FutisForum2 - JalkapalloFutisForum2 - Jalkapallo
11.01.2026 klo 22:23:04 *
Tervetuloa, Vieras. Haluatko rekisteröityä?
Aktivointiviesti saamatta? Unohtuiko salasana?

Kirjaudu käyttäjätunnuksen, salasanan ja istunnonpituuden mukaan
Uutiset: FF2 perinteinen joulupatakeräys avattu: Joulupata 2025!
 
Yhteys ylläpitoon: [email protected]

Sivuja: 1 ... 44 [45] 46 ... 169
 
Kirjoittaja Aihe: Teemu Pukki, Brøndby IF - Ulf Kirsteniä parempi viimeistelijä  (Luettu 1348803 kertaa)
0 jäsentä ja 1 vieras katselee tätä aihetta.
atletico1

Poissa Poissa


Vastaus #1100 : 22.04.2015 klo 19:22:24

Ei tietenkään. Otin vaan tuon esimerkiksi siitä mihin kaveri pystyi silloin, mutta ei pysty enää.

Toisaalta Pukki tuhnuili kiikaritehot tuossa elintärkeässä Dinamo Zagreb-otteluparissa joka edelsi schalkepeliä.eli ihan samaa ailahtelevaisuutta oli jo silloin. Siitä ollaan varmaan samaa mieltä että Pukki tekisi paljon maaleja veikkausliigassa nykyformissakin.taantunut on liian voimakas ilmaisu, polkenut paikallaan lienee lähempänä totuutta.
TED MEAT

Poissa Poissa


Vastaus #1101 : 22.04.2015 klo 21:35:01

taantunut on liian voimakas ilmaisu, polkenut paikallaan lienee lähempänä totuutta.

No ei se tietenkään taantunut ole. En ole kuullut yhtään järkevää perustelua, millä osa-alueella taantumista olisi tapahtunut ja miten.

"Ei tee enää maaleja Schalkeja vastaan" on toki huono perustelu. Pukki oli HJK-aikoina, ja on hyvin pitkälti edelleen, melko yksipuolinen pelaaja. Pääsi täytenä neverheardina iskemään puskista kun vastustajat eivät olleet janarista oikein kartalla.

Pukin vahvuudet on suht helppo eliminoida kun ne ovat tiedossa. Joko linja pelaa riittävän alhaalla, tai sitten sen kylkeen laitetaan riittävän juoksuvoimainen pakki. Sitten kun näin tehdään, ei janari enää loistakaan. Jonkun silmään toimintaympäristön muuttuminen vaativammaksi voi toki vaikuttaa myös taantumiselta.

Eiköhän se omaan potentiaaliinsa suhteutettuna saa suht maksimaalisen uran tehtyä Ylos
Seatbelt

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: 1922, Hedelmäkorit


Vastaus #1102 : 23.04.2015 klo 11:39:12

Lainaus
@EscapeToSuomi
The Daily Record reports that Teemu Pukki wants to remain at Brøndby after his loan ends, rather than return to Celtic #huuhkajat
Rafu10

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Sporting CP, Portugal, Real Madrid


Vastaus #1103 : 23.04.2015 klo 13:20:24



Not surprising at all, at least in Brondby, he can score a goal here and there, and nobody says a thing, he is even a starting 11 guy there. The main question is, does Brondy wants to stay with him? The lad doesn't score regularly, even in a lousy competition as the danish superleague, and as a starting 11 player.

http://www.soccerbase.com/players/player.sd?player_id=56725
joku roti

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: "guaranteed orgy of bullshit"


Vastaus #1104 : 23.04.2015 klo 15:04:51

Not surprising at all, at least in Brondby, he can score a goal here and there, and nobody says a thing, he is even a starting 11 guy there. The main question is, does Brondy wants to stay with him? The lad doesn't score regularly, even in a lousy competition as the danish superleague, and as a starting 11 player.
http://www.soccerbase.com/players/player.sd?player_id=56725

Yes, I agree. What is he doing there? Everybody is laughing at us. We as a nation should be ashamed of him. It is not going to stand after all.
Tri Pe

