FutisForum2 - JalkapalloFutisForum2 - Jalkapallo
23.10.2025 klo 06:22:41 *
Tervetuloa, Vieras. Haluatko rekisteröityä?
Aktivointiviesti saamatta? Unohtuiko salasana?

Kirjaudu käyttäjätunnuksen, salasanan ja istunnonpituuden mukaan
Uutiset: Foorumilla päivitys 27.5.25 klo 23-24. Lisäämme GA4:n sivustolle.
 
Yhteys ylläpitoon: [email protected]

Foorumilla päivitys 27.5.25 klo 23-24. Lisäämme GA4:n sivustolle

Äänestys
Kysymys: Mikä on Hakan sijoitus Miesten Ykkösessä kaudella 2013?
1.
2.
3.
4.
5.
6.
7.
8.
9.
10.
Liverpool

Sivuja: 1 ... 15 [16] 17 ... 148
 
Kirjoittaja Aihe: Valkeakosken Haka 2013 | "Haka kun juoksee kentälle, sydämemme lämpiää"  (Luettu 439753 kertaa)
0 jäsentä ja 1 vieras katselee tätä aihetta.
voseli

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Valkeakosken Haka, Sakari Saarinen, viski


Vastaus #375 : 21.11.2012 klo 09:35:32

Ehdottomasti hieno mies Ylos Tuoppi
H-A-K-A

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Valkeakosken Haka


Vastaus #376 : 21.11.2012 klo 13:16:15

Onnea jatkoon, toivottavasti Hapella on korvaaja kiikarissa tai ainakin selkeä kuva siitä minkä tyyppistä pelaaja haetaan.
Ensio

Poissa Poissa


Vastaus #377 : 21.11.2012 klo 15:43:12

koskahan tässä uskaltaa odottaa uusia soppareita, vai mennäänkö ensi vuoden puolelle? Alas
tietoja/huhuja keitä tuonne testileirille on tulossa?
Finlayson

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Tampere United


Vastaus #378 : 21.11.2012 klo 15:55:59

toivottavasti Hapella on korvaaja kiikarissa tai ainakin selkeä kuva siitä minkä tyyppistä pelaaja haetaan.
Ei hätää, uskon, että Hapella on jo korvaaja katsottuna.
Ac Ojoinen

Poissa Poissa


Vastaus #379 : 21.11.2012 klo 16:00:23

koskahan tässä uskaltaa odottaa uusia soppareita, vai mennäänkö ensi vuoden puolelle? Alas
tietoja/huhuja keitä tuonne testileirille on tulossa?
Tällä viikolla kai pitäisi neuvottelujen käydä kuumana eli eiköhän loppuviikosta jotain julkaista.
youjizz

Poissa Poissa


Vastaus #380 : 21.11.2012 klo 16:13:04

Huomenna julkaistaan peräti kolme pelaajasopimusta.

Ilves tyhjentää pajatson (FCHakan) ?

voseli

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Valkeakosken Haka, Sakari Saarinen, viski


Vastaus #381 : 21.11.2012 klo 16:17:41

Ilves tyhjentää pajatson (FCHakan) ?



Hyvä, että selvensit vitsin. En olisi tajunnut muuten.
elhadjidiouf

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Valkeakosken Haka


Vastaus #382 : 21.11.2012 klo 16:20:57

Jos nyt Hakasta Ilvekseen joku siirtyy niin se on Ojanperä. Melko rankasti saa Ilves pelaajabudjettiiaan korottaa, mikäli meinaisivat Hakaa ruveta kunnolla tyhjentämään, saati sitten onnistuisivat siinä. Toki noita Hakassa viime kaudella pelanneita sopimuksettomia pelaajia on jokunen, mutta ihan hirveänä menetyksenä en jotain Lassi Luotoa jaksa pitää. Lakukin tosin halunnee pelaamisestaan kohtuullisen korvauksen, joten epäilen että Ilveksellä on halua/varaa miestä palkata, kun seuran ykköspyssykin pelaa parilla nallekarkilla ja verkkareilla.
« Viimeksi muokattu: 21.11.2012 klo 16:24:25 kirjoittanut elhadjidiouf »
271N

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Valkeakosken Haka


Vastaus #383 : 21.11.2012 klo 18:27:42

Robbo -> Shamrock Rovers fc 
 
Twitterissä tälläinen.
H-A-K-A

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Valkeakosken Haka


Vastaus #384 : 21.11.2012 klo 18:29:32

Luodon ja Kuusijärven sopparit muualle saisi jo ilmoittaa ettei tarvitsisi pelätä jatkoa. Jätkät teki varmasti kaikkensa kentällä mutta taso ei vaan riitä.
youjizz

Poissa Poissa


Vastaus #385 : 21.11.2012 klo 18:38:31

Jos nyt Hakasta Ilvekseen joku siirtyy niin se on Ojanperä.

Eikös kauden jälkeen,kun vielä luultiin Malisen jatkavan, kaikki pelaajat ilmoittivat halustaan jatkaa
Hakassa, vaikka sarjaporras tippui Ykköseen?

