FutisForum2 - JalkapalloFutisForum2 - Jalkapallo
22.12.2025 klo 20:31:48 *
Tervetuloa, Vieras. Haluatko rekisteröityä?
Aktivointiviesti saamatta? Unohtuiko salasana?

Kirjaudu käyttäjätunnuksen, salasanan ja istunnonpituuden mukaan
Uutiset: FF2 perinteinen joulupatakeräys avattu: Joulupata 2025!
 
Yhteys ylläpitoon: [email protected]

Sivuja: 1 [2]
 
Kirjoittaja Aihe: Futsal Kolmonen Helsinki 2013-14  (Luettu 5946 kertaa)
0 jäsentä ja 1 vieras katselee tätä aihetta.
Reserviäinen

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: MaKu


Vastaus #25 : 02.03.2014 klo 20:55:43

Aktiivinen foorumi saa pian päätöksen kun futsalkausi loppuu. Kaksi tai kolme peliä jäljellä ja kaikki auki kumpaankin päähän, vissiin vikaan kierrokseen asti. Nousu menee Hertolle tai jommallekummalle Stopille. Ihan sama, tuskin mikään näistä tulee pärjäämään kakkosessa kuten viimevuoden nousija Maku. Kiva että kahden näistä kohtaaminen jäi vikaan peliin. Saatan jopa mennä itse katsomaan ton. Pudotus on ehkä jännempi. ALPC sai tärkeitä pojoja, mutta siellä jokainen kuudesta alimmasta jengistä taitaa vielä joutua voittamaan pysyäkseen. Ihan sama miten pelaa loput, jengeihin jäi Spartak, Zenith, Validot, ppv ja ehkä Käpylä..

Tuskinpa tälläkään kaudella Hertolla on haluja noustaa kakkoseen. Stopilla on jo yks joukkue kakkosessa, tosin nämä Stopit, jotka pelaa kolmosessa eivät teke hirveästi yhteistyötä keskenään.

Aktiivinen foorumi saa pian päätöksen kun futsalkausi loppuu. Kaksi tai kolme peliä jäljellä ja kaikki auki kumpaankin päähän, vissiin vikaan kierrokseen asti. Nousu menee Hertolle tai jommallekummalle Stopille. Ihan sama, tuskin mikään näistä tulee pärjäämään kakkosessa kuten viimevuoden nousija Maku.

MaKu pärjää nousijana erinomaisesti, erittäin todennäköistä, että vie kakkosen nimiinsä heti ensimmäisellä kaudella. Voitosta käydään tiukka taistelua neljän kärkijoukkueen kanssa.
stuubr

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: FC ALPC


Vastaus #26 : 03.03.2014 klo 10:55:59

Onko MaKulla intoa lähteä ykköseen jos nousu tulisi?
Reserviäinen

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: MaKu


Vastaus #27 : 03.03.2014 klo 13:58:37

Onko MaKulla intoa lähteä ykköseen jos nousu tulisi?

Suurella todennäköisyydellä ei tulla nousemaan, vaikka voitettaisin sarjan ja karsinnan. Tuskin jätkillä intoa lähtee Suomen ympäri vieraspeleihin.
_keilaaja

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: FC ALPC


Vastaus #28 : 22.03.2014 klo 14:36:43

Stoppi/paspars voitti oman pelinsä Spartak itää vastaan, muttei ihan kahdellakymmenellä maalilla,eli hertolle lohkovoitto pelistään huolimatta. Hassu juttu spartak-pelissä, kun vanha jarru baranow tuli peliin nappikset jalassa ja eilisissä vodkapäissään ja lensi sitten ulos kun kävi toimitsijan kimppuun.. Siihen on kiva lopettaa futsal-kausi..

 
Sivuja: 1 [2]
 
Siirry:  

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines | Mainosvalinnat | Tietoa