blazematuidi
Poissa
|
 |
Vastaus #3575 : 29.01.2014 klo 23:08:13 |
|
Pukki aivan vapaana ja onnistuu puskemaan maalin yli...
|
|
|
|
|
Seitan
Poissa
|
 |
Vastaus #3576 : 29.01.2014 klo 23:12:21 |
|
3-0. Tollasia maaleja kun näkisi Pukilta joskus.
|
|
|
|
|
Kigara
Poissa
|
 |
Vastaus #3577 : 29.01.2014 klo 23:12:30 |
|
Commons on kova poika syöttämään pelikavereita maalintekopaikoille. 
|
|
|
|
|
Mestori
Poissa
Suosikkijoukkue: HJK Helsinki
|
 |
Vastaus #3578 : 29.01.2014 klo 23:14:31 |
|
Ei jumalauta.
|
|
|
|
|
Seitan
Poissa
|
 |
Vastaus #3579 : 29.01.2014 klo 23:14:47 |
|
No voi perkele. Pukilla hyvä paikka, mut maalivahdilta unelmatorjunta. Olisi toki voinnut syöttääkin.
|
|
|
|
|
D. Harms
Poissa
Suosikkijoukkue: Puistofutis
|
 |
Vastaus #3580 : 29.01.2014 klo 23:15:03 |
|
Ei tuo mitenkään paska viimeistely-yritys ollut. Balden vuoro yrittää.
|
|
|
|
|
elhadjidiouf
Poissa
Suosikkijoukkue: Valkeakosken Haka
|
 |
Vastaus #3581 : 29.01.2014 klo 23:15:28 |
|
Ei tosta vaan nyt tule yhtään mitään, yksin läpi, veskari torjuu kulmaksi ja vaihtoon.
|
|
|
|
|
Kurkkusalaatti
Poissa
|
 |
Vastaus #3582 : 29.01.2014 klo 23:19:57 |
|
Todella hyvä veto tolpan viereen pienestä kulmasta ja vaihtoon. Pelituntuma ja rentous paranee koko ajan ja Suomen kisaprojekti on raiteillaan. Kun Losakin vielä laittaa itsensä kuntoon, niin KIITOS SKOTLANTI
|
|
|
|
|
Mystinen metsätyömies
Poissa
Suosikkijoukkue: Taide, tiede ja rikollisuus.
|
 |
Vastaus #3583 : 29.01.2014 klo 23:23:10 |
|
Illan saldo: 3 tekopaikkaa, joista 0 maalia. Puolen tusinaa alibisyöttöä lähimmälle miehelle. Lusmuilua toppareiden välissä ja yleinen mielenkiinto peliä kohtaan satunnaista. Plus-sarakkeessa yksi pallonriisto.
Miten helvetissä voi taso vaihdella näin paljon? No vastaus löytyy asenteesta. Ennen ottelua Pukki toivoi Celtic-tv:n haastattelussa, ettei seuraavaan maaliin mene yhtä kauaa kuin edellisten välillä. Vitut maalintekijä mitään toivoo, maalintekijä tekee.
|
|
|
|
|
Röytän Karhu
Poissa
|
 |
Vastaus #3584 : 29.01.2014 klo 23:24:27 |
|
Taisi tuo roolikin olla vähän eri kuin edellispelissä.
|
|
|
|
|
D. Harms
Poissa
Suosikkijoukkue: Puistofutis
|
 |
Vastaus #3585 : 29.01.2014 klo 23:32:35 |
|
Taisi tuo roolikin olla vähän eri kuin edellispelissä.
Minustakin vaikutti että Pukki pelasi tänään puhtaasti piikkipaikalla, kun taas Hibsiä vastaan hieman alempana. Ei tainnut saada tänään kuin pari palloa naama maaliin päin.
|
|
|
|
|
Kigara
Poissa
|
 |
Vastaus #3586 : 29.01.2014 klo 23:36:05 |
|
Baldelta kaunis harjoitus puolustajaa vastaan ja hirveä tykki ohi maalivahdin...
|
|
|
|
|
gazzetta
Poissa
Suosikkijoukkue: 1927
|
 |
Vastaus #3587 : 29.01.2014 klo 23:38:19 |
|
Tahallinen imaisu loppuun kruunaa Kilmarnockin illan "  "
|
|
|
|
|
Hylje
Poissa
Suosikkijoukkue: Charles "Charlie" Charles ja Bielsan Bilbao
|
 |
Vastaus #3588 : 29.01.2014 klo 23:42:51 |
|
Livescore.com tarjoaa Pukkia kolmannen maalin tekijäksi. Joko tämä orastava maaliputki olisi alku jonkun suuremman?
|
|
|
|
|
koera
Poissa
|
 |
Vastaus #3589 : 29.01.2014 klo 23:51:37 |
|
Miten helvetissä voi taso vaihdella näin paljon? No vastaus löytyy asenteesta. Ennen ottelua Pukki toivoi Celtic-tv:n haastattelussa, ettei seuraavaan maaliin mene yhtä kauaa kuin edellisten välillä. Vitut maalintekijä mitään toivoo, maalintekijä tekee.
