der bomber
Poissa
Suosikkijoukkue: König Mölders, ylijumala Rafinha
|
 |
Vastaus #1000 : 16.04.2015 klo 11:16:45 |
|
Alkoi oikein vituttamaan herra Bernat niin tutkiskelin statistiikkaa sen osalta ja katselin pätkiä peleistä ja pakko myöntää, että en vaan ymmärrä miksi se pelaa lähes aina. Joo, juoksee paljon, mutta mitään hyötyä siitä ei sitten olekaan niin statistiikan kuin katsottujen pätkienkään valossa.
Monesti huomasi kun osa jätkistä ei halua edes syöttää sille vaikka olisi kuinka vapaana.
Väitän, että pelaa ainoastaan kansalaisuutensa takia, sillä on ollut kentällä ihan liikaa myös Alaban ollessa kunnossa. Tai sitten sillä on jotain tietoa, jolla kiristää Guardiolaa. Käytännössähän se on eri kansallisuudella varustettu, kaikilla mittareilla hieman paskempi versio Daniel Pranjicista.
Myös taitovajetta paikkaamaan tulleesta Alonsosta on enemmän haittaa kuin hyötyä. Käsittämättömiä pallonmenetyksiä alimpana äijänä tai keskikentän pohjalla, joista sitten vastustaja iskee/saa ainakin todella vaarallisen maalipaikan. Joo, syöttelee keskiympyrässä vitusti alibisyöttöjä hyvällä prosentilla omille, jee! Muuta ei sitten teekään
E. Ottaisin itseasiassa ilolla Bernat Alonso kaksikon tilalle Dieterin kultapojat Jones ja Fuchs
|
|
|
|
« Viimeksi muokattu: 16.04.2015 klo 11:19:15 kirjoittanut der bomber »
|
|
|
|
|
Finte
Poissa
Suosikkijoukkue: Münchenin punaiset & siniset, DFB & Huuhkajat
|
 |
Vastaus #1001 : 16.04.2015 klo 13:12:26 |
|
...Nyt täytyy vain toivoa, että lasaretista saataisiin edes pari miestä mukaan kotiotteluun. Sytyttämään porukka ja tekemään tuhoa vastustajan maalilla. Pari-kolme häkkiä kotikentällä on aivan mahdollista, jopa todennäköistä. Omiin vain ei saisi mennä ja se onkin kynnyskysymys miten puolustaminen onnistuu. Badstuber alakertaan, Rode ankkuriksi rouhimaan ja raatamaan heti avaukseen... ja harkinnan alle laittaa Lahm laitapakiksi.
Sama. Toivottavasti Lahm laittaa joukkueen edun egonsa edelle. Porton laidat on pelikieltojen takia paikat joihin iskeä. Kun vielä Alabakin tekisi paluun...
|
|
|
|
|
Müllermilch
Poissa
Suosikkijoukkue: HUUUUUUUUUU
|
 |
Vastaus #1002 : 16.04.2015 klo 13:37:34 |
|
Jos Bayern mielii jatkoon, niin Guardiolan olisi viimein luovuttava tuosta lähes mixumaisesta jääräpäisyydestä ja tehtävä se, mitä tälläkin foorumilla on jo pitkään toitotettu, eli heivata saunakaverinsa Alonso ja Bernat ns. hiuksista vittuun. Ja Alabaa nyt on turha odottaa lähiaikoina takaisin, palaa aikaisintaan toukokuun puolessavälissä kehiin.
|
|
|
|
|
Finte
Poissa
Suosikkijoukkue: Münchenin punaiset & siniset, DFB & Huuhkajat
|
 |
Vastaus #1003 : 16.04.2015 klo 14:33:14 |
|
Jos Bayern mielii jatkoon, niin Guardiolan olisi viimein luovuttava tuosta lähes mixumaisesta jääräpäisyydestä ja tehtävä se, mitä tälläkin foorumilla on jo pitkään toitotettu, eli heivata saunakaverinsa Alonso ja Bernat ns. hiuksista vittuun.
Ja Alabaa nyt on turha odottaa lähiaikoina takaisin, palaa aikaisintaan toukokuun puolessavälissä kehiin.
