FutisForum2 - JalkapalloFutisForum2 - Jalkapallo
23.01.2026 klo 21:06:52 *
Tervetuloa, Vieras. Haluatko rekisteröityä?
Aktivointiviesti saamatta? Unohtuiko salasana?

Kirjaudu käyttäjätunnuksen, salasanan ja istunnonpituuden mukaan
Uutiset: FF2 perinteinen joulupatakeräys avattu: Joulupata 2025!
 
Yhteys ylläpitoon: [email protected]

Sivuja: 1 ... 6 [7]
 
Kirjoittaja Aihe: Sunderland A.F.C 2014/2015 - Things Can Only Get Better!  (Luettu 25943 kertaa)
0 jäsentä ja 1 vieras katselee tätä aihetta.
Djbb

Poissa Poissa


Vastaus #150 : 27.05.2015 klo 08:21:31

Tänään pitäisi tulla selvyys siihen, jatkaako Dick punavalkoisten peräsimessä vai ei. Aiemminhan Dick ilmoitti jo että tämä tulee olemaan hänen viimeimen valmentajapestinsä, joten jos Dick ei jatka, nähdään yhden hienon valmentajan uran päättyvän.

Sunderland vahvisti eilen 16-vuotiaan ruotsalaishyökkääjän Joel Asoron siirron Brommapojkarnasta. Potentiaalia löytyy ja kaveri treenasi muunmuassa Chelsean ja Manun kanssa, mutta valitsi kuitenkin osoitteekseen Academy Of Lightin. Pelaajan managerina toimii suomalaisillekin tuttu Hasan Cetinakaya.
VAUX

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Sunderland


Vastaus #151 : 27.05.2015 klo 20:52:28

Advocaat ei jatka.

http://www.safc.com/news/team-news/2015/may/advocaat-departs
« Viimeksi muokattu: 27.05.2015 klo 21:00:34 kirjoittanut VAUX »
Djbb

Poissa Poissa


Vastaus #152 : 28.05.2015 klo 07:03:15

Tämä sai minut oikeasti surulliseksi. Vaikea nähdä, että mistä saadaan yhtä pätevä korvaaja...

Joka tapauksessa nyt jos joskus, joutuu Congerton näyttämään osaamisensa DOF roolissa. Uusi pätevä manageri ja reippaasti lisää laatua joukkueeseen. Kiireinen kesä tulossa Lee!
MuseumVaults

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Sunderland


Vastaus #153 : 28.05.2015 klo 21:28:09

Nyt kyllä todellakin harmittaa oikein kunnolla. Pitkästä aikaa olisi ollut manageri, jonka osaamiseen ja taitoon olisi pystynyt luottamaan toden teolla... niin kävikin just toisin kuin olisi halunnut. Pettymys on valtaisa.

Paluu lähtöruutuun on Pete Reidin jälkeisistä ajoista ollut enemmän sääntö kuin poikkeus. Sinänsä hienoinen ihme on kylläkin se, että 9 vuotta on jo Valioliigaa pelattu yhteen soittoon. Sunderlandin kokoiselle seuralle/organisaatiolle se onkin oikea sarjataso, mutta paremman menestyksen tuomaa tasaisuutta ja pysyvyyttä haluaisi todistaa näkevänsä enemmän.

Suhteellisen pian kyllä pitäisi se uusi manageri löytyä, jotta tulevaan kauteen valmistautumisen saisi aloitettua riittävän ajoissa. Myöskin pelaajahankintojen suhteen se olisi suotavaa.
VAUX

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Sunderland


Vastaus #154 : 01.06.2015 klo 16:20:07

Ensi kauden pääsponsori on yllätys yllätys....nettipelifirma. :D

http://www.safc.com/news/club-news/2015/june/safc-agree-partnership-with-dafabet
Djbb

Poissa Poissa


Vastaus #155 : 04.06.2015 klo 13:24:10

Dick is staying!
Binääripyhimys

Poissa Poissa


Vastaus #156 : 04.06.2015 klo 15:48:19

http://www.safc.com/news/team-news/2015/june/advocaat-returns

Advocaat tosiaan vahvistettu vuoden sopimuksella. Mikähän lienee miehen pään kääntänyt. Joka tapauksessa erinomainen uutinen seuralle.
MuseumVaults

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Sunderland


Vastaus #157 : 04.06.2015 klo 20:19:45

Dick is staying!

Tähän on laitettava pari englanninkielistä kommenttia Sunderlandin some-sivuilta, jotka olen nähnyt.

"I've never wanted dick so much in my life before!"

"Sunderland fans are the happiest because they have a big Dick."

:D :D :D

Vakavasti puhuen, kyllähän tuo Advocaatin jatko tuli kyllä niin puskista, että kaikenlaiset muut spekulaatiot saivat jo aikaiseksi hyvinkin pettyneitä pään pudistuksia. Mutta hyvä, että kävikin sitten näin kuin kävi.

Pelaajahankintoja odotellessa...
Djbb

Poissa Poissa


Vastaus #158 : 12.06.2015 klo 07:41:34

New home kit unveiled!




 
Sivuja: 1 ... 6 [7]
 
Siirry:  

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines | Mainosvalinnat | Tietoa