FutisForum2 - JalkapalloFutisForum2 - Jalkapallo
18.02.2026 klo 04:57:04 *
Tervetuloa, Vieras. Haluatko rekisteröityä?
Aktivointiviesti saamatta? Unohtuiko salasana?

Kirjaudu käyttäjätunnuksen, salasanan ja istunnonpituuden mukaan
Uutiset:
 
Yhteys ylläpitoon: [email protected]

Sivuja: 1 ... 13 [14] 15 ... 117
 
Kirjoittaja Aihe: Real Madrid Club de Fútbol 2012/13 - La nueva era de Los Blancos ha comenzado?  (Luettu 457812 kertaa)
0 jäsentä ja 1 vieras katselee tätä aihetta.
mardinho

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Real Madrid C.F. / Mesut Özil


Vastaus #325 : 21.08.2012 klo 22:36:13

http://www.realmadrid.com/cs/Satellite/es/1330111704986/jugador/Jugador/Modric.htm

Modric on lisätty Realin nettisivuille pelaajien joukkoon vaikka mitään ei ole vielä julistettu virallisesti ???
García

Poissa Poissa


Vastaus #326 : 22.08.2012 klo 06:41:12

http://www.realmadrid.com/cs/Satellite/es/1330111704986/jugador/Jugador/Modric.htm

Modric on lisätty Realin nettisivuille pelaajien joukkoon vaikka mitään ei ole vielä julistettu virallisesti ???

Marcan mukaan kuulemma hakkerin tekosia, joka on nyt tosiaan poistettu sivuilta. Noh, eiköhän kyseinen siirto jo ylipäätänsä kohta varmistu.
León

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Nettihuligaani


Vastaus #327 : 22.08.2012 klo 12:26:55

Marcan mukaan Pepe olisi höpötellyt omiaan erätauolla lääkäreille:
http://www.iltasanomat.fi/jalkapallo/art-1288493580942.html?ref=hs-tf-promo8

Pepe haluaisi olla Pablo?
Pablo lienee Pepen sivupersoona, se selittäisi ainakin nuo ajoittaiset flippailut. Kenties Pablo on se kaveri joka palasi kentille Pepen hankkiman 10 matsin bännin jälkeen ja käyttäytyi kuin enkeli noin puolen vuoden ajan?
rottapepe

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: huuhkajat


Vastaus #328 : 22.08.2012 klo 13:19:23

http://www.realmadrid.com/cs/Satellite/es/1330111704986/jugador/Jugador/Modric.htm

Modric on lisätty Realin nettisivuille pelaajien joukkoon vaikka mitään ei ole vielä julistettu virallisesti ???

http://www.realmadrid.com/cs/Satellite/en/First_Team/1193041476158/Plantilla/Squad.htm
Ja missä kohassa se Modric sit on?
Speedo Gonzales

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Чухна!


Vastaus #329 : 22.08.2012 klo 13:33:20

Marcan mukaan kuulemma hakkerin tekosia, joka on nyt tosiaan poistettu sivuilta. Noh, eiköhän kyseinen siirto jo ylipäätänsä kohta varmistu.
1+1
kalzuz

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Real Madrid


Vastaus #330 : 22.08.2012 klo 15:37:25

http://yle.fi/urheilu/qpr_vahvistumassa_real_madridin_topparilla/6265415
mardinho

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Real Madrid C.F. / Mesut Özil


Vastaus #331 : 22.08.2012 klo 19:01:30

Itse epäilen vahvasti että olisi ollut hakkerin tekosia, oli nimittäin sen verran hyvin tehty ja täynnä erittäin yksityiskohtaista infoa miehestä  (ei mitään perus wikipediakamaa) että on "hakkeri" saanut muutaman vähän pidemmän hetken etsiä tietoa jos todella on hakkerin tekosia. Eiköhän se RM vaan vahingossa laittanut sen sinne etuajassa ja nyt selittelee mokaa hakkerilla ;)
mahol

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Huuhkajat, FC Inter


Vastaus #332 : 23.08.2012 klo 23:07:44

Osaako joku enemmän Realia seurannut sanoa, onko Zidanen pojalla Enzolla tulevaisuutta kuninkaallisten edustusjoukkueessa? Käsittääkseni hän on 17 -vuotias ja treenannutkin edustuksen kanssa, mutta koska mahtaa nousta edes vaihtopenkille?
Joey

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Kuopion Palloseura


Vastaus #333 : 24.08.2012 klo 01:26:27

Kauden ensimmäinen klassikko on nyt sitten takana. Ennakoidut avaukset eivät taaskaan pitäneet paikkaansa, mutta ei tuossa silti mitään suuria yllätyksiä ollut kuin Callejonin avauspaikka Di Marian kustannuksella. Benzemaa nimittäin ainakin itse vähän odottelin avaukseen ennakoista huolimatta.

