MuseumVaults
Poissa
Suosikkijoukkue: Sunderland
|
 |
Vastaus #150 : 03.11.2013 klo 20:08:28 |
|
Aika ironista tuossa eilisessä pelissä oli... vastustajan telotut pelaajat olivat Meyler ja Elmohamady, entisiä Sunderland-pelaajia... vastustajajoukkueen manageri on entinen Sunderland-manageri... Muuten nauraisin, mutta kun itkettää enemmän... 
|
|
|
|
|
Djbb
Poissa
|
 |
Vastaus #151 : 06.11.2013 klo 17:27:35 |
|
Cupista lohtua?
Tänään pitäisi vissiin mennä taas. Soton Capital One Cupissa kotona ja kaikki on mahdollista, siis ihan kaikki. Catts ja Dossena luonnollisesti varmasti poissa kokoonpanosta ja Gus onkin pitkin viikkoa vihjaillut, että muutoksia tulee ja mahdollisuuksia annetaan. Toivottavasti ne käytetään fiksummin, mitä edellä mainitut herrat ovat tehneet. Westwood jätettäneen myös varotoimenpiteenä sivuun.
Onnistumisia todellakin tarvitaan, mutta vastustaja ei ole sieltä helpoimmasta päästä, vaikka varmaan jonkin verran rotaatiota sielläkin harrastetaan. Oma toiveeni kokoonpanosta olisi seuraavanlainen:
Mannone
Celustka Brown Roberge Bardo
Giaccherini Cabral Ki Mavrias
Altidore Borini
|
|
|
|
|
MuseumVaults
Poissa
Suosikkijoukkue: Sunderland
|
 |
Vastaus #152 : 06.11.2013 klo 20:27:52 |
|
Cupista lohtua?
Tänään pitäisi vissiin mennä taas. Soton Capital One Cupissa kotona ja kaikki on mahdollista, siis ihan kaikki.
Hope so. Peli on muuten nähtävissä VeikkausTV:ssä. Tuskin taitaa kuitenkaan tukkia sivustoa ElClasicon tavoin... 
|
|
|
|
|
Djbb
Poissa
|
 |
Vastaus #153 : 07.11.2013 klo 16:24:58 |
|
Voitto ja jatkopaikka kelpaa kyllä aivan mainiosti, mutta jotenkin tämän haluaisi taikoa 3 pisteeksi.
Nyt voisi toivoa jälleen kerran itseluottamusbuustia, mutta viimeksi kun Derbyvoiton jälkeen tätä toivoin, niin homma levähtikin reisille ihan huolella. Joka tapauksessa keskimäärin on kivempi voittaa kun hävitä ja veikkaan että liikaa näistä ei päästä tällä kaudella nauttimaan.
Peli ei suuri ihmeyksiä yllättäen tarjonnut, mutta joukkue alkaa koko ajan paremmin sisäistämään Poyetin pelitavan, jossa palloa oikeasti pyritään pitämään ja jokaisen syötön ei tarvitse lähteä pystyyn ja korkeana.
Isänpäivänä siis City kotona ja vaarallisen kovassa tikissä on vierasjoukkue ja luulisi että sen 2-3 nyyttiä pystyvät takomaan tämän puolustuksen taakse. Hienoa kuitenkin nähdä Wesley jälleen tositoimissa ja omissa papereissa menee heittämällä Cuellarin edelle avaukseen.
|
|
|
|
|
MuseumVaults
Poissa
Suosikkijoukkue: Sunderland
|
 |
Vastaus #154 : 10.11.2013 klo 18:15:56 |
|
Herranjestas millainen peli! ManCity oli selkeästi hallitsevampi osapuoli ottelussa ja varsinkin toisella puoliajalla jyräsi armottomasti. Vaan... kun voittoon tarvitaan vain yksi maali ja kun sen teki Sunderland, niin kotivoitto oli tosiasia. Alkukauden aikana arvosteluakin saanut puolustuspelaaminen oli tänään ohittamaton. Jännityksen keskellläkin sai huomata City-pelaajien yhä vain suurenevan turhautumisen kun eivät onnistuneet sitten millään. Maalissa ollut Vito Mannone oli myös mies paikallaan. Hänen pelitatsinsa oli hyvä, vaikkei vastuuta aloittavana veskana aiemmin ollutkaan. Mille grazie, Vito! Maalintekijä ansaitsee tuoppinsa. Bardsley! 
|
|
|
|
|
VAUX
Poissa
Suosikkijoukkue: Sunderland
|
 |
Vastaus #155 : 10.11.2013 klo 18:22:49 |
|
Taas on semmoinen tunne että säilyminen Valioliigassa ei ehkä olekaan ihan mahdoton ajatus.
|
|
|
|
|
Djbb
Poissa
|
 |
Vastaus #156 : 12.11.2013 klo 23:41:17 |
|
City award for Quinn Niall becomes Honourary Freeman of Sunderland at special ceremony.
