FutisForum2 - JalkapalloFutisForum2 - Jalkapallo
22.02.2026 klo 19:59:58 *
Tervetuloa, Vieras. Haluatko rekisteröityä?
Aktivointiviesti saamatta? Unohtuiko salasana?

Kirjaudu käyttäjätunnuksen, salasanan ja istunnonpituuden mukaan
Uutiset:
 
Yhteys ylläpitoon: [email protected]

Äänestys
Kysymys: Mikä on Liverpoolin sijoitus lopullisessa sarjataulukossa?
2
3
4
5
6
7
Muu

Sivuja: 1 ... 30 [31] 32 ... 363
 
Kirjoittaja Aihe: Liverpool F.C. 2014/2015 - The Liverpool Way  (Luettu 1170014 kertaa)
0 jäsentä ja 1 vieras katselee tätä aihetta.
Jeieli

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Liverpool FC


Vastaus #750 : 03.07.2014 klo 16:08:29

Tervetuloa Emre Can!

D. Harms

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Puistofutis


Vastaus #751 : 03.07.2014 klo 16:44:14

Olisiko Poolin optimiavaus ensi syksynä sitten tämän näköinen, ilman Suarezia toki:

Allianz

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: FC Barcelona


Vastaus #752 : 03.07.2014 klo 16:57:41

Joku siirtosaitti twitterissä uutisoi: BREAKING: Barcelona have agreed a £75m 'cash price' for Liverpool striker Luis Suárez.

Odotellaan vahvistusta.
bergerinpatrik

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: LFCInter


Vastaus #753 : 03.07.2014 klo 17:24:05

Vahvaa huhua, että Liverpool olisi pitkällä neuvotteluissa Ryan "fucking" Bertrandin kanssa.
Ensin Ayre ryssi neuvottelut Morenon kanssa ja sitten hankitaan halvemmalla kasa paskaa.
« Viimeksi muokattu: 03.07.2014 klo 17:54:35 kirjoittanut bergerinpatrik »
Zorbas

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Veikkausliigajoukkueet, joilla olosuhteet kunnossa


Vastaus #754 : 03.07.2014 klo 17:31:47

Vahvaa huhua, että Liverpool olisi pitkällä neuvotteluissa Ryan "fucking" Bertnardin kanssa.

Tähän törmää valitettavan usein. Siis tähän kirjoitusvirheeseen. Kyseessä siis Bertrand.

Muuten toki samaa mieltä; ei hel*etissä enempää jonflanaganeja Liverpool tarvitse.
Brotell

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: LFC + Sydän sykkii puulaakifutikselle.


Vastaus #755 : 03.07.2014 klo 17:44:09

Bertrand on kyllä viho viimeinen vaihtoehto. Ei Mestarien liiga tasoa.
« Viimeksi muokattu: 03.07.2014 klo 17:49:34 kirjoittanut Brotell »
1892_

Poissa Poissa


Vastaus #756 : 03.07.2014 klo 20:11:52

Veikkaan, että Ayre ei (ole vielä) ryssinyt Moreno-diiliä, ja että vuotaminen kiinnostuksesta Bertrandia kohtaan on nimenomaan vaan näyttelyä Sevillalle, että muitakin vaihtoehtoja löytyy. Uskon, että mennään vielä takaisin Morenoon.
JFT39

Poissa Poissa


Vastaus #757 : 03.07.2014 klo 20:34:11

Bertrand on kyllä viho viimeinen vaihtoehto. Ei Mestarien liiga tasoa.

Bertrand on Mestarien liigan voittaja ;)
Arrogant

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Free Isak


Vastaus #758 : 03.07.2014 klo 23:00:19

Nyt kun Suarez todennäköisesti lähtee, niin toivoisi että sillä siirtokassalla saataisiin bertrandeja parempia pakkeja. Rojo olisi monipuolisuutensa takia hyvä haku.
Pesso