Avausjakso oli suhteellisen kontroilloitua peliä. Pallonhallinta oli luonnollisesti Barcelonalla melko selvästikin, mutta näin Mourinho oli sen varmaan juuri suunnitellutkin. Vaikka Barcelona jauhoikin peruspeliään, niin ei tuossa mitään varsinaista hätää ollut, vaan Madrid pelasi puolustussuuntaan ihan passelisti eikä Casillasinkaan tarvinut tämän seurauksena sankaritekoihin venyä. Hyökkäyspelaaminen oli sen sijaan varsin heikkoa, kun vastahyökkäyspaikat ryssittiin lähes heti alkuunsa eikä muiltakaan osin maalipaikkoja pystytty luomaan.

Toinen jakso meni osittain striimien osalta tappeluksi, mutta jotain sieltäkin jäi käteen. Madrid sai loistavan alun, kun paskasti pelanneen Özilin kulmapotkusta CR pääsi melko vapaasti puskemaan 0-1. Valitettavasti Barca kuittasi kuitenkin välittömästi paitsiomaalilla. En nyt jaksa tuosta paitsiosta nillittää, kun noita nyt tulee. Totuus kuitenkin on, että Alexisia mielin määrin kyykyttänyt Coentrao tuossa vähän uinahtaa. Olisi voinut antaa Pedron juosta paitsion puolelle rauhassa olla lähtemättä miehen perään, jolloin linjamies olisi taatusti nostanut lipun. Tässä vaiheessa oli kuitenkin pullat vielä ihan hyvin uunissa, varsinkin kun Madridin hyökkäyspelikin oli näyttänyt heräämisen merkkejä. Sitten tuleekin Ramosilta tökerä taklaus -> pilkku -> maali -> 2-1. Vähän tästä ja peli näyttää jo osittain ratkenneelta, kun Albiol - joka ei muutenkaan ole katkojana millään Pepen luokkaa - pelaa itsensä ulos yrittäessään riistoa ja näin Iniesta Ramosin edestä pääsee syöttämään Xavin maalintekoon. Koko tilanne toki syntyi Khediran huonosta sijoittumisesta - ja kiirehän siinä sakemannille tulikin, kun Iniesta pääsi juoksemaan puolustusta kohti. Kahden maalin takaa-ajoasema Barcelonaa vastaan vaikuttaa - noh, ei nyt ehkä toivottomalta - mutta erittäin haastavalta. Barcelona saikin 3-1-maalistaan lisää virtaa ja Madridin eväät näyttivät olevan syödyt. Messillä oli loistopaikka niitata peli jo 4-1:een, mutta nyt Ikeriltä tuli sitten maailmanluokan pelastus ja välittömästi vastapäässä Valdes ryssii alimpana pallon Di Marialle, joka pistää pallon tyhjiin.

Loppulukemat siis 3-2, joka tarkoittaa tietenkin sitä, että El Realilla on vielä ihan hyvät saumat napata kauden ensimmäinen pokaali kaappiinsa. Sitä ennen tulisi kuitenkin hoitaa pikkuveli nimeltään Getafe Coliseum Alfonso Perezillä.
« Viimeksi muokattu: 24.08.2012 klo 01:32:56 kirjoittanut Joey »
mardinho

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Real Madrid C.F. / Mesut Özil


Vastaus #334 : 24.08.2012 klo 01:40:27

Realilla vielä hyvät saumat tosiaan kun onnistuttiin noinkin keskinkertaisella pelillä saamaan aikaan kaksi vierasmaalia Camp Noulla, toki kiitos Valdesille myös. Pepe kyllä tulee olemaan iso lisä valkoisille ensi viikolla varsinkin kun Pepe on keskittynyt enemmän viime aikoina loistavaan pelaamiseen pepemäisten kilahdusten sijaan.

