• FutisForum2 - JalkapalloFutisForum2 - Jalkapallo
Päävalikko

Lohko E: Sveitsi - Ecuador su 15.6. klo 19.00 Kiinnostaako ketään?

Aloittaja travis bickle, 15.06.2014 klo 16:49:26

0 Jäsenet ja 1 Vieras katselee tätä aihetta.

Chamagol

Ecuadorissa kannattaa kiinnittää huomiota ainakin Enner Rembertoon Valenciaan. Todella nopea kaveri ja pystyy lyhyelläkin matkalla repimään eroa pakkeihin. Voitti Meksikon liigassa debyyttikaudellaan maalikuninkuuden, lonkalta heitettynä joku 17 -18 maalia 23:pelissä.

Phrase


Panze

Lainaus käyttäjältä: Phrase - 15.06.2014 klo 19:46:13
Valencia ja huippuosaaminen mainittu. :(

Onhan Valencia kuitenkin ammattimies ja huippupelaaja, vaikka onkin pari heikompaa kautta alla

ttv

Hyökkääjä Enner Valencia on jokerikortti tässä pelissä. Ecuadorilla hyvä keskikenttä Noboa-Valencia-Montero lisänä nuori ja lupaava Cruezo.

Heiska

Lichtsteiner pupeltanee itse yhden avopaikan, keskittänee toisen, ottaa kortin ja saa vastustajan sekä foorumin (ne, ketkä eivät vielä vihaa) vihat päälleen. :ylos:

Chingón

Veikataan että von Bergen koomailee itsensä penkille seuraavaa peliä silmällä pitäen ja Schär nousee avariin.

Lilywhite

Kyllähän Ecuador tässä pelissä ilmastosta hyötyy, selvästikin. Jos mahdolliset ajanpeluusta johtuvat krampit jätetään huomioimatta, niin luultavasti Sveitsin poikia kramppaa huomattavasti useammin. Ecuadorilla on heikko vasen laita, kun taas Sveitsillä vahva oikea laita, mielenkiintoista seurata miten tuolla laidalla homma etenää. Veikataan tulokseksi 1-1 tasuria.

Kitchener Leslie

SWEITSIN bandiksessa, lisäksi toiveena Mehmedille ainakin muutama HV-minuutti lopusta :ylos:.

Thouni


Pyyleva



Switek

Kyllähän tästäkin mielenkiintoinen matsi tulee.
Kaksi mielenkiintoista joukkuetta, joita syyttä aliarvioidaan.


David Hume

Selostaja ":ylos:"

"Aika paljon ulkomaalaistaustaisia pelaajia Sveitsillä, kuten sukunimistä näkee, mutta hyvin on saanut Hitzfeld joukkueen puhaltamaan yhteen hiileen"

Ormu


Kitchener Leslie

Onko tuo Lichtsteiner todella noin huono keskittäjä yleensäkin, vai onko vain huono päivä?

Millionthnck


D. Harms

Lainaus käyttäjältä: Nyrki - 15.06.2014 klo 20:11:41
Onko tuo Lichtsteiner todella noin huono keskittäjä yleensäkin, vai onko vain huono päivä?
Ei ole mikään Beckham mutta ei nyt huonoinkaan. Pääsee juoksuvoimansa ansiosta yleensä yrittämään niin usein että joku osuu kohdalleen.

BlueForce


travis bickle

Lainaus käyttäjältä: BlueForce - 15.06.2014 klo 20:17:03
Alkaisko SUUR-SWEITSI pikkuhiljaa herään!

No ei. Rojut kentälle ja maali Ecuadorille! Sash soimaan.



Matti-92

Ei tuomaria kiinnostanut, että vapari lähti väärästä paikasta.


uuba

Mitä vittua, miten voi olla noin vapaana ihan keskellä :alas: