Onnittelut Kokkolaan

Pelasikos Dawe kuinka paljon kauden aikana ja missä kondiksessa mies oli, vieläkö magiaa on tallella?
Näistä selvinnee Dawdan rooli tällä kaudella, kai nämä ovat luotettavia (?). Paremmistakaan ei ole tietoa. Enemmän otteluita nähneet voivat arvioida magiaa, itse näin vain 4 matsia.
http://int.soccerway.com/players/dawda-bah/31448/1216 minuuttia, 13 kertaa avauksessa joista 3 kertaa vaihdettu ennen täyttä peliaikaa plus 2 kertaa penkiltä sisään. Laskujeni mukaan viettänyt yhden ottelun vallan penkillä istuskellen.
http://int.soccerway.com/teams/finland/kpvn-juniorit/879/Bahilla on 11. eniten minuutteja KPVn pelaajistosta eli 1216. Edellä ovat Myllymäki (2340), Myntti (2327), Mäki (2281), Byskata (2204), Rauhala (2202), Mendy (2150), Palosaari (1888), Ceesay (1868), Sipilä (1784) ja Bright (1480). Bahin jälkeen tulevat Huuhka (1129), Jokihaara (835), Heiermann (761), Tshibasu (550), Pennanen (282), Marjanovic (193), Angevine (180), Ahvenkoski (139) ja Känsälä (91). Lopuilla on alle 20 minuuttia paitsi listassa toistamiseen eri pelinumerolla esiintyvällä Mäellä, jolle pitäisi todennäköisesti lisätä 90 minuuttia kokonaisminuutteihin. Vaatisi kipeää kemiläisyyttä lähteä tarkistamaan kaikki ottelut läpi. Pohjoislohkossa oli 27 matsia ja nousukarsinnassa 2. Maalivahdeilla on näköjään yhteensä 28 ottelun tiedot mukana eli eilisen ottelun minuutit puuttuvat. Myntti on näköjään pelannut ennen eilistä 27 ottelussa, joista vaihdettu ulos kahdessa eli hän olisi missannut vain yhden matsin koko kesänä. Oma muistini näköjään pettää, kun kuvittelin hänen olleen loukkaantuneena enemmänkin.
Näköjään pienellä varauksella voi suhtautua näihin tilastoihin tai tilastojen lukijaan.