FutisForum2 - JalkapalloFutisForum2 - Jalkapallo
01.02.2026 klo 15:52:06 *
Tervetuloa, Vieras. Haluatko rekisteröityä?
Aktivointiviesti saamatta? Unohtuiko salasana?

Kirjaudu käyttäjätunnuksen, salasanan ja istunnonpituuden mukaan
Uutiset: FF2 perinteinen joulupatakeräys avattu: Joulupata 2025!
 
Yhteys ylläpitoon: [email protected]

Sivuja: 1 ... 4 [5] 6 ... 117
 
Kirjoittaja Aihe: Real Madrid Club de Fútbol 2012/13 - La nueva era de Los Blancos ha comenzado?  (Luettu 457733 kertaa)
0 jäsentä ja 1 vieras katselee tätä aihetta.
Speedo Gonzales

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Чухна!


Vastaus #100 : 17.07.2012 klo 12:39:12

Miksi Kakaa koitetaan ulostaa niin kovalla vauhdilla? Ihan vain palkan takia? Eikös se kumminkin nakuta todella kovia tehoja super subin roolissa minuutteihin nähden?
Kova palkka, vähän käyttöä. Moni paljon pienempipalkkainen pelaaja on pelannut samassa roolissa enemmän ja usein paremminkin. Toivotaan miehen itsensäkin kannalta siirtoa PSG:n tapaiseen joukkueeseen, koska siellä on suurempaa roolia tarjolla.
Joey

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Kuopion Palloseura


Vastaus #101 : 17.07.2012 klo 14:11:34

Kakalla tuskin PSG:ssäkään mitään suurta roolia olisi tarjolla. Siellä on kyllä se hyökkäyspää varsin hyvissä kantimissa - varsinkin jos se Zlatankin sinne nyt siirtyy. Brassin tilanteessa olen kääntynyt sille kannalle, että jos tuosta nyt mitään kunnon summaa ei ole irtoamassa, niin järkevintä tuo kai olisi pitää ringinleventäjänä, vaikka ison palkan omaakin. Vaikka taso on laskenutkin hemmetisti Milan-vuosien jälkeen, niin kyllä tuo silti ihan pätevä mies rotaatioon on.

Higuain pitää piakkoin lehdistötilaisuuden. Toivottavasti nyt ei ole ainakaan lähdössä mihinkään.
Eipä tuossa mitään ihmeellistä ollut, mitä nyt googlen kääntäjällä vilkaisin. Vähän höpinää viime kaudesta ja lopuksi kehui Modricia samalla toivoen tämän littymistä joukkueeseen.
Hijo del Pipa

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Real Madrid C.F.


Vastaus #102 : 17.07.2012 klo 14:22:17

Higuain pitää piakkoin lehdistötilaisuuden. Toivottavasti nyt ei ole ainakaan lähdössä mihinkään.

http://www.realmadrid.com/cs/Satellite/en/Actualidad_Primer_Equipo_en/1330111244874/noticia/Noticia/Higuain:__I_m_as_excited_as_the_first_day_I_arrived_here_.htm

Ei siis tosiaan ole lähdössä mihinkään, vaan kertoo siitä kuinka on innoissaan kuin pikkupoika päästessään aloittamaan uuden kauden hyvässä kunnossa ilman loukkaantumishuolia. Kertoo samassa olevansa todella otettu ja kiitollinen Bernabeun yleisöltä sekä faneilta saamastaan rakkaudesta ja huomiosta kauden viimeisessä ottelussa. Toivoo titteleitä, on kiva kun Mou jatkaa puikoissa jne... eli siis aivan perus preseason pressi tilaisuus.

E. hidas.. töissä kirjoittaminen ajoittain hidasta mutta en nyt jaksa tuota alkaa poistamaankaan..
« Viimeksi muokattu: 17.07.2012 klo 14:26:56 kirjoittanut Hijo del Pipa »
Lampinho

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Cristiano Ronaldo & Bale ♥


Vastaus #103 : 17.07.2012 klo 17:27:56

Miksi Kakaa koitetaan ulostaa niin kovalla vauhdilla?

