FutisForum2 - JalkapalloFutisForum2 - Jalkapallo
07.02.2026 klo 23:51:48 *
Tervetuloa, Vieras. Haluatko rekisteröityä?
Aktivointiviesti saamatta? Unohtuiko salasana?

Kirjaudu käyttäjätunnuksen, salasanan ja istunnonpituuden mukaan
Uutiset:
 
Yhteys ylläpitoon: [email protected]

Sivuja: 1 ... 21 [22] 23 ... 124
 
Kirjoittaja Aihe: Chelsea F.C. 2012/2013 – Lopussa saatiin kulma  (Luettu 358636 kertaa)
0 jäsentä ja 1 vieras katselee tätä aihetta.
Norway

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Turun Weikot


Vastaus #525 : 06.08.2012 klo 14:31:36

Kyllähän tuo on itsensä melkoisen pahasti sumppuun tuossa pelannut, mutta Brassien perisyntinähän on aina ollut liika pallon hautominen. Tuossa kun paidoissa olisi vielä lisänä valkoiset raidat ja Stoken logo, niin Oskaria vietäisiin vaakatasossa pois kentältä. Mutta kuten aiemminkin tuli jo todettua, niin vuoden pari tuo sopeutuminen yleensä ottanee ja ennen sitä ei kannata tuomita.

Teit sen kuitenkin jo varmuuden vuoksi etukäteen?

BalloBaba

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Red Forman's Toast


Vastaus #526 : 06.08.2012 klo 19:13:12

Tuossa kun paidoissa olisi vielä lisänä valkoiset raidat ja Stoken logo, niin Oskaria vietäisiin vaakatasossa pois kentältä.
Todennäköisesti sieltä kannettaisiin stoken pelaajia pois punaisten korttien saattelemana :)
maagine

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Chelsea FC, SK Rapid Wien, Legia Warszawa


Vastaus #527 : 08.08.2012 klo 09:55:19

http://www.mirror.co.uk/sport/football/transfer-news/chelsea-transfers-wallace-a-right-back-at-fluminense-1229544

Eli tämä yanaree mennyt itseltä ainakin täysin ohi. Right back ja ei vaikuttaisi azpilicuetan hankintaan..
JFT39

Poissa Poissa


Vastaus #528 : 09.08.2012 klo 22:01:28

Torres, Boulahrouz, Belletti, Bosingwa, Benayoun, Lucas Piazon, De Bruyne, Wright-Phillips, Del Horno, Tiago, Jarosik, Kezman, Mutu, Veron, Crespo, Geremi...

Nappasin huhupuolelta, kun iski nostalgiafiilis. Ei siis miekkailutarkoituksella vaan kun tämä nyt on Abran 10. kausi niin käydäänpä muistelemaan mitä pelureita rosterissa on pyörinyt vuosien saatossa. Nykyiset jätetty siksi pois. Hintoja en välittänyt tarkastaa koska suurin osa on julkaisemattomia joten käytössä on vain arvailuja jotka ehkä ovat sinnepäinkään.

- Boulahrouz: kannibaali oli paniikkihankinta kun "punainen kortti/oma maali" Gallas oli pakko lakaista helvettiin. Pelasi samana kesänä puukenkien MM-ryhmässä ihan ok kisat, hence the move... Osoittautui kauniisti sanottuna hasardiksi (tuli/lähti £8.5m/€5m)
- Belletti: hankittiin jokapaikan höyläksi. 94 matsia, 5 maalia (joista yksi valittiin kannattajien toimesta vuoden maaliksi), Valioliigamestaruus ja pari FA-cupia. Ei ihan huono. (undisclosed/free agent)
- Bosingwa: ostettiin ratkaisemaan ikiaikainen ongelma, oikean puolen laitapakki. Ensimmäinen kausi erinomainen, syksyllä -09 sitten polvesta selvää ja siitä alkaen formi oli mitä oli. Käteen jäi UCL, Valioliiga ja kolme FA-cupia. (£16.3m/free agent)
- Wright-Phillips: Sweepy oli pettymys, mutta sympaattinen sellainen hieman Avram Grant-hengessä. (£21m/£8.5m)
- Del Horno: tuli kokeilemaan vaspaksi, osoittautui hasardiksi. Siivottiin A. Colen alta. (£8m/€8m)
- Tiago: Josen ensimmäisiä hankintoja. Onnistui ensimmäisellä kaudella hyvin, sitten tuli iso ongelma: Michael Essien. (€15m/€10.1m)
- Jarosik: ostettiin keskikentän varamieheksi. Ehti olla voittamassa valjun ja kaljacupin, jäi myös Essienin jalkoihin (£3m/£2m)
- Kezman: hollannin liigan maalitykki, 40 matsia sinisissä ja 7 häkkiä. (£5.3m/£5.3m)
- Mutu: loistavan alun jälkeen hieman hyytyi, Josen tultua puikkoihin meni sukset ristiin ja kokaa lipsahti nokkaan. (£15.8m/???)
- Veron: riskikokeilu, seisoisiko se sittenkin? Alkuun jo koveni, sitten loukkaantumista, lopulta saarten kylmä ilmasto haittasi verenkiertoa liikaa. Ei seissyt. (£15m/free agent)
- Crespo: argentiinalainen Englannissa. Kahdessa stintissä yhteensä 73 matsia ja 25 maalia, enemmän olisi tullut mutta ei vaan sopeutunut Englantiin. (£16.8m/free agent)
- Geremi: Ranieri sai miehen hankittua toisella yrittämällä -03. Peluutettiin lähes joka pelipaikalla, ns. managerin unelmapelaaja. 72 matsia ja 4 häkkiä. (£6.9m/free agent)