Getafe-peliä kyllä hieman kauhulla odotan. Ei ole valkoisten esitykset viimevuosina vakuuttaneet Alfonso Perezillä. No eiköhän se maalivaihde sieltä löydy toivotaan näin.
Juuti

Poissa Poissa


Vastaus #335 : 24.08.2012 klo 04:08:40

Mikähän Ronaldoa vaivaa? Rehellisesti sanottuna ollut molemmissa matseissa suorastaan paska. Liekkö 30 maalia tiukassa tällä kaudella..
mardinho

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Real Madrid C.F. / Mesut Özil


Vastaus #336 : 24.08.2012 klo 04:42:09

Mikähän Ronaldoa vaivaa? Rehellisesti sanottuna ollut molemmissa matseissa suorastaan paska. Liekkö 30 maalia tiukassa tällä kaudella..

Itse sanoi viime pelin jälkeen että ei tunne olevansa vielä täysin kunnossa lomien jäljiltä.
Mágico Madrid

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: El Halcón


Vastaus #337 : 24.08.2012 klo 04:45:57

Itse sanoi viime pelin jälkeen että ei tunne olevansa vielä täysin kunnossa lomien jäljiltä.
En Barca-peliä nähnyt, mutta tuossa Valencia-pelissä näytti haluttomalta ja väsyneeltä. Ehkä jopa Ronaldon huonoin peli Real Madridissa tuo vklopun peli?
jormamolo

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Real Madrid


Vastaus #338 : 24.08.2012 klo 10:46:00

Tosiaan Valencia -matsi oli Ronaldolta heikko esitys. Voi olla, että väsymys tms. painaa. Mutta en lähtisi kyllä tuomitsemaan Ronaldon esitystä eilisessä pelissä. Koko Real Madridin hyökkäysosastohan oli ihan paskaa. Kun pallo saatiin omille, pari hätäistä syöttöä ja pallo oli taas Barcalla. Mielestäni on kohtuutonta vaatia yhdeltä pelaajalta dominointia tuollaisella pelillä. Okei, kyllähän Ronaldo varmasti olisi voinut pelata paljon paremminkin, mutta tuon pelin perusteella siis en ihan kauheasti haukkuisi.
Joey

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Kuopion Palloseura


Vastaus #339 : 24.08.2012 klo 11:40:49

Ei CR mielestäni huono eilen ollut. Nähdäkseni kuitenkin pelasi syötöt järestään omille, onnistui hassutteluissaankin ja teki kaiken lisäksi maalin. Toki pallokontakteja tulee hyökkäyspään pelaajille melko vähän aina Barcaa vastaan, mutta sellaista se tuolla taktiikalla on. Harvoin hyökkääjäät pääsevät pelillisesti loistamaan Barcaa vastaan - maalintekeminen kyllä riittää, varsinkin jos sen lisäksi pystyy peruspelaamiseen.
jonskue

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Mourinhon jengi


Vastaus #340 : 24.08.2012 klo 14:32:42

Crisse itse sanoi, että tähtäimenä on olla täydessä tikissä tuossa toisessa osaottelussa Bernabeulla. Nyt vaan Getafe matsissa pitää pelata paljon paikkoja hänelle jotta saisi sen itseluottamuksenkin taas kohdilleen. Ei varmasti myöskään haittaa ollut maalista Camp Noulla. Eiköhän se CR ala taas kohta paukuttaan.
qazqaz

Poissa Poissa


Vastaus #341 : 24.08.2012 klo 14:44:37

Tosiaan Valencia -matsi oli Ronaldolta heikko esitys. Voi olla, että väsymys tms. painaa.

Väsymys ei ainakaa ole syy, se on varma.
jonskue

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Mourinhon jengi


Vastaus #342 : 24.08.2012 klo 15:24:22

Väsymys ei ainakaa ole syy, se on varma.

Miten se on varma? Eikö treeneissä voi väsyä? Kuuleman mukaan Mourinho oli pitänyt todella rankat treenit ennen tuota clasicoa, sky sportsin kommentaattorin mukaan treenit olivat samaa tasoa kun ennen mestareiden liigan finaalia.
marcelo vieira da silva

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Morbo


Vastaus #343 : 24.08.2012 klo 16:05:29

Miten se on varma? Eikö treeneissä voi väsyä? Kuuleman mukaan Mourinho oli pitänyt todella rankat treenit ennen tuota clasicoa, sky sportsin kommentaattorin mukaan treenit olivat samaa tasoa kun ennen mestareiden liigan finaalia.

