JerkoLeko
Poissa
Suosikkijoukkue: FC KaKe
|
 |
Vastaus #225 : 01.08.2013 klo 09:39:45 |
|
Kyseessä ei ollut MPS / Atletico Malmi vaan erikseen tuota päivää varten kasattu ns. "Atletico All Stars". Joukkue koostui sekä Kolmosen Atleticon että Kutosen Akatemian pelaajista + lukuisista sellaisista jannuista, jotka eivät ole pelanneet malmilaisten mukana enää vuosiin. Myös KaKella oli runsaasti apuvoimia korkeammilta sarjatasoilta, joten siksi varmasti JerkoLekokaan ei laskenut sitä joukkueen harjoitusotteluksi.
Juurikin näin, Kaken porukoissa oli 7 omaa jätkää ja 5 lainapelaajaa, kun kesälomat painoivat kundeja. Kentällä ei ollut niin sanotusti KaKe vaan Lipponen ja muut.
|
|
|
|
|
SAPA M3 Mediatiimi
Poissa
|
 |
Vastaus #226 : 01.08.2013 klo 14:57:23 |
|
Tosiaan, RoU/Naamiomiehet - SAPA/3 1-3 (0-0). SAPA selvisi lopulta kuivin jaloin vaikeasta ja nihkeästä syyskauden avauksestaan. Mainittakoon myös, että nelivuotisen historiansa aikana SAPA/3 on voittanut viimeksi syksyn ensimmäisen pelinsä vuonna 2010 Seiskassa, silloinkin kärsijän roolissa oli RoU/Naamiomiehet. Tuolloin lukemat olivat puhtaasti 3-0. Eilen SAPAn peli oli varsin heikkoa ja syötöt meni liian usein mustavalkoraitaisen kotijoukkueen pelaajien haltuun. Huippumaalipaikoilla ei juhlittu kummassakaan päädyssä munkkipaitojen hienokseltaan halliten ottelua. Noin kymmenen minuuttia ennen SAPAn tasoitusta pelin painopiste siirtyi täysin RoUn puolustusalueelle ja lopulta SAPA-sankarin Hornborgin illan ensimmäinen osuma vapautti pelin ja katkaisi Naamiomiesten selkärangan. Kotijoukkueen pelaajat reaktioista päätellen tajusivat tuolla hetkellä, etteivät tulisi saamaan taistelustaan pisteen pistettä. Eivätkä saaneetkaan, Hornborg naulasi pallon vielä kahdesti samaan kulmaan kuin ensimmäisensä ja siirtyi koko Stadin Vitosen maalipörssin johtoon. http://www.sapam3.com/index.php?subaction=showfull&id=1375372312& Raportti julkaistu! SAPAn pelit jatkuvat maanantaina samassa paikassa, Kontulan tekonurmella, Geishan Palloa vastaan. Kick-off 18:00!
|
|
|
|
« Viimeksi muokattu: 01.08.2013 klo 16:04:34 kirjoittanut SAPA M3 Mediatiimi »
|
|
|
|
|
JerkoLeko
Poissa
Suosikkijoukkue: FC KaKe
|
 |
Vastaus #227 : 03.08.2013 klo 08:31:18 |
|
FC KaKe - Vesa/Töölö 0-0
Tasainen ottelu, johon kumpikaan ei ole tyytyväinen. Ensimmäinen puoliaika mentiin töölöläisten kierrättäessä palloa, kaverit eivät kuitenkaa saanet luotua vaarallisia paikkoja, pari kaukovetoa kuitenkin nähtiin. Kakella oli ensimmäisen puoliajan lopussa puolittainen läpiajo, jonka Vesan veskari torjui näyttävästi sivurajaksi.
Toisella puoliajalla Kake lämpesi ja sai jonkinlaisia paikkojakin luotua. Mielestäni Vesalla painoivat enemmän jalat kun kakelaisilla, vaikka Kakella oli vähemmän vaihtomiehiä. Nuoret jaksaa skulaa. Kakessa lainalla oleva maalivahti nappaili kaikki Vesan yritykset, muutama huikea pelastus piti lukemat nollassa nollassa. Tolpassa pallo kävi kerran veskarin torjunnasta, mutta lähemmäksi kumpikaan joukkue ei päässyt.
Piste on kuitenkin pettymys kakelaisille, sillä nyt tarvitaan pisteitä.
