FutisForum2 - JalkapalloFutisForum2 - Jalkapallo
14.11.2025 klo 04:16:38 *
Tervetuloa, Vieras. Haluatko rekisteröityä?
Aktivointiviesti saamatta? Unohtuiko salasana?

Kirjaudu käyttäjätunnuksen, salasanan ja istunnonpituuden mukaan
Uutiset: Foorumilla päivitys 27.5.25 klo 23-24. Lisäämme GA4:n sivustolle.
 
Yhteys ylläpitoon: [email protected]

Sivuja: [1] 2 ... 9
 
Kirjoittaja Aihe: Kaakkois-Suomen Vitonen 2013 - viekö FC-84:n ylivoima mielenkiinnon?  (Luettu 41730 kertaa)
0 jäsentä ja 1 vieras katselee tätä aihetta.
Pyhäinhäväistys

Poissa Poissa


: 20.11.2012 klo 16:35:29

Kaakkois-Suomen Vitoseen kaudella 2013 osallistuvat joukkueet:

Itä
FC-84, Mikkeli
FC PotkuPallo, Lappeenranta
IPS/LAUTP yj, Lappeenranta
MoNsa, Lappeenranta
OViesti, Mikkeli
RPS Lions, Ruokolahti

Länsi
HaTP, Hamina
Jäntevä Ukot, Kotka
LIK, Loviisa
PeKa/2, Kotka
PoPo, Kotka
Purha/2, Kouvola
Sudet/3, Kouvola
VKajo, Kouvola
VoPpK, Kouvola
« Viimeksi muokattu: 24.03.2013 klo 09:24:12 kirjoittanut Pyhäinhäväistys »
Teurastaja

Poissa Poissa


Vastaus #1 : 22.11.2012 klo 12:32:29

Eiköhän Valkealasta löydy sarjanousija syksyllä 2013, kun tietää ketä joukkueessa pelaa.
L Messi

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: MYPA, Purha, Albiceleste


Vastaus #2 : 22.11.2012 klo 15:05:21

Eiköhän Valkealasta löydy sarjanousija syksyllä 2013, kun tietää ketä joukkueessa pelaa.


Et taida olla liiemmin vilkuillut viimekauden sarjataulukkoa. Jos ei ihmeitä tapahdu, niin sarjanousija löytyy ihan muualta kuin Valkealasta.
Zahmbba

Poissa Poissa


Vastaus #3 : 22.11.2012 klo 22:14:44

Kyllä tästä lohkosta uskaltaa jo nyt ottaa jalluvedon kiinni, FC-84 tulee kuittaamaan nousun. Halukkaita?
Hend0

Paikalla Paikalla


Vastaus #4 : 23.11.2012 klo 23:46:58


Et taida olla liiemmin vilkuillut viimekauden sarjataulukkoa. Jos ei ihmeitä tapahdu, niin sarjanousija löytyy ihan muualta kuin Valkealasta.
Viime kauden sarjataulukon perusteellahan ne nousijat luonnollisesti tänä vuonna ratkeaakin. :-[
Onnellinen Urho

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: WB, Antti Muurinen


Vastaus #5 : 24.11.2012 klo 02:00:18

No hei pojat!!!

Onhan se ny herkkuu nähdä peltirumpu/2 sexfloorballll / football vitosessa??? watch and learn...
Jukka-38

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: LAUTP,KoPa,Virky


Vastaus #6 : 24.11.2012 klo 02:44:44

Huhupuheet kertovat LAUTP:n jättäytyvän leikistä... Alas
Latvis

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: MP


Vastaus #7 : 24.11.2012 klo 02:57:57

Topic seurantaan, Kasinelosen ylivoimalle jo nyt Ylos
Erikeeper20

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Atletico Malmi + Akatemia


Vastaus #8 : 24.11.2012 klo 11:19:28

Topic seurantaan, Kasinelosen ylivoimalle jo nyt Ylos

Sama Ylos

Montako nyyttiä Jonne Ikonen nyt sitten upottikaan viime kaudella Kutosessa? Pyhis?
volley

Poissa Poissa


Vastaus #9 : 24.11.2012 klo 14:17:50

Kyllä lännessä Hamina on suosikki.Kajo menee alaspäin kun lehmänhäntä.Voikkaan vanhukset,Susien junnut ja Valkealan keski-ikäiset toki
haastaa Haminan.
Pyhäinhäväistys

Poissa Poissa


Vastaus #10 : 24.11.2012 klo 14:51:28

Montako nyyttiä Jonne Ikonen nyt sitten upottikaan viime kaudella Kutosessa? Pyhis?

Lopetin laskemisen kesken. Elokuun lopussa tehdyssä lehtijutussa mainittiin, että Ikos-Jope olis maalannut 60 kertaa ja silloin 84 oli ehtinyt pelata 13 ottelua.

