puhuneet enemmän muut, kuin Jupp itse ja hyvin voisi rahakas pesti Lontoossa kiinnostaa valmennusuran päätteeksi. Toki yhtä mahdollista on että kiikkustuoli kutsuu
On muuten antanut kommentteja jotka viittaavat että voisi valmentaa vielä kauden, olet oikeassa.
JugeDaLord

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Chelsea FC, Kumu, Naisten kakkonen.


Vastaus #2508 : 21.03.2013 klo 08:35:34

On muuten antanut kommentteja jotka viittaavat että voisi valmentaa vielä kauden, olet oikeassa.
Vuosihan riittää Chelseassa vallan mainiosti, tuskin kestää niinkään kauaa kun on jo kengän kuva kakkosessa.
Djalo

Poissa Poissa


Vastaus #2509 : 23.03.2013 klo 20:27:07

http://www.bbc.co.uk/news/uk-21913356

Berezovsky vittuili väärälle miehelle :D :(
Capello

Poissa Poissa


Vastaus #2510 : 24.03.2013 klo 08:56:27

Chris Cohenin Twitter-tilin mukaan Abramovich ja Mourinho olisivat eilen tavanneet neuvottelujen merkeissä. Lähdettä ei voi kuulemma tarkemmin kertoa, mutta sanoi heidän olevan luotettavia. Nämä on näitä, mutta kyllähän Cohen tuntee seurasta ihmisiä. Toivottavasti tässä olisi edes jotain perää.

Lainaus
Chris Cohen ‏@Chris_Cohen
Heard from a very reliable source that Jose and Abramovich met for talks today.. Excited! #bringbackthespecialone

Chris Cohen ‏@Chris_Cohen
I can’t say too much about the source, but if they say something, it’s true. Really hoping the talks went well!
« Viimeksi muokattu: 24.03.2013 klo 09:00:14 kirjoittanut Capello »
Kim Suomisen ponnari

Paikalla Paikalla

Suosikkijoukkue: Ainoastaan omien sarjojensa mestarit


Vastaus #2511 : 24.03.2013 klo 09:38:00

Samaan hnegenvetoon voidaan kai raportoida että Simeonen Diego antoi Skylle haastiksen jossa ilmoitti että Torresin kanssa neuvottelut, eivät todellakaan ole poissuljettu vaihtoehto. Kaikkihan sen tietää miten tässä tulee käymään jos Nando palaa takaisin kotiin... Häkkejä alkaa tulemaan uskomattomalla tahdilla ja Atletico puksuttaa kohti ikuista dominanssia Torresin hyökkipelin ansiosta. Mutta onneksi Chelsealla on joku vitun dempapaa.

Lukakun aikakautta odotellessa...
avb

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: aquel


Vastaus #2512 : 24.03.2013 klo 09:48:49

Lukakun aikakautta odotellessa...
Lukaku on pelannut hyvin West Bromissa (13 maalia liigassa, Torres 7 ja Ba 15) ja hänellä on myös vähiten minuutteja alla näistä kolmesta, joten ehdottomasti mukaan ensi kaudella Chelsean kokoonpanoon ja paljon minuutteja alle. Tammikuussa voidaan sitten katsella onko laina tarpeen.
« Viimeksi muokattu: 24.03.2013 klo 09:53:27 kirjoittanut avb »
Djalo

Poissa Poissa


Vastaus #2513 : 24.03.2013 klo 12:51:33



Joku Porton junnukoutsi oli ilmeisesti twiitannut tälläistä jonka jälkeen oli poistanut twitter-tilinsä.
Capello

Poissa Poissa


Vastaus #2514 : 24.03.2013 klo 22:30:53

http://twitter.com/CharlotteGurney/status/315908683479523328/photo/1


Tässä lisää Joséen liittyvää huhua. Kyseessä siis jonkun Chelsean reportterin tili. Myös espanjalaislehdistö on ilmeisesti vahvistanut, että Mou viettää viikonloppuaan Lontoossa.
äägee

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: GrIFK, CFC ja IFKM


Vastaus #2515 : 25.03.2013 klo 10:29:22

Mieshuorausmielessä Mourinhon paluu Stamford Bridgelle olisi eräänlainen märkä päiväuni. Uskomattoman suuri ja mahtava paukku koko jalkapalloilevalle Euroopalle, joka ehkä kaikesta huolimatta palauttaisi Chelseaan sen pienen lisän joka viime vuosina on uupunut. Ehdottomasti jatkoon, eli nyt täytyy vain toivoa jutuilla olevan perää ja niiden johtavan johonkin. Tänään Mourinho lienee ainakin (Abran?) vieraana Stamford Bridgella kun Brasilia kohtaa Venäjän, ottelussa jossa Chelseankin nykyisiä ja entisiä pelaajia nähdään kentällä. Ramires joutuu kuitenkin lepäämään reisivamman vuoksi.
Ponsse

