FutisForum2 - JalkapalloFutisForum2 - Jalkapallo
10.02.2026 klo 00:31:24 *
Tervetuloa, Vieras. Haluatko rekisteröityä?
Aktivointiviesti saamatta? Unohtuiko salasana?

Kirjaudu käyttäjätunnuksen, salasanan ja istunnonpituuden mukaan
Uutiset:
 
Yhteys ylläpitoon: [email protected]

Sivuja: 1 ... 56 [57] 58 ... 86
 
Kirjoittaja Aihe: F.C. Juventus 2013-14 - Crescere e vincere  (Luettu 221080 kertaa)
0 jäsentä ja 1 vieras katselee tätä aihetta.
Heiska

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: REMOULADE


Vastaus #1400 : 22.04.2014 klo 12:26:28

Topikki on kuollut?

Feikkausliigan ylivoima vie mielenkiinnon. ;) No, torstaina taas pääsee pätemään. Ylos
BandW

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Lena Oberdorf, Pedri


Vastaus #1401 : 22.04.2014 klo 13:07:56

Kova ottelu tulossa ja vierasmaali tarvitaan. Benfica juuri varmisti ja juhli Portugalin liigan mestaruutta, joten toivottavasti kotijoukkue ei olisi täysin keskittynyt Juventuksen kohtaamiseen. Vaikka vastus on kovempi kuin Lyon tai Viola niin täysi luotto Juventus näkeminen finaalissa kotikentällä.

Pogbalta pirteää pelaamista Bolognaa vastaan ja toivottavasti väsymys on nyt voitettu. Tevez toivottavasti kunnossa ja avauksessa, mutta Vidal voi olla vähän epävarmaa. Se Viola pelin tälli on vaikuttanut Vidalin otteisiin ja Marchisio on viime aikoina ollut parempi. Ei tosin Claudiokaan ole täysin käyttänyt saumoja nyt, kun Pogba ja Vidal eivät olleet omalla tasolla. Barzaglin paluu oli hyvä asia, mutta ei varmaan heti kahta ottelua putkeen.

Ei varmaan kukaan ole pelikiellossa torstaina, mutta onko jollain pelikielto yhden kortin päässä? Nyt ei tarvita mitään Nedvedin kaltaista pelikieltoa finaaliin >:(
Heiska

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: REMOULADE


Vastaus #1402 : 22.04.2014 klo 20:34:51

Vaikka vastus on kovempi kuin Lyon tai Viola

No paha näitä on lähteä varmaksi suuntaan tai toiseen laukomaan. Semminkin kun Fiorentina näistä on joka tapauksessa ainut, joka ei kunnioita (lue: pelkää) tippaakaan Juvea. Ei välttämättä muutkaan toki - tietoisesti.

Conten nimi pyöri eilen alimman neljänneksen kertoimissa Mänkesterin sirkukseen, mutta eipä tuo nyt ole uhkana. Eikä toki olisi kenenkään osapuolen kannalta järkevä ratkaisu.
buono

Poissa Poissa


Vastaus #1403 : 23.04.2014 klo 10:48:19

Conten nimi pyöri eilen alimman neljänneksen kertoimissa Mänkesterin sirkukseen, mutta eipä tuo nyt ole uhkana. Eikä toki olisi kenenkään osapuolen kannalta järkevä ratkaisu.

Hahah, joo ei se mihkään lädilandiaan oo menossa.

Vidalin pitäis tähän kevään kunniaks kaivaa jostain se kadonnut intohimo tekemiseen, jotenkin se terrieri ollut masentuneen oloinen viimeaikoina. Benficaa vastaan lähdetään siitä että oma pää puhtaana, uskon vierasmaaliin ja jopa voittoon, 0-1 8)
vammalapsi

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Juventus FC, Ac Oulu


Vastaus #1404 : 23.04.2014 klo 12:36:42

Hahah, joo ei se mihkään lädilandiaan oo menossa.

Vidalin pitäis tähän kevään kunniaks kaivaa jostain se kadonnut intohimo tekemiseen, jotenkin se terrieri ollut masentuneen oloinen viimeaikoina. Benficaa vastaan lähdetään siitä että oma pää puhtaana, uskon vierasmaaliin ja jopa voittoon, 0-1 8)

Vidalia vaivannut polvessa oleva kipu, joka tuli fiorentinaa vastaan. Tämä ilmeisesti vaikuttanut siihen, että ei ihan maksimitasolla ole pystynyt pelaamaan.
Dashboard

Poissa Poissa


Vastaus #1405 : 23.04.2014 klo 16:01:24

Viime päivien huhuissa pyörineet Sanchez, Eriksen, Nani, Van Persie, Pereyra, Guadrado. Näistä toivottavasti Nanin ja Van Persien huhut laantuvat nopeasti ja lopullisesti. Van Persie ikääntyy kamalaa vauhtia ja miehen loukkaantumisrekordi ei liiemmin juuri puolesta puhu. Nanin tason nostoon en jaksa uskoa yhtään ja samoin kuin hollantilaisella, miestä ovat vaivanneet säännöllisesti loukkaantumiset. Nanin hinnalla saa valtaisan kasan parempaa laatua laitaosastolle.

