FutisForum2 - JalkapalloFutisForum2 - Jalkapallo
15.02.2026 klo 17:54:04 *
Tervetuloa, Vieras. Haluatko rekisteröityä?
Aktivointiviesti saamatta? Unohtuiko salasana?

Kirjaudu käyttäjätunnuksen, salasanan ja istunnonpituuden mukaan
Uutiset:
 
Yhteys ylläpitoon: [email protected]

Sivuja: 1 ... 8 [9] 10 ... 22
 
Kirjoittaja Aihe: FC Vaajakoski 2015 - Palasimme Kakkoseen  (Luettu 112126 kertaa)
0 jäsentä ja 1 vieras katselee tätä aihetta.
NumberTwentyOne

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: FC Vaajakoski, FCV Reds


Vastaus #200 : 08.05.2015 klo 22:18:46

Pyynikkihän alkaa vaikuttamaan todella lupaavalta paikalta. Saisikohan loputkin Tampereen vieraspelit sinne.
Civil

Poissa Poissa


Vastaus #201 : 08.05.2015 klo 22:31:24

Näyttää twitterin mukaan olleen mystinen peli. Kaiken haahuilun jälkeen tutkapari Lintinen Wusu korkkasi pisteiden juhlan jaffanpullon korkuisella. Kelpaa!
Black_Spider

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: FC Vaajakoski


Vastaus #202 : 09.05.2015 klo 00:39:20

Pyynikkihän alkaa vaikuttamaan todella lupaavalta paikalta. Saisikohan loputkin Tampereen vieraspelit sinne.

Pyynikki näyttää FCV:lle sopivan. Kotipelitkin sinne Pyynikkiin vaan ja ilmaiset bussikuljetukset Vaajakoskelta ;) No, leikki leikkinä.. Luotetaan siihen Vaajakosken nurmen taikaan. Milloin siellä lie viimeksi sarjapelisssä hävitty. Milläs kentällä tuo torstainen FCV - Honka -ottelu pelataan?

Suotuisissa merkeissä on avattu kausi Kakkosessa noiden Tampereen ryöstöretkien myötä. Kuten edellä mainitsin, niin seuraavana päästään sitten haastamaan lohkon ykkössuosikki Honka.
Kozelek

Poissa Poissa


Vastaus #203 : 09.05.2015 klo 07:21:54

Honka-peli pelataan Keskuskentällä.
Kapteeni

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: JJK, Hibernian


Vastaus #204 : 09.05.2015 klo 10:04:12

Honka-peli pelataan Keskuskentällä.
Ylos Loistavaa! Ja pyhäpäivä vielä.
D mies

Paikalla Paikalla


Vastaus #205 : 09.05.2015 klo 14:23:13

Ihailtavaa objektiivisuutta näissä Vaajakosken pelirapsoissa... http://www.fcvaajakoski.com/edustusjoukkue-uutiset/1070-pyynikin-ryostoretket-jatkuivat
Ferraro

Poissa Poissa


Vastaus #206 : 09.05.2015 klo 19:03:25

Ilves-Kissat -pelin kooste on katsottavissa tästä:

Ilves-Kissat v FC Vaajakoski
kalevala

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Jyväskylä


Vastaus #207 : 09.05.2015 klo 21:07:31

kuka toi vaajakosken pilkun laukoi ?!
miten hitossa se sai ton riparin yli :D
NOPEAMUSTAMIES

Poissa Poissa


Vastaus #208 : 09.05.2015 klo 21:08:50

Sane ja helposti
Black_Spider

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: FC Vaajakoski


Vastaus #209 : 11.05.2015 klo 22:56:21

Helatorstaina Vaajakosken keskuskentällä FC Vaajakosken vastustajaksi asettuu lohkon ykkössuosikki FC Honka. Honka aloitti kautensa vasta menneenä sunnuntaina kaatamalla kotonaan toisen sarjanousijan NJS:n 2-0. Hongan joukkueessahan pelaa mm. Roni Porokaran ja Joel Perovuon tasoisia pelimiehiä. John Weckström iski Hongan molemmat osumat espoolaisten kauden avauksessa.

Hyvin on FC Vaajakoskikin kautensa avannut. Tampereelta kaksi hienoa vierasvoittoa, kotipeli Viitaniemessä ei ihan nappiin sujunut. Nyt päästään taas kotinurmelle Vaajakoskelle, mutta onhan tuo vastus kivenkova materiaaliltaan Kakkoseen. Harvoinpa tuollaisia nippuja Kakkosessa edes pääsee haastamaan.

