|
|
Wanha futaaja
Poissa
Suosikkijoukkue: Jag ser rött...
|
 |
Vastaus #2076 : 22.07.2014 klo 13:48:36 |
|
Tuli Toni Kroosin siirrosta mieleen, että Realissa on (espanjalaisten jälkeen tietysti) kaikkina aikoina pelannut saksalaisia enemmän kuin mitään muita eurooppalaisia kansallisuuksia. Ranskalaisia taisi olla toiseksi eniten.
Barcelonassa puolestaan ei ole juurikaan sakuja pelannut. Bernd Schuster lienee ainoa ja hän toki pelasi myös Realissa. Ilmeisesti perinteet vaikuttavat edelleen.
|
|
|
|
« Viimeksi muokattu: 22.07.2014 klo 13:56:40 kirjoittanut Wanha futaaja »
|
|
|
|
|
el_capitan
Poissa
Suosikkijoukkue: Tunnelmaa huonontava elämysmatkailijamieshuora
|
 |
Vastaus #2077 : 22.07.2014 klo 13:57:05 |
|
 Suoritettu...
|
|
|
|
|
Julss
Poissa
Suosikkijoukkue: Los Merengues, Spurs
|
 |
Vastaus #2078 : 22.07.2014 klo 14:04:31 |
|
James Rodríguez on seuran nettisivujenkin mukaan virallisesti Madridin pelaaja. Kiimaa.
|
|
|
|
|
|
Jari-ja-Minä
|
 |
Jari-ja-Minä
Vastaus #2079 : 22.07.2014 klo 14:06:16 |
|
No huh huh! Melko kova hyökkäys tulee olemaan ensi kaudella  nyt uutta topikkia ?
|
|
|
|
|
perla de castilla
Poissa
Suosikkijoukkue: Real Madrid C.F.
|
 |
Vastaus #2080 : 22.07.2014 klo 14:24:52 |
|
-----------Benzema----------- Ronaldo-----James------Bale -------Kroos------Modric----- Marcelo-Ramos-Varane-Carvajal ------------K.Navas-----------
Kyllähän ainakin kerran pitäis kokeilla jossain ´helpossa´ kotipelissä.
|
|
|
|
|
Rimelva123
Poissa
Suosikkijoukkue: FCB
|
 |
Vastaus #2081 : 22.07.2014 klo 14:29:47 |
|
Huhhuh, jos vielä Markkanen tuonne saadaan, niin pakkohan sitä pahinta kilpailijaa tarttee alkaa tarkemmin seuraamaan. Sen verran tykitystä tuo hyökkäyspää tulee olemaan.
|
|
|
|
|
ensijokolmas
Poissa
|
 |
Vastaus #2082 : 22.07.2014 klo 14:38:16 |
|
Sellainen plantilla kyllä kasassa, että eihän tuo voi mennä kuin vituiksi. Mikä lienee Jamesin tuleva rooli?
|
|
|
|
|
Niko
Poissa
Suosikkijoukkue: Madrid-Markkanen
|
 |
Vastaus #2083 : 22.07.2014 klo 14:42:46 |
|
------------K.Navas-----------
Fantasiakokoonpano ja sitten maalissa on joku vitun Navas. Jumalauta, Casillas on joukkueessa mukana.
|
|
|
|
|
Taalasmaa
Poissa
Suosikkijoukkue: Hopeakauden -15 kultareunaiset muistot.
|
 |
Vastaus #2084 : 22.07.2014 klo 14:44:10 |
|
Itse näen kyllä niin että vielä tässä käy niin että maailman paras "C" Ronaldo keskittää ja Markkanen latoo palloja maaliin. Parastahan tässä on kun nyt varmasti yle näyttää jokaisen realin pelin meklariliigassa Markkasen takia. On tää huikea siirto ja herättää ihmetystä miten tällainen lupaus on kotimaassa hukattu huomaamatta? Ei tätä tunnetta osaa edes kirjoittaa.
|
|
|
|
|
perla de castilla
Poissa
Suosikkijoukkue: Real Madrid C.F.
|
 |
Vastaus #2085 : 22.07.2014 klo 14:49:00 |
|
Casillas oli sanalla sanoen huono kisoissa ja CL-finaalissa. Omatpahan on fantasiani. PS. Iker on minulle yksi kolmesta suurimmasta Real-pelaajasta. Raul,Iker ja Guti.
|
|
|
|
|
Panze
Poissa
Suosikkijoukkue: Manchester United, Huuhkajat
|
 |
Vastaus #2086 : 22.07.2014 klo 15:05:04 |
|
Olisiko jollakin aikaa kertoa, että mikä on Realin rosterin koko tällä hetkellä? Ei taida kaikki ykkösjoukkueen pelaajat mahtua tällä hetkellä ainakaan Mestareiden liiga -ryhmään?
|
|
|
|
|
perla de castilla
Poissa
Suosikkijoukkue: Real Madrid C.F.
|
 |
Vastaus #2087 : 22.07.2014 klo 15:19:32 |
|
|
|
|
|
|
G.Lavanche
Poissa
|
 |
Vastaus #2088 : 22.07.2014 klo 15:23:40 |
|
Minusta joukkueessa oli jopa tilaa parille pelaajalle viime kaudella.