DDrogba
Vastaus #529 : 09.08.2012 klo 22:37:36

Oscar vaikuttaa todelliselta pelimieheltä olympiamatsien perusteella. Osaa varman peruspelin, mutta uskaltaa tehdä muutakin kuin sen varman alibisyötön eikä sorru brassityyliseen yliyrittämiseen, mitä esim. Neymar tekee säännöllisin väliajoin. Tekee aina oikean ratkaisun, mikä on pelimiehen merkki. Jos Neymar ja Damiao osaisivat viimeistellä Oscarin tarjoamista paikoista useammin, olisi brasseilla silloin todella kova nippu. Uskoisin Oscarin olevan selkeä vahvistus jo ensi kaudelle.
Lilywhite

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Niin myötä- kuin vastoinkäymisissäkin.


Vastaus #530 : 09.08.2012 klo 23:40:51

Oscar vaikuttaa todelliselta pelimieheltä olympiamatsien perusteella. Osaa varman peruspelin, mutta uskaltaa tehdä muutakin kuin sen varman alibisyötön eikä sorru brassityyliseen yliyrittämiseen, mitä esim. Neymar tekee säännöllisin väliajoin. Tekee aina oikean ratkaisun, mikä on pelimiehen merkki. Jos Neymar ja Damiao osaisivat viimeistellä Oscarin tarjoamista paikoista useammin, olisi brasseilla silloin todella kova nippu. Uskoisin Oscarin olevan selkeä vahvistus jo ensi kaudelle.
Lihavoidut kohdat tuossa ovat hyvin oleellisia. Ensinnäkin on täysin eri asia dominoida Olympialaisissa kuin Valioliigassa ja toisekseen vähän ihmettelen tuota, että siellä pitäisi piikissä vielä Neymaria ja Damiaoa kovemmat jätkät olla, sillä esimerkiksi miehen tuoreelta seuralta sellaisia ei viime kauden perusteella löydy. Mutta mukavahan tuota Brasilian neppailua on kisoissa ollut seurata.

Siinä voi Oscar kuitenkin olla ihmeissään kun auringonpaiste vaihtuu hyisen sateiseen ilmastoon, samba karnevaalit Lontoon rioteihin, härän sisäfile peribrittiläiseen ruokakulttuuriin, brasilialaiset bikinichiksit britannosauruksiin, letkeä samba musiikki brittipunkkiin, päiväkännit viiden teehen, höntsäfutis brittifutikseen, sekä seksikkäältä kuulostava brasilianportugalin kieli kunnon brittimurteeseen josta puhujakaan ei saa selvää.
Missään nimessä ei mitään pahaa voi nuorukaisen sopeutumiselle toivoa, kun tuo vielä riskeeraa paikkansa kotikisoissakin siirtymällä tässä vaiheessa Valioliigaan, mutta melkoinen ihme jos tuo aivan selkeä vahvistus jo ensi kaudelle on. Onnekseen nuorelle miehelle löytyy uudesta seurasta kuitenkin Hilarion, Luizin, Ferreiran, Ramiresin, Meirelesin ja Lucas Piazonin kaltaisia laskun pehmentäjiä.
Bimbopallo FC

