Jumalauta, että on varpaat jäässä.
Peliä oli ilo katsoa, ja etenkin näitä:
- Tommi Kari

Loistavaa pelin ohjaamista määrätietoisella, kanssapelaajia kunnioittavalla ja positiivisella asenteella. Lisäksi kaksi hienoa laukausta, joista etenkin toinen oli mairea pommi, joka tippui loistavasti pelanneen maalivahdin ulottumattomiin. 10/10.
- Aleksis Lehtonen: Loistava sisääntulo vaihdosta, maalintekijän maali ja koko ajan vaarallinen. Mainio tatsi palloon ja poikkeuksellisen hyvä peliasento jatkuvasti.
Lisäksi Benno, Taylor ja Kuhmonen olivat aivan suvereeneja, vaikka välillä toki tuli vähän liiankin optimistista yritystä. Joka tapauksessa tätä matsia oli ilo katsoa ja etenkin kuunnella: täysin eri meininki kommunikaation ja joukkuepelaamisen suhteen kuin esim. viime kaudella. Toivotaan, että näiden päälle voidaan rakentaa ehjä Ykkösen kausi.
Kiitokset joukkueelle ja selostajille. Tosin "yllärihaastikset" seuraavalla kerralla lopusta pois.

e. EsPan maalivahdille vielä erikseen kehut. Käsittämättömiä pelastuksia. Etenkin tokalla puoliskolla Taylorin loistava painava pommi aivan tolpan juureen, jonka kaveri kylmän viileästi leiskautti kulmaksi. Sign him up.