FutisForum2 - JalkapalloFutisForum2 - Jalkapallo
26.03.2026 klo 19:12:06 *
Tervetuloa, Vieras. Haluatko rekisteröityä?
Aktivointiviesti saamatta? Unohtuiko salasana?

Kirjaudu käyttäjätunnuksen, salasanan ja istunnonpituuden mukaan
Uutiset:
 
Yhteys ylläpitoon: [email protected]

Sivuja: [1]
 
Kirjoittaja Aihe: HyPS hakee pelaajia perustettaviin akatemiajoukkueisiin  (Luettu 2279 kertaa)
0 jäsentä ja 1 vieras katselee tätä aihetta.
Walkie

Poissa Poissa


: 23.06.2014 klo 19:15:11


Pelaajien ja valmentajien ennakkoon ilmoittautuminen Hyvinkään Palloseuraan syksyllä perustettaviin akatemiajoukkueisiin on nyt mahdollista. Tämä tapahtuu nettikaavakkeilla, joiden tiedot käsitellään täysin luottamuksellisesti (eli voit pelata huoletta jossain muussa seurassa tällä hetkellä).

Akatemiajoukkueet on tarkoitettu lahjakkaille, motivoituneille ja jalkapalloon satsaaville pelaajille, joille myös harjoittelu omalla ajalla, tavoitteellisuus ja liikunnallisuus ovat itsestäänselvyyksiä.

Päätökset eri ikäluokkien akatemiajoukkueista tehdään elokuussa sen jälkeen kun nähdään, kuinka paljon pelaajia ilmaisee ennakkoon kiinnostuksensa tulla mukaan akatemiatoimintaan eri ikäluokkiin.
 
http://www.hyps.fi/akatemiat/ilmoittautuminen-akatemiaan/


Walkie

Poissa Poissa


Vastaus #1 : 16.09.2014 klo 23:16:54



HyPSissä on suunnitelmissa akatemiajoukkueiden perustaminen P02-, P03-, P04-, P05- ja P06-ikäluokille.


Näihin akatemiajoukkueisiin haluaville järjestetään try out -tapahtumat lokakuussa sarjakausien päätyttyä. Try outit järjestetään Hyvinkäällä Kankurin urheilupuistossa (Torikatu 20) Villa Parkin keinonurmikentällä seuraavasti:

• lauantaina 4.10. kello 17.00–18.30
• perjantaina 10.10. kello 18.00–19.30

Try out -tapahtumiin ilmoittaudutaan sähköpostilla [email protected] –ilmoittautumisen yhteydessä kerrotaan pelaajan nimi ja ikäluokka.

Akatemian valintakriteerit
• asenne, keskittyminen ja sitoutuminen
• edellisen kauden harjoitusaktiivisuus
• ottelutarkkailu/pelitarkkailu
• leirit/taitokilpailut
• try out -tapahtumat

Akatemiatoiminnan ”nuotit”
• sitoutuminen toimintaan (pelaaja/vanhemmat)
• toiminta ammattimaista
• osallistumisprosentti tapahtumiin 85
• harjoitukset 4–5 kertaa/viikko + pelit
• leiripäiviä 10–14 kpl/vuosi



Börje II

Poissa Poissa


Vastaus #2 : 18.09.2014 klo 19:48:52

Hieno homma, että HYPS yrittää ryhdistäytyä. On tällä hetkellä futiksen malliseura alisuorittajana.
Ilmeisesti Erkka V Lehtolalta on käynyt ''käsky'' laittaa rivit kuntoon. Hyvä niin...

Mutta mutta... älkää hyvät ihmiset käyttäkö Akatemia sanaa. Tiedän, että se kiinnostaa nimenä nuoria ja lapsia, mutta keksikää jotakin muuta. Suomessa ei ole yhtään Akatemiaa, eikä ole ikinä ollut. Ja tuskin tulee vähään aikaan. Eli alkuaskeleet ovat jo menneet tältä osin vihkoon.


 
Sivuja: [1]
 
Siirry:  

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines | Mainosvalinnat | Tietoa