Ensi viikolla pelataan Vatansporia vastaan. Onko Vatanspor saanut enemmän jätkiä kehiin?
|
|
|
|
|
erkkipertti
Poissa
Suosikkijoukkue: Arsenal, HJK, Gnistan, KäPa, ToTe
|
 |
Vastaus #228 : 04.08.2013 klo 20:42:41 |
|
1. lohkossa Tote kukisti Hepun 3-2.
|
|
|
|
|
SAPA M3 Mediatiimi
Poissa
|
 |
Vastaus #229 : 05.08.2013 klo 12:37:30 |
|
Kymppi täyteen tänään Kontulassa?
SAPA/3:lla on mahdollisuus napata ensimmäisenä Stadin Vitosen jenginä pyöreä voittosaldo, kun Geishan Pallo isännöi munkkipaitoja. Kauden aikaisempi kohtaaminen meni SAPAlle selkeästi 6-1, mutta toisaalta SAPA pelasi melko nihkeän ottelun viime viikolla. Tärkeitä olisi pisteet molemmille, eri syistä tosin.
18:00 kick-off, Suomen sapalaisinta futista tarjolla Kontulan tekiksellä!
|
|
|
|
|
SAPA M3 Mediatiimi
Poissa
|
 |
Vastaus #230 : 05.08.2013 klo 19:59:22 |
|
Geishan Pallo - SAPA/3 1-6 (0-2) SAPA kasvatti sarjajohtonsa Klubin tasurin myötä viiteen pisteeseen, ottaen helpohkon voiton Geishasta. Kuuden tehdyn maalin lisäksi munkkipaidat kolauttivat ylärimaa neljästi ja boksin sisällä nähtiin jopa keskinäistä vääntöä siitä, kuka minkäkin paikan sai tuhlattua. Paikkoja oli siis leveämpäänkin voittoon, mutta kolme pistettä plakkariin. Varsinkin toiselle ja kuudennelle SAPAn maalille 
|
|
|
|
|
FCH
Poissa
Suosikkijoukkue: FC Hieho, Suomen maajoukkue, SMJK
|
 |
Vastaus #231 : 05.08.2013 klo 22:27:58 |
|
FC Hieho - RoU 3-0 (0-0)
Vaikea peli lomailujen jälkeen, joka oli suht tasainen. RoU:lla oli matsissa myös omat paikkansa, mutta kertaalleen tolppa ja ylärima pelastivat lehmälauman takaiskulta. Vierailijoiden jalka alkoi painaa ja lopulta kuparinen nähtiin 70 minuutin kohdalla. Maalin jälkeen Hieholla oli mahdollisuus tappaa peli, kun joukkueelle tuomittiin rankkari. Pieneksi kliseeksi muodostunut rankkarien kuseminen otti jälleen roolin ja lukemat pysyivät samoina. Maalin jälkeen näytti jo pahalta, että RoU:n painostus tuottaisi tulosta, mutta Hiehon MV oli jälleen mies paikallaan. Kymppi ennen loppua kotijoukkue sai vapauttavan 2-0 maalin ja muutama minuutti myöhemmin loppulukemiksi sinetöitiin 3-0.
|
|
|
|
|
JerkoLeko
Poissa
Suosikkijoukkue: FC KaKe
|
 |
Vastaus #232 : 07.08.2013 klo 22:12:59 |
|
Vatanspor - FC KaKe 0-7(0-2)
Pakolliset pisteet oli haettava, ei jäänyt hirveästi muuta kerrotavaa. Sapaa vastaan pitää pelata paremmin.
|
|
|
|
|
Leevieira
Poissa
Suosikkijoukkue: RoPS Etelä (Rio Grande, Arsenal ja Tavastia)
|
 |
Vastaus #233 : 08.08.2013 klo 21:56:45 |
|
Tavastia-Kurvin Vauhti 3-1 (0-0).
Lyhyesti: Tavastia kuittasi kauden avauspelin ihme sekoilun. Piste.
