Pub
Poissa
|
 |
Vastaus #300 : 17.09.2020 klo 21:27:16 |
|
Sinnehän se jättiläisen kaataminen on toden totta syytä lisätä.
|
|
|
|
|
Lisbie
Poissa
|
 |
Vastaus #301 : 18.09.2020 klo 08:32:26 |
|
Sitä paitsi topikkiin kelpaavat tunnetusti vain otteluparit, jollaisen kohtalo jää nyt koronakauden myötä arvoitukseksi.  !HUOM!
|
|
|
|
|
D mies
Poissa
|
 |
Vastaus #302 : 18.09.2020 klo 08:44:44 |
|
Mikäs Slovakian ranking on? Näemmä jo toinen kerta kun laitetaan Bratislavan nippu lauluun.
|
|
|
|
|
O'Flynn
Poissa
Suosikkijoukkue: KuPS & Hard bass
|
 |
Vastaus #303 : 18.09.2020 klo 10:22:36 |
|
!HUOM!
Onko tämä nyt sitä pilkunnussimista, autistmia vai ihan vain vittuilua? 
|
|
|
|
|
Big Show
Poissa
Suosikkijoukkue: #sigmagrindset
|
 |
Vastaus #304 : 08.07.2021 klo 17:51:38 |
|
KuPS tänään. Ihan sama, vaikka todennäköisesti menevätkin jatkoon. Varsinkin tuo tapa, millä vastustajan voittomaali tuli...
|
|
|
|
|
Maranvoimalla
Poissa
Suosikkijoukkue: Ilves, ACO
|
 |
Vastaus #305 : 08.07.2021 klo 19:56:24 |
|
Hienosti meni Cupin avaukset tänä vuonna, ollaan joskus saatu vain yksi tasuri:) Nyt voitto HJK ja hyvä mahdollisuus jatkaa. KuPS 0-1 tappio mutta kotona uskon kääntyvän Sitten Honka jolla ison maan Färsaarten joukkue, hieno venyminen tasapeliin:)   Interin vastus oli ihan laadukas ja en hirveästi jaksa uskoa jatkoon. ON TÄMÄ SUOMEN SARJOJEN FUTIS PASKAA!!!
|
|
|
|
|
laardi79
Poissa
Suosikkijoukkue: Großverdiener
|
 |
Vastaus #306 : 08.07.2021 klo 21:00:16 |
|
Hienosti meni Cupin avaukset tänä vuonna, ollaan joskus saatu vain yksi tasuri:) Nyt voitto HJK ja hyvä mahdollisuus jatkaa. KuPS 0-1 tappio mutta kotona uskon kääntyvän Sitten Honka jolla ison maan Färsaarten joukkue, hieno venyminen tasapeliin:)   Interin vastus oli ihan laadukas ja en hirveästi jaksa uskoa jatkoon. ON TÄMÄ SUOMEN SARJOJEN FUTIS PASKAA!!! Jo antiikin Kreikassa uskottiin tragedioiden puhdistavaan vaikutukseen. Ihmisille esitettiin jatkuvalla syötöllä tragediaa, jotta ihmiset olisivat vahvistuneet ja heidän henkiset taakkansa keventyneet. Juuri samalla tavalla kotimaisen futiksen seuraaminen on raskasta, mutta lopuksi myös erittäin antoisaa. Kevyt hömppäkomedia ei käynyt kreikkalaisille kuin pieninä annoksina, koska se kuormitti mieltä ja passivoi. Näin tekevät myös huippuliigat tv:stä seurattuna. Ihan kivaa, mutta kovin pinnallista. Seuraan kotimaista kärsimyksineen jatkossakin.
|
|
|
|
|
JoenDoe
Poissa
Suosikkijoukkue: Huuhkajat, Honka
|
 |
Vastaus #307 : 09.07.2021 klo 10:37:44 |
|
Jo antiikin Kreikassa uskottiin tragedioiden puhdistavaan vaikutukseen. Ihmisille esitettiin jatkuvalla syötöllä tragediaa, jotta ihmiset olisivat vahvistuneet ja heidän henkiset taakkansa keventyneet. Juuri samalla tavalla kotimaisen futiksen seuraaminen on raskasta, mutta lopuksi myös erittäin antoisaa. Kevyt hömppäkomedia ei käynyt kreikkalaisille kuin pieninä annoksina, koska se kuormitti mieltä ja passivoi. Näin tekevät myös huippuliigat tv:stä seurattuna. Ihan kivaa, mutta kovin pinnallista. Seuraan kotimaista kärsimyksineen jatkossakin.

|
|
|
|
|
drone
Poissa
Suosikkijoukkue: SUOMEN maajoukkueet, SUOMALAISET kasvattajaseurat
|
 |
Vastaus #308 : 09.07.2021 klo 15:40:48 |
|
ON TÄMÄ SUOMEN SARJOJEN FUTIS PASKAA!!!