Niall Quinn officially became an Honourary Freeman of the City of Sunderland at a special ceremony on Monday evening.
Quinn joined Joel Batteux – the mayor of French twin town Saint-Nazaire - in the council chamber to receive the award, which is the highest level of recognition which can be granted by the city council. The pair were awarded Honourary Freeman status in recognition of outstanding contributions to the city.
Quinn was cited for his ‘contribution to city life, and his role as a champion of Sunderland’.
He first joined the club as a player in 1996 and went on to take up roles as chairman and a director as well as a brief spell as manager.
“This award sums up the 17 years I’ve been connected with Sunderland and all the good things which have happened to me,” said Quinn, who was at the Stadium of Light for the 1-0 win over another of his former clubs, Manchester City.
“I’ve had an unbelievable time. Other people have worked far harder than me behind the scenes.
“I always felt I was just steering the bus a little bit and the hard work was being done elsewhere.”
Various members of the council spoke in tribute to the two recipients before the official documents were signed in the presence of the mayor.
FA Cup winner Micky Horswill was also in the crowd to see Quinn and Batteux honoured. “I’m very humbled, though I’m not so sure I deserve this award,” Quinn added. “I am extremely proud, as are my family.
“You can win medals, lose finals, lose play-offs, but days like this are a step outside the football world.
“I’m absolutely humbled by this and it means an awful lot.”
The leader of Sunderland City Council, Paul Watson, added: “Here are two notable individuals who have made outstanding contributions to Sunderland and life in our city.
“These freedoms formally seal the relationships between the nominees and the City of Sunderland and recognise their contributions to the well-being and community spirit of the city.” Mies on todellinen legenda ja on kunnianosoituksensa ansainnut. Juhlisti muuten fanien kanssa mahtavaa City voittoa The Isis nimisessä juottolassa Sunnuntaina. Disco Pants 
|
|
|
|
|
Djbb
Poissa
|
 |
Vastaus #157 : 26.11.2013 klo 19:44:21 |
|
Wesleyn punainen kumottu.
Mikä tahansa muu päätös olisikin ollut törkeä oikeusmurha.
Tiputaan silti...
|
|
|
|
|
Tino Asprilla
Paikalla
|
 |
Vastaus #158 : 26.11.2013 klo 22:12:18 |
|
Näkyykö Gusilla jo jotain ideaa kuinka joukkuetta lähdetään hilaamaan paremmille sijoille? Voihan se olla että seurapomon&PDCn hankinnoilla ei kuuhun mennä oli penkin päässä kuka tahansa. Itselleni jäi vaan positiivinen kuva Poyetin aikaisesta Brightonista.
|
|
|
|
|
Djbb
Poissa
|
 |
Vastaus #159 : 30.11.2013 klo 19:34:07 |
|
Oho! Villa Parkilta tuomisina vieraspiste. Soton pelin kanssa ehjin tämän kauden vierailuista.
+ 11 miestä kentällä läpi ottelun + Nollapeli, topparikonkareiden rautaiset otteet ja omien maalien loistaminen poissaololla + Piste ylipäätään ja vieläpä harvinainen vieras sellainen + Cattsin penkittäminen + Dossena
- Giacchin viimeistely ja kolmen pisteen karkaaminen - Viheltämättä jäänyt pilkku ja kolmen pisteen karkaaminen - Borinin puskun suuntautuminen n.puoli metriä liian korkealle ja kolmen pisteen karkaaminen - Ajoittainen irtautuminen nykyisestä pelitavasta, jonka seurauksena tarpeettomia pitkiä ja korkeita pystypalloja täysin ilman osoitetta
|
|
|
|
|
travis bickle
Poissa
Suosikkijoukkue: Operaattori
|
 |
Vastaus #160 : 02.12.2013 klo 14:56:04 |
|
Oho! Villa Parkilta tuomisina vieraspiste. Soton pelin kanssa ehjin tämän kauden vierailuista.