Poissa Poissa


Vastaus #531 : 10.08.2012 klo 01:05:11

Tässä (toki hieman provokatiiviseen sävyyn kirjoitettuna) on hyvin kiteytettynä tuo "brasilialaisten kirous", joka varmasti tulee jokaiselle junnutähdelle melkoisena kulttuurishokkina. Toivottavasti Oscar selviytyy nopeasti muutoksista ja saa pelinsä kulkemaan toivotulla tavalla, mutta täytyy muistaa juurikin nuo mainitut muutokset kaikilla elämän osa-alueilla. RDM mainitsi jo Hazardinkin kohdalla siitä, ettei pojalta tulisi vielä ensi kaudella odottaa liikoja. Sama todennäköisesti pätee Oscariin RDM:n papereissa. Hienoahan se potentiaalin lunastaminen tulevaisuudessa tulee olemaan, mutta luulisi 52£m jo irtoavan oikeita tehojakin. Varsinkin kun pojat pääsevät pelaamaan oikeiden hyökkääjien kanssa! Minkälaisilla peliesityksillä Hazard on muuten avannut Chelsea -uransa?
Jype

Poissa Poissa


Vastaus #532 : 10.08.2012 klo 01:18:05

Minkälaisilla peliesityksillä Hazard on muuten avannut Chelsea -uransa?

Vähän vaihtelevastihan tuo esiintyi harkkahöntsissä. Parissa ottelussa selvästi joukkueen paras ja todella hyvän näköistä tekemisen meininkiä oli havaittavissa, mutta lopuissa sitten hyvin pitkälti samaa paskaa kaikkien muiden kanssa muutamia pieniä väläytyksiä lukuunottamatta. Suurimmaksi osaksi varamiesten kanssahan Hazard pre-seasonilla höntsäili hyökkäyspään osalta, kun Mata, Torres, Sturridge sekä tämä uusin tulokas Oscar joukkueesta vielä puuttuivat. Eiköhän tässä kuitenkin muutaman viikon sisällä vähän parempaa osviittaa saada tulevasta joko suuntaan tai toiseen, kun mies pääsee parhaiden mahdollisten joukkuekavereiden kanssa pelaamaan niitä tosipelejä.
Lilywhite

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Niin myötä- kuin vastoinkäymisissäkin.


Vastaus #533 : 10.08.2012 klo 08:11:36

RDM mainitsi jo Hazardinkin kohdalla siitä, ettei pojalta tulisi vielä ensi kaudella odottaa liikoja. Sama todennäköisesti pätee Oscariin RDM:n papereissa.
Tämä on RDM:ltä todella viisas veto, sillä korkea siirtosumma ja suuri kohu pelaajien ympärillä luovat painetta. Vaikkakin managerin ajatusmaailma kulkee tuota järkevää rataa, niin fanien välttämättä ei. Netin syövereitä kun tutkailee ja kausiennakkoja selailee, niin lähes poikkeuksetta varsinkin fanien mielestä kauteen tulisi lähteä avauksella jossa Oscar ja Hazard ovat molemmat kehissä heti alusta alkaen.
Toinen seikka mikä on pistänyt silmään on Ramires, joka mielestäni oli joukkueen paras pelaaja viime kaudella. Mies on kuitenkin näiden seksikkäämpien hankintojen jälkeen monen papereissa kylmästi sivuutettu avauskokoonpanosta.
Mainitaan vielä, että Marko Marin pääsee kauteen näistä kolmesta uudesta hankinnasta ehdottomasti helpoimmasta tilanteesta. Kaksi muuta ovat keränneet suurimman hälyn ympärilleen ja kovien odotusten takia heillä on painetta ja "hävittävää" heti kauden alussa. Marinin ympärillä kuhina on paljon maltillisempaa ja mies pääsee tulemaan ikään kuin vähän "puskista".
ollivaino

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Chelsea, Juventus


Vastaus #534 : 10.08.2012 klo 09:36:29

Toinen seikka mikä on pistänyt silmään on Ramires, joka mielestäni oli joukkueen paras pelaaja viime kaudella. Mies on kuitenkin näiden seksikkäämpien hankintojen jälkeen monen papereissa kylmästi sivuutettu avauskokoonpanosta.
Mainitaan vielä, että Marko Marin pääsee kauteen näistä kolmesta uudesta hankinnasta ehdottomasti helpoimmasta tilanteesta. Kaksi muuta ovat keränneet suurimman hälyn ympärilleen ja kovien odotusten takia heillä on painetta ja "hävittävää" heti kauden alussa. Marinin ympärillä kuhina on paljon maltillisempaa ja mies pääsee tulemaan ikään kuin vähän "puskista".

