FutisForum2 - JalkapalloFutisForum2 - Jalkapallo
03.02.2026 klo 03:33:14 *
Tervetuloa, Vieras. Haluatko rekisteröityä?
Aktivointiviesti saamatta? Unohtuiko salasana?

Kirjaudu käyttäjätunnuksen, salasanan ja istunnonpituuden mukaan
Uutiset: FF2 perinteinen joulupatakeräys avattu: Joulupata 2025!
 
Yhteys ylläpitoon: [email protected]

Sivuja: 1 ... 9 [10] 11 ... 107
 
Kirjoittaja Aihe: Juventus 2012-13 - Aika Alessandro del Pieron jälkeen  (Luettu 214843 kertaa)
0 jäsentä ja 1 vieras katselee tätä aihetta.
Tapiro d´Oro

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Orgoglio d'italia


Vastaus #225 : 11.08.2012 klo 17:13:42

Jank jank, runk runk, wank wank!

e: ja Nedved ja Buffon floppasivat hintaansa nähden?

Esim Islan ja Asamoahin arvon näemme vasta muutaman vuoden päästä, mutta se mitä olen yrittänyt tässä sanoa on että kuka vaan olisi saanut kyseiset herrat tuolla hinnalla napattua, joten turha lähteä Marrottaa liikaa näistä glorifioimaan.

e2: Rauralankaa: Marrotta on tehnyt hyvää työtä hankkiessaan kyseiset(kin) pelaajat, mutta tuolla shekki-viholla se ei ole mikään mahdoton tehtävä, tai joku patsaan paikka.

Edelleen älä laita sanoja minun suuhun! Kukaan ei ole vaatimassa patsasta tai glorifoimassa mitään vaan yksinkertaisesta toin huomioosi, koska oli päässyt unohtumaan, että Marottan työn laatu on ollut hyvää edeltäjiinsä ja lähtökohtiin nähden.
Kukaan ei ole puhunut Nedvedin tai Buffonin floppaamisista eikä tässä itseasiassa ole kyse Buffonista ja Nedvedistä vaan siitä että väitit kesän hankinnoissa olevan ylihintaa, mikä ei edes pidä paikkaansa nykyisillä siirtomarkkina hinnoilla. Nedved ja Buffon puhtaasti esimerkkejä.. mutta jos haluat olla jäärä, niin jatka toki samaan malliin olet tähän asti onnistunut hienosti Ylos
Smacker

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Das Boot


Vastaus #226 : 11.08.2012 klo 17:20:30

k koska oli päässyt unohtumaan että Marottan työn laatu on ollut hyvää.

Voisi olla parempaakin, ja tämä on se pointti! Mutta sinä tunnut nielevän kaikki koukkuineen päivineen, ilman kritiikkiä.

Kyllä mäkin voin tilata hyvät shotit vaikka koko baarille, jos joku muu heittää siihen 3000e. Tekee se musta vähäksi aikaa hyvän jätkän, mutta ei se musta mitään ihmeiden tekijää tee.
Claudio86

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Mamma Mia ! Juventus ! Italia !


Vastaus #227 : 11.08.2012 klo 19:19:24

Tänään tosiaan kauden eka pysti, Juve vei peliä ja Napoli sikaili, ihme ettei enempää kortti Napolilaisille heilunut >:( Tulivat lähes joka tilanteeseen jäljessä ja täysiä jaloille, Cavanikin aivan jäätävän hasardi pelaaja alaspäin, en tiedä edes haluaisiko tuollaista nähdä Juvessa, kun Juven nutussa kortti heiluis paljon enemmän.. Aina kun Edinson lähti menetettyään hakemaan palloa takaisin, niin päättyi aina epätoivoiseen viikatteeseen mistä oli kortti lähellä, taisi sen keltaisen saadakin..

Mirko oli helvetin kova, oli hattutemppu lähellä (ylärima, ja sit se Morganin kyykytys, mutta Cannavaro ehti hikee pelastamaan..) Tosiaan siinä Mirkon maalissa, ensin Asamoah pisti nätin noston Marchisiolle, jolta ihan ilmiömäinen siirto suoraan ilmasta sivuun vapaana olevalla Mirkolle, joka ei erehdy...