+ 11 miestä kentällä läpi ottelun + Nollapeli, topparikonkareiden rautaiset otteet ja omien maalien loistaminen poissaololla + Piste ylipäätään ja vieläpä harvinainen vieras sellainen + Cattsin penkittäminen + Dossena
- Giacchin viimeistely ja kolmen pisteen karkaaminen - Viheltämättä jäänyt pilkku ja kolmen pisteen karkaaminen - Borinin puskun suuntautuminen n.puoli metriä liian korkealle ja kolmen pisteen karkaaminen - Ajoittainen irtautuminen nykyisestä pelitavasta, jonka seurauksena tarpeettomia pitkiä ja korkeita pystypalloja täysin ilman osoitetta
Siellähän oli varsinainen 10 pisteen ottelu!
|
|
|
|
|
Djbb
Poissa
|
 |
Vastaus #161 : 02.12.2013 klo 20:21:57 |
|
Siellähän oli varsinainen 10 pisteen ottelu!
Sellaisia ne on nykyään kaikki...
|
|
|
|
|
Djbb
Poissa
|
 |
Vastaus #162 : 05.12.2013 klo 08:47:14 |
|
Sunderland are building a very good side. Not just the way they play but the crowd and the way they fight. They will stay up. Toivon todellakin että olet oikeassa Jose! Takana huikea taistelu joukkueelta, jota kuitenkin sävyttivät karkeat henkilökohtaiset virheet puolustuspäässä ja Hazardin ylivoima Bardon laidalla. Harvoin kun kotona saadaan aikaiseksi kolme maalia, jää luu käteen. Mutta jos joskus niin käy, niin eiköhän se ole nimenomaan tämä kausi. Plussapuolelle menee tosiaan kolme tehtyä, Jozyn avausmaali ja todellinen taisteluilme, joka ei varmasti jättänyt ketään kylmäksi. Tammikuun ikkuna tulee olemaan tärkein pitkiin aikoihin ja nyt ei enää kelpaa tekosyyt, mikäli sarjassa oikeasti halutaan säilyä, niin se vaatii jo oikeita laatuhankintoja. Eilen laatu ja sen puute, olivat avaimet voittoon ja niin se tulee olemaan loppukaudellakin. Eli tusinahankinat sikseen ja nyt järki käteen, Ellisin lompakko tulee olemaan avoinna.
|
|
|
|
|
Mikey Foyle
Poissa
Suosikkijoukkue: It´s about doing things in style,with a flourish
|
 |
Vastaus #163 : 07.12.2013 klo 23:23:26 |
|
Tiedustelisin Sunderlandia aktiivisesti seuraavillta että miten ihmeessä tämä Ki voi olla avauksessa kun tämän päivän perusteella ei tuntunut saavan yhtään edes helppoa syöttöä hyökkäysalueella omille. Aina joko yli rajojen tai sitten pallo Spurs pelaajan jalkaan. Onko kova selänpesijä vai oliko vain yksi heikompi peli?
|
|
|
|
|
Djbb
Poissa
|
 |
Vastaus #164 : 08.12.2013 klo 07:24:34 |
|
Päätettiin jatkaa ilmeisesti hyväksi havaitulla linjalla ja kyllähän sieltä jälleen kerran löytyi ne perinteiset teemat. Oma maali (x)
Helvetin heikko puolustaminen oman pään erikoistilanteissa (x)
Johtoon meneminen ja sen totaalinen pupellus (11 menetettyä pistettä jo tällä kaudella tämän ansiosta) (x)
Menetetty pilkku (x)
Hyökkääjien tehottomuus (x)Vähän jäin kyllä vielä ulosajoa kaipaamaan... Ei vaan tosissaan jos puhutaan, niin jos joku oikeasti löytää nyt yhdenkin syyn miksi tämä nippu pysyisi sarjassa, niin voi toki ilmoittautua ja hieman vaikka perustellakin. Itsellä alkaa olemaan pyyhe jo siellä kehän puolella ja usko aikalailla nollassa tämän kauden suhteen. Tälläisillä virheiden määrällä, ei vaan yksinkertaisesti pysty pysymään näin kovassa sarjassa. Tiedustelisin Sunderlandia aktiivisesti seuraavillta että miten ihmeessä tämä Ki voi olla avauksessa kun tämän päivän perusteella ei tuntunut saavan yhtään edes helppoa syöttöä hyökkäysalueella omille. Aina joko yli rajojen tai sitten pallo Spurs pelaajan jalkaan. Onko kova selänpesijä vai oliko vain yksi heikompi peli?