Eriksen-huhu pyörinyt ilmeisesti dominoefektinä sille, mikäli Pobga jättäisi kesällä Italian mestarit. Muuten tuntuisi aika kovalta ja suolaiselta hankinnalta stunttaamaan MVP:tä. Toki myös Marchision myynti puoltaisi Eriksenin hankintaan, mutta Claudion lähtöön en itse ainakaan usko. Taitojensa puolesta Eriksen olisi kova lisä ja hyvä haku keskikentälle.

Sanchez on näistä huhuista se vähiten epätodennäköinen (nyt varsin kun Fifa vaikuttaa sittenkin näyttävän vihreää valoa katalonian limanipun siirtotörsäilylle). Alexis oli Udinesevuosien jälkeen jo haluttu mies Juvessa ja taisipa myös viime kesänä olla useaan otteeseen huhuttu luoteis-italiaan. Chileläinen toisi kyllä oivan lisän Juven viimeiselle hyökkäys 1/3:lle ja sopisi sekä 4-3-3 että 3-5-2. Ikää vasta 25v, joten pelivuosiakin jäljellä reippaasti.

Itse olen Guadradon suuri ihalija ja kaikista maailman pelaajista näkisin juuri kolumbialaisen ensi kesän ykkösprioriteettina, mutta miehen perässä taitaa olla puoli maailmaa, joten en jaksa nähdä Juven vetovoiman riittävän ja kun vielä tiedetään, ettei Violan kanssa välit taida edellekään olla kaikista hedelmällisimmät...

Noh, kausi eka pakettiin ja sitten miettimään kunnolla mitä kesä tuo. Jännittävä kesä kuitenkin siirtojen osalta tulossa sillä sambakarnevaalit sotkevat muutaman viikon edestä siirtoruljanssia oikein urakalla, joten loppukesästä saattaa olla luvassa melkoista tykitystä ja dominoefektejä
Heiska

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: REMOULADE


Vastaus #1406 : 23.04.2014 klo 16:21:51

Edelleen sieltä wingback-osastolta pitää lähteä vahvistuksia etsimään, joten Cuadrado olisi noista järkevin (ainut järkevä). Viime kesänä pari kärkeä ja nyt jo rummutetaan taas van Persieä...eh?
Heiska

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: REMOULADE


Vastaus #1407 : 24.04.2014 klo 22:58:45

Kiesus mitä soopaa. Marchisiolle ainoana puhtaat paperit oikeasti loistavasta pelistä. Tevezille toki maalista, mutta muuten vaisua. Pirlo, Asamoah, Chiellini, Buffon ok. Loput ihan perseestä. Ja Conte voi vähän keilailla pelin panosta suhteessa siihen, laittaako sinne jonkun vitun mirkovucinicin.
Il Fenomeno Vero

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Bianconeri


Vastaus #1408 : 24.04.2014 klo 23:00:10

Hyvä peli. Juve petras paljon toiselle puoliajalle. Benfica hieman onnekas viedessään voiton. Tärkeä vierasmaali kuitenkin iskettiin.
Pellisesti oltiin hitusen edellä, lupaa hyvää toiseen osaotteluun.

Niin ja arpinaamalta lähti ahtisaaren kokoinen euroapina selästä Ylos
buono

Poissa Poissa


Vastaus #1409 : 24.04.2014 klo 23:02:02

2-1 on ihan OK tulos, mutta vitutus ja pelko tästä jäi käteen. Paikkoja oli voittaa ja hoitaa koko homma jo tänään, mutta EI.