Bollis 6 7.8., 5. div FC Tavastia - Kurvin Vauhti 3 - 1 (0 - 0) 46. 1 - 0 Puhakka (Malmberg), 62. 1 - 1, 64. 2 - 1 Ollikainen (Hiedanniemi), 73. 3 - 1 Kannonkari rp. (Heikkilä, Hiedanniemi, Jeskanen, Jänkälä, Kannonkari, Kolari, Lahti, Malmberg, Merenvainio, Ohtonen, Puhakka, Rautiainen, Saari, Tenhunen, Tolsa, Tyysteri)
Ilvespörssi: 7.8. FCT - Kurvin Vauhti 3 - 1 +++ Toni Rautiainen ++ Jussi Ollikainen + Jesse Puhakka (Raadissa: Sami Elo ja Mikko Ahonen)
|
|
|
|
|
Purs2
Poissa
Suosikkijoukkue: PPJ/Taalerit
|
 |
Vastaus #234 : 11.08.2013 klo 17:17:57 |
|
PPJ/Taalerit-Stanley 0-2 Luokattoman huono esitys, Stanley ansaitsi voiton ja hieno peli heiltä. Ei mitään selittelyn varaa tässä. Jospa se peli aukeaisi bolliksella tiistaina
|
|
|
|
|
multrés
Poissa
|
 |
Vastaus #235 : 12.08.2013 klo 21:44:59 |
|
ToTe jatkaa voittojen tiellä kun Tapulin hiekalla kaatui Herrasmiehet 6-2 (3-0). Vahva esitys Totelta 80 minuuttia. Ahtaista paikoista päästiin usein näppärästi muutamalla syötöllä ja tilan auetessa lähti vaarallinen pystypallo, joihin kärjet juoksivat ahnaasti. Loppuun annettiin kaksi tilastovirhettä melko helposti. Onneksi etumatkaa oli sen verran, ettei jäänyt jossiteltavaa. 30 pinnaa toisena joukkueena rikki. Jos peli kulkee lopuissakin peleissä yhtä hyvin kuin tänään, on lohkovoitto erittäin lähellä.
|
|
|
|
|
JerkoLeko
Poissa
Suosikkijoukkue: FC KaKe
|
 |
Vastaus #236 : 13.08.2013 klo 07:21:57 |
|
sunnuntaina pelattu MPS/4 - RoU/Naamiomiehet päättyi 8-1. Laitetaan nyt tänne, kun ei kukaan osaa laittaa tulosta splhelsingin nettisivuille.
|
|
|
|
|
Mopsi
Poissa
Suosikkijoukkue: Sevilla FC
|
 |
Vastaus #237 : 15.08.2013 klo 13:53:17 |
|
sunnuntaina pelattu MPS/4 - RoU/Naamiomiehet päättyi 8-1. Laitetaan nyt tänne, kun ei kukaan osaa laittaa tulosta splhelsingin nettisivuille.
Pitää paikkansa, itse pelistä sen verran että ajankohta sunnuntai klo 13oo oli "hieman" hankala vierasjoukkueelle ja koko ottelu pelattiinkin kahden vajaalla, eipä muuta. RoU/Naamiomiehet - Kuitu, nyt saatiin jo 11 aloitukseenkin ja kovin odotuksin lähdettiin pelaamaan. Ensimmäinen nelivitonen oli suhteellisen tasainen RoU kuitenkin tauolle 1-0 johdossa. Sen minkä 45min osoitti oli täysin luokaton tuomarointi, selviä kortteja jäi jakamatta ainakin puolentusinaa, yhdestä taisi tulla puhuttelu (nämä molemmin puolin), toisella puoliajalla läpiajosta vihellettiin vapaapotku, vaikka "rike" (sellaista ei varsinaisesti ollut) jatkui rangaistusalueelle, tuomarin tuomio vapaapotku, ei varoitusta. Kyselin että olikohan mahdollisesti maalipaikka rikkeen sattuessa, tuomari vastasi ettei todellakaan, no kukapa läpiajosta maalia tekisi. Seuranneesta vapaapotkusta sitten kentille paluun tehnyt Murray Dick sitten teki pienen sivulle siirron jälkeen näyttävän osuman ja ottelu näytti olleen paketissa. Kuitu sai kuitenkin kuin varkain hieman paitsiolta haiskahtaneesta tilanteesta ~85min kohdilla kavennuksen ja lopusta näytti tulevan kova taistelu. Sen taistelun päätti seuraavasta hyökkäyksestä puolittaiseen läpiajoon karannut Nikolai Babitzin, joka päätti pitkän maalittoman putkensa. Loppukaudella sitten taistellaan kunniasta ja koitetaan auttaa KaKe viivan yläpuolelle 
|
|
|
|
|
JerkoLeko
Poissa
Suosikkijoukkue: FC KaKe
|
 |
Vastaus #238 : 16.08.2013 klo 12:09:34 |