Koska on ollut selvästi joukkueen parhaimmistoa viime peleissä (Ei toki vielä kerro hirveän paljoa).
|
|
|
|
|
travis bickle
Poissa
Suosikkijoukkue: Operaattori
|
 |
Vastaus #165 : 08.12.2013 klo 11:03:21 |
|
Ei vaan tosissaan jos puhutaan, niin jos joku oikeasti löytää nyt yhdenkin syyn miksi tämä nippu pysyisi sarjassa, niin voi toki ilmoittautua ja hieman vaikka perustellakin.
Itsellä alkaa olemaan pyyhe jo siellä kehän puolella ja usko aikalailla nollassa tämän kauden suhteen. Tälläisillä virheiden määrällä, ei vaan yksinkertaisesti pysty pysymään näin kovassa sarjassa.
En ole kokonaisia Sunderlandin pelejä tällä kaudella nähnyt, mutta onhan tuo peli-ilme kuitenkin täysin erilainen verrattuna Paolon aikaan. Joukkue taistelee ja mielestäni vain huono tuuri ja kovat vastustajat ovat olleet viime aikoina syy heikosti karttuneeseen pistesaaliiseen. Kunhan jengi nyt ei vain luovuta ja usko säilyy, vaikka pisteitä ei ole tullut, niin uskon että Sunderland pystyy tuolla nipulla säilymään kevyesti sarjassa.
|
|
|
|
|
Djbb
Poissa
|
 |
Vastaus #166 : 08.12.2013 klo 14:15:22 |
|
En ole kokonaisia Sunderlandin pelejä tällä kaudella nähnyt, mutta onhan tuo peli-ilme kuitenkin täysin erilainen verrattuna Paolon aikaan. Joukkue taistelee ja mielestäni vain huono tuuri ja kovat vastustajat ovat olleet viime aikoina syy heikosti karttuneeseen pistesaaliiseen. Kunhan jengi nyt ei vain luovuta ja usko säilyy, vaikka pisteitä ei ole tullut, niin uskon että Sunderland pystyy tuolla nipulla säilymään kevyesti sarjassa.
Olen osittain kanssasi samaa mieltä, tuuri on ollut aivan käsittämättömän paska, mutta monesti puhutaan että hyvä tuuri pitää ansaita ja en usko että sitä ollaan ansaittu. Peli-Ilme oli jonkin aikaa erilainen, mutta eiliseen tuskin kukaan oli tyytyväinen. Mitä nopeammin palataan sitä aiempaan, sen parempi. Siinä olet oikeassa, että nyt jos päät tippuu, niin peli on satavarmasti menetetty, koska toivo ja usko on pisteiden sijaan ne asiat mitä tällä hetkellä vielä on. Tässäpä vielä vähän tulevaa: December 2013 Sat 14 15:00 A West Ham UnitedTue 17 19:45 H Chelsea League Cup - Fifth Round Sat 21 15:00 H Norwich CityThu 26 15:00 A Everton Sat 28 17:30 A Cardiff CityJanuary 2014 Wed 01 15:00 H Aston Villa Sat 11 15:00 A Fulham Sat 18 15:00 H Southampton Tue 28 19:45 H Stoke CityFebruary 2014 Sat 01 15:00 A Newcastle United Sat 08 15:00 H Hull CityWed 12 19:45 A Manchester City Sat 22 15:00 A Arsenal Boldatuista nyt vaan on väkisinkin raavittava pisteitä ja varsinkin kotipeleistä on kolme otettava, muussa tapauksessa huivi muuttuu leukakeinuksi...
|
|
|
|
|
Djbb
Poissa
|
 |
Vastaus #167 : 18.12.2013 klo 00:25:55 |
|
Get in there!!!!
