joe
Poissa
Suosikkijoukkue: .
|
 |
Vastaus #50 : 07.09.2012 klo 23:50:09 |
|
Ymmärrän turhautumisen. McCleanin pitäisi olla ensimmäisiä nimiä avauksessa.
Juuri näin. Mikähän Trapin kuningasidea oli tuokin että Simon Coxia peluutettiin vasemmalla laidalla?  Cox on toki aloittanut kautensa erinomaisesti Forestissa ja avariin sen perusteella kuuluukin, mutta miksi helvetissä hänet laidalle pistettiin eikä kärkeen? Darron Gibsonhan kieltäytyi maajoukkuekutsusta kokonaan, hän katsonut hyvällä sitä että pelasi tasan nolla minuuttia kesän EM-kisoissa.
|
|
|
|
|
Raskolnikov
Poissa
|
 |
Vastaus #51 : 07.09.2012 klo 23:51:07 |
|
Kolumbia johtaa Uruguayta jo 3-0. Falcao tehnyt yhden, Teo Gutierrez kaksi maalia.
|
|
|
|
|
Laitalinkki
Poissa
|
 |
Vastaus #52 : 07.09.2012 klo 23:53:05 |
|
Espanja voitti lopulta 5-0. David Villa teki yhden, ja lopuksi Pedro illan toisensa. Kolumbia johtaa jo 3-0 ja Ecuador-Bolivia tauolla 0-0. Uzbekistan-Kuwait-ystävyysottelu päättyi 3-0.
Edit. Oho, hidas.
|
|
|
|
|
makmana
Poissa
|
 |
Vastaus #53 : 08.09.2012 klo 00:26:08 |
|
Falcao vie Kolumbian kisoihin. Lusitaaneilta yllättävän tasainen tulos Luxemburgia vastaan, Ronaldo osunut kerran, onko linkkiä maaliin?
Belgian joukkue vaikuttaa vaarallisen hyvältä, Lukakulla, Mirallaksella, Hazardilla, Fellainin ja Kompanyn tasoisien pelurien siivittämänä.
|
|
|
|
|
Raskolnikov
Poissa
|
 |
Vastaus #54 : 08.09.2012 klo 00:29:52 |
|
Kolumbia voitti jopa 4-0. Uruguay oli täysin passiivinen ja Kolumbia taas pelasi parasta peliä yli kymmeneen vuoteen.
edit. Ecuador - Bolivia vieläkin 0-0
|
|
|
|
|
kirjava
Poissa
|
 |
Vastaus #55 : 08.09.2012 klo 00:31:14 |
|
Espanja voitti lopulta 5-0. David Villa teki yhden, ja lopuksi Pedro illan toisensa. Kolumbia johtaa jo 3-0 ja Ecuador-Bolivia tauolla 0-0. Uzbekistan-Kuwait-ystävyysottelu päättyi 3-0.
Edit. Oho, hidas.
Falcaolta seinä ja Zuniga pistää 4-0 ja siihen päättyy myös peli. En nähnyt ensimmäistä puolikasta, mutta tämä toinen on ollut täyttä Kolumbian hallintaa Kolumbian ollessa aivan vitun hyvä. Xavin maali oli muuten erittäin nätti: vaparista aivan yläpörsään, muita en nähnyt.
|
|
|
|
|
teruleiskis
Poissa
|
 |
Vastaus #56 : 08.09.2012 klo 00:31:53 |
|
Hieno suoritus Islanilta voitto Norjasta. Irlannilta nousu kuilun partaalta voittoon Keski-Aasiassa. Itse ennustan, että Unkarin neljännesvuosisatainen korpivaellus arvokisojen ulkopuolella päättyy näihin karsintoihin.
|
|
|
|
|
|
Louhikkokoskettaja
|
 |
Louhikkokoskettaja
Vastaus #57 : 08.09.2012 klo 01:14:10 |
|
Darron Gibsonhan kieltäytyi maajoukkuekutsusta kokonaan, hän katsonut hyvällä sitä että pelasi tasan nolla minuuttia kesän EM-kisoissa.
