Jep. Sanoisin olevan vielä huonompi hankinta jos on kokoajan pois kokoonpanosta kuin, että on kuitenkin käytettävissä ja saattaa vahingossa pelata ok matsin.
Eikä ne 15 peliä ole olleet kovinkaan hyviä, muutamaa välähdystä lukuunottamatta.
Joskin kyllä itsekin odotan tuon tulevan kuntoon ja näyttävän maailmalle olevansa vieläkin se pelaaja mikä Chelseassa oli.
Mutta tämän hetkisillä statistiikoilla ihan paska ostos

No Rapalahan se oli Barcan mieheltä mutta kumpikaan Hazard eikä Militao kuulu tähän topicciin.
Militao ostettiin kolmanneksi toppariksi kasvamaan arvoa. Ikää on 22 vuotta ja on saanut minuutteja ihan kiitettävästi, vaikka ei ole pelannut itseään fanien sydämmeen. Siinä vaiheessa kun myydään tai on 3 vuotta vanhempi voidaan antaa se todellinen arvio pelaajasta.
Hazard pelasti juuri pisteen mestareiden liigassa ja debyyttikaudellaan mestaruus. Yleisesti selkeästi kentän parhaita siellä ollessaan ja Hazardilla ei ennestään ole mikään hirveän rikkonainen loukkaantumishistoria, joten josko olisi ollut vain huonoa onnea sen suhteen.
Näistä molemmat ovat vielä ihan täysin auki floppeuden suhteen.
Sinun statseillasi sinne pitäisi heittää Griezman ja Lenglet vaikka joukkueella on viime vuosilta pahempiakin floppeja Dembeleen, Coutinhon, Semedon ja Umtitin muodossa. Saa nähdä onnistuuko neljäs valmentaja saamaan irti jotain jäljellä olevasta kolmikosta.