Paikalla Paikalla

Suosikkijoukkue: Chelsea, jokerit


Vastaus #2516 : 25.03.2013 klo 10:40:00

Mourinhon paluussa positiivistä olisi Abran astuminen enemmän taustalla joukkueen "valmentamisessa". Mou saisi todella vapaat kädet päättää joukkueen asioista, sillä mies ei varmasti tulisi takaisin jos joutuisi taas kuuntelemaan Romanin vaatimuksia sexyfootballista ja tähtipelaajista. Lisäksi kynnys potkia pois heikomman menestyksen aikana olisi varmasti korkeampi (ei sillä että viimeaikaiset potkut olisivat olleet aiheettomia).
Panze

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Manchester United, Huuhkajat


Vastaus #2517 : 25.03.2013 klo 10:41:45


Mourinho+Chelsea on kyllä erittäin pelottava duo. Vielä kun Mouriho saisi reilun siirtokassan, niin ei hyvältä näyttäisi näin ManUn miehenä. Olennainen kysymys lienee se, että Moun ja Abran välit pitää olla kunnossa
Kim Suomisen ponnari

Paikalla Paikalla

Suosikkijoukkue: Ainoastaan omien sarjojensa mestarit


Vastaus #2518 : 25.03.2013 klo 10:46:59

Mourinho+Chelsea on kyllä erittäin pelottava duo. Vielä kun Mouriho saisi reilun siirtokassan, niin ei hyvältä näyttäisi näin ManUn miehenä. Olennainen kysymys lienee se, että Moun ja Abran välit pitää olla kunnossa

Sitä vartenhan näitä saunailtoja järjestetään että ne välit tulevat kuntoon.

Siirtokassalla ei vitunkaan väliä kunhan joukkueeseen saadaan Mikelin pariksi yhtä laadukas DMC ja hyökkääjäpelaaja joka osaa tehdä sen lähemmäs 20 häkkiä pelkästään liigassa. Myös toinen Rambon kaltainen box2box-höyryjuna olisi kiva saada miehistöön.
Monska

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Vain single malt on oikeaa viskiä


Vastaus #2519 : 25.03.2013 klo 11:09:16

Mourinhon ja Ronaldon dominoinnille Valioliigassa kaudella 2013-2014 Ylos
Panze

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Manchester United, Huuhkajat


Vastaus #2520 : 25.03.2013 klo 12:22:17

Siirtokassalla ei vitunkaan väliä kunhan joukkueeseen saadaan Mikelin pariksi yhtä laadukas DMC ja hyökkääjäpelaaja joka osaa tehdä sen lähemmäs 20 häkkiä pelkästään liigassa. Myös toinen Rambon kaltainen box2box-höyryjuna olisi kiva saada miehistöön.

Mielestäni tässä on pieni ristiriita. Kai noihin hankintoihin melko iso siirtokassa tarvitaan?
Kim Suomisen ponnari

Paikalla Paikalla

Suosikkijoukkue: Ainoastaan omien sarjojensa mestarit


Vastaus #2521 : 25.03.2013 klo 12:26:05

Mielestäni tässä on pieni ristiriita. Kai noihin hankintoihin melko iso siirtokassa tarvitaan?

Joni Kauko Lahdesta = DMC
Juho Mäkelä jostain päin maailmaa jossa silloin pelaakaan = 20 häkkiä
Teemu Tainio HJK:sta = Box2box-höyryjuna

Hintaa näihin menisi arviolta 5 miljoonaa

Terv. Football Manager 2013
Jype

Poissa Poissa


Vastaus #2522 : 25.03.2013 klo 12:57:35

Mielestäni tässä on pieni ristiriita. Kai noihin hankintoihin melko iso siirtokassa tarvitaan?

Eihän niihin mitään ihan älyttömiä mene, jos osa pelaajista löytyy jo entuudestaan seuran palkkalistoilta. Lukaku, De Bruyne ja ehkäpä myös Chalobah takaisin taistelemaan peliajasta ja siihen päälle yksi tai kaksi hankintaa, niin paketti alkaa olla valmis.
Jyrb

Poissa Poissa


Vastaus #2523 : 25.03.2013 klo 15:46:25

Essien takaisin Mourinhon kyydissä. Kai se vielä muutaman vuoden jaksaa...
Norway

Paikalla Paikalla

Suosikkijoukkue: Turun Weikot


Vastaus #2524 : 25.03.2013 klo 15:51:11

Twitterissä kirjoitetaan useasta lähteestä että Roman Abramovich oltaisiin pidätetty USA:ssa?

 
Sivuja: 1 ... 100 [101] 102 ... 124
 
Siirry:  

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines | Mainosvalinnat | Tietoa