Aika nappiin saa Soldado pelata peitotakseen Aden toissakauden.
Näin juuri. Kinkkinen tilanne tuo kokonaisuudessaan, kun yhdellä kärjellä mennään ja sinne on jo tyrkyllä Ade ja Defoe. Toki kumpi tahansa saattaa lähteä ja jos Soldado tulee, niin eiköhän se lähtijä siinä tapauksessa olisi Defoe, jos mietitään vähänkin eri variaatioiden mahdollisuutta. Sitten pitäisi vielä kuitenkin löytää peliaikaa Adelle ja Soldadolle molemmille.
Toisaalta, ei tarvitse paljon mitään esittää peitotakseen Aden viime kauden.
Tokihan Ade piristyi viime kauden lopussa mutta en kyllä silti jaa uskoa muiden Spurs-poikain kanssa siitä että ensi kausi olisi Adelta taas erinomainen kausi.
Itse uskon Aden nostavan tasoaan takaisin sille normaalille tasolle, sillä viime kaudella oli kolhua ja Togon riveissä käydyt kisat yms, mutta nyt tuo saanee alleen ehjän pre-seasonin ja lähtee hyvin valmistautuneena kauteen, kun City --> Spurs siirtokuviotkaan eivät ole sotkeneet valmistautumista.
Soldado on toki upea pelaaja, jolla ei ainakaan jää asenteesta mitään kiinni, mutta hieman tuo yhtälö tässäkin kohtaa mietityttää, että onko vain vuoden nuorempi Soldado parempi ratkaisu kuin Adebayor + £15M.