Johan tämän asiantuntijapiirit ovat todenneet aikaa sitten. Recaron pehmeä kosketus ja tuttu tuoksu inspiroi Pukin huippusuorituksiin. Jos taas pitää rynnätä suoraan avaukseen, olo on kireä ja kenkä hiertää.
|
|
|
|
|
Mystinen metsätyömies
Poissa
Suosikkijoukkue: Taide, tiede ja rikollisuus.
|
 |
Vastaus #3590 : 29.01.2014 klo 23:54:51 |
|
Taisi tuo roolikin olla vähän eri kuin edellispelissä.
Se ei ole mikään selitys munattomalle asenteelle. Ei siinä mitään. Jalkapallon historia tuntee lukuisia loistavia fiilispelaajia, joiden hyvän ja paskan päivän välinen ero oli sama kuin Pukille. Ero on vain siinä, että naiden jannujen paskan keikan saldo oli ja on parempi kuin Teemun uroteot hyvänä päivänä. Pukki ei ole mikään Jumalan armosta-ihmelapsi ja renesanssipersoona, vaan maailman mittapuulla vain keskinkertaista niukkasen parempi. Teemu voi tyytyä siihen: olla keskikovan sarjan rotaatiopelaaja tai pelata isoa roolia jossain Norjan pimpissä tai sitten ruveta tosissaan pistämään itteeään likoon, jotta jälkipolville jää tilikirjan lisäksi muutakin kerrottavaa. Joillekin se tilin tekeminen riittää. Itte en pidä sellasia jätkiä minään.
|
|
|
|
|
Röytän Karhu
Poissa
|
 |
Vastaus #3591 : 30.01.2014 klo 02:39:18 |
|
Se ei ole mikään selitys munattomalle asenteelle.
Syytän nyt orastavaa humalatilaa siitä että lähden tälle tielle... mutta onhan se nyt jos tuossa kendotehoin 1+2 45 minsassa päättyneessä matsissa saa pelata siinä omimmassa roolissaan piikin alapuolella, juosta pystyyn, juosta pallon kanssa ja mitä nyt onkaan. Killie-pelissä Teme oli se piikki.
|
|
|
|
|
Mystinen metsätyömies
Poissa
Suosikkijoukkue: Taide, tiede ja rikollisuus.
|
 |
Vastaus #3592 : 30.01.2014 klo 03:04:25 |
|
Killie-pelissä Teme oli se piikki.
Vaikka maalivahti. Se ei edelleenkään selitä löysää, epämiehekästä asennetta ja huonoa keskittymistä. Parhaimmillaan Pukki on hyvä, jopa loistava pelaaja ja se miten ne hyvät hetket saadaan toistumaan tiheämmällä syklillä ei ole mistään muusta kuin pääkopasta kiinni. Melkein vielä enemmän kuin vituttaa Teemun puolivaloilla läpsyttele tolla liksalla, poraa aivoon joidenkin pakonomainen defensiivinen tarve muniinpuhalteluun. Se nyt on mulle harvinaisen yhdentekevää, jos joku tissiposki rahastaa kymppitonneja hölköttelemällä jossain showpaineissa. Mun ja suomalaisen jalkapallon eteenpäinmenon kannalta suuri ongelma on se, että Suomen maajoukkueen menestyminen tai menestymättömyys on tällä hetkellä kiinni jonkun pikaruoka-addiktin taikinaperseen viitseliäisyydessä tai tarkemmin ottaen sen puutteessa. Eikä tässä tilanteessa auta hevon vitun vertaa se, että jonnet tuulettelee kuinka ihana pörröpää sai melkein jalkansa väliin tai pusku suuntautuu parin metrin päästä vain viisi metriä yli. Jossain Skotlannin huumorisarjassa, jossa tasoerot ovat samaa luokkaa kuin, että HJK pelaisi Kakkosta, täytyy saada aikaan kaksi maalia kolmessa ottelussa, jotta pärjää isojen poikien keskellää. Jos tossa pelleilyssä pääsee puolivaloilla kolmeen paikkaan/ottelu eikä tee yhtään, niin mitä iloa on pelaajasta maajoukkueessa, jos 1-3 korin maita vastaan täysilläkin raataessa pääsee max. kahteen paikkaan?
|
|
|
|
|
atletico1
Poissa
|
 |
Vastaus #3593 : 30.01.2014 klo 06:57:27 |
|
Vaikka maalivahti. Se ei edelleenkään selitä löysää, epämiehekästä asennetta ja huonoa keskittymistä. Parhaimmillaan Pukki on hyvä, jopa loistava pelaaja ja se miten ne hyvät hetket saadaan toistumaan tiheämmällä syklillä ei ole mistään muusta kuin pääkopasta kiinni. Melkein vielä enemmän kuin vituttaa Teemun puolivaloilla läpsyttele tolla liksalla, poraa aivoon joidenkin pakonomainen defensiivinen tarve muniinpuhalteluun.