Nyt jo "livenneet" 2x Shane !
voseli

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Valkeakosken Haka, Sakari Saarinen, viski


Vastaus #386 : 21.11.2012 klo 18:48:56

Eikös kauden jälkeen,kun vielä luultiin Malisen jatkavan, kaikki pelaajat ilmoittivat halustaan jatkaa
Hakassa, vaikka sarjaporras tippui Ykköseen?

Nyt jo "livenneet" 2x Shane !


McFaul ainakin halusi jatkaa, mutta kun kotikaupungin oma, lapsesta asti kannattama seura oli myös vaihtoehtona niin
kyllähän tuon päätöksen ymmärtää.
Ensio

Poissa Poissa


Vastaus #387 : 21.11.2012 klo 18:50:09

kaikki pelaajat ilmoittivat halustaan jatkaa Hakassa

mä luulen että paasion heikolla englannilla on vaan ymmärretty väärin. uskoisin että kaikki pelaajat olivat valmiita keskustelemaan jatkosta. eiköhän irkut saa kotimaassaan huomattavasti parempaa palkkaa yms.
Nikodemus

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Valkeakosken Haka


Vastaus #388 : 21.11.2012 klo 19:07:48

Eikös kauden jälkeen,kun vielä luultiin Malisen jatkavan, kaikki pelaajat ilmoittivat halustaan jatkaa
Hakassa, vaikka sarjaporras tippui Ykköseen?

Nyt jo "livenneet" 2x Shane !

Tietysti myös valmentajan vaihtumisella voi olla merkitystä jatkamishaluihin. Omien tietojen mukaan pelaajat ainakin tykkäsivät Malisen tyylistä ja reeneistä. McFaul olisi ilmeisesti jatkanut jos olisi säilytty, mutta Robbon taso on kyllä jossain muualla kun Suomen divarissa. Vaikka Paasiolla olisi kuinka heikko englanti tahansa "kaikki haluavat jatkaa" lausahduksen olisi voinut jättää sanomatta, koska ei pidä paikkaansa kuitenkaan.
yyber

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Periaatteen Jatkuvuus


Vastaus #389 : 21.11.2012 klo 20:17:29

Kai sitä nyt tuollaisen pelin jälkeen sanotaan kaikenlaista, itse en todellakaan uskonut että kaikki jatkaa tai edes haluaisi jatkaa Hakassa.
speedy keinonen

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: En juopottele, kännissä tulee otettua pari kaljaa.


Vastaus #390 : 22.11.2012 klo 09:55:11

Lainaus
Hakan joukkue ensi kaudeksi alkaa rakentua testileirillä ensi keskiviikosta sunnuntaihin.
Kakkosvalmentajana jatkaa Asko Jussila.
-Kahden liigatason pelaajan kanssa olemme neuvotelleet, mutta mitään sopimuksia ei vielä ole allekirjoitettu, kertoo Olli Paasio.
Snadi

Poissa Poissa


Vastaus #391 : 22.11.2012 klo 09:57:44

Kris Bright mainitsee twitterissä kuukauden kesälomasta Uudessa Zeelandissa. Sen mukaan ura jatkuisi siis tammikuussa muualla. Toiveajattelussa olisi tietysti dominointi Hakassa.
Vastapallo

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Isabelle Forrerin massiivinen juomapullo


Vastaus #392 : 22.11.2012 klo 10:18:27

Mä näkisin tuon ennemmin niin, että pelihommat jatkuu vasta keväämmällä. Jos Bright aikoisi tammikuussa pelihommiin, niin eiköhän tuo lomailun sijaan vetäisi punttia, lenkkiä ja muuta treeniä peräsuoli pitkällä koko marras-joulukuun.
Snadi

Poissa Poissa


Vastaus #393 : 22.11.2012 klo 10:37:16

Mitä Paasio oikein tarkoittaa neuvottelulla kahden liigatason pelaajan kanssa? Hakan kuluneen kauden pelaajista enemmistö oli liigatasoa. Vihjataanko tuolla, että kyse on kahdesta muissa liigaseuroissa pelanneista pelaajista?
speedy keinonen

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: En juopottele, kännissä tulee otettua pari kaljaa.


Vastaus #394 : 22.11.2012 klo 11:04:32

Vihjataanko tuolla, että kyse on kahdesta muissa liigaseuroissa pelanneista pelaajista?

Näin sen ymmärrän. Kyseessä ei ole sopimusten jatkaminen Hakan viimekauden pelaajille.
H-A-K-A

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Valkeakosken Haka


Vastaus #395 : 22.11.2012 klo 13:05:14

Uutinen
Palloliiton seuraohjelman pilottiseurat valittu
19.11.2012 klo 12.17

Tukisumma yhteensä puolimiljoonaa

Suomen Palloliiton seuraohjelman laatujärjestelmäprojekti käynnistyy alkuvuodesta 2013. SPL:n liittohallitus on valinnut kahden vuoden pilottihankkeeseen 17 seuraa, jotka saavat Palloliitolta tukea nuorten valmentajan palkkaamiseen. Tuen yhteismäärä on 500 000 euroa.