|
|
|
|
|
MuseumVaults
Poissa
Suosikkijoukkue: Sunderland
|
 |
Vastaus #168 : 26.12.2013 klo 21:02:57 |
|
Olipahan maukas voitto tänään. Kaikkihan ne ovat tietenkin, mutta erityisesti tällä kaudella ne ovat elintärkeitä. Vaikka sarjasijoitus ei noussut edelleenkään, niin putoamisviivan yläpuolelle pääsy ei näytä ihan mahdottomalta urakalta. Tosin se saattaa olla Tapaninpäivän euforian aikaansaamaa.  Olihan se maali kyllä melkoisen tötteröinnin tulosta Evertonin puolelta. Kuitenkin melkoisen kylmä suoritus se Ki:n ampuma rankkari (siitä hyvästä  ). Muutenkin hän oli tänään hyvällä pelipäällä... voisi sanoa enkuksi ilmaistuna "Ki was the key player"... Mutta myös taas on kiitettävä Vito Mannonea huippupelastuksista maalinsuulla. Puolustuskin pelasi mainiosti ja väkisin tuli mieleen ManCity-peli toisen puoliajan painostuksineen. Sinällään hassua, mutta nyt yhden pelaajan ylivoimasta huolimatta, enempi joutui jännittämään viimeisiäkin minuutteja ja sekunteja verrattuna City-peliin. Olisi kyllä ollut myös suotavaa Larssonin ja Fletcherin onnistumiset parissa herkullisessa maalintekotilanteessa. Tästä on hyvä jatkaa lauantain Cardiff-peliin. Itseluottamusta on ja vastustajan varsin sekavan tilan johdosta, luotto on kova kolmeen pisteeseen siinäkin pelissä. Taas hieman knoppitietoa... päivän peli oli Evertonin kauden ensimmäinen tappiopeli kotona... Sunderlandin ensimmäinen vierasvoitto tällä kaudella... ja vielä: Sunderlandin ensimmäinen vierasvoitto Evertonista sitten lokakuun 1996. HA'WAY THE LADS!Ai niin... yksi huomio: toisessa päädyssä oli useammankin maan lippuja kaiteelta roikkumassa... näyttipä olevan Suomen lippu yksi niistä.
|
|
|
|
|
Djbb
Poissa
|
 |
Vastaus #169 : 29.12.2013 klo 14:12:46 |
|
Kaksi loppuunmyytyä vieraskiintiötä saivatkin tällä viikolla varmasti rahoilleen vastinetta. Goodisonilta ensimmäinen vierasvoitto lähes kahteenkymmeneen vuoteen ja eilen viimeinen kymmenen minuuttia nosti joukkueen tasoihin kahden maalin tappioasemasta, joka sanomattakin on selvää, että kyseessä on tälle joukkuelle todella harvinainen tapahtuma.
Pelkotila oli aika vankka etukäteen, kun valmistauduttiin kahteen vaikeaan vieraspeliin toppariparilla Diakite-Roberge, mutta kaksikko suoritti hommansa molemmissa otteluissa kiitettävästi (Diakiten paria pakollista koomailua lukuunottamatta).
Kun kautta on noin puolet vielä jäljellä, on putoamisen ja selvitymisen suhteen kaikki onneksi auki vielä. Viimeaikaiset otteet varmasti ovat saaneet jengiin positiivista nostetta ja nyt sen on pakko näkyä myös tuloksissakin, mikäli viivan yläpuolelle mielitään.
Borini tipahti puoliajalla, ilmeisesti verensokeriin liittyvää ja kiidätettin sairaalaan, mutta tällä hetkellä mies on jo kunnossa.
|
|
|
|
|
Djbb
Poissa
|
 |
Vastaus #170 : 29.12.2013 klo 17:45:11 |
|
Pari sanaa vielä tulevasta Tammikuun siirtoikkunasta. Joukkuehan kaipaa siis todellista laatua käytännössä jokaiselle pelipaikalle ja kannattajat odottavatkin kuumeisesti jo ikkunan aukeamista. Tässä vaiheessa onkin kuitenkin hyvä muistuttaa taloudellisista tosiasioista. Joukkueeseen on pumpattu suht reipas määrä rahaa, ilman sen kummempia tuloksia ja jotta hankintoja päästään tekemään, tulee edessä todennäköisesti olemaan jokunen kipeä päätöskin pelaajien myynnin suhteen. Joukkueesta löytyy useita keskinkertaisuuksia, joista halutaan eroon, mutta kuinka moni on valmis ostamaan ja mihin hintaan? laatuhankinnat EIVÄT tule olemaan itsestäänselvyyksiä missään nimessä ja on hyvinkin mahdollista, että jokunen "vähemmän surkea" tullaan ulostamaan ikkunan aikana. Nimet ovat tässä vaiheessa kortilla, mutta yksi sisäänpäin tuleva siirto, joka vaikuttaisi olevan aika lähellä toteutumista on Fiorentinan vaspa/laituri Marcos Alonso.
|
|
|
|
|
Djbb
Poissa
|
 |
Vastaus #171 : 30.12.2013 klo 17:21:07 |
|
Nimet ovat tässä vaiheessa kortilla, mutta yksi sisäänpäin tuleva siirto, joka vaikuttaisi olevan aika lähellä toteutumista on Fiorentinan vaspa/laituri Marcos Alonso. Sunderland confirms Marcos Alonso loan deal with Fiorentina"I can confirm Marcos will be with us for the rest of the season on loan, which is something very important for us. I was always looking for a player at left-back or on the left side so I’m delighted he’s here. It’s competition for Andrea Dossena who is the only recognised left-back we have here - they are different sort of players so it helps us with our options." Siitä vielä GP:n vahvistus asialle, tämänpäiväisestä pressistä.