Todella mielenkiintoista minkälaisella taktiikalla yleisesti RDM lähtee kauteen. Varmasti kaikille tuttu 4-3-3 mutta niin paljon miehellä nyt palikoita käsissä ettei kyllä mitään osaa sanoa kuka olisi ns varma aloittaja. Ehkä Community Shield antaa siihen vähän osviittaa sunnuntaina.

Ramires oli kyllä Matan ohella selvästi paras pelaaja viime kaudella. Olettaisi että mies tuosta keskikentältä suhteellisen usein löytyy.
Miehen juoksuvoimalla noita vastustajan puolustuksia revitään puhki ja väsytetään, mikä sitten taas puolestaan antaa enemmän tilaa Matalle ja Hazardille.

Uskon että sunnuntain peliin lähdetään kokoonpanolla Cech - Cole - Terry -Cahill - Ivanovic - Mikel - Lampard  - Ramires - Hazard - Mata - Torres

Aika reilusti varmaan näemme rotaatiota tällä kaudella. Mata tosin sanonut, että haluaa enemmän pelejä tällä kaudelle. Viime kaudella taisi pelata aikalailla lähes kaikissa ja loppukaudesta näytti paikoin todella väsyneeltä
« Viimeksi muokattu: 10.08.2012 klo 09:38:50 kirjoittanut ollivaino »
Fagov

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: HIFK


Vastaus #535 : 10.08.2012 klo 18:22:20

Itse näen että lähdetään kuviolla: 4-2-3-1, Torres kärjellä, takana Mata. laidoilla Hazard ja Ramiers.
jp-

Paikalla Paikalla

Suosikkijoukkue: Chelsea FC


Vastaus #536 : 10.08.2012 klo 19:44:24

Itse näen että lähdetään kuviolla: 4-2-3-1, Torres kärjellä, takana Mata. laidoilla Hazard ja Ramiers.
Hazardia ei Brightonia vastaan tuntunut yhtään kiinnostavan laidalla pelaaminen, vaan koko ajan oli hinku leikata keskelle. Itse veikkaan, että Hazard pelaa Torresin takana, Mata vasemmalla ja Ramires oikealla.
Norway

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Turun Weikot


Vastaus #537 : 10.08.2012 klo 20:13:40

http://yle.fi/urheilu/chelsea_lainasi_lukakun_west_bromwichiin/6252164

Uutinen
Chelsea lainasi Lukakun West Bromwichiin
Belgialainen jalkapallolupaus Romelu Lukaku hakee säännöllistä peliaikaa toisesta Valioliigaseurasta.


Jalkapallolupaus Romelu Lukaku, 19, siirtyy Chelseasta kauden 2012-2013 kattavalla lainasopimuksella West Bromwichin miehistöön. Lontoolaisseura kertoo asiasta verkkosivuillaan.

Hyökkääjä Lukaku aloitti Chelseassa viime vuoden elokuussa. Avauskaudellaan hän esiintyi edustusjoukkueessa yhteensä 12 kertaa, ja peliminuutit olisivat olleet tiukassa myös alkavalla kaudella.

- Olen erittäin innoissani. Viime kauden jälkeen, jolloin pystyin sopeutumaan ja valmistautumaan tätä kautta varten, en malta odottaa West Bromissa aloittamista, Lukaku toteaa Chelsea TV:n haastattelussa.

- Se on hyvin tärkeätä, koska West Brom pelaa Chelsean tavoin Valioliigassa. Se on kuitenkin minulle hyvä oppimispaikka, jossa minun on tehtävä kovasti töitä ympärillä olevien pelaajien kanssa.