Huhupuheet kertovat LAUTP:n jättäytyvän leikistä... Alas

:(
Bojan90

Poissa Poissa


Vastaus #11 : 25.11.2012 klo 19:59:05

ja Valkealan keski-ikäiset toki
haastaa Haminan.


VKajon "keski-ikä" pyörii siinä 22 kantturoilla joten ihan hyvä heitto sulta.
_aM_

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: zaPPa, Liam Brady


Vastaus #12 : 27.11.2012 klo 10:22:26

Huhupuheet kertovat LAUTP:n jättäytyvän leikistä... Alas

Tuo olis harmi, kyllä LAUTP:lla on paikkansa palloilukartalla.
Mut onhan noita Saimaan etelärannan paikallisia mukavasti ... sille Ylos.
proffa666

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: FC Potkupallo


Vastaus #13 : 30.11.2012 klo 16:40:03

Joo kyllä se on faktaa että LauTP ei joukkuetta saa ellei taikomalla onnistu. Osa lopettanut ja b-ikäisistä ilmeisesti siirtyneet Pepoon.. kasinelosen kavereille laitetaan tiukat paikat. Ei ainakaan samanlaista ylivoimaa kuin viime vuoden kutosessa.
Pedro Hydrogen

Poissa Poissa


Vastaus #14 : 01.12.2012 klo 08:27:00

Kyllä se harmillista on jos tuo Lautp ei saa kasaan sakkia kun miettii minkälaisia pelimiehiä Lappeenranta on pullollaan.. Ja tuohon VKajon laskuun itsekkin haluaisin tietää syyn kun katsoo kauden 2012 alkua niin kajohan pelasi reeni matseja mm. kultsu/2 vastaan mikä käsityksen mukaan pelaa nelosessa ja vaikkakin mukana oli ritariporukan topparit niin silti kajo taisi viedä sen 10-2 tai vastaavaa.. Sitten tuo kasinelone, vaikuttaa mielenkiintoselta poppoolta mutta niinku proffakin tuossa mainitsi niin en jaksa uskoa että ihan noin hyvin tulee ensi kausi menemään.
Bojan90

Poissa Poissa


Vastaus #15 : 05.12.2012 klo 01:14:14

Ja tuohon VKajon laskuun itsekkin haluaisin tietää syyn kun katsoo kauden 2012 alkua niin kajohan pelasi reeni matseja mm. kultsu/2 vastaan mikä käsityksen mukaan pelaa nelosessa ja vaikkakin mukana oli ritariporukan topparit niin silti kajo taisi viedä sen 10-2 tai vastaavaa..

Kajon viime kausi oli vähän rikkonainen, porukka tuli ja meni vähän miten huvitti ja peleihin sai raavittua yleensä just sen 11 pelaajaa.
Loukkaantumisiakin oli melko paljon, muutamalla pakilla oli isompia jalkavaivoja, Gunnarin polvi meni säpäleiksi ekassa pelissä ja loppukausi meni siinä ja edelliset vuodet maalipörssiä dominoinut Keskinen kärsi lähes koko kauden vanhoista nilkkavaivoista.

Ensi kaudella tullaan sitten ja kovaa!
hattujamenee

Poissa Poissa


Vastaus #16 : 05.12.2012 klo 16:12:15

Hyvinkin todennäköistä ettei Pasakaan pelaa vitosta tai saati sitten muita sarjoja!!!
proffa666

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: FC Potkupallo


Vastaus #17 : 07.12.2012 klo 17:44:04

Hyvinkin todennäköistä ettei Pasakaan pelaa vitosta tai saati sitten muita sarjoja!!!


No voihan kerpele, mite tält alueelt ei löydy halukkaita pelureita..
Ukkopuurtaja

Poissa Poissa


Vastaus #18 : 08.12.2012 klo 08:03:22

Taitaa mennä Esturankin pelaaminen"turaamiseksi" eli näinköhän jää pelaamatta?
Montutan

Poissa Poissa


Vastaus #19 : 09.12.2012 klo 11:05:07

Taitaa mennä Esturankin pelaaminen"turaamiseksi" eli näinköhän jää pelaamatta?

Meinasitko että Savonlinnassa pelaa ensikaudella vain 1 joukkue? Neloseen ei oo ainakaan STPS/2 liittymässä.. Luulis ressuistakin jonkun pelaajan esturaan liittyvän ni ainakaan ei pitäisi pelaajista jäädä kiinni.
Ukkopuurtaja

Poissa Poissa


Vastaus #20 : 09.12.2012 klo 13:14:47

Joe olen oikein ymmärtänyt niin edari kolmosta,ressut nelosta ja Estura telakalle....
Montutan

Poissa Poissa


Vastaus #21 : 09.12.2012 klo 14:54:46

Joe olen oikein ymmärtänyt niin edari kolmosta,ressut nelosta ja Estura telakalle....