Poissa Poissa


Vastaus #759 : 04.07.2014 klo 08:57:39

Tammikuun ikkunaan liittyen oli puhetta, että Rodgers oli jo tällöin (ymmärrettävästi) kiinnostunut laitapakeista, mutta scoutit eivät löytäneet yhtään hyvää vaihtoehtoa. Tilanne on tästä luultavasti kehittynyt, mutta ei välttämättä ihan hirveästi. Huippujengissä laitapakin tulisi kuitenkin osata sekä puolustaa että hyökätä, eikä tällaisia miehiä välttämättä ole liikkeellä ihan älyttömästi. Huipuille on luonnollisesti myös paljon ottajia. Iso osa ilmoille heitetyistä kalliista "supertalenteista" on todellisuudessa täysin riittämättömiä Liverpoolin tarpeisiin. Näitä keissejä tulee joka siirtoikkunassa, huhumyllyn mukaan se ja se on LFC:n, AFC:n, MCFC:n jne kiikarissa, mutta päätyy lopulta Cardifiin tai Venäjälle.

Bertrandin mahdollinen hankinta voisi olla suhteellisen turvallinen ja halpa veto, jolla rahaa kohdentuisi muualle. Luultavasti kyllä vähän vääriin paikkoihin. Kaipa Enrique-Bertrand -kaksikolla voisi silti jotenkuten tulla toimeenkin. Rodgers kaiketi tuntee Bertrandin ja voisi hyvällä tuurilla saada siitä jotain irtikin. Ei se missään tapauksessa ole niin huono, mitä "yleinen mielipide" antaa ymmärtää. Muistaakseni yksikään todellinen Liverpool-toimittaja ei kuitenkaan ole tainnut pahemmin kirjoitella Bertrandin hankkimisesta, joten eiköhän siitä Morenostakin silti vielä kauppaa tehdä. 
Keijot

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Intohimosta ylikriittinen, Keijoille kettuilu


Vastaus #760 : 04.07.2014 klo 09:21:12

Veikkaan että:

Moreno, Sevilla -> Real Madrid
Coentrao, Real Madrid -> Chelsea
Bertrand, Chelsea -> Liverpool
Cole, Chelsea -> Jenkit
7

Poissa Poissa


Vastaus #761 : 04.07.2014 klo 09:29:08

Veikkaan että:

Moreno, Sevilla -> Real Madrid
Coentrao, Real Madrid -> Chelsea
Bertrand, Chelsea -> Liverpool
Cole, Chelsea -> Jenkit

Mites Marcos Rojo? Kelpaisi itselleni ainakin.
Allianz

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: FC Barcelona


Vastaus #762 : 04.07.2014 klo 11:35:48

Mites Marcos Rojo? Kelpaisi itselleni ainakin.

Ricardo Rodriquez on näköjään unohdettu spekuloinneista. Mielestäni hän olisi kuitenkin noista laitapakeista paras vaihtoehto Pooliin. Jos mahdollinen Shaqiri diili toteutuu, niin Rodriquez voi hyvin haluta seurata maajoukkue kaveriaan Anfieldille.

Toisaalta jos nuo sössitään ja tyydytään Bertrandiin, niin ei hänkään huono backup ole Enriquelle. Tässä tapauksessa täytyy ottaa riski ja luottaa siihen että Enqiruen vammat ovat historiaa ja hän onnistuu palaamaan huipputasolle.

edit: http://www.liverpoolecho.co.uk/sport/football/football-news/liverpool-fc-offer-20m-lovren-7369316
Toivottavasti siellä nyt ei lähdetä tekemään mitään 30 miljoonan tarjousta Lovrenista, kun samaan aikaan Steven Caulkeria huhuillaan £8m hinnalla QPR:n riveihin.
« Viimeksi muokattu: 04.07.2014 klo 11:43:43 kirjoittanut Allianz »
EdgarD

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Klousaa tyylillä!


Vastaus #763 : 04.07.2014 klo 13:18:49

^ Tuossahan on ihan hyvä kooste siitä missä mennään.

Tulossa/tuloillaan:

Dejan Lovren (vahva)
Lazar Markovic (?)
Divock Ogiri (samantien takaisin lainalle)
Alexis Sanchez (miettii vaihtoehtoja)
Alberto Moreno (yritetään vielä kerran!)