Poissa Poissa


Vastaus #1105 : 23.04.2015 klo 15:13:40

Pukista en tiedä mutta tämä keskustelu Pukista on pysynyt samalla tasolla jo vuosia...
Sven-Göran

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: KoPS-1922


Vastaus #1106 : 23.04.2015 klo 17:01:46

Lainaus
Teemu Pukki matkalla takaisin Celticiin

MTV hakee klikkauksia niin käykääpä lukemassa!
http://www.mtv.fi/sport/jalkapallo/maajoukkue/artikkeli/teemu-pukki-matkalla-takaisin-celticiin/5023606
antibollmaisteri

Poissa Poissa


Vastaus #1107 : 24.04.2015 klo 01:01:34


MTV on sitten ottanut uutiselleen lähteeksi kuukauden vanhan jutun Daily Recordista. Daily Recordista tekemäni haun mukaan tuorein uutinen Teemu Pukista on ajankohdasta "09:16, 31 March 2015". Näinkö uutistehtaat tehtailevat uutisia?

Tässä on ainakin oma tekemäni haku Daily Recordista kaikista Teemu Pukki-aiheisista uutisista. "Search Results for  teemu pukki."
http://www.dailyrecord.co.uk/search/simple.do?destinationSectionId=3156&publicationName=dailyrecord&sortString=publishdate&sortOrder=desc&sectionId=3151&articleTypes=+news+opinion+advice&pageNumber=1&pageLength=5&searchString=teemu+pukki

Joku saa ilmoittaa, jos Daily Recordista löytyy tuoreempaa tietoa.

« Viimeksi muokattu: 24.04.2015 klo 08:37:31 kirjoittanut antibollmaisteri »
antibollmaisteri

Poissa Poissa


Vastaus #1108 : 24.04.2015 klo 10:10:26

Edellinen postaus jäi hieman kesken ja tässä loput turinat.

MTV:n eilisessä Pukki-uutisessa on otsikko: "Teemu Pukki matkalla takaisin Celticiin". Jaa, en ole kuullutkaan tästä. Luin varsinaisen leipätekstin ja kas kummaa, eihän siinä puhuta mitään Celticiin palaamisesta. Mutta näin siinä lukee: "- Lainasiirron jälkeen en ole ajatellutkaan Celticiä. Unelmani on pelata Espanjan liigassa, mutta Tanskassakin on hyvä liiga, Pukki sanoi Daily Recordille."

Luen uudestaan 31.3.2015 päivätyn Daily Recordin uutisen, joka edelleen roikkuu siellä muiden Celtic-uutisten jatkona. DR:n otsikossa sanotaan: "Teemu Pukki tähtää La Liga-siirtoon ja sanoo: En ole ajatellut Celticiä sen jälkeen, kun siirryin Brondbyhyn".

Itse tekstissä Pukki sanoo DR:n mukaan: "En ole puhunut heille. En ole ajatellut Celticiä sen jälkeen, kun tulin, keskityn vain Bröndbyhyn. Kun aika tulee, teen päätöksen, mutta ei vielä". Ei tuossa puhuta mitään Celticiin paluusta. Mitähän MTV:n urheilu-uutiset sekoilee? Espanjakin on pelkästään unelmien tasolla, kuten Pukki kertoo. Ei ole mitään La Liga-siirtoa tiedossa. Aika paljon otsikot lupaavat totuutta enemmän. Ne tehdään mediassa raflaaviksi tai ärsyttäviksi ja koitetaan saada näin huomioarvoa korkeammalle. Totuuden kanssa niissä liikutaan harmaalla alueella.

Herald Scotland teki taannoin aikamoisen tempun panemalla Teemun suuhun sellaista, mitä hän omien sanojen mukaan ei ollut sanonut viime vuoden syyskuussa.
http://www.heraldscotland.com/sport/football/pukki-critical-of-scottish-league.25225997

Tämä verkkosivusto kirjoitti näin: "Muutettuaan tanskalaisseura Bröndbyhyn maanantaina Teemu Pukki myönsi, että hän on helpottunut päästyään Celticistä, koska SPFL Premiership on liian heikko." Uutinen levisi Skotlannissa ja DR:kin uutisoi asiasta. Skotlannin pääsarjan haukkumisesta heikoksi nousi aikamoinen poru siellä ja varsinkin Celticin fanien keskuudessa.