Ennakkoa Hongasta: http://www.tpv.fi/index.php?option=com_content&view=article&id=2426&Itemid=299
(Taas lähteenä TPV:n kausiennakko)
« Viimeksi muokattu: 11.05.2015 klo 23:19:21 kirjoittanut Black_Spider »
Civil

Poissa Poissa


Vastaus #210 : 14.05.2015 klo 09:21:23

Tänään kannattaa suunnata Vaajakoskelle. Mielenkiintoinen ottelu odotettavissa, kuten FCV pienessä, mutta niiiin positiivisen asenteellisessa ilmoituksessaan tänään KSML:n sivuilla mainostaa.

https://instagram.com/p/2pwDfRpntn/  -Kuva lainattu Jouni Vesalaisen twiitistä.
Black_Spider

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: FC Vaajakoski


Vastaus #211 : 14.05.2015 klo 21:28:56

Eipä ihan riittänyt FC Vaajakosken taistelu Honkaa vastaan, mutta lupaava ja ennakkoluuloton esitys joukkueelta kumminkin. Toistaiseksi vieraissa on voitettu ja kotona hävitty. Sama tahti saisi toki jatkua vielä ainakin seuraavassa ottelussa, kun tulevana sunnuntaina Töölön Pallokentällä kohdataan Atlantis FC. Viime kaudella Atlantis voitti Kakkosen Itäisen lohkon, mutta nousukarsinnassa Ykköseen EIF oli vahvempi.

Kärkipään kamppailuihin Atlantista on tällä kaudellakin veikkailtu. Kausi alkoi joukkueelta hieman takellellen, kun ensimmäisestä kolmesta ottelusta tuli vain yksi piste. Viimeisimmässä ottelussa Atlantis antoi kuitenkin vahvan näytteen kaatamalla PK Keski-Uusimaan 3-0. Vaajakoskelaisittain joukkueen mielenkiintoisin pelaaja taitaa löytyä maalin suulta; FC Vaajakosken kasvatti Jiri Koski.

TPV:n sivuilta ennakkoa Atlantis FC:n joukkueesta:
http://www.tpv.fi/index.php?option=com_content&view=article&id=2419&Itemid=296
Ferraro

Poissa Poissa


Vastaus #212 : 15.05.2015 klo 21:40:41

FCV TV:n kooste Honka-matsista:

FC Vaajakoski v FC Honka
Karl Den Lille

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Sudeettisavolaiset


Vastaus #213 : 15.05.2015 klo 22:39:51

Vaajakoskella on kyllä laadukkaat koosteet, liigatasoa. Ylos
Ferraro

Poissa Poissa


Vastaus #214 : 16.05.2015 klo 17:47:06

FCV Retro saa jälleen jatkoa, tällä viikolla poikkeuksellisesti lauantaina. Jälleen palataan vuoteen 2005, kotiotteluun WJK:ta vastaan. Tuolloin FCV otti tiukan taistelun jälkeen arvokkaat kolme pistettä silloiselta sarjan kärkipään joukkueelta.

FCV Retro | FC Vaajakoski v Warkaus JK, 14.8.2005
Black_Spider

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: FC Vaajakoski


Vastaus #215 : 16.05.2015 klo 23:07:32

Ketään ei kiinnosta vai? Kun ei ole topiciakaan vuodelle 2015 pystyssä...

No eipä ihme, ei taida siellä Atlantiksessakaan ketään kiinnostaa enää.

En ole yhtä surkeasti toteutettua ottelutapahtumaa ennen nähnyt kuin tänään. Ei pallopoikia, ei kahvio- tai makkaratarjoilua, hyvä, että edes kuuluttaja löytyi. Puoliajalla hinkattiin epäilemättä puhkisoitettuja Tenkasen biisejä Bolliksen ämyreistä. Katsojia olien olis paikalla n. 50, joista n. 10 oli Gnistanin "kannattajapossea".

Toisaalta, miten olisikaan pallopoikia, kun eihän Atlantiksella taida olla mitään junioritoimintaakaan. Vielä ihmetellään, miksi MP nostetaan Ykköseen Atlantiksen nenän edestä...

