Sen verran ärsyttäviä mainoksia pyörii tossa veikkausliiga.comin sivuilla, ettei millään voi laittaa alotussivuks. Pitääkö tostakin sivustosta tehdä ärsyttävä niillä välkkyvillä mainoksilla.

Jotkut selaimet muistaakseni osaavat nuo tuommoiset välkkyhommat poistaa
Veikkausliigan web-sivut ovat kasvattaneet rajusti suosiotaan[3.7.2007 10:37:00]
Veikkausliigan verkkopalvelu
www.veikkausliiga.com on jatkanut vankkaa kasvuaan alkuvuoden aikana. Sivuilla on vieraillut kauden alusta lähtien keskimäärin lähes 18 000 eri kävijää päivässä, joka on yli 80%:n kasvu verrattuna viime vuoden vastaavaan ajankohtaan.
Viime vuonna Veikkausliigan sivuille kirjattiin kaikkiaan yli 3 000 000 käyntiä.
-
www.veikkausliiga.com on vahvistanut asemansa yhtenä merkittävimpänä suomalaisena urheilun verkkopalveluna. Haluamme palvella jalkapalloa seuraava yleisöä mahdollisimman hyvin ja olemme panostaneetkin verkkopalveluumme entistä enemmän tänä vuonna. Mittareiden valossa toimenpiteemme ovat onnistuneet ja myös asiakaspalaute on ollut erittäin positiivista.
- Erityisesti uudet verkkopalvelut - kaikkien 182 ottelun huippuhetkien koosteet Netti-tv:stä, fanituotteiden WebShop, sähköinen uutiskirje sekä uudistunut Futispörssi-fantasiapeli - on otettu hyvin vastaan, iloitsee Veikkausliigan markkinointiviestintäpäällikkö Sami Verno.
Vernon mukaan Veikkausliigassa ei kuitenkaan tyydytä nykytilanteeseen, vaan sivuja kehitetään jatkuvasti edelleen.
- Vankasta kasvusta huolimatta tulemme edelleen kehittämään toimintaamme ja verkkopalveluitamme; päivitimme mm. viime viikolla sivujemme ulkoasun. Yleisestikin pelkästään otteluennakoilla ja -raporteilla tai reaaliaikaisella otteluiden live-seurannalle ei kiristyvässä kilpailussa enää pärjää, vaan meidän on kehitettävä uusia mielenkiintoisia palveluita, valottaa Verno.
Veikkausliiga.com
eeooämmää