Riippuu, mihin verrataan. Odotuksiin verrattuna varmasti on. Euroopassa on toisaalta heikompiakin sarjoja. Färsaarten sarjaa esim. voi verrata Ykköseen. Meillä on yksi seura (Klubi), joka kestää vertailun skandinaavisten pääsarjojen häntäpään joukkueiden kanssa. Klubilla on lisäksi jonkinmoinen bisneslogiikka. Jos viivan alle jää plussaa, se on jo tässä maassa hyvä suoritus. Kuka on tyytyväinen nykytilaan? Minä ainakaan en. Jos halutaan olla jalkapallomaa tai jalkapalloyhteiskunta, seuratoiminnassa täytyy tapahtua kehitystä, mutta myös yhteiskunnassa. Minulle ei ole jäänyt sellaista vaikutelmaa, että esim. Espoossa olisi laajamuotoista halukkuutta nähdä euro-otteluita kotikulmilla. Eilisen Honka-ottelunkin pelipaikka selvisi vasta ottelun jälkeen. Ei silti, että olisin paljoa menettänyt, mutta pointti on siinä, että pohjat puppeloinnille rakennetaan laajemmalla kuin pelkästään kentällä noiden maagisten 90 minuutin aikana.
|
|
|
|
|
Kausari
Poissa
|
 |
Vastaus #309 : 13.07.2021 klo 21:58:57 |
|
Sijoittamaton HJK voitti sijoitetun Buducnost Podgorican. Uefa Club Ranking eli joukkuepisteet 2022: Buducnost Podgorica 147 (sama kuin Rigalla) HJK 167
Ei oikein uroteko, mutta ainakin kannattaa laittaa ylös, sillä hyvin harvoin suomaisjengit tiputtaa sijoitetun joukkueen.
|
|
|
|
|
Kiinanmuuri
Paikalla
Suosikkijoukkue: HJK
|
 |
Vastaus #310 : 13.07.2021 klo 23:08:28 |
|
Koska muuten viimeksi on suomalaisjoukkue tiputtanut mestarien liigan karsinnoissa sijoitetun joukkueen?
|
|
|
|
|
Kikkara
Paikalla
Suosikkijoukkue: Meil ei oo mittään
|
 |
Vastaus #311 : 13.07.2021 klo 23:30:26 |
|
Klubi oli vieraspelissäkin suosikki.
|
|
|
|
|
Krishito
Poissa
Suosikkijoukkue: Klubi, Huuhkajat, Celtics
|
 |
Vastaus #312 : 14.07.2021 klo 01:40:25 |
|
Vastustajan taso suhteutettuna kovin eurokairaus suomalaisjengiltä ikinä? Bangor Cityt sun muut amatöörit eivät kuitenkaan "ihan" vastaa balkanilaisen futismaan ykkösjengin tasoa.
|
|
|
|
|
TeukkaS
Poissa
Suosikkijoukkue: IKUINEN KUOPIOLAINEN JALKAPALLODYNASTIA
|
 |
Vastaus #313 : 14.07.2021 klo 14:18:37 |
|
Varsinainen uroteko 
|
|
|
|
|
Hunaja
Paikalla
Suosikkijoukkue: Barbara Pravi, Elli Haloo & Dorothea Wierer <3
|
 |
Vastaus #314 : 14.07.2021 klo 14:24:58 |
|
Varsinainen uroteko  Kukas yllä olevista nimimerkeistä näin on edes väittänyt vai tulitko vain jo valmiiksi defenssit tulilla paikalle toteamaan kuinka HJK voitti Suomen Kakkosen tasoisen hupijoukkueen? Voi vain kuvitella mikä älämölö täällä vallitsisi Savon (aikuis)lasten toimesta, mikäli kups olisi esittänyt vastaavan näytöksen Buducnostia vastaan. Varmaan toki myös huomenna jos ja kun voittavat parin maalin erolla jonkun mikävittu Armenian rupusakin.
|
|
|
|
|
Toldo
Poissa
|
 |
Vastaus #315 : 14.07.2021 klo 14:26:53 |
|
Kysymys kuuluu miten ihmeessä Klubi on onnistunut toilailemaan itsensä rankingissa Buducnostin taakse?  Ehkä tällä kaudella Klubi ei ole pelkästään osallistumassa Euroopassa. Ainakin tuntuu olevan hyvä pöhinä ja Sparv olisi kyllä näihin peleihin kova vahvistus
|
|
|
|
|
TeukkaS
Poissa
Suosikkijoukkue: IKUINEN KUOPIOLAINEN JALKAPALLODYNASTIA
|
 |
Vastaus #316 : 14.07.2021 klo 14:29:47 |
|
Kukas yllä olevista nimimerkeistä näin on edes väittänyt vai tulitko vain jo valmiiksi defenssit tulilla paikalle toteamaan kuinka HJK voitti Suomen Kakkosen tasoisen hupijoukkueen?
Voi vain kuvitella mikä älämölö täällä vallitsisi Savon (aikuis)lasten toimesta, mikäli kups olisi esittänyt vastaavan näytöksen Buducnostia vastaan. Varmaan toki myös huomenna jos ja kun voittavat parin maalin erolla jonkun mikävittu Armenian rupusakin.