Giovinco oli taas pirteä, eiköhän se kohta jo ala silläkin natsaamaan ihan kunnolla.. Haltuunotot todella nättejä ja vekkuleita : )

Asamoahille myös Ylos Ja Pirlon parralle Tuoppi Ollu vissiin siitä hertha matsista lähtien tuo tyyli, saa nähä kui pitkää pysyy : D


Nyt vielä Chiellini, Isla ja De Ceglie kuntoon.. Islan debyyttiä ja kauden alkua odotellessa.. Ja ainiin se hyökkääjä..


« Viimeksi muokattu: 11.08.2012 klo 19:29:18 kirjoittanut Claudio86 »
pastore del dio

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: 33


Vastaus #228 : 11.08.2012 klo 20:09:50

Kausi on hyva aloittaa voitolla ja toivottavasti se myos paattyy voittoon. Loistava esitys ja osoitus siita etta voitte ottaa vaikka paavalmentajan sivuun mutta se ei menoa haittaa; tama Juventus on niin paavalmentajansa nakoinen ja sita kautta sen ainoan oikean Juventuksen nakoinen minka maailma tuntee. Hirvea ajojahti paalla, 'skandaaleja' ym. mutta voittoja ja pysteja tulee ovista ja ikkunoista. Joukkue elaa ja hengittaa voittoja.

Asamoahilta loistava peli, voi olla De Cegliella hommaa saada vasemman wingbackin paikka takaisin loukkaantumisen jalkeen. Bonucci oli vahan epavarma mutta annetaan anteeksi, mennyt kaveri parin viimeisen viikon aikana lapi aika paljon. Giovincolta tosiaan hyvaa ja varmaa pallonkasittelya. Mirkolta hyva peli myos, tuntui natsaavan hyvin yhteen seban kanssa. Keskikentalta ihan peruspeli; triolla oli hallinta, pallokontrolli ja keskikentan herruus.

Mutta kylla joukkue viela sellaisen eri statusluokan maalintekijan tarvitsisi. Marotta yrittaa jo valmiiksi kiemurrella irti omista lupauksistaan maarittelemalla millainen se paljon puhuttu 'maailmanluokan hyokkaaja' oikein on. Ihan oikein sanoa etta hintalappu ei ole ainut kriteeri mita katsotaan tai ei tuoda keta tahansa yanaria sinne karkeen mutta jos sielta paska-pazzini pamahtaa elokuun viimeisilla viikolla niin ei ole totta.

e. Mirkolla tyylikkaat puikot Ylos
Claudio86

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Mamma Mia ! Juventus ! Italia !


Vastaus #229 : 11.08.2012 klo 20:43:05



Fiilistellään nyt vielä vähän 8) Tästä se lähtee, Gigin ensimmäinen pytty kapteenina Ylos
Auts

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: As Roma


Vastaus #230 : 12.08.2012 klo 05:57:50

Mirkon pensseleille Ylos Tuoppi
Casma

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Mole.


Vastaus #231 : 12.08.2012 klo 11:27:18

Mirkon pensseleille Ylos Tuoppi

borriellon stuntti. Alas

Ja napoli osoitti että on samanlainen kun kannatajat. Syvältä ja alhaisia. Ja vaikka yhden coppan hoiti, häviäjiä isolla hoolla...
Smacker

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Das Boot


Vastaus #232 : 12.08.2012 klo 12:00:14

Kausi on hyva aloittaa voitolla ja toivottavasti se myos paattyy voittoon. Loistava esitys ja osoitus siita etta voitte ottaa vaikka paavalmentajan sivuun mutta se ei menoa haittaa; tama Juventus on niin paavalmentajansa nakoinen ja sita kautta sen ainoan oikean Juventuksen nakoinen minka maailma tuntee.

Kyllä! Ylos

Hieno matsi ja hyvä näpäytys tiettyn suuntaan.

Le Laurentis tuotaa varmaan seuraavaksi "slummien miljonäärit 2"-leffan jossa kusisen kaupungin höntsä-jengi pelaa sijoista 6-8.

Harvoin olen Spillon kanssa samaa mieltä, mutta Lavezzi-casessa 100%.


e: pakko sanoa vielä eilisestä matsista, että Asamoah oli helevetin hyvä ja alan myös lämpeemään Mirkolle. Tästä on hyvä jatkaa! :)
« Viimeksi muokattu: 12.08.2012 klo 12:09:27 kirjoittanut Smacker »
Smacker

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Das Boot


Vastaus #233 : 12.08.2012 klo 12:04:56

Ja napoli osoitti että on samanlainen kun kannatajat. Syvältä ja alhaisia. Ja vaikka yhden coppan hoiti, häviäjiä isolla hoolla...