Joka tapauksessa:
GK: Casillas Diego Lopez Jesus Fernandez (Lähtee todennäköisesti muihin maisemiin)
DEF: Carvajal Arbeloa
Ramos Varane Pepe Nacho
Marcelo Coentrao
MID: Xabi Illarra Khedira Kroos Modric Di Maria Isco James Rodriguez Bale
FWD: Benzema Jese C.Ronaldo
Oletan etten unohtanut ketään niin lasken tuossa olevan 23 pelaajaa, joista neljän huhutaan vielä liikkuvan toiseen suuntaan. Näiden lisäksi toki Castillasta merkataan pari pelaajaa rosteriin. Llorente on ainakin mainittu yhdeksi.
|
|
|
|
|
Pumba
Paikalla
Suosikkijoukkue: Therese Johaug
|
 |
Vastaus #2089 : 22.07.2014 klo 15:25:55 |
|
Real Madrid on Real Madrid vaikka voissa paistaisi 
|
|
|
|
|
Panze
Poissa
Suosikkijoukkue: Manchester United, Huuhkajat
|
 |
Vastaus #2090 : 22.07.2014 klo 15:43:52 |
|
GK: Casillas Diego Lopez Jesus Fernandez (Lähtee todennäköisesti muihin maisemiin)
Navasin hankinta ei siis vielä ole varma? Ilmeisesti kuitenkin aika todennäköinen? Tuossa tapauksessa voisi kuvitella, että jompi kumpi joko Iker tai Lopez nostaa kytkintä
|
|
|
|
|
Keijot
Poissa
Suosikkijoukkue: Intohimosta ylikriittinen, Keijoille kettuilu
|
 |
Vastaus #2091 : 22.07.2014 klo 15:55:52 |
|
Itse veikkaan ja toivon että Casillas on se joka lähtee. Iker on liikaa Navasin tyylinen kassari, joten Hänen luulisi senkin vuoksi lähtevän. Navasin siirto on kaiketi juuri siitä kiinni että saadaanko jompikumpi nykyisistä kassareista ulostettua.
Btw, Real on alkanut noudattaa 20 kenttäpelaajan politiikkaa ja tuskin tuosta tänäkään kesänä lähdetään poikkeamaan. Eli liikennettä tullaan varmasti näkemään vielä molempiin suuntiin koska penkki on vähän turhan kallis tällä hetkellä.
|
|
|
|
|
Mágico Madrid
Poissa
Suosikkijoukkue: El Halcón
|
 |
Vastaus #2092 : 22.07.2014 klo 15:58:08 |
|
Navasin hankinta ei siis vielä ole varma? Ilmeisesti kuitenkin aika todennäköinen? Tuossa tapauksessa voisi kuvitella, että jompi kumpi joko Iker tai Lopez nostaa kytkintä
Ei ole varmaa. Taitaa olla niin, että Lopez hankaa vastaan siirrolle Monacoon. Varsinkin kun Casillas ei ilmeisesti ole lähdössä Lontooseen, jos viimeisimmät huhut Ospinasta pitävät Arsun kohdalla paikkaansa. Muualle miestä ei olekkaan huhuttu. Enemmänkin tässä ihmettelee hyökkääjätilannetta. Morata päästettiin jo pois ja korvaajasta ei ole oikein mitään huhua/tietoa. Falcao jo ehtinyt toteamaan, että mies jatkaa Monacossa ensi kaudella. Negredo meni rikkomaan itsensä, Lukaku päätynee Evertoniin, Mandzu meni naapuriin ja Rodrigo Valenciaan. Benzemankin jatkosopimus on tekemättä. Kai se sitten hoidetaan, kun ranskalainen palaa lomaltaa? Onhan tässä aikaa, ei sen puoleen. edit. Markkasta en vielä laske näihin kuvioihin 
|
|
|
|
« Viimeksi muokattu: 22.07.2014 klo 16:03:38 kirjoittanut Mágico Madrid »
|
|
|
|
|
pusero
Poissa
Suosikkijoukkue: Kari Arkivuo
|
 |
Vastaus #2093 : 22.07.2014 klo 16:21:11 |
|
En oikein ymmärrä, että miksi se Navas on juuri nyt pakko hankkia. Luulisi, että James riittää semmoiseksi "World Cup hype" -ostoksi. Lopez ja Casillas riittää varsin hyvin tulevallakin kaudella. Casillastakin varmasti nappaa enemmän cup-veskarin rooli, kun viime kaudella torjui joukkueelle Déciman.