Kaveria ei jätetä... Itseään se ei taida saada ainakaan hiuksista heivattua mihinkään. Kaikki jotka vähänkään pystyy hinaavat itsensä tiistaina Allianz Arenalle. Odotan ainakin Schweinsteigeria (Fussballgott) ja Riberyä kentälle. Itsekin hinaudun katsomoon. Ps. Robben ja Alaba oli jo tehnyt kevyttä kestävyystreeniä.
|
|
|
|
|
ensijokolmas
Poissa
|
 |
Vastaus #1004 : 16.04.2015 klo 15:17:11 |
|
Alle vuosi sitten joukkueeseen Valencian juniorimyllyn läpikäynyt 22-vuotias Bernat olisi joku Guardioalan saunakaveri?  Varmaan Pepiä ns. vitusti kiinnostaa joku Espanjan kansalaisuus siinä vaiheessa, kun nimiä taktiikkataululle piirtää. Eiköhän kyse ole puhtaasti siitä, että paremmat vaihtoehdot ovat olleet melko vähissä. Ja lapselliset jutut siitä kuinka jokainen foorumistikin pelaisi paremmin voi jättää tässä vaiheessa kirjoittamatta. Mitä itse olen Bayernin pelejä katsellut niin ei Bernat ole ollut edes mikään kovin huono. Hieman hätäinen ja ns. köyhän miehen versio Albasta, mutta odottiko joku miehestä heti maailman luokan puolustajaa? Ensimmäinen kausi isossa seurassa, ja heti koville minuuteille. Eihän tuo ehtinyt edes Valenciassa lyödä kunnolla läpi. Ihan hyvä pelaaja se on. Xabi Alonson tason lasku sen jälkeen, kun mies oli pelannut suuria minuutteja syksyllä ei voinut tulla yllätyksenä edes Guardiolalle. Tosin aika vähän tuntuu täältä spanskille kredittejä irtoavan siihen nähden, että miehen voidaan sanoa olleen varsin isossa roolissa siihen, että mestaruus on aika lailla varmistunut (e: Tarkoitin Alonsoa, mutta oikeastaan Guardiolakin sopii tähän). Puujalka? Okei  Eiköhän Alonson ongelma ole ennemminkin hidastuminen, minkä vuoksi kaikki juoksuvoimaisemmat joukkueet (etenkin Wolfsburg) ovat tulleet keskikentältä heittämällä läpi. Mitä suoraviivaisuuden puutteeseen Guardiolan pelitavassa tulee, niin sehän on pitkään tunnettu ongelma. Tällä kaudella ratkaisut siihen ovat löytyneet Riberyn ja Robbenin avulla. Ei se Schweini tuonne keskikentälle mitään sen kummempaa lisä-arvoa tuo muuten kuin siinä mielessä, että silloin siellä ei pelaa oksettava manolo vaan ihana arjalainen.
|
|
|
|
« Viimeksi muokattu: 16.04.2015 klo 15:22:41 kirjoittanut ensijokolmas »
|
|
|
|
|
Callit
Poissa
|
 |
Vastaus #1005 : 16.04.2015 klo 16:06:20 |
|
Kyllähän Pepin eiliset vaihdot sekä Bernatin vaihtamattomuus olivat aika käsittämättömiä. Ja Rode oli tosiaan porukan paras.
|
|
|
|
|
Jääpoiju
Poissa
Suosikkijoukkue: I L V E S
|
 |
Vastaus #1006 : 16.04.2015 klo 16:10:30 |
|
Schweini, tai vaikkapa Lahm, keskikentän pohjalla tuo sen, että vastustaja ei juokse aina läpi ja ohi kun vaan huvittaa. Kyseessä on tuoreimmat maailmanmestarit.
Bernatille on vaihtoehto, kuten todettu, Lahm. Mutta ymmärtää kyllä miksi Alonson kanssa halutaan pitää Lahmia keskikentällä... Vasemmalta laidalta on paha juosta paikkaamaan eläkeläisen kompastumisia.
Jos Schweini olisi terveenä, voisi kokeilla alakerrassa: Lahm - Badustuber - Boateng - Rafinha.
Keskikentän kolmiossa Schweini, Thiago ja Rode.