Määräaikaan mennessä Palloliittoon tuli yhteensä 35 hakemusta. Nyt valittujen seurojen lisäksi kevään 2013 aikana valitaan vielä kolme seuraa, jolloin seuravalmentajatuen piirissä on yhteensä 20 seuraa. Pilottivaiheessa mukana olevat seurat osallistuvat Palloliiton laatujärjestelmän rakentamiseen, joka on työkalu kokonaisvaltaisen seuraohjelman rakentamisessa. Laatujärjestelmän on määrä valmistua vuoden 2014 loppuun mennessä.

Seuravalmentajatuki on kohdennettava nuorten pelaajien valmennukseen ikäluokissa 10–17-vuotiaat. Hankkeen aikana seuroissa kehitetään nuorten valmennusta Palloliiton valmennuslinjan rakenteen ja sisällön mukaisesti.

Valituilla seuroilla on kaudella 2013 edustusjoukkue vähintään miesten Kakkosessa ja/tai naisten Ykkösessä, sekä päätoimiset seuran hallinnosta ja urheilutoiminnasta vastaavat henkilöt. Kehityshankkeen vastuuhenkilö seurassa on sen hallinnosta vastaava työntekijä.

Laatujärjestelmä ja seuravalmentajatuki ovat suomalaisen jalkapallon toimintastrategiasta johdettuja pelaaja- ja seurakehityksen toimenpiteitä, jotka toteutetaan liiton ja piirien yhteistyöllä. Päätös lasten ja nuorten seuravalmentajatuen käynnistymisestä tehtiin Suomen Palloliiton liittovaltuuston kokouksessa marraskuussa 2011.

Palloliiton laatujärjestelmäprojektin pilottivaiheeseen valitut seurat:
HJK ry
VPS-juniorit ry
Käpylän Pallo
FC Reipas ry (yhteistyöseurat FC Kuusysi ja FC Lahti)
IFK Mariehamn
SJK-j ry
JJK-juniorit
Rovaniemen Palloseura
Ilves
FC Jazz-juniorit ry
Myllykosken Pallo-47 ry (yhteistyöseurat Kouvolan jalkapallo)
KuPS
VJS ry (yhteistyöseurat PK-35 Vantaa)
Pallokissat ry
Oulun Nice Soccer
FC Inter Turku ry (ehdollinen)
TPS juniorijalkapallo ry (ehdollinen)


Tiedä sitten millä perusteella nämä on valittu mutta joka tapauksessa harmi, että Haka juniorit ei ole porukkaan mahtunut. :(

Edit. Taitaa jäädä kiinni jo tuosta päätoimisesta henkilöstä hallinnossa?
« Viimeksi muokattu: 22.11.2012 klo 13:17:01 kirjoittanut H-A-K-A »
Ensio

Poissa Poissa


Vastaus #396 : 22.11.2012 klo 16:39:05

tpv:n topicista poimitaan huhuja/mutuja:

vesapuisto, lindberg, syrjänen tpv -> haka *(*)
dieterkin kelpaisi ainakin tuohon testileiriin..
Ac Ojoinen

Poissa Poissa


Vastaus #397 : 22.11.2012 klo 16:44:06

FC H-linnastakin tulossa kai 2 - 4 pelaajaa testileirille. Lappalainen lienee ainoa varma nimi, mutta pari S:lla alkavaa pelaajaa saattaa näkyä testillä myös...

e. Ja FC yrittää varmaan saada Ossin näytille että ei tarvis palkkaa maksella Ossille ensi vuonna :)
Tosipuhuja

Poissa Poissa


Vastaus #398 : 22.11.2012 klo 16:59:13

Näytille ja testeihin saa tulla vaikka minkänimistä ja -kirjaimista kaveria tahansa. Mutta sisään on tultava sellaisia pelaajia, joilla Haka nostetaan Ykkösestä liigaan, eikä pudoteta Ykkösestä Kakkoseen. Ja rahaa ei todellakaan ole liiaksi...paitsi Kampmanille :)
Nämä Paasion lausahdukset lehdistölle pistävät kyllä miettimään, että onko siellä "johdossa" pakka sekaisin ja aletaan tehdään hätiköityjä hankintoja?
H-A-K-A

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Valkeakosken Haka


Vastaus #399 : 22.11.2012 klo 17:21:34

Hämeenlinnan Suomalainen vaikuttaa ainakin muutaman matsin perusteella varsin kehityskelpoiselta pelimiehellä. Sekä keskikentän keskustan että laiturin hommat taitaa Jereltä sujua? Vesapuisto  menee vähän jo menetetty lupaus osastoon mutta kaippa sitä vielä 24-vuotiaana voi löytää uuden kevään futiksen parissa?

 
Sivuja: 1 ... 15 [16] 17 ... 148
 
Siirry:  

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines | Mainosvalinnat | Tietoa