Ei ole yksinkertaisesti avausmateriaalia. Kaudessa voi tulla muutama loistelias hetki yläkerran herran parhaalle kaverille, mutta sitten vaivutaan nopeasti myös piiloon. Esim. Granero ajaa tasaisuudella ohi saman asian vaihtomiehenä ja jos huhut Modricista pitävät paikkaansa, Kaka ei tule pääsemään edes vaihdosta kentälle. Noh, kaikki kaikessa miehen ja seuran edun mukaista, että lähtisi suosiolla pelastamaan mitä urasta on jäljellä. Hieno mies kumminkin ja varmasti pystyisi avaamaan esim. missä Serie A- joukkueessa tahansa. Ylos
Mágico Madrid

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: El Halcón


Vastaus #104 : 17.07.2012 klo 20:10:12

http://www.marca.com/2012/07/17/futbol/equipos/real_madrid/1342535862.html

Luis Campos liittyy José Mourinhon apujoukkoihin. Marcan mukaan rooli on eräänlainen vastustajien tarkkailija. Tänään hän oli kuitenkin myös harjoituskentällä mukana. Muuten Real Madrid jatkaa viime kausilta tutulla valmennusportaalla.
marcelo vieira da silva

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Morbo


Vastaus #105 : 17.07.2012 klo 20:49:45

Otetaas seurantaan viimeinkin.

Aluksi olin kovasti Modricin hankintaa vastaan, mutta pikku hiljaa sulattelun ja mietinnän jälkeen alkaa tuntua jo melko hyvältä haulta. Sahin tai Granero pitäisi melkein alta saada pois, enkä kummastakaan raaskisi luopua.
makmana

Poissa Poissa


Vastaus #106 : 17.07.2012 klo 21:11:39

Kakan ja Sahinin savustaisin ulos, toki Kaka niin kuin ylempänä mainittu, niin hyvä ringinleventäjä. Mutta lähes sen takia brassi pois, hänestä kun saa sievoisen summan varmasti joukkueelta kun joukkueelta. Modricin siirrolle avointa ovea, kova pelimies, tai ainakin Spurssissa maaginen.
Lampinho

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Cristiano Ronaldo & Bale ♥


Vastaus #107 : 17.07.2012 klo 22:01:25

Kakan ja Sahinin savustaisin ulos

Sahinille perusteluja? Oli viime kaudella siihen pelituntumaan nähden vähintäänkin hyvää ja parempaa on luvassa. Usko huviksesi. Alonson korvaaja kauden-kahden päästä Ylos
mardinho

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Real Madrid C.F. / Mesut Özil


Vastaus #108 : 17.07.2012 klo 22:09:06

Kyllähän se Modricin siirtyminen jo aika varmalta näyttää kun katselin tuota pressiä niin Higuainin sanoista kävi selväksi että on tulossa Madridiin ja toivoi että se tapahtuisi niin pian kuin mahdollista.

Sahinia ei kyllä pois, mielummin vaikka Granero. Mutta mulla on fiilis Mou saattaa peluuttaa Modricia todennäköisesti ylempänä, di Marian ja Özilin seurana eli Modric olisi tavallaan Kakán korvike enemminkin kuin puolustava keskikenttä niinkuin ollut Tottenhamissa viime kaudella.
Joey

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Kuopion Palloseura


Vastaus #109 : 18.07.2012 klo 10:58:04

Jumalainen El Siete kävi morjestamassa joukkuetta.


Morata JMT?
Stifu

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Liverpool, Real Madrid, FC Basel


Vastaus #110 : 18.07.2012 klo 12:19:47

Kyllähän se Modricin siirtyminen jo aika varmalta näyttää kun katselin tuota pressiä niin Higuainin sanoista kävi selväksi että on tulossa Madridiin ja toivoi että se tapahtuisi niin pian kuin mahdollista.

Sahinia ei kyllä pois, mielummin vaikka Granero. Mutta mulla on fiilis Mou saattaa peluuttaa Modricia todennäköisesti ylempänä, di Marian ja Özilin seurana eli Modric olisi tavallaan Kakán korvike enemminkin kuin puolustava keskikenttä niinkuin ollut Tottenhamissa viime kaudella.

Veikkaisin, että Modricin paikka tulisi vaihtelemaan vähän tilanteen mukaan. Pyörittäisi varmaan peliä alempana Alonson kanssa ja Özil pelaisi hyökkäävänä keskellä. Särkymisvaraa olisi, koska Özil pystyy pelaamaan myös laidalla, joten Modric nousis keskelle, ja Özil menisi laidalle (esim. Jos Di Maria hajoaa). Modricin tulo toisi kyllä paljon vaihtoehtoja ja yhden uuden ulottuvuuden pelaamiseen. Toivottavasti siirto toteutuu.