Tuli aika puskista, mutta kaikinpuolin hyvä ratkaisu mikäli Romelu saa paljon peliaikaa. Yksi kärkihän tuolta nyt luultavasti vielä hankitaan, laitapakin ohella Ylos Alas
Jype

Poissa Poissa


Vastaus #538 : 10.08.2012 klo 20:18:03

Eli Steve Clarken alaisuuteen West Bromiin, ainakin alustavasti varovaista peukkua siirrolle täältä suunnalta. Toivottavasti nyt on mahdollisimman perusteellista taustatutkimusta tehty lainaseuraa valittaessa ja peliaikaa olisi oikeasti tulossa mahdollisimman paljon, koska ne ajoittaiset jämäminuutit penkiltä olisi Chelseallakin tarjota ja turha sinne keskikastin joukkueeseen on penkille mennä istumaan. Odemwingie ja Long tuolla taitavat ne pahimmmat kilpailijat avauskokoonpanon paikasta olla?
Kepes

Poissa Poissa


Vastaus #539 : 10.08.2012 klo 20:51:24

WBA:han hankki juuri Marcus Rosenbergin, mutta tästä rotsista ei tarvinne olla huolissaan. Longia on huhuiltu Readingiin, ja jompikumpi Fortunesta tai Coxista ilmeisesti lähtökuopissa myös. Eli Odemwingie siellä se ykköskärki on (joka pystyy tarvittaessa laitaroolia vetämään), mutta sitten pitäisi Lukakun olla sammalla viivalla muiden kanssa.
pikkupelle
Vastaus #540 : 10.08.2012 klo 21:12:21

varman alibisyötön
Mikä on "alibisyöttö"? Tätä termiä olen kyllä ihmetellyt iät ja ajat, enkä missään muualla moiseen törmännyt kuin täällä.
Vavá

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Porco, Fogão, Blaugrana, Tusinaspurs


Vastaus #541 : 10.08.2012 klo 21:20:22

Mikä on "alibisyöttö"? Tätä termiä olen kyllä ihmetellyt iät ja ajat, enkä missään muualla moiseen törmännyt kuin täällä.

Se, mitä Busquets harrastaa ja on Barsan pääasiallinen syöttökone.

http://www.youtube.com/watch?v=ijDdpNxPyPU&feature=related

Tiedän antipatiat Busia kohtaan, mutta kyseessä on todellinen "alibi" ja muidenkin syöttöjen nero.
« Viimeksi muokattu: 10.08.2012 klo 21:23:50 kirjoittanut Vavá »
Kipru

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Chelsea FC, RoPS, FC Lahti


Vastaus #542 : 10.08.2012 klo 21:38:21

kun iski nostalgiafiilis..

Annahan palaa lisää nostalgiaa mm. seuraavista:
Sheva, Carvalho, Smertin, Makelele, Robben, Joe Cole, Parker, Bridge, Lass Diarra, G.Johnson, Maniche, Ballack, Ben Haim, Alex, Sidwell, Anelka, Drogba, Pizarro, Kalou, Deco.. On siel pojat ovet käyny molempiin suuntiin... ;)
pablo arpa

Poissa Poissa


Vastaus #543 : 10.08.2012 klo 22:50:56

Se, mitä Busquets harrastaa ja on Barsan pääasiallinen syöttökone.

Eikö alibisyöttö olekaan sellainen passi mikä pistetään viereen vain siksi, että näyttäisi tekevän kentällä jotain? Suurin osa videon syötöistä on ns. pakollisia, selän takana on jo vastustaja prässäämässä ja painostamassa.
Dropkick Ortiz

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: CFC, Team Pulver


Vastaus #544 : 11.08.2012 klo 07:52:07

Alibisyöttö on Mikelin lanseeraama syöttö. Tämä tilastonikkarointi tehdään seuraavalla tavalla:

Cech torjuu, Terry tai Cole hakee pallon ja syöttää Mikelille. Mikel on seissyt tilanteesta ulkona sormi perseessä ja saa pallon. Mikel syöttää viereen Lampardille noin metrin syötön, johon pitää Lampardin hieman kurottaa. Lampard lähtee etenemään pallon kanssa ja Mikel jää irvistelemään toppareiden tasolle. Näin Mikel saa tililleen syötön ja syöttöprosentiksi muodostuu ottelussa noin 60% ja Mikel on pelannut ihan ok pelin. Eräät voisivat kysellä, eikö tässä roolissa voisi pelata esim. joku halvempi b-junnu tai sitten pelata vaikka yhden miehen vajaalla jolloin tätä välisyöttöä ei tarvitsisi tehdä, vaan puolustaja syöttäisi suoraan Lampardille.
Djalo

Poissa Poissa


Vastaus #545 : 11.08.2012 klo 08:02:33

Harmittavan aliarvostettu Mikel on myös omien faniensa keskuudessa. Aivan loistava pelaaja jonka nimi kirjoitetaan myös tulevalla kaudella ensimmäisten joukossa avauskokoonpanoon.
Fagov