Lisätietoja tästä?

Uskon myös, että Crisu on harjoitellut lomien jälkeen todella kovaa jaksaakseen sen 60 ottelua tällä kaudella käytännössä ilman ainuttakaan huilivuoroa. Takana kaksi ottelua; Barcaa ja Valenciaa vastaan, joissa kummassakaan Madrid ei ollut parhaimmillaan ja ensimmäinen maalikin on jo tehty. Annetaas kaverille aikaa näyttää taas oikea tasonsa.
jonskue

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Mourinhon jengi


Vastaus #344 : 24.08.2012 klo 17:54:26

Lisätietoja tästä?


Keskustelivat Sky Sportsin studiossa siitä, onko tämän ottelun voittajalla väliä. Sekä lehdistötilaisuudesta, jossa Mourinho oli sanonut, että tämän ottelun tuloksella ei ole merkitystä kautta ajatellen. Mutta todellisuudessa Mou oli kuulemma vetänyt "very itense, champions league final level" treenit  ja tosissaan halusivat saada hyvän tuloksen Camp Noulla.

e. vai oliko peräti toinen selostajista matsin alussa, kun puhuivat samasta asiasta
« Viimeksi muokattu: 24.08.2012 klo 17:58:38 kirjoittanut jonskue »
jonskue

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Mourinhon jengi


Vastaus #345 : 24.08.2012 klo 17:55:52

tuplapost
mardinho

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Real Madrid C.F. / Mesut Özil


Vastaus #346 : 24.08.2012 klo 20:27:53

Ainakin kun katsoo pelin jälkeisistä haastatteluista kuvia ja tämän päivän treeneistä samoin koko joukkue on kuin Naantalin aurinko :D Ei näytä kauheasti tulos haittaavan pikemminkin näyttivät tyytyväisiltä. Veikkaan tämän pohjalta että ovat ennen ottelua jo tienneet että eivät ole täydessä iskussa vaan yrittävät vain saada sellaisen tuloksen aikaan että Bernabeulle mentäessä on hyvät mahdollisuudet vielä voittaa pysti.

Uskon joka tapauksessa että joukkue tulee olemaan paljon valmiimpi toiseen osaotteluun. Viimeaikoina nämä kaksiosaiset Clasicot ovat menneet Realilta yleensä niin että toinen on ollut huono/keskinkertainen ja toinen sitten hyvä. Näin oli Copassa tammikuussa kun Real dominoi toista osaa flopattuuaan ensimmäisessä. Viime Supercopassa Real taas pelasi hyvän ekan osan, mutta toinen oli varsin keskinkertainen.
Lampinho

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Cristiano Ronaldo & Bale ♥


Vastaus #347 : 25.08.2012 klo 01:02:25

Uskon joka tapauksessa että joukkue tulee olemaan paljon valmiimpi toiseen osaotteluun.

Ja kiitos Valdesin Real Madridilla on loistavat saumat hoitaa homma kotiin. Ennen tuota puppelointia peli olisi myös voinut olla 4-1, mutta Iker otti hienon saven toisessa päässä. Pedron paitsiomaalin jälkeen alkoi tuo Iniesta-show, missä puolustuslinja ei saanut tarpeeksi tukea keskikentältä. EM-kisojen kuningas pääsi aivan liian vapaasti huseeraamaan Khedira-Alonso kaksikon ja puolustuslinjan väliin ja tulos oli murhaavaa Alas

Suurin huoleaihe lienee kumminkin se, kumpi aloittaa kärjessä. Tuntuu kaverit vuoron perään floppaavan enemmän ja vähemmän näissä Klassikoissa.
Mágico Madrid

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: El Halcón


Vastaus #348 : 25.08.2012 klo 11:15:41

Tänään on muuten El Miniclásico: Castilla - Barcelona B. Ottelu alkaa klo 22.
Repa

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: PuiU


Vastaus #349 : 25.08.2012 klo 11:53:46

Sahin lähtee Liverpooliin vuodeksi lainalle. 

http://www.liverpoolfc.com/news/latest-news/reds-agree-sahin-loan

 
Sivuja: 1 ... 13 [14] 15 ... 117
 
Siirry:  

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines | Mainosvalinnat | Tietoa