|
Loppukaudella sitten taistellaan kunniasta ja koitetaan auttaa KaKe viivan yläpuolelle  Huomenna yritetään kaataa SAPA/3, niin ei tarvitse sitten hirveästi enää avitella. FC KaKe lähtee vierailulle Töölön pallokentälle, jossa munkkipaidoilta pitäisi saada edes piste. Se piste tulee varmasti tarpeeseen loppukaudesta. Valioliigan avausottelut varmaan vievät katsojia pois jonkin verran, mutta eiköhän katsojia Olympiastadionin kupeeseen löytyne. SAPA/3 - FC KaKe lauantaina 17.8. klo 16:15 @ Töölön Pallokenttä 6
|
|
|
|
|
SAPA M3 Mediatiimi
Poissa
|
 |
Vastaus #239 : 17.08.2013 klo 22:47:18 |
|
SAPA/3 - FC KaKe 3-1 (1-1) Ei riittänyt KaKen shokkialku (pilkulta johtoon ensimmäisellä minuutilla), vaan munkkipaitojen voittamisen kulttuurilla joukkue painoi tasoihin ja ohi. SAPA rikkoi ottelussa 70 tehdyn maalin rajan, ei huonosti kahdessatoista ottelussa. SAPAn maalit ja muutamia muita läheltä piti tilanteita; http://www.youtube.com/watch?v=MUkZtBecdHo&feature=youtu.be. KaKen aikaista osumaa ei ehditty taltioida. Munkkipaidat jatkaa urakkaansa keskiviikkona FC Kuidun vieraana Kontulan tekonurmella. Ottelu alkaa klo 18:00.
|
|
|
|
|
JerkoLeko
Poissa
Suosikkijoukkue: FC KaKe
|
 |
Vastaus #240 : 19.08.2013 klo 09:15:57 |
|
SAPA/3 - FC KaKe 3-1 (1-1) Ei riittänyt KaKen shokkialku (pilkulta johtoon ensimmäisellä minuutilla), vaan munkkipaitojen voittamisen kulttuurilla joukkue painoi tasoihin ja ohi. SAPA rikkoi ottelussa 70 tehdyn maalin rajan, ei huonosti kahdessatoista ottelussa. SAPAn maalit ja muutamia muita läheltä piti tilanteita; http://www.youtube.com/watch?v=MUkZtBecdHo&feature=youtu.be. KaKen aikaista osumaa ei ehditty taltioida. Munkkipaidat jatkaa urakkaansa keskiviikkona FC Kuidun vieraana Kontulan tekonurmella. Ottelu alkaa klo 18:00. Hieno video! Kaken peli näytti vähän erilaiselta kuin keväällä SAPA pelissä. Ensimmäinen puoliaika oli tasaista vääntöä, mutta tokalla puoliajalla loppuivat jalat. Pakkohan se on myöntää, että olihan SAPA koko pelin paremmalla jalalla liikkellä, mutta ehkä kuitenkin KaKe olisi voinut sen pisteen napata. Sakotkin otettiin, mutta oli kortti kyllä herkässä niin sanotusti. Huomenna jatkuu Ala-Malmin hiekalla klo 18:00 FC KaKe - Geishan Pallo Pakko voitto edessä!
|
|
|
|
|
erkkipertti
Poissa
Suosikkijoukkue: Arsenal, HJK, Gnistan, KäPa, ToTe
|
 |
Vastaus #241 : 19.08.2013 klo 10:52:28 |
|
ToTe-RoU 4-1
ToTe piti palloa hallussaan varmaankin 70% ottelusta, mutta hallinta oli taas sitä näennäistä pyörittelyä puolen kentän tuntumassa. RoU:n kokeneet aluepeliekspertit lähinnä nauroivat ToTen hitaille kierrätys yrityksille. Noin 70 minuuttia tätä tehotonta piperrystä ja RoU iskee pallonriiston jälkeen johtomaalin. Turhautumisen määrällä ei tässä vaiheessa ollut enään rajaa ToTe- leirissä. Tasoitus iskettiin kulmasta 80. minuutilla kun pallo pomppi kaiken läpi takatolpalla päivystäneelle Kim Sulinille, jolla oli helppo työ siirtää pallo maaliin. Vain pari minuuttia edellisestä ja pallo pelataan oikeaan laitaan, josta lähtee kierteinen syöttö toppareiden väliin Daniel Ekbergille, joka pääsee rauhassa tekemään johtomaalin. Ketsuppipullosta oli nyt saatu korkki auki ja numeroita kaunisteltiin vielä kahdella maalilla Daniel Ekbergin ja Muse Aydaruksen toimesta.