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: HIFK


Vastaus #546 : 11.08.2012 klo 11:40:56

Alibisyöttö on Mikelin lanseeraama syöttö. Tämä tilastonikkarointi tehdään seuraavalla tavalla:

Cech torjuu, Terry tai Cole hakee pallon ja syöttää Mikelille. Mikel on seissyt tilanteesta ulkona sormi perseessä ja saa pallon. Mikel syöttää viereen Lampardille noin metrin syötön, johon pitää Lampardin hieman kurottaa. Lampard lähtee etenemään pallon kanssa ja Mikel jää irvistelemään toppareiden tasolle. Näin Mikel saa tililleen syötön ja syöttöprosentiksi muodostuu ottelussa noin 60% ja Mikel on pelannut ihan ok pelin. Eräät voisivat kysellä, eikö tässä roolissa voisi pelata esim. joku halvempi b-junnu tai sitten pelata vaikka yhden miehen vajaalla jolloin tätä välisyöttöä ei tarvitsisi tehdä, vaan puolustaja syöttäisi suoraan Lampardille.

Katso tämä videon ja ymmärrät että miksi Mikel on maailmanluokan pelaaja.

http://www.youtube.com/watch?v=6T-7T2rza3k
Kim Suomisen ponnari

Paikalla Paikalla

Suosikkijoukkue: Ainoastaan omien sarjojensa mestarit


Vastaus #547 : 11.08.2012 klo 12:06:45

Vielä Essienin priima-aikoina sitä aina vitutti nähdä John Obi avarissa sillä riskialtis oli tuolloin miehen pelityyliä parhaiten kuvaava sana. Viime kauden jälkimmäisellä puoliskolla Mikel kuitenkin voitti meikäläisen puolelleen ja otteet olivat pelipaikallaan ja roolillaan paikka paikoin aivan huikeita. Mikelin heikkoudet tulevat valitettavan usein vieläkin esiin silloin kun vastustaja pelaa hyökkäysalueella paljon palloa ilmassa mutta kuten tuosta Fagovin linkkaamasta videoklipistä voimme kaikki päätellä, on J.O.M jumalaista katseltavaa kun vastustaja pelaa maata pitkin. Toivon mukaan sementoi paikkansa avarissa tällä kaudella ja ehkä, mutta vain ehkä, saatamme todistaa jotain mikä voi päästä hyvin lähelle Makelelen dominanssia. Ikinä ei siitä ohi tulla menemään, mutta lähelle voi aina päästä. Ja ai niin joo se kauan kaivattu maali... se tulee tällä kaudella. Jos Nikkarin Ville siihen pystyi kotoisessa sarjassa, kykenee Mikel siihen tällä kaudella Valioliigassa. Tehkööt sen sitten vaikka BFF:nsä Salomon Kaloun muistolle.
Dropkick Ortiz

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: CFC, Team Pulver


Vastaus #548 : 11.08.2012 klo 15:23:32

Katso tämä videon ja ymmärrät että miksi Mikel on maailmanluokan pelaaja.

http://www.youtube.com/watch?v=6T-7T2rza3k

tällaisen 3 minuutin videon ( sisältää hidastuksia, irvistelyä ja pianonpimputtelua) voisi tehdä meistä jokaisesta yhden kauden puulaakipeleistä. Yksi hyvä suoritus pelissä ja kausivideo on valmis.
Watershed

Poissa Poissa


Vastaus #549 : 12.08.2012 klo 14:20:42

Tänään siis Community Shield Cityä vastaan ja avaus:
Cech; Ivanovic, David Luiz, Terry (c), Cole; Mikel, Lampard; Ramires, Mata, Hazard; Torres

Kauden todennäköinen ykköskokoonpano?

Edit: Mitä Mikeliin tulee, niin olihan kaveri jäätävän hyvä viime kaudella. Ehdottomasti ansaitsee avauksen paikkansa, täydentää hyvin Lampsia tuossa keskikentän pohjalla. Siitä huolimatta Essienin näkisin vielä mielellään täydessä kunnossa pelaamassa...
« Viimeksi muokattu: 12.08.2012 klo 14:24:24 kirjoittanut Watershed »

 
Sivuja: 1 ... 21 [22] 23 ... 124
 
Siirry:  

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines | Mainosvalinnat | Tietoa