Heheh nyt puhuu oikea kuolasuu defensseistä. Johan siinä kuusi minuuttia menikin, että totuus vuodatti jälleen Keravalta kyyneleet. Paskavireisen Malmön jälkeen ehkä taas eilisen kaltaista huumorijengiä vastaan 
|
|
|
|
|
Epeli
Poissa
Suosikkijoukkue: Runkkaan Lupille
|
 |
Vastaus #317 : 14.07.2021 klo 14:32:18 |
|
Aika huono on tuo Ruotsin liiga, jos paskavireinen Malmö on kärjessä siellä
|
|
|
|
|
TeukkaS
Poissa
Suosikkijoukkue: IKUINEN KUOPIOLAINEN JALKAPALLODYNASTIA
|
 |
Vastaus #318 : 14.07.2021 klo 14:34:24 |
|
Aika huono on tuo Ruotsin liiga, jos paskavireinen Malmö on kärjessä siellä
Oon kuullu, että norjalaiset ja ruotsalaiset kärkijengit on ihan paskasakkeja.
|
|
|
|
|
Toldo
Poissa
|
 |
Vastaus #319 : 14.07.2021 klo 14:35:20 |
|
Koska muuten viimeksi on suomalaisjoukkue tiputtanut mestarien liigan karsinnoissa sijoitetun joukkueen?
Olisiko HJK vuonna 2010 Ekranasia vastaan. On muuten HJK:lla käynyt mieletön tuuri arvonnoissa aina kun on joutunut aloittamaan sijoittamattomana Mestarien liigan karsinnoissa.
|
|
|
|
|
Krishito
Poissa
Suosikkijoukkue: Klubi, Huuhkajat, Celtics
|
 |
Vastaus #320 : 15.07.2021 klo 09:04:20 |
|
Varsinainen uroteko  Ei me ihan cup-mestarien tasoisia valitettavasti olla, jotka olisivat hoitaneet Montenegron mestarin vähintään seitsemän maalin erolla. Kaikkien harmiksi Kups sai kuitenkin vastaansa Kaukasuksen suurseuran Noahin, joka on monta kertaluokkaa Buducnostia kovempi seura. Jatkoonmeno tästä parista olisi todellinen uroteko. Vastustajan hyökkääjäsuuruus Karapetyan on kuitenkin tehnyt maalin hallitsevaa Euroopan mestaria, Italiaa vastaan. Kyllähän pienempikin tähtiloisto jännittää perus-liigapelaajien mahanpohjassa ja ajaa oman pelaajan tekemään syöksypuskumaalin omaan verkkoon.
|
|
|
|
« Viimeksi muokattu: 15.07.2021 klo 09:26:25 kirjoittanut Krishito »
|
|
|
|
|
TeukkaS
Poissa
Suosikkijoukkue: IKUINEN KUOPIOLAINEN JALKAPALLODYNASTIA
|
 |
Vastaus #321 : 15.07.2021 klo 11:28:46 |
|
Ei me ihan cup-mestarien tasoisia valitettavasti olla, jotka olisivat hoitaneet Montenegron mestarin vähintään seitsemän maalin erolla. Kaikkien harmiksi Kups sai kuitenkin vastaansa Kaukasuksen suurseuran Noahin, joka on monta kertaluokkaa Buducnostia kovempi seura. Jatkoonmeno tästä parista olisi todellinen uroteko. Vastustajan hyökkääjäsuuruus Karapetyan on kuitenkin tehnyt maalin hallitsevaa Euroopan mestaria, Italiaa vastaan. Kyllähän pienempikin tähtiloisto jännittää perus-liigapelaajien mahanpohjassa ja ajaa oman pelaajan tekemään syöksypuskumaalin omaan verkkoon.
Hyvä esimerkki siitä, miksi Montenegron puolipäiväiset matkamuistomyyjät eivät oikeista futaajista mene. Nämä pitää olla ihan peruskauraa jokaiselle veikkausliigajengille.
|
|
|
|
|
Kausari
Poissa
|
 |
Vastaus #322 : 15.07.2021 klo 11:33:12 |
|
Hyvä esimerkki siitä, miksi Montenegron puolipäiväiset matkamuistomyyjät eivät oikeista futaajista mene. Nämä pitää olla ihan peruskauraa jokaiselle veikkausliigajengille.
Olet väärässä. Aivan turhaa trollailu tai olet vain pihalla jalkapallosta.
|
|
|
|
|
Toldo
Poissa
|
 |
Vastaus #323 : 15.07.2021 klo 21:22:33 |
|
Sijoittamaton Honka pudotti sijoitetun Runavikin.
|
|
|
|
|
kokistuoppi
Poissa
Suosikkijoukkue: mode-hangaround
|
 |
Vastaus #324 : 15.07.2021 klo 21:24:15 |
|
Sijoittamaton Honka pudotti sijoitetun Runavikin.
Onko Espoossa toria?
|
|
|
|
|
|
|
|