Voi Gibsonin kohdalla olla muitakin syitä. Ei kuitenkaan kovinkaan hyvässä kunnossa ole ollut kesän jälkeen, vaan näyttänyt hivenen ylipainoiselta, joten olisi ehkä mielummin keskittynyt treenamiseen maajoukkuereissujen sijaan. Gibson kait vain totesi, ettei ole valmis palaamaan maajoukkueeseen. Gibson kuitenkin loukkaantui Evertonin viimeisessä ottelussa ennen maajoukkuetaukoa ja huilaa noin kuukauden. Saattavat siis Irlannin seuraavatkin karsintapelit jäädä Gibsonilta väliin. - - - - Norjalla näyttäisi pienoista alamäkeä olevan luvassa, koska ei tuo materiaali hääviltä näytä. 36-vuotias allsvenskantoppari avauksessa...
|
|
|
|
|
kirjava
Poissa
|
 |
Vastaus #58 : 08.09.2012 klo 01:36:32 |
|
Argentiina meni aikaisin johtoon Di Marian hienolla laukauksella ja Paraguay tuli tasoihin hieman kyseenalaisesti vihelletyn rankkarin voimin. e. Higuain pääsee aivan varkain hyvään tilanteeseen ja 2-1. Paraguay pelaa muuten aika saatanan rumasti jokaisen tilanteen  Messiä kohti jo kahdesti napit edellä ja nyt Di Mariaa viedään paareilla, kun Paraguayn idiootti lanaa napeilla akillesjänteelle. Messi kolauttaa tolppaa vaparista 
|
|
|
|
« Viimeksi muokattu: 08.09.2012 klo 01:43:04 kirjoittanut kirjava »
|
|
|
|
|
Raskolnikov
Poissa
|
 |
Vastaus #59 : 08.09.2012 klo 01:45:52 |
|
Epäilin aluksi Di Marian filmaavan, mutta nyt taisi sattua oikeasti. Messin vapari oli hieno. Mitäköhän Paraguaylle on tapahtunut? Ei taida olla kisoihin asiaa tällä kertaa.
|
|
|
|
|
kirjava
Poissa
|
 |
Vastaus #60 : 08.09.2012 klo 01:55:54 |
|
Epäilin aluksi Di Marian filmaavan, mutta nyt taisi sattua oikeasti. Messin vapari oli hieno. Mitäköhän Paraguaylle on tapahtunut? Ei taida olla kisoihin asiaa tällä kertaa.
Pääsi takaisin kentälle kuitenkin, mutta ikävältä se näytti. Di Marian ja Messin hallinnassa tämä ensimmäinen puolikas - myös Lavezzi on ollut hyvä. e. Jos sitä katsoisi toisen puolikkaan vaikka nukkumisen jälkeen...
|
|
|
|
|
Tresjoli
Poissa
|
 |
Vastaus #61 : 08.09.2012 klo 04:02:57 |
|
Jenkkien äskeinen pupellus Jamaikaa vastaan veti aika sanattomaksi. Voi hyvin olla että ensi kuussa Guatemalaa vastaan vain voitto riittää jatkoon pääsemiseen edes kolmannelta kierrokselta.
|
|
|
|
|
Laitalinkki
Poissa
|
 |
Vastaus #62 : 08.09.2012 klo 04:32:07 |
|
Venezuela johtaa Arangon maalilla avausjakson jälkeen Perussa 0-1, joten tämän kierroksen jälkeen Bolivian, Paraguayn ja Perun (?) tilanne näyttää entistäkin tukalammalta. Kuuden kauppa on varsin hyvin muodostumassa CONMEBOL:in 4,5 paikasta.
Jamaika porskuttaa hyvässä vauhdissa kohti neljättä kierrosta, ja Kanadallakin on 1-0-kotivoittonsa myötä pullat hyvin uunissa. Kanada on pelannut nyt peräti kahdeksan peräkkäistä MM-karsintaottelua ilman takaiskumaaleja.
e. Peru noussut toisella jaksolla Venezuelan ohi Farfanin kahdella maalilla, ja Venezuelan Cichero ajettiin ulos reilut 20 minuuttia ennen loppua. CONCACAF:issa muodostumassa enemmänkin yllätyksiä. El Salvador-Guyana on tilanteessa 2-2 kymmenen minuuttia ennen loppua ja Antigua & Barbuda johtaa Guatemalaa vieraissa tauolla 0-1. A&B:n Peter Byers tehnyt jo karsintojen kymmenennen maalinsa. Guatemalan tappio kelpaisi Jenkeille varmasti mainiosti. Meksiko johtaa tauolla 0-1, Salcidon kulmapotkusta tekemällä maalilla.