Ällöttävä kaupunki, ällöttäviä pelaajia johtuen kokkeli-nenien johtamistavasta, hyi saatana. Euroopan Mogadishu joka sietäisi hukkua välimeren aaltoihin. Rakas joulupukki, uusi Atlantis olisi tosi jees!
ploughman

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Juventus


Vastaus #234 : 12.08.2012 klo 13:11:05

Mirkon pensseleille Ylos Tuoppi

Nyt Mirko myyntiin. Ei oikeasti kestä katsoa tuota ensi toukokuuhuun asti. Myyntiin, penkille tai parturiin!


Napolille muuten tervesisiä, että vittu mitä paskaa!

Juve pelasi lopulta ihan ok. Vähän oli sähläilyää niissä Napolin maaleissa. Meinasi tosin Gigi hoitaa sen Cavanin läpiajon, mutta siinä taas osoitus puolustajille että ne tilanteet pelataan loppuun asti.

Sebasta voi kuoriutua jotain todella hyvää tällä kaudella. Lupailee hyvää. Asamoah oli tosi hyvä kanssa laidalla.
ploughman

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Juventus


Vastaus #235 : 12.08.2012 klo 20:50:57

http://football-italia.net/22899/juve-were-llorente-talks

Kas kas.

Tuohan olisi tosiaan hyvä vaihtoehto. Seba, Llorente, Matri, Mirko ja vielä jos Q <-> Pazzini -vaihto tulisi....sehän alkaisi jo näyttämään hyökkäykseltä?
Marchisio84

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Juventus


Vastaus #236 : 12.08.2012 klo 21:17:48

Kyllä minun henk.koht mieluisin näistä kaikista hyökkääjä vaihtoehdoista on juurikin Llorente :) mielestäni juuri sen tyyppinen pelaaja minkä juve boxiin tarvitsee hyökkäykset päättämään ja kuva joka minulle on kaverista tullut on että ei mikään turha diiva kuten muutamat muut spekulaation kohteet ja näytöt on jo annettu :) huippu hankinta jos tosiaan saadaan ja luotto tulevaan kauteen kaikki kisat mukaan lukien on kova.
Heiska

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: REMOULADE


Vastaus #237 : 12.08.2012 klo 21:26:52

Oho, siellä on kuin onkin konkretiaa näissä huhuissa takana. Josko se sittenkin...? Ylos
SottoInter

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Juventus, Italia & Catania


Vastaus #238 : 13.08.2012 klo 09:38:52

Päivän (roska)lehdet kirjoittelevat, että tämä päivä on "totuudenpäivä" Llorenten signauksessa.
Pintu

Poissa Poissa


Vastaus #239 : 13.08.2012 klo 11:48:44

http://www.football-italia.net/22908/llorente-tells-athletic-he-will-leave

Llorente-huhut vaan voimistuvat. Jospa tässä olisi se paljon kohuttu ja huhuttu 'top player'. Maistuu myös täällä paremmin kuin van Persie. Marotta saa ainakin täältä puhtaat paperit kesän osalta jos toteutuu, henkilökohtaisesti en jaksa takertua siirtohintamiljoonista saivarteluun ja onko Isla 19 vai 18 miljoonan arvoinen. Tärkeintä on että mies on joukkueessa ja vaikuttaa vahvistukselta. Kaupan onnistumista voidaan arvioida vasta kauden tai parin jälkeen.

edit: Miksikäs muuten Marottan kutsumanimeksi on vakiintunut topikissa (ainakin yhden kirjoittajan teksteissä) Munapää? Eikö miehen voimakkaasta karsastamisesta saisi jotakin aikaan? Vai olisiko liian ilmeistä?
« Viimeksi muokattu: 13.08.2012 klo 11:56:51 kirjoittanut Pintu »
Smacker

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Das Boot


Vastaus #240 : 13.08.2012 klo 12:05:48

edit: Miksikäs muuten Marottan kutsumanimeksi on vakiintunut topikissa (ainakin yhden kirjoittajan teksteissä) Munapää? Eikö miehen voimakkaasta karsastamisesta saisi jotakin aikaan? Vai olisiko liian ilmeistä?