Ylempänä Götze, Lewa, Müller.
|
|
|
|
|
Finte
Poissa
Suosikkijoukkue: Münchenin punaiset & siniset, DFB & Huuhkajat
|
 |
Vastaus #1007 : 16.04.2015 klo 16:40:24 |
|
Xabi Alonson tason lasku sen jälkeen, kun mies oli pelannut suuria minuutteja syksyllä ei voinut tulla yllätyksenä edes Guardiolalle. Tosin aika vähän tuntuu täältä spanskille kredittejä irtoavan siihen nähden, että miehen voidaan sanoa olleen varsin isossa roolissa siihen, että mestaruus on aika lailla varmistunut (e: Tarkoitin Alonsoa, mutta oikeastaan Guardiolakin sopii tähän)...
....Ei se Schweini tuonne keskikentälle mitään sen kummempaa lisä-arvoa tuo muuten kuin siinä mielessä, että silloin siellä ei pelaa oksettava manolo vaan ihana arjalainen.
Saksan mestaruus on FC Bayernille välttämättömyys. Ilman sitä kausi on mennyt huonosti. Se niistä krediiteistä. Guardiola peri maailman parhaan joukkueen ja alkoi muokata sitä ja sen pelitapaa mieleisekseen. Onko nämä muutokset hyvästä näyttää vain ja ainoastaan tosipelit mestareiden liigassa. Ei dominointi jotain HSVta vastaan. Toivon että Pep näyttää epäilijöilleen (myös minulle) tiistaina ja myöhemmin Berliinissä (enkä tarkoita DFB-pokaalin finaalia)! Ai niin piti vielä kirjoittaa että tää ei ole varmaan ihan oikea ketju Bastin arvon vähättelemiseen...
|
|
|
|
|
Müllermilch
Poissa
Suosikkijoukkue: HUUUUUUUUUU
|
 |
Vastaus #1008 : 16.04.2015 klo 16:57:19 |
|
Alle vuosi sitten joukkueeseen Valencian juniorimyllyn läpikäynyt 22-vuotias Bernat olisi joku Guardioalan saunakaveri?  Varmaan Pepiä ns. vitusti kiinnostaa joku Espanjan kansalaisuus siinä vaiheessa, kun nimiä taktiikkataululle piirtää. Eiköhän kyse ole puhtaasti siitä, että paremmat vaihtoehdot ovat olleet melko vähissä. Ja lapselliset jutut siitä kuinka jokainen foorumistikin pelaisi paremmin voi jättää tässä vaiheessa kirjoittamatta. Mitä itse olen Bayernin pelejä katsellut niin ei Bernat ole ollut edes mikään kovin huono. Hieman hätäinen ja ns. köyhän miehen versio Albasta, mutta odottiko joku miehestä heti maailman luokan puolustajaa? Ensimmäinen kausi isossa seurassa, ja heti koville minuuteille. Eihän tuo ehtinyt edes Valenciassa lyödä kunnolla läpi. Ihan hyvä pelaaja se on. En tiedä kuinka tiiviisti ja minkä aineiden vaikutuksen alaisena olet pelejä katsellut, mutta kyllähän tuo aina on paskuudellaan muusta joukkueesta erottunut. Ja ihan hyvä pelaaja, positiivinen pelaaja, ei riitä Bayernissa, jonka tavoitteena on tälläkin kaudella mestarien liigan voitto. Bayernin avauskokoonpano ei todellakaan ole paikka, missä harjoitella pelaamista. Ja saunakaverilla tarkoitin sitä, että on pelannut kohtuuttoman paljon siihen nähden, minkälaisia otteita on kentällä esittänyt. Menisi ehkä just ja just rotaatiossa joitain paderborneja vastaan, mutta ei nyt helvetti CL-puolivälierissä. Guardiolan pelikirjassa tuo tuntuu valitettavasti olevan tällä hetkellä ensimmäisiä nimiä, joita rustataan avaukseen. Ja näin.
|
|
|
|
|
Heiska
Poissa
Suosikkijoukkue: REMOULADE
|
 |
Vastaus #1009 : 16.04.2015 klo 17:15:19 |
|
Kyseessä on tuoreimmat maailmanmestarit.
Joo ja nyt ollaan seurajoukkuepuolella ja funtsitaan asioita seurajoukkueen näkökulmasta seurajoukkuekilpailu(i)ssa. Siellä Xabi Alonso on tuorein UCL-mestari.
|
|
|
|
|
Jääpoiju
Poissa
Suosikkijoukkue: I L V E S
|
 |
Vastaus #1010 : 16.04.2015 klo 17:17:34 |
|
Joo ja nyt ollaan seurajoukkuepuolella ja funtsitaan asioita seurajoukkueen näkökulmasta seurajoukkuekilpailu(i)ssa. Siellä Xabi Alonso on tuorein UCL-mestari.