Lähdössä:
Daniel Agger (I'm outta here!)
hardluckpool
Vastaus #764 : 04.07.2014 klo 14:17:22

Di Maria ilmeisesti nyt lähdössä. Perheen mukaa nuudelit, Khedira ja Morata ulostettaisiin yht 100milj.€ summalla. Arsenal ja ManU kiinnostuneita. 

Madridin topicista napattua. Mielestäni Maria on pelannut jopa surkeat kisat, mutta keväällä oli kyllä kovassa tikissä ja näytti että kykyä riittää ihan kohtalaisesti tai jopa hyvin. Siinä voisi olla mielenkiintoinen haku, laidalle haastava vauhtikone kelpaa aina ;)
McManaman

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Liverpool


Vastaus #765 : 04.07.2014 klo 15:42:05

Madridin topicista napattua. Mielestäni Maria on pelannut jopa surkeat kisat, mutta keväällä oli kyllä kovassa tikissä ja näytti että kykyä riittää ihan kohtalaisesti tai jopa hyvin. Siinä voisi olla mielenkiintoinen haku, laidalle haastava vauhtikone kelpaa aina ;)

Ei olisi yhtään huono haku, jos hinta on edes vähän järkevä.
Hend0

Poissa Poissa


Vastaus #766 : 04.07.2014 klo 15:55:56

Madridin topicista napattua. Mielestäni Maria on pelannut jopa surkeat kisat, mutta keväällä oli kyllä kovassa tikissä ja näytti että kykyä riittää ihan kohtalaisesti tai jopa hyvin. Siinä voisi olla mielenkiintoinen haku, laidalle haastava vauhtikone kelpaa aina ;)

Ikävää sanoa, mutta tämän yhtälön loppuun vienti on kyllä äärimmäisen epätodennäköistä - tai itse asiassa jopa mahdotonta. Kyseenalaistan heti alkuun koko huhun siinä mielessä, että Real Madridin johto- sekä valmennusportaasta löytyy kuitenkin älyllisiä lahjoja sen verran paljon, etteivät varmasti ole ulostamassa Di Mariaa, joka oli aivan Los Blancosin kärkipäätä, ellei jopa paras pelaaja viime kaudella. Toni Kroosin mahdollinen lähes varma siirto Madridiin saattaa toki tuoda pientä kilpailua tuolle keskikentän ylemmälle paikalle, johon on myös Luka Modricin tasoinen tähtipelaaja tarjolla, mutta näkisin silti Di Marian äärimmäisen tärkeäksi osaksi Madridilaisten keskikenttää. Kisoissa Di Maria on ollut toistaiseksi pieni pettymys ja on ollut huhuja, että päinvastoin kisoissa loistanut James Rodriguez olisi mahdollinen ehdokas myös tuolle samalla tontille. Ainoa mahdollisuus Di Marian myyntiin olisikin varmaan se, että hankkisivat varoja nimenomaan Rodriguezin hankintaan, vaikkakin pidän myös tätä erittäin epätodennäköisenä varsinkin tämän kesän/siirtoikkunan osalta.

Toisekseen halukkaita on myös sen verran paljon muitakin, että Liverpoolin kohtalona lienee näppien nuoleskelu, kun isoilla lompakoilla ja tähtipelaajia täynnä olevilla joukkueilla tuota arvoa on hiukan enemmän ns. world-class pelaajien suhteen. Toivossa on kuitenkin hyvä elää ja ihan mukavaa, että näitä kuitenkin tänne linkitellään. Kesän aikana huhutut Sanchez sekä Shaqiri ovat kuitenki jo merkkejä siitä, että myös siirtomarkkinoilla Liverpool on ottanut pienen pykälän ylöspäin verrattuna esimerkiksi viime kautisiin "Aspas" siirtoihin etenkin, kun mahdollisesti toinen heistä saattaa myös tiensä Anfieldille löytää ensi kaudeksi.