Munapää on just hyvä, eikä sitä ole tarkoitettu niin ilkeäksi heitoksi kun jotkut saattavatkin äkkiä luulla! :)


Llorente toisi kyllä kovan uuden ulottuvuuden hyökkäyspeliin koollaan ja voimallaan. Vaikka perinteisesti spanskit eivät olekkaan Serie A:ssa kauheasti juhlineet, mutta Llorenten mahdolliselle saapumiselle giganttinen Ylos

Joukkuen alkaa näyttää erittäin tasapainoiselta, vielä se piste iin päälle, kiitos!
Claudio86

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Mamma Mia ! Juventus ! Italia !


Vastaus #241 : 13.08.2012 klo 13:42:47

Alkaahan toi munapää termi olla jo yhtä väsyny mitä noi diavolon "vanha lutka" kiukuttelut...

Llorente kelpaisi vallan mainiosti, hinta ja laatu varmasti kohtaavat Ylos
Prandelli99

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Bianconeri, Azzurri


Vastaus #242 : 13.08.2012 klo 14:14:47

Giovinco - Llorente kärkipari olisi viime vuotisesta selkeää eeooämmää. Llorenten ottaisin todella mieluusti joukkueeseen, koska olen aina jotenkin tykännyt tuosta spanskista. Fernando on aina osannut tehdä maaleja.

Tulis jo, alkais jo..
Peejpee

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: DFB


Vastaus #243 : 13.08.2012 klo 14:47:52

http://football-italia.net/22916/llorente-%E2%80%98isn%E2%80%99t-renewing%E2%80%99-contract

Oohh! Ylos

Vesi kielellä odotellaan mitä tapahtuu...
divin codino

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: The Artist Formerly Known as #33


Vastaus #244 : 13.08.2012 klo 15:04:23


Näistä on niin kamala track record viime vuosilta, ettei uskalla odottaa tämänkään hyvin päättyvän. Sikäli tilanne on tietysti hyvä, että lähes kaikilla korkean profiilin UCL-seuroilla on hyökkäys jo kunnossa, lukuunottamatta tietysti Juventusta.

Jos van Persie on sittenkin jäämässä Arsenaliin, saattaisi Juven lisäksi myös ManU olla Llorenten perässä, mikä varmasti hankaloittaa Marottan urakkaa.

Tämä olisi hyvä hoitaa kotiin.
naugahyde

Poissa Poissa


Vastaus #245 : 14.08.2012 klo 11:32:35

Ja paska ei lopu..

http://www.football-italia.net/23393/palazzi-appeals-pepe-bonucci-acquittals

Eipä taas yllätä.
Heiska

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: REMOULADE


Vastaus #246 : 14.08.2012 klo 12:23:50


Alas

Päivän hyvä uutinen Llorente-rummutuksen lisäksi on, että Gabbiadinin siirto Atalantasta alkaa olla paketissa. Lähtee saman tien lainalle Bolognaan jos tulee. Vaikka tällä hetkellä päällä on "hyökkääjäkriisi", niin kaudelle 2013/14 on aika hyvin reserviä odottamassa (Gabbiadini, Immobile).

edit. YlosAlas

http://football-italia.net/23403/vidal-miss-chile-friendly
« Viimeksi muokattu: 14.08.2012 klo 13:14:48 kirjoittanut Heiska »
ploughman

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Juventus


Vastaus #247 : 14.08.2012 klo 14:59:59


Paljonkohan tuo Palazzi saa Milanosta tuohta ja kokkelia, kun noi innoisaan on vielä selkeästä jutusta.
Minkähän mikkihiiriopiston tämä oikeusistuinten leijonaharjainen rayban-pää on muuten käynyt kun on rangaistukseksi joutunut tuohon tuomioistuinten irvikuvaan eli Urheilutuomioistuimeen duuniin.?
grasso

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Markku


Vastaus #248 : 14.08.2012 klo 19:10:17

Juventuksen rosteri alkasi olla jo pelottavan kova mikäli Llorente sinne saapuisi. Llorenten mahdollinen saapuminen ja onnistuminen muiden suorittaessa hyvin olisivat varmasti viemässä Juvea pitkälle kaikkissa kilpailuissa.
Casma

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Mole.


Vastaus #249 : 15.08.2012 klo 11:20:25

GdS raportoi että Llorente siirtyisi Juveen...
3.5M palkkaa...

 
Sivuja: 1 ... 9 [10] 11 ... 107
 
Siirry:  

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines | Mainosvalinnat | Tietoa