Yllättäen oli taas sinun tarve takertua teksteihin täällä. Minä funtsin kokonaisuutta, enkä laput silmillä joko tai. Jos se ei sinua miellytä, älä lue.
|
|
|
|
|
ensijokolmas
Poissa
|
 |
Vastaus #1011 : 16.04.2015 klo 17:50:07 |
|
En tiedä kuinka tiiviisti ja minkä aineiden vaikutuksen alaisena olet pelejä katsellut, mutta kyllähän tuo aina on paskuudellaan muusta joukkueesta erottunut. Ja ihan hyvä pelaaja, positiivinen pelaaja, ei riitä Bayernissa, jonka tavoitteena on tälläkin kaudella mestarien liigan voitto. Bayernin avauskokoonpano ei todellakaan ole paikka, missä harjoitella pelaamista. Ja saunakaverilla tarkoitin sitä, että on pelannut kohtuuttoman paljon siihen nähden, minkälaisia otteita on kentällä esittänyt. Menisi ehkä just ja just rotaatiossa joitain paderborneja vastaan, mutta ei nyt helvetti CL-puolivälierissä. Guardiolan pelikirjassa tuo tuntuu valitettavasti olevan tällä hetkellä ensimmäisiä nimiä, joita rustataan avaukseen. Ja näin.
Aika rankasti sanottu tuo "erottuu paskuudellaan". Varmasti joukkueen huonoimpia pelaajia, mutta se ei tää Bernatista vielä mitään tusinajanaria. Mielestäni täyttänyt paikkansa, mutta ei juuri enempää. Ihan hyviä ratkaisuja hyökkäyspäässä seuraa käsittämättömiä aivopieruja, mutta kokonaisuudessaan mies sopii ominaisuuksiltaan Guardiolan pelitapaan, mikä selittää osittain miksi Pep on niin paljon Bernatia peluuttanut. Suurin syy on kuitenkin tosiaan se, että Alaba ja Lahm ovat olleet tällä kaudella enemmän tai vähemmän sairastuvalla. Tätä voi tuskin Guardiolan tai Bernatin hartioille laittaa. Mitää tulee Xabi Alonsoon ja Schweinstreigeriin, niin se on nimenomaan "joko tai", sillä samaan aikaan kentällä ollessaan tämä kaksikko ei toiminut. En muista onko Pep kuinka monta kertaa penkittänyt tärkeässä ottelussa pelikuntoisen Schweinin? Mutta ei saksalainenkaan enää mikään ihmeiden tekijä ole. Hidastunutta Xabi Alonsoa parempi vaihtoehto puolustussuuntaan, mutta hyökkäyssuuntaan ei mikään sateentekijä. Lisäksi pitää muistaa, että Guardiolan pallonhalintapelissä pallollinen pelaaminen on iso osa puolustamista, eikä Alonson soveltuvuutta tässä tapauksessa voi kieltää. Hyvin vähän Bayern päästi maaleja alkukaudesta, kun Alonso ei ollut vielä väsähtänyt. Nopeita joukkueita vastaan espanjalaisen ongelmat ovat toki kaikkien tiedossa. e: Jottei jäisi epäselväksi, niin itsekin ehdottomasti sitä mieltä, että olosuhteiden salliessa Schweini avaukseen Alonson tilalle. Guardiolan pelitavan haavoittuvuutta esimerkiksi Robbenin ja Riberyn puuttuessa kannattaa toki kritisoida. "Plan B:n" uupuminen oli Pepin ongelma jo Barcelonassa. Nykyisessä loukkaantumistilanteessa puhutaan kuitenkin ennemminkin jostain Plan H:sta.. Bayernhan klaarasi Bulin ikävästä loukkaantumistilaanteesta huolimatta jo johonkin joulukuuhun mennessä. En tiedä kuinka paljon enempää olisi voinut vaatia. Oliko niitä päästettyjä maaleja joulutauolle lähdettäessä tyyliin neljä?
|
|
|
|
|
Heiska
Poissa
Suosikkijoukkue: REMOULADE
|
 |
Vastaus #1012 : 16.04.2015 klo 17:54:19 |
|
Yllättäen oli taas sinun tarve takertua teksteihin täällä. Minä funtsin kokonaisuutta, enkä laput silmillä joko tai. Jos se ei sinua miellytä, älä lue.