On se vit*u aina tämä huono tuuri vai mikä kun avopaikoista syljetään päin maalivahteja ja nuo niukat paitsiotilanteetkin aina päättyy huonosti. Jostain Bonuccin totaaliperseilystä ensin annetaan tasoitusta samoin myös pelattiin miehen vajaalla (Mirko).. Claudio ainoa joka ansaitsee peukutuksen Ylos

Torinossa tulee kyllä jännät paikat.. Ei se onnetar toista 90 minuuttista voi Benfican puolia pitää.
Kartanonherra

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Kuuntele nyt tarkkaan: haista vittu


Vastaus #1410 : 24.04.2014 klo 23:11:01

1-0 tuloksen hakeminen toisessa matsissa olisi typerin temppu, toivottavasti hakevat kahta, kolme maalia loppuun saakka
pastore del dio

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: 33


Vastaus #1411 : 24.04.2014 klo 23:21:55

1-0 tuloksen hakeminen toisessa matsissa olisi typerin temppu, toivottavasti hakevat kahta, kolme maalia loppuun saakka

Jep, sama. Varsinkin kun Euro-Juvelle ei tunnetusti riita yhden maalin johdot. Kyllahan taman viikon paasta pitaisi taputella kotona, Vidal on silloin toivottavasti jo mukana. Llorentekin paasisi toivottavasti kentalle naiden huumorivaihtoehtojen sijaan (mirko ja ossi).

e; Pelin jalkeisten haastattelujen perusteella aika luottavaisilta vaikuttavat pelaajat Contea myoten. Hyva ettei olla ihan maissa silla kylla tama kaannettavissa on viela.
« Viimeksi muokattu: 24.04.2014 klo 23:58:02 kirjoittanut pastore del dio »
Jombe

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: FAFFJ


Vastaus #1412 : 25.04.2014 klo 09:14:00

Milloin muuten kalsarimies ja tappi on ohittanut Llorenten
nokkimisjärjestyksessä? Vai onko miehellä jotain vaivaa?
     Muuten en voi käsittää.

Panitteko muuten merkille, kuinka kovasti koko jengi tuuletti maalia.
Motivaatio siis eurooppaliigan voitosta on kohillaan, vaikka
ei se kentällä tahdo aina näkyä.

Jaah.. Kyllä jotain muutosta ensi kauteen tarvitaan, jos sinne UCL:n
4 parhaan joukkoon tahdotaan. Sen verran aneemista pelistä
toiseen. En vaan tiedä, että mitä.

Olipas positiivista.
buono

Poissa Poissa


Vastaus #1413 : 25.04.2014 klo 10:27:20

Panitteko muuten merkille, kuinka kovasti koko jengi tuuletti maalia.
Motivaatio siis eurooppaliigan voitosta on kohillaan, vaikka
ei se kentällä tahdo aina näkyä.

Jaah.. Kyllä jotain muutosta ensi kauteen tarvitaan, jos sinne UCL:n
4 parhaan joukkoon tahdotaan. Sen verran aneemista pelistä
toiseen. En vaan tiedä, että mitä.

Olipas positiivista.

Kyllä, Pirlon ja Conten tuuletukset jäi kyllä mieleen 8)

Todellakin ei CL:n loppuvaiheilla Caceresit ja Vucinicit riittäisi vähää alusta..

Marchision siirtohuhuja en edelleenkään pysty käsittämään, pystyy tuuraamaan mitä paikkaa tahansa keskikentältä ja on sen verran laadukas kaveri parhaassa iässään, menisi heittämällä minkä tahansa muun Calcio jengin avariin. Oma kasvatti joka antaa aina kentällä kaikkensa, eikä omista suurta egoa, valmentajalle varmasti täydellinen rotaatiomies keskikentän "neljänneksi" kaveriksi. Palkkakaan ei päätä huimaa.

Muutenkin jos Pogba tässä lähivuosina oikeasti lähdössä, ja Pirlo lopettamassa. On Marchisiolla vielä mahdollisesti viisikin kautta tiedossa Juvessa 8)

Samoin Giovinco menee Vice-Tevezinä, kun rahaa ei muutenkaan ole tarkoitus hyökkäykseen ainakaan tuolle pelipaikalle tunkea.

Marchision siirtohuhut toki varmasti lehtien juttuja ja muiden kiinnostusta, eihän Claudio koskaan ns. siirtolistalla ole ollutkaan.

Cuadradoa koko lahalla.
Heiska

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: REMOULADE


Vastaus #1414 : 25.04.2014 klo 11:20:59

Todellakin ei CL:n loppuvaiheilla Caceresit ja Vucinicit riittäisi vähää alusta..

Riittäisivät nyt edes CL:n alkuvaiheilla tai UEL:n loppuvaiheilla, tai edes liigassa. Mutta ei.
buono

Poissa Poissa


Vastaus #1415 : 25.04.2014 klo 13:09:45

Riittäisivät nyt edes CL:n alkuvaiheilla tai UEL:n loppuvaiheilla, tai edes liigassa. Mutta ei.

Nooh, kyllä Martin on ihan kelvollinen rotaatioon viidenneksi jokapaikanhöyläksi, Mirko tosin juu ei..
divin codino

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: The Artist Formerly Known as #33


Vastaus #1416 : 29.04.2014 klo 08:11:17

Hieno voitto Sassuolosta, nyt scudetton ryssiminen vaatisi jo Steven Gerrardin epäjumalallista väliintuloa.