Tuohan taas olisi täysin älytöntä ja perseen näyttöä Esturalle. Esturan pelaajathan pelasivat nelosta 2011. Sen jälkeen pelaajat joutuivat pois joukkueesta, koska A-junioreille annettiin pelipaikat ja tuli reservA kaudeksi 2012.

Jarkko perustaa uuden joukkueen "Estura" ja nousevat 2012 kauden jälkeen vitoseen. Tämä siis pitkälti samalla joukkueella joka pelasi 2011 Nelosta.

Nyt reservA:lle ei riitä pelureita, joten pyydetään pelaajat joille aiemmin näytettiin ovea takas ressuun pelaamaan kautta 2013?? Mitäs kun tästä taas vuoden päästä olisi pelaajia taas junioreissa ja palataan taas reservA porukkaan. Olisi taas kaikilla niin mukavaa. Saattas Jarkkokii ruveta miettimään onko mitä järkeä perustaa uus porukka ja alottaa kutosesta..



 
Sambavaali

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: HaPK, oululaisen seuratalon kivijalka


Vastaus #22 : 11.12.2012 klo 17:52:37

HaTP tekee taas perinteiset ja perseilee loppukauden ettei vahingossakaan tarvi nousta neloseen, alkukausi on luultavasti murskaavaa hassuttelua. Ylos
Eppu65

Poissa Poissa


Vastaus #23 : 12.12.2012 klo 13:19:16

"Tuohan taas olisi täysin älytöntä ja perseen näyttöä Esturalle. Esturan pelaajathan pelasivat nelosta 2011. Sen jälkeen pelaajat joutuivat pois joukkueesta, koska A-junioreille annettiin pelipaikat ja tuli reservA kaudeksi 2012.

Jarkko perustaa uuden joukkueen "Estura" ja nousevat 2012 kauden jälkeen vitoseen. Tämä siis pitkälti samalla joukkueella joka pelasi 2011 Nelosta.

Nyt reservA:lle ei riitä pelureita, joten pyydetään pelaajat joille aiemmin näytettiin ovea takas ressuun pelaamaan kautta 2013?? Mitäs kun tästä taas vuoden päästä olisi pelaajia taas junioreissa ja palataan taas reservA porukkaan. Olisi taas kaikilla niin mukavaa. Saattas Jarkkokii ruveta miettimään onko mitä järkeä perustaa uus porukka ja alottaa kutosesta.."

Lainaus Montutanilta.

Ei taida olla viime syksyn tapahtumat Montutanilla joko muistissa tai tiedossa. FAKTA on se, että edellisen vuoden STPS/Ressusta ilmoitti jatkavansa viime kaudelle tasan kolme pelaajaa, eikä yhtään taustahenkilöä. Se, että paikka sitten päätettiin yrittää pitää juniorijoukkueella hallussa, oli sitten täysin ja tasan pakon sanelema juttu. Jokaiselle halukkaalle, nimenomaan harjoittelemaankin halukkaalle oli iästä riippumatta mahdollisuus tulla mukaan joukkueeseen, mutta yhtä lukuunottamatta ei miehiä näkynyt. Idea oli kuitenkin se, että paikan säilyttäminen vaati myös harjoittelua, muunkin kuin pokerin peluun ja kupin oton harjoittelua, ja vapaamatkustajia ei jollain vanhoilla näytöillä mukaan oteta. Keväällä sitten alettiin itkeä nulikoitten vieneen aikamiesten sarjapaikan...
Uskomattoman munatonta hommaa tuollainen, ja etenkin tämänsorttinen kirjoittelu. Respectiä Jarkolle, että elvytti viime kesäksi Esturan, mutta tosiasia on myöskin se, ettei kutosen peleihinkään pelaajia ruuhkaksi asti ollut. Sarjanousu oli hieno juttu, mutta jo viime kesänä nähtiin, että kolmeen miesten joukkueeseen ei pelaajia riitä: viime kesän kakkosporukasta tarvitaan takuulla useampia täydentämään kolmosen joukkueen rinkiä, ja iso osa on kesällä intti-ikäisiä. Mietinnässä oli pitkään, pitääkö seura nelosen vai vitosen paikan, mutta aloite nimenomaan nelosen paikasta tuli vahvasti pelaajilta. Se, miksi sitä kutsutaan kesällä, onko se Reservi, Estura tai vaikka Real Matrix on ainakin minulle aivan helvetin sama, pääasia että halukkaille pelaajille on joukkue missä pelata...
Case is closed, en kommentoi enää, olen eläkkeellä.
Ukkopuurtaja

Poissa Poissa


Vastaus #24 : 12.12.2012 klo 13:40:43

Asiaa EPPU65! totuus on juuri näin eli puhetta on pelailijoilla paljon mutta kun pitäis harjoitella ja käydä talkoissa niin hiljaista on....

 
Sivuja: [1] 2 ... 9
 
Siirry:  

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines | Mainosvalinnat | Tietoa