Muistaakseni omien sanojen mukaan Pukki oli sanonut suunnilleen, että hänen oli ollut vaikea sopeutua sinne, koska Celtic dominoi selvästi sarjaa ja kaikki muut pystyttivät bussin maalinsa eteen, jota hänen ja muiden hyökkääjien oli vaikea puhkaista.

Mikä olikaan se uutinen? Ota näistä selvää. Rivien välistä lukemalla voi vain sanoa, että Pukin kaikki siirtoasiat ovat auki. Ainoa selkeä uutinen on, että Teemu unelmoi yhä La Ligaan tai Espanjaan paluusta. Summa summarum: tällä tavoin tyhjästäkin voi tehdä uutisia.
Finte

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Münchenin punaiset & siniset, DFB & Huuhkajat


Vastaus #1109 : 24.04.2015 klo 15:30:54

Tietääkö kukaan foorumin asiantuntijoista puhuuko Pukki Espanjaa?

Olisi hyväksi puhua maan kieltä jos haluaa integroitua joukkueeseen ja hierarkiaan...
Rikkiviisas

Poissa Poissa


Vastaus #1110 : 24.04.2015 klo 15:33:03

Tietääkö kukaan foorumin asiantuntijoista puhuuko Pukki Espanjaa?

Kyllähän Pukki espanjaa osaa puhua Sevillan aikojen vuoksi.
Schalken aikoinahan kertoi, että Raulin kanssa oli kiva verestää taitoja.
atletico1

Poissa Poissa


Vastaus #1111 : 24.04.2015 klo 15:33:16

Tietääkö kukaan foorumin asiantuntijoista puhuuko Pukki Espanjaa?

Olisi hyväksi puhua maan kieltä jos haluaa integroitua joukkueeseen ja hierarkiaan...

Puhuu. Se ei tosin vielä takaa la liga sopimusta
HerraHillo

Poissa Poissa


Vastaus #1112 : 26.04.2015 klo 16:22:09

Pukki ja Luke avauksessa 18.00 alkavassa kotipelissä Jukka Raitalan Vestsjaellandia vastaan. Teemu on tänään piikissä ja Nuñez kymppinä.

Edit. Jugi näkyi myöskin olevan avauksessa. Ylos

Edit2. Jee maali, mutta Pukki on paitsiossa.
« Viimeksi muokattu: 26.04.2015 klo 17:27:22 kirjoittanut HerraHillo »
afganistan

Poissa Poissa


Vastaus #1113 : 26.04.2015 klo 18:05:15

Pukki ja Luke avauksessa 18.00 alkavassa kotipelissä Jukka Raitalan Vestsjaellandia vastaan. Teemu on tänään piikissä ja Nuñez kymppinä.

Edit. Jugi näkyi myöskin olevan avauksessa. Ylos

Edit2. Jee maali, mutta Pukki on paitsiossa.
Linkkiä?
HerraHillo

Poissa Poissa


Vastaus #1114 : 26.04.2015 klo 18:12:28

Linkkiä?

http://livetv.sx/en/eventinfo/302699_brondby_vestsjaelland/#webplayer_ifr|280977|302699|280977|50|1|en

Toivottavasti linkki toimii.

Edit. Ei toimi, täytyy copy pastea.
qlizz

Paikalla Paikalla


Vastaus #1115 : 26.04.2015 klo 18:46:56

Nyt on kyllä aivan jäätävän turhautunut mies kentällä.
½q

Poissa Poissa


Vastaus #1116 : 26.04.2015 klo 18:47:56

Perinteistä Pukkia taas. Paljon on hyviä asioita ja liikkeitä, jakelee tädellisiä tiputuksia kaverille, mutta he ei eivät juuri näistä osu. Omissa paikoissa sitten jalat sotkeutuu juuri viimeisellä hetkellä, tai on muuten vaan puoli metriä väärässä paikassa. Ei tunnu Pukilla menevän taas mistään sisään, vaikka pelikavereilta tuntuu onnistuvat hyvin. Turhauttavaa varmasti ja sen näkee myös naamasta.