Se nyt on mulle harvinaisen yhdentekevää, jos joku tissiposki rahastaa kymppitonneja hölköttelemällä jossain showpaineissa. Mun ja suomalaisen jalkapallon eteenpäinmenon kannalta suuri ongelma on se, että Suomen maajoukkueen menestyminen tai menestymättömyys on tällä hetkellä kiinni jonkun pikaruoka-addiktin taikinaperseen viitseliäisyydessä tai tarkemmin ottaen sen puutteessa.
Eikä tässä tilanteessa auta hevon vitun vertaa se, että jonnet tuulettelee kuinka ihana pörröpää sai melkein jalkansa väliin tai pusku suuntautuu parin metrin päästä vain viisi metriä yli. Jossain Skotlannin huumorisarjassa, jossa tasoerot ovat samaa luokkaa kuin, että HJK pelaisi Kakkosta, täytyy saada aikaan kaksi maalia kolmessa ottelussa, jotta pärjää isojen poikien keskellää. Jos tossa pelleilyssä pääsee puolivaloilla kolmeen paikkaan/ottelu eikä tee yhtään, niin mitä iloa on pelaajasta maajoukkueessa, jos 1-3 korin maita vastaan täysilläkin raataessa pääsee max. kahteen paikkaan?
 Kiitos avautumisesta, nyt kuitenkin suosittelen että laitat korkin kiinni hetkeksi.
|
|
|
|
|
Kratos
Poissa
|
 |
Vastaus #3594 : 30.01.2014 klo 07:17:23 |
|
mitä iloa on pelaajasta maajoukkueessa, jos 1-3 korin maita vastaan täysilläkin raataessa pääsee max. kahteen paikkaan?
Varmaan yhtä paljon iloa kun muistakin loistavista kärkivaihtoehdoista maajoukkueessa.
|
|
|
|
« Viimeksi muokattu: 30.01.2014 klo 07:31:42 kirjoittanut Kratos »
|
|
|
|
|
Riemumieli
Poissa
Suosikkijoukkue: FC KTP
|
 |
Vastaus #3595 : 30.01.2014 klo 09:22:44 |
|
FM-termein Pukin consistency on varsin heikko, mikä ei ole ammattiurheilijalle tai kenelle muullekaan kunniaksi. Joskus joku sanoi, että ammattilaisen erottaa siitä, että huonon ja hyvän päivän ero on mahdollisimman pieni. Matemaattisesti ajatellen kyse on keskiarvosta ja keskihajonnasta. Organisaatiotermein puhutaan tuotannon laadusta. Laatua ei ole vain se, että laadun keskiarvo on korkea, sitä on myös se, että laadun keskihajonta on mahdollisimman pieni.
|
|
|
|
|
Kurkkusalaatti
Poissa
|
 |
Vastaus #3596 : 30.01.2014 klo 09:52:05 |
|
Pukkihan on ollut yksi kovimmista raatajista mm. monissa maaotteluissa. Tämä on sitten syönyt terävyyttä vastahyökkäyksistä eli omalta vahvuusalueelta.
Kyse ei tosiaankaan ole mistään asennevammasta, jos hyökkääjä ei tee turhia juoksuja.
Eilenkin tarjoilu suhteessa hallintaan oli taas todella luokatonta. Pitäisikö siellä sitten munaravata näön vuoksi, kun syötöt karkaa minne sattuu.
|
|
|
|
|
Seitan
Poissa
|
 |
Vastaus #3597 : 30.01.2014 klo 09:56:41 |
|
Pukin seuraaminen on vähintään yhtä raskasta kuin Suomen maajoukkueen. Eilen olisi kyllä kolmesta paikasta pitänyt edes yhdessä onnistua. Se pusku oli karmea. Lopun läpiajossa Pukki taisi ajatella, että lapa jäähän ja nimi lehteen. Tällätäämpä täysillä etuyläkulmaan, kuten maailmantähdet tekevät. Maalivahti aavisti oikein ja penkki kutsui. Saisikohan Balde nyt onnistumisen myötä sen avauspaikan? Stokes tulee takaisin ja Pukki katsomoon?
|
|
|
|
|
kookerhondje
Poissa
Suosikkijoukkue: pilleri
|
 |
Vastaus #3598 : 30.01.2014 klo 13:02:28 |
|
Koska suomalaisessa jalkapallossa herätään oikeasti henkiseen valmennukseen  Ainakin foorumia lukemalla saa käsityksen, että Pukki ei paljoa muuta kaipaisi kuin pääkopan kuntoon..
|
|
|
|
|
Rikkiviisas
Poissa
|
 |
Vastaus #3599 : 30.01.2014 klo 14:01:38 |
|
Koska suomalaisessa jalkapallossa herätään oikeasti henkiseen valmennukseen  Ainakin foorumia lukemalla saa käsityksen, että suurin osa foorumisteista ei paljoa muuta kaipaisi kuin pääkopan kuntoon.. Oli pakko korjata realistisemmaksi.
|
|
|
|
|
|
|
|