Kokonaisuutta, josta jää kuitenkin UCL-titteli mainitsematta? Aikamoista. Luen kyllä ja kommentoin jatkossakin, älä huoli.
|
|
|
|
|
Merte
Poissa
Suosikkijoukkue: Netzer
|
 |
Vastaus #1013 : 16.04.2015 klo 18:07:08 |
|
Bayernhan klaarasi Bulin ikävästä loukkaantumistilaanteesta huolimatta jo johonkin joulukuuhun mennessä. En tiedä kuinka paljon enempää olisi voinut vaatia. Oliko niitä päästettyjä maaleja joulutauolle lähdettäessä tyyliin neljä?
Kyllä tietysti sen voi vaatia hyvän loisto syksyn jälkeen että sitten keväällä ei minkäänlaista lamaannusta tulisi. Heti ensimmäisessä tauon jälkeisessä matsissa meni jo se samat neljä ja sen jälkeen ja sen jälkeen on menty enemmän tai vähemmän maata laahaten syksyn peleihin verrattuna. Se sinällään on normaalia, mutta jos ei sitten niissä tosipeleissäkään löydy vaihdetta silmään niin se on voi voi. Tietysti loukkaantumiset, varsinkin Robbenin, ovat viheliäisiä iskuja menestyksen kannalta.
|
|
|
|
|
Münchner Kindl
Poissa
Suosikkijoukkue: FC Sparta München
|
 |
Vastaus #1014 : 16.04.2015 klo 18:07:16 |
|
Kaikki jotka vähänkään pystyy hinaavat itsensä tiistaina Allianz Arenalle. Paikalla huutamassa Peppiä pihalle. La hop sula hei sula hopsan saa...
|
|
|
|
|
FC Bayern
Poissa
Suosikkijoukkue: Toisten unelma on toisten painajainen.
|
 |
Vastaus #1015 : 16.04.2015 klo 18:25:26 |
|
Koko rahalla Kloppia tilalle??
|
|
|
|
|
ensijokolmas
Poissa
|
 |
Vastaus #1016 : 16.04.2015 klo 18:30:11 |
|
No joo, totta. Toisaalta helppo kuvitella, mitä tekee motivaatiolla tuollainen 1,5 kuukauden tauko, jonka aikana ehtii tajuamaan, ettei liigassa juurikaan pelattavaa ole. Ei siis joo kovin yllättävää. Luulen, että on vaikeampi löytää se tappomeininki takaisin siinä vaiheessa, kun tosipelejä on kerran kuukaudessa. En nyt sanoisi, että tämä Porto-parikaan on taputeltu. Täällä kuitenkin yleinen mielipide on ilmeisesti se, että Guardiolasta halutaan eroon (juuri nyt)? "  "
|
|
|
|
|
Finte
Poissa
Suosikkijoukkue: Münchenin punaiset & siniset, DFB & Huuhkajat
|
 |
Vastaus #1017 : 16.04.2015 klo 18:31:17 |
|
Koko rahalla Kloppia tilalle??
Hitzfeld antaa asialle siunauksensa. Götze muuten on loukkaantunut...
|
|
|
|
|
Finte
Poissa
Suosikkijoukkue: Münchenin punaiset & siniset, DFB & Huuhkajat
|
 |
Vastaus #1018 : 16.04.2015 klo 18:39:13 |
|
No joo, totta. Toisaalta helppo kuvitella, mitä tekee motivaatiolla tuollainen 1,5 kuukauden tauko, jonka aikana ehtii tajuamaan, ettei liigassa juurikaan pelattavaa ole. Ei siis joo kovin yllättävää. Luulen, että on vaikeampi löytää se tappomeininki takaisin siinä vaiheessa, kun tosipelejä on kerran kuukaudessa. En nyt sanoisi, että tämä Porto-parikaan on taputeltu. Täällä kuitenkin yleinen mielipide on ilmeisesti se, että Guardiolasta halutaan eroon (juuri nyt)? "  " Heynckes osasi pitää jännitteen yllä Bundesliigan ratkeamisesta huolimatta... Guardiola heitti yhden Heynckesin tärkeimmistä pihalle (Manzu) häpäisi seuran Realia vastaan ja eilen Portoa vastaan. Pikkuhiljaa pitäisi alkaa tulla sitä tulosta jota Münchenissä odotetaan. Eli jos homma kääntyy ja voittaa triplan niin on legenda jos ei niin vaihtoon ja Kloppia sisään...
|
|
|
|
|
Callit
Poissa
|
 |
Vastaus #1019 : 16.04.2015 klo 18:55:33 |
|
Joo ja nyt ollaan seurajoukkuepuolella ja funtsitaan asioita seurajoukkueen näkökulmasta seurajoukkuekilpailu(i)ssa. Siellä Xabi Alonso on tuorein UCL-mestari.