Jumalainen El Siete kävi morjestamassa joukkuetta...

Koittaa piilotella Pirkka-olutta vasemmalla kädellä, busted!
Dorian

Poissa Poissa


Vastaus #111 : 18.07.2012 klo 15:48:06



Sahinia ei kyllä pois, mielummin vaikka Granero.

Eikö Sahinilla levinnyt kasetti Realissa? Liikaa paineita loukkaantumisen jälkeen tjsp? Realissa ei ainaskaan kannata itseluottamusta alkaa kasvattamaan. Vuoden lainalle ja sitten itseluottamuksen kanssa takaisin.
Mágico Madrid

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: El Halcón


Vastaus #112 : 18.07.2012 klo 16:01:45

Castilla palasi tänään lomalta lääkärintarkastukseen. Suurin osa pelaajistosta on kuitenkin edustusjoukkueen ringissä. Lisäksi EM-kultamitallistit Jesé ja Derik olivat vielä sivussa.

b]Castillan harjoituspelit:[/b]
RM Castilla-Getafe B    28-07
RM Castilla-Guadalajara 31-07
G. Torrelavega-RM Castilla 05-08
RM Castilla-Alcorcón 08-08
Rival por confirmar 11/12-08
mardinho

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Real Madrid C.F. / Mesut Özil


Vastaus #113 : 18.07.2012 klo 18:04:16

Eikö Sahinilla levinnyt kasetti Realissa? Liikaa paineita loukkaantumisen jälkeen tjsp? Realissa ei ainaskaan kannata itseluottamusta alkaa kasvattamaan. Vuoden lainalle ja sitten itseluottamuksen kanssa takaisin.

Ongelmana oli liika varovaisuus. Sahin on nyt kuitenkin koko kesän treenannut henkilökohtaisen valmentajan kanssa, Mourinho tekee hänelle operaatio Benzemaa. Muutenkin on kuitenkin eri tasolla kuin Granero jos pelaa kuten pelasi Dortmundissa.
robbenin kenkä

Poissa Poissa


Vastaus #114 : 18.07.2012 klo 21:10:58

Raúliton pirkka-tölkille varovainen Ylos Moratalla kyllä pieni jäätyminen päällä :D
Speedo Gonzales

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Чухна!


Vastaus #115 : 18.07.2012 klo 21:50:52

Raúliton pirkka-tölkille...
Tuohan on selkeästi allaolevaa tuotetta, mikä selittääkin El Sieten muikean ilmeen
ja Moratan vaivautuneen olemuksen:

Raúl ilmeisesti ehtinyt muutaman bolivialaisen nappaamaan Tuoppi

e: Oikeastihan tuo on Fosters-tölkki ylösalaisin tai alkoholiton San Miguel Alas
« Viimeksi muokattu: 18.07.2012 klo 21:52:55 kirjoittanut Speedo Gonzales »
ensijokolmas

Poissa Poissa


Vastaus #116 : 19.07.2012 klo 13:30:10

http://en.wikipedia.org/wiki/Nuri_%C5%9Eahin

Wikipedian mukaan Sahin on kyllä Fenerbahcen jannu tätä nykyä ;)

e: Näemmä korjattu.
« Viimeksi muokattu: 19.07.2012 klo 17:27:47 kirjoittanut ensijokolmas »
robbenin kenkä

Poissa Poissa


Vastaus #117 : 19.07.2012 klo 15:40:39

Goal.comin mukaan Fabinho, 18-vuotias brassi, liittyy Castillan rivehin lainasopimuksella. Fabinho on oikea laitapakki eli ottaa Carvajalin paikan. Mitään virallista tiedotetta en ole jaksanut etsiä. Samassa uutisessa mainitaan, että Real Madrid olisi kiinnostunut hankkimaan Castillaan myös 21-vuotiaan Borga Garcían (Cordoba) sekä 23-vuotiaan Lucas Perezin (Karpaty).
mardinho

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Real Madrid C.F. / Mesut Özil


Vastaus #118 : 19.07.2012 klo 20:46:10

Kyllähän tuo nyt selvästi taattua pirkkaa on, Pukin Teme antoi varmaan Raulille läksiäislahjaksi salkullisen tätä sulojuomaa :D
Ego