|
|
|
|
|
Djbb
Poissa
|
 |
Vastaus #172 : 31.12.2013 klo 23:38:00 |
|
Gus on lipastamassa Brightonista suosikkejaan, Liam Bridcuttia ja Will Buckleya. Neuvotteluita käydään vielä molempien siirtosummista, mutta GP on päättänyt ilmeisemmin tuoda molemmat SOL:lle. Vähemmän yllättäen tämäkin vuosi on ollut vaikea ja sitä tulee olemaan myös seuraavakin. Koska tämä seura on kuitenkin kuin todella koukuttava ja huono huumausaine, niin valitulla tiellä tullaan menemään hautaan saakka ja toi tuleva vuosi mitä tahansa, niin rivit eivät horju. Erittäin hyvää, parempaa ja uskontäyteistä uutta vuotta kaikille punavalkoisille!! We’ll keep the red and white flag flying high!!Ha'Way The Lads!! 
|
|
|
|
|
Djbb
Poissa
|
 |
Vastaus #173 : 01.01.2014 klo 23:36:17 |
|
Onhan tämä nyt raakaa touhua taas!
Ottelu täysin kontrollissa, ei pienintäkään hätää varsinkaan ensimmäisellä puolikkaalla, mutta Catts päätti sitten antaa Villalle myöhäisen joululahjan. Ei ollut Gabbylla enää tälläisen esityön jälkeen kovinkaan vaativa homma viedä vieraat johtoon.
Toisella puoliajalla edelleen totaalinen hallinta, mutta viimeinen kolmannes tuottaa todellisia ongelmia, enkä nyt tarkoita hyökkääjiä, vaan ylipäätään pallon pelaamista heille. Helpompaa laittaa silmät kiinni ja huitaista sinne päin, kun yrittää vielä viimeistä ratkaisevaa syöttöä. Sankariksi haluavia löytyy useita, siihen pystyviä harvoja. Siirtyminen kolmen alakertaan toi ainoat kunnon paikat vastaiskuista Villalle toisella puolikkaalla.
Ei voi mitään, hyvien tulosten jälkeen paluu arkeen ja homma ei enää tunnukaan niin mielekkäältä. Tämän päivän tappio on myös siksi todella vaikea sulattaa, koska Villan esitys on selvästi heikoin vierasjoukkueen esitys SOL:lla tällä kaudella. En sen tarkemmin ole jaksanut ottaa selvää siitä, mikä on Lambertin idea ja punainen lanka, mitä yrittää Villassa ajaa, mutta tänään ei ainakaan nähty kentällä futisjoukkueeseen verrattavaa miehistöä.
|
|
|
|
|
Djbb
Poissa
|
 |
Vastaus #174 : 06.01.2014 klo 15:56:56 |
|
Voittoprosentti on tasan sata edelleenkin tämän kauden cup-peleissä ainoana joukkueena Englannin sarjoissa. On kai sekin jo jotain...
Eilinen ei pelillisesti ihmeitä tarjonnut, vaan ottelu oli hyvin hanskassa ja voitto Carlislesta siis lukemin 3-1. Positiivista löytyi nuoriso-osastolta, kun sekä El Hadji Ba että Duncan Watmore tekivät vähintäänkin hyvät debyytit, Ban viimeistellessä vieläpä kolmannen maalin.
Joukkkue ei välttämättä ole osoittanut olevansa koko ajan Valioliigan tasoa, mutta on meillä kova Championshipjengi tulossa parin vuoden sisään. Sisään kasvamassa nimiä kuten: Ba, Watmore, Moberg-Karlsson, Egan, Laing, Agnew, Mitchell, Knott, Lynch, Mandron, Marrs, Mavrias, Wickham ja melko varmasti myös Bridcutt ja mahdollisesti Buckley. Tämä siis sillä varauksella, että edes osa edellä mainituista jatkaa vielä muutaman vuoden ringissä.
Vahvojen huhujen mukaan siis Liam Bridcuttin siirto saadaan päätökseen lähipäivinä ja pelaaja siirtyisi Brightonista 3-5M£ hintaan.
|
|
|
|
|
|
|
|