• FutisForum2 - JalkapalloFutisForum2 - Jalkapallo
Päävalikko

Wales - Suomi la 16.11. (ja Englanti-Suomi U21 to 14.11.)

Aloittaja Tiksa, 26.09.2013 klo 14:36:17

0 Jäsenet ja 1 Vieras katselee tätä aihetta.

Vorssander

Lainaus käyttäjältä: sheva7 - 17.11.2013 klo 07:01:41
luturiimaille :center:, seisominen kielletty katsomos.
Tanskassakin uhkasivat pari vuotta sitten heittää koko porukan ulos, jos emme suostuisi istumaan. Päätimme sitten siirtyä toiseen paikkaan seisomaan ja meuhkaamaan.

Lounasseuralainen

Lainaus käyttäjältä: Loordi - 17.11.2013 klo 05:30:34
Ai kolumnit kirjoitetaan arvauspohjalta ilman mitään faktoja :(
:ylos: Joskus on käynyt mielessä.

Sonnisen Jaska

uuh kotona taas viimein. voi herranjumala mikä retki taas kerran, olihan kivaa. Kiitos kaikille jotka oli mukana, noi MoonTV:n sällit on mahtavaa matkaseuraa.
Matkan kruunas takastulolento ja kuusysin seura. Vittu mä rakastan teitä homoja.

Skuugeli

Lainaus käyttäjältä: Sonnisen Jaska - 18.11.2013 klo 02:28:22
uuh kotona taas viimein. voi herranjumala mikä retki taas kerran, olihan kivaa. Kiitos kaikille jotka oli mukana, noi MoonTV:n sällit on mahtavaa matkaseuraa.
Matkan kruunas takastulolento ja kuusysin seura. Vittu mä rakastan teitä homoja.

Kiitosta vaan itsellesi! Taitaa samasta tölkistä juominen kostautua, flunssaa pukkaa. Mutta hieno oli reissu kyl,
HH:lle terveisiä!

Sporden mikki

Oli kyllä taas huikea reissu, kiitokset kaikille :ylos: hämmentävintä oli seikkailut jonkun paikallisen kuuluisuudenkanssa joka vei meitä ympäri Walesin maakuntaa päätyen lopulta maajoukkueen hotellille..paikallinen kuuluisuushan oli siis joku sikäläinen Tapsa, mutta kaikki sen siellä tunsivat.

Milton Keynes oli melkoinen persläpi, Cardiffille :tuoppi:

Boris Pugo

#80
Rentouttavaa istumista bussissa ja lentokoneessa. Lähtö lauantaina 5.50 Espoosta ja Cardiffin saavuin M4-ydinjätekuljetusten hidastaessa matkaa kello 15.30. Siitä sitten kylvyn kautta matsiin kävellen ja portilla 15 minuuttia ennen kick offia. Tosin lippujono oli sen verran pitkä, että maammelaulun ehdin missata. Matsista kävellen hotlalle ja sammuminen kylpyammeesseen.

Sunnuntaina herätys 7.30 ja 8.26 junalla Newportiin, jossa englantilainen aamiainen. Jatko 10.15 dösällä Gatwickiin, josta lento 17.15 Suomeen. Kotona 23.45. ":ylos:"

Cardiffiin kannattaa matkustaa suoraan lentokoneella tai sitten käyttää junaa. Nyt käteen jäi mustapekka, varsinkin kun matsissa ei saanut edes seisoa ja walesiläiset katkikset huohottivat niskaan. Paska reissu, mutta hyvät maisemat. Tosin eipä näistä pikareissuista muuta voi odottaakaan.

Tässä vielä kuvareportaasi:
http://www.telegraph.co.uk/news/picturegalleries/uknews/8784306/Cardiff-after-dark-Maciej-Dakowicz-photographs-the-nightlife-of-the-Welsh-capital.html



Lounasseuralainen


erno

Mamulta hyvät riidit tunnistaa random tirkistelijä suomalaiseksi? :o

murdock

#85
Lainaus käyttäjältä: erno - 01.01.2014 klo 13:24:30
Mamulta hyvät riidit tunnistaa random tirkistelijä suomalaiseksi? :o



e. Posti-Patelle :ylos:

rex

Huikea rapo ja tv-dokumentti. Laadulla on tekijänsä. Erityispropsit Sonnisen suoritukselle dokumentissä!