FutisForum2 - JalkapalloFutisForum2 - Jalkapallo
27.03.2026 klo 09:18:18 *
Tervetuloa, Vieras. Haluatko rekisteröityä?
Aktivointiviesti saamatta? Unohtuiko salasana?

Kirjaudu käyttäjätunnuksen, salasanan ja istunnonpituuden mukaan
Uutiset:
 
Yhteys ylläpitoon: [email protected]

Sivuja: [1]
 
Kirjoittaja Aihe: Vinkkejä? Italiaan jalkapalloa katsomaan  (Luettu 1150 kertaa)
0 jäsentä ja 1 vieras katselee tätä aihetta.
talikka

Poissa Poissa


: 03.08.2014 klo 18:18:36

Hei olisin menossa katsomaan italialaista jalkapalloa mutta ajattelin että kannattaa kysyä kokeneemmalta väeltä miten ja mistä liput kannattaa ostaa matseihin, ettei tarvitse jälkeenpäin katua.

Eli siis haluaisin mennä katsomaan Internazionalen ottelua Milanoon ensikeväänä. Otteluohjelmasta mietein kahta ottelua : Inter - Roma (26/4/15) tai päätöskierroksen ottelua Inter - Empoli (31/5/15), koska olen kuullut että derbyihin on hankalempi saada lippuja joten valitsin toisenlaiset vaihtoehdot, mutta tosiaan haluaisin tietää hyviä tapoja saada lippuja etukäteen tilattua, ehkäpä jopa majoitusvinkkejä alueelta, miten otteluun tai stadionille pääsee helposti yleensäkin kaikkia vinkkejä joita saatan matkallani milanoon tarvita.
Tomba

Poissa Poissa


Vastaus #1 : 03.08.2014 klo 19:02:20

http://futisforum2.org/index.php?topic=124293.0
Olaf Thon

Poissa Poissa


Vastaus #2 : 05.08.2014 klo 16:15:20

Lippuja saa ostettua portilta, mutta passi kannattaa ottaa mukaan.

Interin viime kauden viimeisessä kotipelissä Laziota vastaan oli hyvin yleisöä, yli 70.000 tuhatta.   
kluru

Poissa Poissa


Vastaus #3 : 05.08.2014 klo 21:42:24

Interin kotiotteluihin saa ostettua liput myös ennakkoon Solo Inter-nimisestä kaupasta, aivan Duomon välittömässä läheisyydessä. Jos olet Milanossa muutamaa päivää ennen peliä niin derbyynkin saa luultavasti piletit.

 
Sivuja: [1]
 
Siirry:  

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines | Mainosvalinnat | Tietoa