Conten pelin jälkeen antamista kommenteista paistaa läpi se, että ensi kaudella Italiassa on vain hävittävää; kolmas peräkkäinen scudetto (kahden edellisen Agnellin aikana Juve ei tähän pystynyt), sadan pisteen kausi, 100% tuloskunto kotikentältä... Ei pelaajia pysty motivoimaan enää ensi kaudella menestymään serie A:ssa, jokaisella joukkueella on käyttöaikansa ja tämän saattaa päättyä tähän kauteen. Maailman paras Barcelona on pelkkä muisto vain, huomenna samaa saatetaan sanoa jo Bayernistakin.

Isoja päätöksiä on edessä kesällä. Lähdetäänkö CL-menestystä jahtaamaan muutamalla täsmähankinnalla ja sarjan kustannuksella vai rakentaako Conte uuden joukkueen? Jos Prandellin sopimus loppuisi tähän kesään, Conte saattaisi hyvinkin lähteä pariksi vuodeksi jonnekin Monacoon lataamaan akkuja ja palata lippimäisesti pienen tauon jälkeen täynnä uutta virtaa.

buono

Poissa Poissa


Vastaus #1417 : 29.04.2014 klo 08:29:25



Uskon että panostetaan täysillä sieniliigaan. Serie A:n mestaruustaistosta pitäisi kuitenkin tulla tiukka, ei siitä kelkasta kuitenkaan pois pudota. Prandellihan jatkaa 2016 EM kisoihin..


Oli hyvä saada Barzaglille ehjä 90 minuuttinen, muutenkin tuohon loppuun peliaikaa taas BBC:lle Ylos

Isla Vaihto Lictsteiner jälkeen oikean laidankin peliin tuli jotain järkeä, ja sieltähän ottelu sitten taputeltiin käytännössä.

Marchisiokin parantaa kuin sika juoksuaan kun kesän kisat lähenee 8)
Casma

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Mole.


Vastaus #1418 : 30.04.2014 klo 15:14:55

Kuten koko alkukausi toitetettu, ei todellakaan ole varmaa että Conte jää.

Ei kirjoittanut Pogba uutta soppari, liksaa Juve tarjosi jo melkein 5M. Raiola taas neuvomassa...
Heiska

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: REMOULADE


Vastaus #1419 : 30.04.2014 klo 15:22:42

Fyrkkaa on onneksi irrottaa Prandelli. Muita vaihtoehtoja en oikein osaa kuvitella.

e. ja mihin se Conte menisi? Päittäin Azzurriin? ManU:un ei ainakaan ja muissa on osaajat kiinni.
Casma

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Mole.


Vastaus #1420 : 01.05.2014 klo 16:30:08

Eiköhän kenkä heilu kauden päätteeksi...
Useassa seurassa. ;)
ploughman

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Juventus


Vastaus #1421 : 01.05.2014 klo 23:03:26

Eiköhän kenkä heilu kauden päätteeksi...
Useassa seurassa. ;)

Conte vois harjotella kyllä vielä ihan rauhassa sitä valmentamistaan niin, että joukkueensa menestyisi myös eurooppalaisella tasolla. Että vaikka vielä kokeilisi sitä tässä Juvessa?
buono

Poissa Poissa


Vastaus #1422 : 01.05.2014 klo 23:06:29

Conte vois harjotella kyllä vielä ihan rauhassa sitä valmentamistaan niin, että joukkueensa menestyisi myös eurooppalaisella tasolla. Että vaikka vielä kokeilisi sitä tässä Juvessa?

Olisikohan tämä nyt viimeinen opetus tälle joukkueelle euroopasta.. Kovaa on peli.

Bonucci ja Pogba siellä päästeli jo kyyneleitä. Eiköhän eurooppa ole kasvattanut jo tarpeeksi, ensikaudella sitten päätyyn asti, mielummin toki siellä sarjaa kovemmassa.
Koom

Poissa Poissa


Vastaus #1423 : 01.05.2014 klo 23:09:07

Kyllä on serie A:n taso romahtanut viidessä vuodessa, Juve ei saa kunnon vastusta liigapeleissä, mutta Euroopassa Turkin ja Portugalin mestarit pyykivät juvella pöytää.
Casma

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Mole.


Vastaus #1424 : 01.05.2014 klo 23:09:20

Conte tuskin tekee niist paikoist mitä on tarjolla. Kyllä maaliin oli saumat. Huolimatonta...

 
Sivuja: 1 ... 56 [57] 58 ... 86
 
Siirry:  

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines | Mainosvalinnat | Tietoa