Alonso oli aivan loistava viime syksynä, mutta tarkkaavaiset forumistit ja myös esim. Kicker huomasivat kevät kauden alussa, että taso ja sen myötä positiivinen vaikutus Bayernin peliin hiipuu. Näin on käynyt aika hiton monelle futarille, ja nyt siis Alonsolle. Fanipojille toki riittää hienoja pitkiä syöttöjä ym. hurrattavaksi, mutta se ei muuta kokonaisuutta.
|
|
|
|
|
Merte
Poissa
Suosikkijoukkue: Netzer
|
 |
Vastaus #1020 : 16.04.2015 klo 19:05:51 |
|
Täällä kuitenkin yleinen mielipide on ilmeisesti se, että Guardiolasta halutaan eroon (juuri nyt)? "  " Foorumin hurmahenget ovat olleet sitä mieltä jo pidemmän aikaa. Ellei Bayern pese kasvojaan ensi viikolla niin Pepin tuuli kyllä kääntyy.
|
|
|
|
|
Jääpoiju
Poissa
Suosikkijoukkue: I L V E S
|
 |
Vastaus #1021 : 16.04.2015 klo 19:12:57 |
|
Alonso oli aivan loistava viime syksynä, mutta tarkkaavaiset forumistit ja myös esim. Kicker huomasivat kevät kauden alussa, että taso ja sen myötä positiivinen vaikutus Bayernin peliin hiipuu. Näin on käynyt aika hiton monelle futarille, ja nyt siis Alonsolle. Fanipojille toki riittää hienoja pitkiä syöttöjä ym. hurrattavaksi, mutta se ei muuta kokonaisuutta.
Eilen Boateng antoi muuten Alonsoa enemmän pitkiä ylöspäin avaavia syöttöjä. Antoi myös maaliin johtaneen keskityksen... Ilman kolmannen maalin hassia olisin sanonut, että Bayernin paras eilen. Joskohan Gaudinokin voisi toimia kentällä Alonsoa ennemmin, kun Alonso näkyy nyt uupuneen.
|
|
|
|
|
der bomber
Poissa
Suosikkijoukkue: König Mölders, ylijumala Rafinha
|
 |
Vastaus #1022 : 16.04.2015 klo 21:05:33 |
|
Eiköhän ensi kaudeksi hommata Xavi ja Albelda niin tulee vähän lisää vanhoja ja turhia manoloita
E. Ja ennen kuin kukaan kritisoi, niin kyllä, Xavi on yksi sukupolvensa, ellei historian parhaista paikallaan, mutta juna meni jo
|
|
|
|
|
günthers
Poissa
Suosikkijoukkue: Uli Hoeness
|
 |
Vastaus #1023 : 16.04.2015 klo 21:30:08 |
|
Medialähteiden mukaan koko lääkintätiimi on lähtenyt lätkimään ovet paukkuen Müller-Wohlfahrtin johdolla. Syytä ei tarvitse kaukaa hakea.
|
|
|
|
|
dinodiel
Poissa
|
 |
Vastaus #1024 : 16.04.2015 klo 21:34:21 |
|
Foorumin hurmahenget ovat olleet sitä mieltä jo pidemmän aikaa. Ellei Bayern pese kasvojaan ensi viikolla niin Pepin tuuli kyllä kääntyy.
Ymmärsinkö nyt oikein? Bayern on voittanut mestareiden liigan ja sen edeltäjän 5 kertaa kautta aikain ja jos Guardiola ei loukkaantumisten runtelemalla joukkueella voita triplaa, niin saa lähteä? Kova on vaatimustaso. Palvottu Heynckeskin onnistui Bayernin peräsimessä vain kerran vastaavassa ja silloin miehistö taisi olla aika lailla pelikuntoinen?
|
|
|
|
|
|
|
|