RoU pelasi erittäin kurinalaisesti ja vanhat divaritason topparit kokemuksellaan pitivät ToTen hyökkäykset melko vaarattomina läpi pelin. Kuitenkin lähemmäs 41:n vuoden keski-ikä alkoi väistämättä painaa Itä-Helsinkiläisten jaloissa pelin lopussa, jolloin huomattavasti nuoremmat ToTen pelaajat pääsivät tekemään neljä nopeaa maalia.
|
|
|
|
|
Pyrkka
Poissa
Suosikkijoukkue: Sadik, Carroll & Vertainen
|
 |
Vastaus #242 : 19.08.2013 klo 18:04:29 |
|
ToTe:n voittomaali oli Danotellia parhaimmillaan: Yritys vetää suoraan syötöstä muuttuu maagiseksi ensimmäiseksi kosketukseksi, jonka jälkeen oli helppo työ tehdä maali.
ToTe:n kotiyleisö eli matsissa hyvin mukana, katsomo suorastaan räjähti kun ToTe takoi neljä nopeaa maalia. ToTe:lla löytyi tarpeeksi materiaalia ratkaista ottelu, vaikka useat pelaajat pelasivat alle tasonsa. Tunnelma vaihtopenkillä 0-1 -tilanteessa oli raivoisa, niin kanssapelaajia kuin valmentajan "kaikki pelaa" -peluutustakin syyteltiin kovin sanoin ja kentälle huudeltiin virheiden jälkeen. Jatkossa nämä tälläiset voisi jättää väliin. Tuskin auttaa ketään.
Vaikea matsi ToTe:lle, mutta tasoero on yleensä niin selvä jokaisessa lohkon matsissa ToTe:lle, että ei ole syytä huolestua, vaikka vastustaja yhden maalin sattuu tekemäänkin.
|
|
|
|
|
SAPA M3 Mediatiimi
Poissa
|
 |
Vastaus #243 : 21.08.2013 klo 04:33:16 |
|
Munkkipaidat tulessa taas tänään!
Lauantain heikko esitys on taaksejäänyttä elämää ja edessä on jo kolmas vierailu syyskierroksen aikana Kontulan tekonurmelle. Tällä kertaa isäntänä on FC Kuitu. Luvassa tuskin on tälläkään kertaa helppoa ottelua, sillä Kuitu ryösti SAPAn kovimmalta haastajalta, HJK/Laajasalolta, kauden kohtaamisissa neljä pistettä kuudesta.
Sarjakärjen viinitynnyri on varmasti kuitulaisten mielissä ja voiton halu kova, varsinkin kun FC KaKe voitti Geishan Pallon, nousten täysillä mukaan säilymistaistoon. Kuidun ero viivan alle ei ole kuin kaksi pistettä, joten kaikkensa saa SAPAkin antaa, jos haluaa pisteet tuoda tälläkin kertaa Idän ghetoista.
FC Kuitu - SAPA/3 @Kontulan tn, kick-off 18:00. Tarjolla jälleen Suomen sapalaisinta futista!
|
|
|
|
|
Purs2
Poissa
Suosikkijoukkue: PPJ/Taalerit
|
 |
Vastaus #244 : 21.08.2013 klo 19:25:19 |
|
PPJ/Taalerit-ToTe 5-3
|
|
|
|
|
Pyrkka
Poissa
Suosikkijoukkue: Sadik, Carroll & Vertainen
|
 |
Vastaus #245 : 21.08.2013 klo 21:26:58 |
|
PPJ/Taalerit-ToTe 5-3
ToTe:lta surkeaa peliä, vaikka PPJ:n sumppu saatiinkin murrettua kolmesti, niin puolustusta ei kiinnostanut ottaa miehiä kiinni. PPJ:n miesvartionti oli aivan toista luokkaa, sinänsä ansaittu voitto huonommalle joukkueelle, mutta kyllä esimerkiksi viime matsissa kaksi maalia iskenyt Ekberg olisi voinut iskeä pari maalia, jos olisi osunut palloon metrin päässä maalista...