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Real Madrid


Vastaus #119 : 20.07.2012 klo 19:07:20

http://yle.fi/urheilu/argentiinan_a-maajoukkuemies_real_madridin_riveista_valenciaan/6225235 http://www.realmadrid.com/cs/Satellite/es/Actualidad/1330111446062/noticia/ComunicadoOficial/Comunicado_Oficial_2012-07-20.htm
Tervemenoa ja kaikkea hyvää :).
« Viimeksi muokattu: 20.07.2012 klo 20:21:06 kirjoittanut Ego »
Lampinho

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Cristiano Ronaldo & Bale ♥


Vastaus #120 : 21.07.2012 klo 16:42:17

Onnea matkaan Gagolle! Kuuluu Gravesenin kanssa samaan sukkaosastoo, meitsi diggaa. Hieno mies.
Keijot

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Intohimosta ylikriittinen, Keijoille kettuilu


Vastaus #121 : 21.07.2012 klo 19:04:36

Veikkaisin, että Mou haluaa Modricista dynaamisemman kymppipaikan pelaajan kuin mitä kaka, özil ja diMaria ovat. Voinee pelata myös khediran paikalla, kun kympiksi halutaan hyökkäävämpi pelaaja.
Modricin pelatessa kymppipaikkaa, voi Mou antaa enemmän vapauksia oikean laidan pelaajalle, joka on nyt kahden kauden ajan ollut se puolustusvelvoitteinen pelaaja hyökkäysnelikosta. Modricin kanssa Mou voi peluuttaa enemmän sen suuntaista pelijärjestelmää joka toimi hyvin Interin triplakaudella.

Sahin ei voi lähteä realista, koska silloin hänet jouduttaisiin korvaamaan jollakin uudella pelaajalla, jos ja kun Lass ja Kaka lähtevät.

Paperilla kahdelle alemman keskikentän paikalle on tarjolla Xabi Alonso, Granero, Khedira ja Sahin. Lassin lähtiessä rappaustaidot hieman vähenevät, mutta pelaavuus nousee. Ja voihan Mou aina heittää vanhan tutun vapaarappaaja Pepen keskikentälle omistamaan.

Oikean pakin paikka on vielä auki ja huhuja on monenlaisia. Toivottavasti ei etanamaisen hidasta Maiconia enää pidetä vaihtoehtona. Englantilaista pelaajaa joukkue vielä kaipaisi, joten City ikoni Richards voisi olla hyvä vaihtoehto.

Mou on ilmoittanut haluavansa 22 pelaajaan rinkiinsä. Jos kaikki oletetut pelaajat lähtevät, niin nykypelaajista jää 19 kpl rinkiin, eli 3 kpl vahvistuksia tarvitaan.(lähtijöitä ovat Lass, kaka ja carvalho)
Modric + oikea pakki + ???
??? voi olla omistajunioreista nostettava Jese tai Morata, tai brazilian yllätys signaus Lucas Moura tai Neymar
« Viimeksi muokattu: 21.07.2012 klo 19:19:17 kirjoittanut Keijot »
LATERi

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Tottenham Hotspur, Real Madrid


Vastaus #122 : 21.07.2012 klo 19:09:11

Ja voihan Mou aina heittää vanhan tutun vapaarappaaja Pepen keskikentälle omistamaan.

Oikeastaan kiinnostaisi nähdä Ramos tuolla paikalla, toppareina Pepe ja Varane. Imho enemmän vaarallisuutta olisi noustessa.
Keijot

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Intohimosta ylikriittinen, Keijoille kettuilu


Vastaus #123 : 21.07.2012 klo 19:22:34

Oikeastaan kiinnostaisi nähdä Ramos tuolla paikalla, toppareina Pepe ja Varane. Imho enemmän vaarallisuutta olisi noustessa.

Voi olla että Ramos olisi rooliin jo paremmin kypsynyt kuin oli Vanderlei Luxenburgon kaudella jolloin hän joutui pelaamaan puolustavana keskikenttänä muutamia otteluita kun Perez oli myynyt kaikki varsinaiset tämän roolin erikoismiehet pois.
ñatsikutsi

Poissa Poissa


Vastaus #124 : 21.07.2012 klo 20:09:24

Canales ilmeisesti myyty Valenciaan pysyvällä siirrolla. Transfermarktin mukaan siirtosumma olisi 7,5m€. Real on muuten tällä hetkellä lähes 20 miljoonaa voitolla pelaajakaupoista tämän kesän osalta. :D Toki tuo tilanne muuttuu äkkiä mikäli Modricin siirto toteutuu.

 
Sivuja: 1 ... 4 [5] 6 ... 117
 
Siirry:  

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines | Mainosvalinnat | Tietoa