Kunhan sieltä markkinoilta löytyisi kohtuullinen laitapakki sekä laituri, niin kaikki näyttäisi jo melko hyvälle ensi kautta ajatellen. Poispäin siirroissa on ollut yllättävän hiljaista ja jopa Pepe Reinakin saattaa ensi kaudella pukea jälleen Liverpoolin paidan ylleen. Harjoituspelit kuitenkin antavat suuntaa näissä, kun esim. Suso, Borini, Assaidi ja kumppanit saavat varmasti näytönpaikat omista taidoistaan. Harjoituskauden avauspelikin alkaa muuten lähestyä, kun Brøndby peliin (keskiviikko 16.07 klo 19:00) on matkaa enään alle kaksi viikkoa. Ylos
Tervo
Vastaus #767 : 04.07.2014 klo 16:00:40

Meinaako pooli ostaa mestaruuden? Pakko arvostaa! Tuoppi Tuoppi
Coulijoe

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Chelsea, Sunderland


Vastaus #768 : 04.07.2014 klo 16:15:40

Veikkaan että:

Moreno, Sevilla -> Real Madrid
Coentrao, Real Madrid -> Chelsea
Bertrand, Chelsea -> Liverpool
Cole, Chelsea -> Jenkit

Coentraon jatkosoppari saattaa vaikuttaa tähän jollain tavalla. Toki, jos soppari tehty hinnan nostamiseksi niin a'vot.
Jiis

Poissa Poissa


Vastaus #769 : 04.07.2014 klo 16:24:35

Meinaako pooli ostaa mestaruuden? Pakko arvostaa! Tuoppi Tuoppi

Tarjous on tehty, katsotaan mitä FA sanoo.
juu hittu juu

Poissa Poissa


Vastaus #770 : 04.07.2014 klo 20:39:17

Aika moni lähde uutisoi nyt, että Suarez myyty Barcelonaan 63m£ hintaan.

Liian halvalla meni jos pitää paikkaansa.
Jeieli

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Liverpool FC


Vastaus #771 : 04.07.2014 klo 20:41:17

Aika moni lähde uutisoi nyt, että Suarez myyty Barcelonaan 63m£ hintaan.

Liian halvalla meni jos pitää paikkaansa.
Juu, aikamoista hulinaa mutta ei käsittääkseni vielä täysin luotettavia lähteitä. Mitä tuonna Espanjan medioihin onkaan sitten vuodettu on se perinteisesti paljon pienempi summa Barcan ollessa kyseessä kuin todellisuus. Odotellaan.. :)
Allianz

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: FC Barcelona


Vastaus #772 : 04.07.2014 klo 20:57:52

Joo katselin samaa tässä MM-huumassa. Siirtosummat näyttivät olevan eri lähteiden mukaan n. £65 miljoonaa ja Suarez saisi 5 vuoden sopimuksen. Odotellaan rauhassa lisätietoa.
Toivottavasti tämä nyt merkitsee sitä, että ensi viikolla alkaa tulemaan tekijöitä joukkueeseen. Suarez oli kuitenkin Valioliigan paras pelaaja. Jännä nähdä miten Rodgers lähtee Suarezia korvaamaan, mies kun oli lähes korvaamaton.
bergerinpatrik

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: LFCInter


Vastaus #773 : 05.07.2014 klo 04:49:16

James Pearce kertoo, että Barca suostuu maksamaan ulosostoklasuulin, £75m Suarezista.
http://www.liverpoolecho.co.uk/sport/football/transfer-news/liverpool-fc-luis-suarez-brink-7375714

Myös Ben Smith BBC:ltä
Lainaus
@BenSmithBBC: My info on Luis Suarez: What was established at meeting on Wednesday was that ‪#‎FCB‬ would meet his release clause.
« Viimeksi muokattu: 05.07.2014 klo 05:13:48 kirjoittanut bergerinpatrik »
juuk

Poissa Poissa


Vastaus #774 : 05.07.2014 klo 06:54:17

James Pearce kertoo, että Barca suostuu maksamaan ulosostoklasuulin, £75m Suarezista.

Korvaus on ihan kohtuullinen, mutta harmi, että yksi maailman parhaista pelaajista menetetään. Toivottavasti sisään saataisiin Sanchez tai joku vastaavan kaliberin mies, jolla on myös ratkaisukykyä välittömästi, eikä (ainakaan pelkästään) Markovicin tapaista raakiletta.

 
Sivuja: 1 ... 30 [31] 32 ... 363
 
Siirry:  

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines | Mainosvalinnat | Tietoa