|
|
|
|
|
reqzor
Poissa
|
 |
Vastaus #246 : 21.08.2013 klo 22:33:39 |
|
PPJ/Taalerit-ToTe 5-3
PPJ pelasi kurinalaista puolustuspeliä, joka täydennettiin vastahyökkäyksillä ja vahvalla erikoistilannepelaamisella. ToTe pyöritti palloa keskialueella, mutta ratkaisevat syötöt puuttuivat muutamia laidoille suunnattuja pystypalloja lukuunottamatta. Tuntui, että ToTe oli lähtenyt takki auki otteluun ja PPJn maalit saivat koko joukkueen kiehumaan. Vierasjoukkue sortuikin turhautumiseen ja omien haukkumiseen, joka kulminoitui PPJ:n 4-1 johtomaalissa. PPJ viimeisteli kovalla prosentilla, eikä ToTe päässyt kunnollisille maalintekopaikoille koko ottelussa. Ei ollut epäselvää kumpi oli parempi joukkue tänään.
|
|
|
|
|
SAPA M3 Mediatiimi
Poissa
|
 |
Vastaus #247 : 22.08.2013 klo 04:01:13 |
|
FC Kuitu - SAPA/3 0-0
Kuitu jatkoi sarjakärkien kiusaamista ja SAPA pelasi jo toisen heikon pelin putkeen. SAPA kääntää kurssinsa perjantaina 30. elokuuta WäSyä vastaan!
|
|
|
|
|
FCH
Poissa
Suosikkijoukkue: FC Hieho, Suomen maajoukkue, SMJK
|
 |
Vastaus #248 : 22.08.2013 klo 09:48:17 |
|
Hyvin on mennyt ristiin ykköslohkon pelit  Hieho kävi edellisellä viikolla ottamassa tukkaan 'kuuden pisteen ottelussa' StaSi:lta lukemin 1-0 (0-0). Hieho kärsi ottelussa suuresta pelaajavajeesta ja joutui pelaamaan lopussa 10min vajaalla, kun äijät loppuivat kesken. Tasoitus oli lähellä vartti ennen loppua, mutta pallo kimposi harmillisesti sisätolpasta ulos. Mainittakoon vielä sen verran, että kyseisen ottelun tuomari oli yksi kaikkien aikojen paskimmista (molempiin suuntiin). Maanantaina oli vuorossa lohkon jumbopaikkaa pitävä SS Stanley, joka viimeksi kaatoi yllättäen lehmälauman Pirkkolan hiekalla. Tällä kertaa Aava Areenalla SSS:lle ei annettu minkäänlaisia mahdollisuuksia. Hiehon tehdessä maaleja Stanley keskittyi pääasiassa sikailuun, joita tuomari ei jostain syystä ottanut korteilla pois - onneksi pahemmilta loukkaantumisilta kuitenkin vältyttiin. Ottelu päättyi lukemiin 9-1 (2-0). Paremmalla viimeistelyllä lukemat olisivat voineet olla vieläkin suuremmat.
|
|
|
|
|
erkkipertti
Poissa
Suosikkijoukkue: Arsenal, HJK, Gnistan, KäPa, ToTe
|
 |
Vastaus #249 : 22.08.2013 klo 10:41:33 |
|
PPJ oli taktisesti erittäin hyvä ja pelasivat kovaa, mutta puhtaasti. Fyysisyydellä ja hirveällä sumpulla saivat horjutettua ToTe-pelaajien moraalia. ToTelta kaikin puolin väsynyt peli ja tauko tuleekin otolliseen paikkaan. Nyt se rotsi joka kundilla ylös asti kiinni, tässä ei olla vielä voitettu mitään. Onneksi sentään Stasikin meni häviämään oman pelinsä. Onni onnettomuudessa. Jos PPJ pelaa samalla tsempillä loput pelit, ei säilymisessä pitäisi olla minkäänlaista ongelmaa.
|
|
|
|
|
|
|
|