• FutisForum2 - JalkapalloFutisForum2 - Jalkapallo
Päävalikko

1. Bundesliga: viikonlopun ottelut

Aloittaja redrum, 01.04.2006 klo 04:13:54

0 Jäsenet ja 6 Vieraat katselee tätä aihetta.

redrum

Alta 30min. pelattu ja mitä nähty, kaikki paitsi maalia. :ylos:

Elmslie Ender

Rafinhalta todella hölmö temppu. Toki van der Vaart ylidramatisoi tilanteen, mutta silti ei paljon seliteltävää.

redrum

Punainen oli oikein, mutta olis voinu antaa korttia Lincolnillekin.

el_Diablo


redrum

#29
tuleeko taas punainen.

edit: ei tullu

edit: Ernst :D :ylos:

Wismut

Katsotaan miten Slomka reagoi tauolla ulosajoon vai reagoiko mitenkään. Tappioon Schalkella ei ainakaan ole varaa joten ryhmityksen muuttamista puolustusvoittoisempaan suuntaan saattaa olla odotettavissa.

HNV

Mainiota peliä.

Van Der Vaart ja Barbarez ovat kyllä sellaisia pelaajia, joita olisi nautinnollista vihata, jos pelaisivat vastapuolella. Nyt toki :ylos: Myös Atouballa on hyvää yritystä kusipääkategoriaan.

Peli ei ole ollenkaan tuomarin hallussa ja enpä ihmettelisi, jos ainakin Ernst ja Barbarez lähtisivät punaisella ulos.

HSV:n peli painottui ulosajon jälkeen entistä enemmän vasemmalle ja Mahdavikia on toisella laidalla ollut pääasiassa työtön. Eiköhän tuolta se tarvittava osuma kuitenkin vielä tule.


Breitner

On muuten erittäin viihdyttävää peliä uk:lla  :ylos: Toivottavasti saadaan vielä kotiyleisön suosikki Ailton vaihdettua kentälle.

Game

Lainaus käyttäjältä: el_Diablo - 02.04.2006 klo 20:06:15

atouba ulos?

Jos ei tunteet ala viilentyä, niin ei kauaa mene, kun punainen kortti heilahtaa. Peli meni kyllä aivan liian kuumaveriseksi, mutta toivottavasti toisella puoliajalla näemme hyvää jalkapalloa, jota nämä joukkuet kyllä todellakin pystyvät esittämään. Aika ikävä tilanne tällä hetkellä Schalken kannalta. Voitto pitäisi saada, mutta samalla ollaan miehen alivoimalla. Mutta ei se mitään, yleensä punainen kortti antaa vain väärän kuvan. Varsinaista ylivoimaa ei ole, kuten tässäkin pelissä ollaan saatu jo huomata. Schalke ollut kaikkea muuta kuin alakynnessä.

redrum

Lainaus käyttäjältä: Breitner - 02.04.2006 klo 20:28:59
On muuten erittäin viihdyttävää peliä uk:lla  :ylos: Toivottavasti saadaan vielä kotiyleisön suosikki Ailton vaihdettua kentälle.

Siellähän se. :D

HNV

Zweite tänään:

Unterhaching - Hansa Rostock 0-1 (Kern 33)

Saarbrücken - Ahlen 1-0 (Demai 60)
Ulosajo: Bamba (A) 87

Siegen - Braunschweig 4-1 (S: Cafú 30 45+2 Nauroth 43 Nemeth B: Bick 70 rp.)
Ulosajo: Siegert (B) 79

Burghausen - Offenbach 0-2 (Türker 4 Diabang 33)

Aue - Dresden 2-0 (Emmerich 18 rp. Hampf 44)
Ulosajot: Beuchel (D) 54, Pergl (D) 86


redrum


redrum

#37
Suoraan meni. Eikä tarkempi vois olla. :olut:

edit: vai menikö sittenkään.

redrum

On sitten astetta ärsyttävämpi pelaaja toi Asamoah. :keskari2:

redrum

Ailton "naama norsunvitulla tynnyri" :olut: :ylos:

Wismut

#40
Ailton ooh

Travis Tarkka

Brasilian läskit ovat tänä viikonloppuna liekeissä, mutta kohta tulee Ebbe ja rankaisee! >:(

Stoitshkov

Kertakaikkisen upea maali Ailtonilta :ylos:

redrum

#43
Oli kyyllä perhanan hyvä peli, siitä. :ylos:
Molemmilla oli paikkoja muutamaankin lisämaaliin ja tunnetta ja kiimaa riitti molemmilla, kuin myös katsomossa ja penkillä.

Atoubako siä veteli kunnon sadetansseja ringin keskellä :D :ylos:

Balla

Schalke tekee sen taas keväällä.  ;D :ylos:

idänihme

#45
Oli kyllä mukavan lämmin matsi. Ailtonille :ylos: :olut: Läski määrää!

Ai niin unohdin: MAAJOUKKUEESEEN!!!!!11!!

vili bin ali muhammad

Todella rauhallista sunnuntaipelailua...

::) :ylos:

HNV

Hieno peli ja odotettu lopputulos. Tynnyri on noin kymmenen minuutin kunnossa, mutta niinpä vain pyöri niskat lopullisesti katkaisseen maalin tekoon. Krstajic oli toki -kuten vuosi sittenkin- jälleen voiton toinen takuumies. Terveisiä vaan Mladenille, shekki on jo postissa.

HSV:n saldo neljää muuta europaikoilla olevaa joukkuetta vastaan on nyt 5-1-0. Toukokuussa vielä Hertha ja Bremen nurin, niin jopa kelpaa.

Kuten Virkkunenkin sanoi, niin ilman pahaa ailahtelevaisuuttaan olisi HSV jo tällä kaudella tapellut mestaruudesta. Jos nykyinen miehistö säilyy kasassa, niin ensi kaudella voisi vähitellen alkaa odottelemaan täysiä pistepotteja myös näiltä tälläkin kaudella ikävästi vastaan haranneilta clubeilta ja arminioilta.

Vielä erikoismaininnat Kura-Kevinille, joka oli taas vaihteeksi todella kehno ja Kirschsteinille, josta todennäköisesti tulee vielä suuren luokan veskari, mutta kieltämättä välillä pelottaa katsoa miehen pomppimista.

HNV

Illan toinen peli Hannover-Bielefeld päättyi 0-1. Albanialainen Vata vastasi ottelun ainokaisesta.

Arminia paranteli voitolla asemiaan kummasti kasvattaen eroa viivan alapuolella olevaan Lauterniin jo seitsemään pisteeseen. Viimeiselle europaikallekin on "enää" kuuden pisteen matka.

Luigi

Tynnyrille :ylos: :olut: Nätti maali.

HSV on pystynyt aika hyvin hoitamaan näitä kärkimatseja. Hyvää venymistä.