Ei kauhean hyvin mene seuraavalla vastustajallakaan tuon perusteella. Minkähänlaisen ottelutapahtuman saavat tulevalle iltapäivälle järjestettyä.. Atlantis nurin ja vierasvoitot jatkuu.. Edellä oleva viesti siis lainattu Atlantiksen keskusteluosion puolelta.
« Viimeksi muokattu: 16.05.2015 klo 23:12:53 kirjoittanut Black_Spider »
NumberTwentyOne

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: FC Vaajakoski, FCV Reds


Vastaus #216 : 17.05.2015 klo 15:16:24

Täysi pistepotti Atlantiksen vieraana lukemin 0-2 Lintisen ja Huismanin maaleilla. Komea saldo kolmesta ekasta vieraspelistä. Sitten vielä kotipeleistä voittoja nyt kun Vaajakosken stadionille on päästy ja nurmi alkaa vihertämään.
Azazello

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Melchester Rovers


Vastaus #217 : 17.05.2015 klo 15:32:35

Hienosti on kyllä vieraspelit lähteneet käyntiin, ja kotonakin tappiot tulleet joukkueille jotka todennäköisesti löytyvät sarjan kärkipäästä. Ei muuta kun voittotili sitten auki viikon päästä!
Black_Spider

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: FC Vaajakoski


Vastaus #218 : 17.05.2015 klo 21:04:04

Komea on FC Vaajakosken saldo kauden vierasotteluista, kolme ottelua, yhdeksän pistettä ja maaliero 6-0. Atlantis -voiton myötä FCV nousi lohkon kärkipaikalle ainakin hetkeksi :) Monella joukkueella pelattuja otteluja on toki vähemmän kuin FCV:llä. Esimerkiksi Hongalla vasta kaksi Vaajakosken viittä "vastaan".

Ensi viikonloppuna pitäisi sitten kotonakin pistetilin alkaa aukeamaan, kun Vaajakoskelle vieraaksi saapuu lohkon peränpitäjä NJS Nurmijärveltä.

TPV:n sivujen ennakko parissa kaudessa Nelosesta Kakkoseen nousseesta NJS:stä:
http://www.tpv.fi/index.php?option=com_content&view=article&id=2427&Itemid=298
Ferraro

Poissa Poissa


Vastaus #219 : 17.05.2015 klo 22:55:55

FCV TV:n kooste Atlantis -pelistä:

Atlantis FC v FC Vaajakoski
Ruumori

Poissa Poissa


Vastaus #220 : 19.05.2015 klo 17:46:18

Olen samaa mieltä JäPSin taistelufutiksesta. Tätä olisi tässä lohkossa pitänyt osata odottaa. FCV:n ongelma näytti olevan ennenkaikkea pelinopeudessa. Kovaa joutuu vääntämään, jos palloa ei liikuteta. Aika todella loppui monesti ja pallo vietiin jalasta. Lisäksi keskustan kautta pelaaminen on hankalaa, koska Wusu on valmiiksi merkitty kohde jokaisen vastustajan pelikirjassa. Vasen kaista näytti olevan ainoa reitti nopeaan suunnanvaihtoon ja vaarallisille tilanteille.  Juuri Lintinen oli se joka onnistui kääntämään ja  nopeuttamaan hyökkäystä  niissä harvoissa tilanteissa, joissa hänelle  vasemmalle pelattiin.
Kaikestaan kehityskelpoista katsottavaa. Tästä on hyvä jatkaa. Seuraavaksi Ilves-Kissat vieraissa ja FC Honka kotona.


 .



No näinhän se sitten näyttää toimivan. Itsevarmuus on joukkueessa lisäntynyt. Tämä tietää hyvää launtain kotipeliin. Paikalle isolla joukolla. Tuota on
mukava katsella.
Benediktus

Poissa Poissa


Vastaus #221 : 22.05.2015 klo 22:17:10

Huomenna mennään taas Ylos FCV-NJS klo 16! Huhujen mukaan bratwurst tekee paluun kioskiin Tuoppi
Cafffkaff

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Temesta IF


Vastaus #222 : 23.05.2015 klo 15:56:52

Mitä mitä mitä, taas ollaan kyykkäämässä kotimatsissa??
voseli

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Valkeakosken Haka, Sakari Saarinen, viski


Vastaus #223 : 23.05.2015 klo 16:08:21

Se on NJS, eiköhän FCV hoida pisteet kotiin vähintään viimeisen 10 minuutin aikana.
Benediktus

Poissa Poissa


Vastaus #224 : 23.05.2015 klo 18:15:11

Melkoinen tuomio tuo Salkojärven punainen & rankkari heti ottelun alussa. Ei toki voi pistää heikkoa peliesitystä sen piikkiin, mutta olihan se hyvin ratkaiseva käänne...

Odotellaan FCV TV:n maailmanluokan monikamerakoostetta.

 
Sivuja: 1 ... 8 [9] 10 ... 22
 
Siirry:  

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines | Mainosvalinnat | Tietoa