Ja näemmä tätä kirjoittaessa lopussa vielä avopaikka, mutta jo ryhdistä näki laukaisuhetkellä ettei usko itsekkään että tule osumaan.

Edit. Ja 4 - 0, Pukki katselee tämänkin vierestä.
pommeli

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: FC Kuusysi, Stoke


Vastaus #1117 : 26.04.2015 klo 18:50:09

17vee debutantti tekee maalin 4 minuutin jälkeen
Tri Pe

Poissa Poissa


Vastaus #1118 : 26.04.2015 klo 19:21:23

Ottelusta tuli mieleen Pukin pelit Celticissä. Mikäli oikein selostajia tulkitsin niin Bröndby olisi erittäin halukas jatkamaan Pukin sopparia. Lisäksi totesivat ottelun alussa että Pukin parhaat pelit ovat tulleet kärjessä. Lopussa totesivat myös että Pukki ei ole oikein päässyt käyttämään vahvuuksiaan ja on ehkä ollut vähän ikävä Elmanderia. Paremmin tanskaa ymmärtävät saa korjata.
lungifungi

Poissa Poissa


Vastaus #1119 : 26.04.2015 klo 20:23:08

vois alkaa huhuilemaan siirtoa proge-Midtjyllandiin. ''onko tämä tuhnu tietämättään euroopan paras jalkapalloilija?''
antibollmaisteri

Poissa Poissa


Vastaus #1120 : 27.04.2015 klo 00:57:21

vois alkaa huhuilemaan siirtoa proge-Midtjyllandiin. ''onko tämä tuhnu tietämättään euroopan paras jalkapalloilija?''
Aika hienoa poljentoa, vaikka vertaisi Kalevala-riimittelyyn, sanoisin. Ainakin tuo monitavuisen runojalan poljennollinen painoton tavu loistaa yksilöllisessä ylhäisyydessään. Epäileekö joku vielä, että foorumi ei tuo esiin tositaituruutta ja foorumilahjakkuutta.
Seatbelt

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: 1922, Hedelmäkorit


Vastaus #1121 : 27.04.2015 klo 23:46:07

Ei paljoa matsin jälkeen tanssijalka noussut Teemulla :( Alas
https://www.youtube.com/watch?v=g_szRFoQft4
Niistaja

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Kusitauko!


Vastaus #1122 : 28.04.2015 klo 00:12:02

Ei paljoa matsin jälkeen tanssijalka noussut Teemulla
https://www.youtube.com/watch?v=g_szRFoQft4

Oho!! :D

Onks noilla aina tollasta voittopelin jälkeen, vai oliko nyt joku synttäripeli tms??

Kuitenkin, vaikeudestakin huolimatta, tai juuri siksi Ylos
Röytän Karhu

Poissa Poissa


Vastaus #1123 : 28.04.2015 klo 00:29:00

Pronssikamppailu menee kyllä jännäksi kun Randers voitti Köpiksen ja Hobro sai kotitasurin Midtjyllandista. Tuossahan on vielä puolet sarjasta mukana.
Hodari

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Rahattomat perinneseurat


Vastaus #1124 : 28.04.2015 klo 00:33:37

Oho!! :D

Onks noilla aina tollasta voittopelin jälkeen, vai oliko nyt joku synttäripeli tms??

Kuitenkin, vaikeudestakin huolimatta, tai juuri siksi Ylos

Ihan kohtuu normaalia keskieurooppalaista meininkiä. Ja Tanska lasketaan tässä kohtaa Keski-Eurooppaan, koska Saksa.


e. Seuraavaksi siis vastassa 9 pisteen päässä oleva Odense(v) ja kuuden pisteen päässä oleva Aalborg(k), jonka jälkeen hännänhuippu Silkeborg(v). Yhdeksää pistettä huutaa, koska loppukierroksilla pitäisi matkata vielä Midtjyllandin ja Randersin vieraaksi. Ennen niitä Nordsjälland sentään kotona.
« Viimeksi muokattu: 28.04.2015 klo 00:42:51 kirjoittanut Hodari »

 
Sivuja: 1 ... 44 [45] 46 ... 169
 
Siirry:  

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines | Mainosvalinnat | Tietoa