Milloinkas muuten sarjaohjelma julkistetaan?
|
|
|
|
|
ensijokolmas
Poissa
|
 |
Vastaus #2094 : 22.07.2014 klo 16:23:54 |
|
Torstaina muistaakseni.
|
|
|
|
|
Grand Inquisitor
Poissa
|
 |
Vastaus #2095 : 22.07.2014 klo 16:32:19 |
|
En oikein ymmärrä, että miksi se Navas on juuri nyt pakko hankkia. Luulisi, että James riittää semmoiseksi "World Cup hype" -ostoksi. Lopez ja Casillas riittää varsin hyvin tulevallakin kaudella. Casillastakin varmasti nappaa enemmän cup-veskarin rooli, kun viime kaudella torjui joukkueelle Déciman.
Mistä sitä tietää vaikka Navas pelaisi aivan uskomattoman kauden. Ainahan sitä on pieniä epäilyksiä uusien pelaajien suhteen, varsinkin tulee pienestä seurasta ja yhtäkkiä pitäisi kantaa suuri vastuu jättimäisessä joukkueessa. Toisaalta Navas on maalivahdiksi vielä nuori, joten hänellä voi olla pitkäkin ura Realissa edessä. Mitä Jamesiin tulee, niin voi olla että tulevalla kaudella ei kentältä löydy juuri sitä roolia mikä sopisi hänelle parhaiten, mutta asiat muuttuvat nopeasti. Riittää että joku keskikentältä loukkaantuu ja yhtäkkiä ollaankin Jamesista täysin riippuvaisia. Itse olen todella innoissani tästä siirrosta, varsinkin kun tietää että miehen parhaat vuodet ovat vielä edessä. Näkyykö se Jamesin esittely muuten livenä jostain?
|
|
|
|
|
Mágico Madrid
Poissa
Suosikkijoukkue: El Halcón
|
 |
Vastaus #2096 : 22.07.2014 klo 16:33:44 |
|
Näkyykö se Jamesin esittely muuten livenä jostain?
Eiköhän seura striimaa tuonkin kotisivuiltaan. Marcalla oli Kroosin esittelyssä myös striimi.
|
|
|
|
|
perla de castilla
Poissa
Suosikkijoukkue: Real Madrid C.F.
|
 |
Vastaus #2097 : 22.07.2014 klo 16:36:17 |
|
AS:n ja Marcan sivuille tulee varmasti streamit. Olen itse ymmärtänyt, että Iker itse olisi valmis uusiin haasteisiin ja K.Navas on minun mielestäni todistanut jo kykynsä liigassa. Muistaakseni joku foorumisti sanoi jo ennen kisoja Levante-pelin jälkeen laittavansa rahaa Costa Ricalle, koska Navas.
|
|
|
|
|
kirjava
Poissa
|
 |
Vastaus #2098 : 22.07.2014 klo 17:20:04 |
|
Mistä sitä tietää vaikka Navas pelaisi aivan uskomattoman kauden. Ainahan sitä on pieniä epäilyksiä uusien pelaajien suhteen, varsinkin tulee pienestä seurasta ja yhtäkkiä pitäisi kantaa suuri vastuu jättimäisessä joukkueessa. Toisaalta Navas on maalivahdiksi vielä nuori, joten hänellä voi olla pitkäkin ura Realissa edessä.
Navashan pelasi jo aivan uskomattoman kauden - nimenomaan liigatasolla. Taisi olla liigan kovin torjuntaprosentti yli 'n' ottelua pelanneista maalivahdeista. Sitä on vaikea sanoa, miten sopeutuu noin kymmentä kertaluokkaa suurempiin ympyröihin.
|
|
|
|
|
lattis2
Poissa
|
 |
Vastaus #2099 : 22.07.2014 klo 20:37:03 |
|
Näkyykö se Jamesin esittely muuten livenä jostain?
Just hetki sitten päättyi "pukuosuus". Nyt on päällä edustusasu.
|
|
|
|
|
|
|
|