Edit. Guatemala nousi lopulta tukalasta tilanteesta 3-1-voittoon kokeneiden Carlos Ruizin ja Dwight Pezzarossin maaleilla. A&B:n maalivahti ajettiin ulos 76. minuutilla ja heti perään maalivahdin vaihdon jälkeen Ruiz vei isännät johtoon illan toisella ja uransa 52. maajoukkuemaalilla. Guatemala antaa siis lisää painetta Jenkeille. Meksiko kaatoi kesyn Costa Rican 2-0. Toisen maalin teki Zavala, myös kulmapotkusta (molemmat maalit jalalla). Meksiko voi varmistaa paikkansa neljännellä kierroksella tiistaina, ja Kuuba pullahtanee kisasta tiistaina lopullisesti ulos.
|
|
|
|
« Viimeksi muokattu: 08.09.2012 klo 06:05:33 kirjoittanut Laitalinkki »
|
|
|
|
|
tre guru
Poissa
Suosikkijoukkue: Metsäkansan Kanto, Nakhon Sawan FC
|
 |
Vastaus #63 : 08.09.2012 klo 09:58:49 |
|
Turkilla oli muuten paikkoja Hollantia vastaan ihan mukavasti, ei väärin jos tasuriin olis yltänyt.
|
|
|
|
|
Lisbie
Poissa
|
 |
Vastaus #64 : 08.09.2012 klo 13:01:01 |
|
Helvetti tuota Englannin neljättä maalia.  Katalonialaisempi kuin mikään Barcan itse viime vuosina tekemä.
|
|
|
|
|
Karnov
Poissa
|
 |
Vastaus #65 : 08.09.2012 klo 16:26:33 |
|
Skotlanti - Serbia käynnissä parhaillaan, reilu puolet ekasta puolikkaasta pelattu. Skotit tulevat helvetin kovalla sykkeellä, ehtaan birittityyliin palloa pelataan linjan taakse nopeasti, taklaavat vähän ylikovaa ja keskityksiä tulee aika syvältäkin. Serbit ovat olleet helisemässä viimeiset 10 minuuttia. e. Aion itse seurata tätä A-lohkoa tiiviisti, varmasti jännittävä lohko tiedossa. Mukana ei heittopusseja eikä toisaalta ihan maailman absoluuttisia huippujakaan, joten ristiin pelaamista ja pistemenetyksiä tullaan varmasti näkemään.
|
|
|
|
« Viimeksi muokattu: 08.09.2012 klo 16:29:56 kirjoittanut Karnov »
|
|
|
|
|
kokistuoppi
Paikalla
Suosikkijoukkue: mode-hangaround
|
 |
Vastaus #66 : 08.09.2012 klo 16:39:29 |
|
e. Aion itse seurata tätä A-lohkoa tiiviisti, varmasti jännittävä lohko tiedossa. Mukana ei heittopusseja eikä toisaalta ihan maailman absoluuttisia huippujakaan, joten ristiin pelaamista ja pistemenetyksiä tullaan varmasti näkemään.
Sama. http://www.nutjob.eu/ tarjoaa hyvän striimin.
|
|
|
|
|
joe
Poissa
Suosikkijoukkue: .
|
 |
Vastaus #67 : 08.09.2012 klo 17:19:12 |
|
Nyt perkele Levein Rhodesia ja Forrestia kehiin.  edit: 0-0 FT Glasgow'ssa. Forrestilla oli vielä tsäänssi lisäajalla mutta Stojković torjui hyvin.
|
|
|
|
« Viimeksi muokattu: 08.09.2012 klo 18:06:35 kirjoittanut joe »
|
|
|
|
|
barbarian
Poissa
|
 |
Vastaus #68 : 08.09.2012 klo 21:47:54 |
|
Tanska - Tshekki 75. minuutin kohdalla yhä 0-0. Tanska dominoinut toista puoliaikaa mielin määrin, mutta maalipaikkoihin pääsy on tuottanut vaikeuksia.
Köpiksen 19-vuotias hyökkääjä Andreas Cornelius teki juuri A-maajoukkuedebyyttinsä. Toivottavasti jysähtää heti!
|
|
|
|
|
Röytän Karhu
Poissa
|
 |
Vastaus #69 : 09.09.2012 klo 00:52:50 |
|
Eipä jysähtänyt mutta Cornelius tosiaan debytoi tasan kymmenen pääsarjamatsin kokemuksella. Maaleja noissa peleissä on syntynyt kuusi.
Ikää muuten vuoden enemmän kuin Jollella mutta muuten urakehitys suht samanlainen. U21-pelejä vain yksi ja sekin vaihdosta.
|
|
|
|
« Viimeksi muokattu: 09.09.2012 klo 01:03:50 kirjoittanut Röytän Karhu »
|
|
|
|
|
Josef K.
Poissa
Suosikkijoukkue: Positiivisia lausuntoja antavat henkilöt
|
 |
Vastaus #70 : 09.09.2012 klo 20:55:12 |
|
Helvetti tuota Englannin neljättä maalia.  Katalonialaisempi kuin mikään Barcan itse viime vuosina tekemä. Super-Milner kyykytti Asiantuntijapiirejä. 
|
|
|
|
|
|
|
|