• FutisForum2 - JalkapalloFutisForum2 - Jalkapallo
Päävalikko

Here we go again! Valioliiga 1.kierros

Aloittaja Liverbird, 14.08.2006 klo 14:32:39

0 Jäsenet ja 2 Vieraat katselee tätä aihetta.

Robin


J.Gatsby

No mutta eihän nyt reilun pelin ylipäällikkö Stevie G ainakaan voi sukeltaa...  :keskari:  ***tu mikä pelle.  :punainen:  Ei pienintäkään kontaktia tilanteessa...  >:(

feedback

Kyllähän nämä rooneyt ja gerrardit on ylivoimaisia näyttelijälahjakkuuksia ihan maailmanlaajuisestikin. Ei enää mitään epäselvyyttä siitä missä liigassa näytteleminen on yleisintä. Kaatumatautiliiga toi on.

CB10

Mukava huomata ettei mikään ole muuttunut kesän aikana. Liverpool räpeltää miten sattuu ja kun maaleja ei meinaa tulla, on tuomarin tehtävä johtopäätöksensä ja lahjoittaa yksi Liverpoolille.

Loistava Englannin Valioliiga  ;D :ylos:

PS. Britit ei sukella  ;D :keskari:

Del Atletico

No ei se tuossa kyllä sukeltanutkaan. Laukoi olemattoman kontaktin jälkeen vielä palloa, ja kaatui vasta sitten huonossa tasapainossa kun oli..

eevertton

#180
Eihän tuo mikään sukellus ollut, paremminkin tavoilleen vastaisesti StevieMee ei heittäytynytkään tilanteen niin salliessa. Rankkarin syypää on vain ja ainoastaan Styles.

Piss Artist


clichy

Joo, ei tuosta voi Gerrardia syyttää vaan ainoastaan Stylesia.

Arsen avaus Villaa vastaan: Lehmann; Eboue, Toure, Djourou, Hoyte; Hleb, Fabregas, Gilberto, Ljungberg; Adebayor, Henry.

Penkillä Almunia, Cygan, Flamini, van Persie, WALCOTT.

Rikke

"Meiän" Sami taitaa vakuuttaa 8) Pennant-Fowler vaihto ei tiiä hyvää pelin tasolle, luulen ma

jalmari

Lainaus käyttäjältä: Rikke - 19.08.2006 klo 17:32:29
"Meiän" Sami taitaa vakuuttaa 8) Pennant-Fowler vaihto ei tiiä hyvää pelin tasolle, luulen ma

No kyllähän toi Fowler oli ihan onneton tänään, pilkku sisään, ei sitten mitään muuta!

eevertton


J.Gatsby

Kyllähän pool pisteensä ansaitsi toisen puoliajan painostuksella, vaikka halvalla tavalla tulikin. Stylesin pilkkuvihellykselle  :-[

jalmari

Sääliks käy Unitedia, menetti tuomarin :alas: takia kaksi pojoa  ::)

Larsenal

Joo. Toinen puoliaika oli todellinen p-aika. Onneksi seuraavaksi on C+Sportilla tarjolla taattua laatufutista alusta loppuun.  :) :ylos:

J.P. Sarja

#189
Lainaus käyttäjältä: Rikke - 19.08.2006 klo 17:32:29
"Meiän" Sami taitaa vakuuttaa 8) Pennant-Fowler vaihto ei tiiä hyvää pelin tasolle, luulen ma

Todella outo vaihto. Miksei Crouch<->Fowler tai Zenden<->Pennant ???

Lainaus käyttäjältä: clichy - 19.08.2006 klo 17:30:27
Joo, ei tuosta voi Gerrardia syyttää vaan ainoastaan Stylesia.

Arsen avaus Villaa vastaan: Lehmann; Eboue, Toure, Djourou, Hoyte; Hleb, Fabregas, Gilberto, Ljungberg; Adebayor, Henry.

Penkillä Almunia, Cygan, Flamini, van Persie, WALCOTT.

Kiitokset Sheffield Unitedille :tuoppi: Styles >:( :keskari:

Kohta kaatuu sitten Villa 5-2 :ylos:

Le Suntti

Loistava tulos!  :ylos:

Maukka tarvinnee kyllä alkukauteen kaiken kilpailijoiden puppeloinnin avukseen kun Rooneyn ja Scholesin pelikiellot saattavat aiheuttaa jonkin ei-toivotun pistemenetyksen.

Bladeseille  :tuoppi:

Del Atletico

Hyvä SheffU, hyvä Sean Bean!  :tuoppi:

Ja seuraavaksi ei kun Villaa kannattamaan...

Phizza

#192
Kyllähän Pool vähintään pinnan ansaitsi, mutta toisaalta rankkari oli kyllä naurettava. Eihän siinä mitään kontaktia ollut, mutta totta kai kun kyseessä oli Gerrard, niin pilli soi kuten niin usein aiemminkin (en tarkoita rankkareita). Fowlerin suoritus oli kyllä kylmäpäinen, sille :ylos:

United antoi kyllä hienon vastuksen varsinkin ekalla jaksolla ja tästä tuli varmasti itseluottamusta jatkoon. :ylos:

OGS

No höh, sai sitten Pool lahjaksi yhden pisteen... No ihan hyvä näinkin, puppelien odotetulle taaperrukselle ja Bladeseille. :ylos: :tuoppi:

Le God

Styles  :tuoppi:

Neil Warnockin tuleville "minä vastaan maailma"-kommenteille  ;D :ylos:

J.P. Sarja

Lainaus käyttäjältä: Le Suntti - 19.08.2006 klo 17:44:39
Maukka tarvinnee kyllä alkukauteen kaiken kilpailijoiden puppeloinnin avukseen kun Rooneyn ja Scholesin pelikiellot saattavat aiheuttaa jonkin ei-toivotun pistemenetyksen.

Tulee kyllä tiukka taistelu kolmossijasta Poolin ja ManU:n välillä ;D :keskari:

Pride of Merseyside

Oli vaisu esitys Liverpoolilta, oikea laita oli onneton Finnanin puuttuessa. Krompkamp oli kaukana siltä tasolta mitä tuossa joukkueessa pitäisi esittää. Vaihdot sekoittivat peliä jo tarpeeksi, siitä tilanteesta missä Riise ajettiin pystyyn olisi pitänyt antaa punainen kortti, sillä puolustaja tuli tilanteeseen viikon myöhässä ja ainakin minusta vaikutti siltä ettei tarkoituskaan ollut muuta kuin ottaa luulot pois. Nooh, olihan rangaistuspotku ainakin kaikkien Anti-Liverpool miesten mielestä herkästi vihelletty, ja niinhän tuo herkästi tuli. Pitäähän sekin huomioida että mikäli pakki olisi jättänyt liukumatta, olisi Gerrard saanut potkaistua tasapainoisemmin tilanteesta. Rob Styles ei kyllä ole parhaimpia tuomareita, mutta en nyt tuota tilannetta noin mustavalkoisesti näkisi. Rankkari tilanteesta ei kuitenkaan ollut täysi oikeusmurha, sillä vaikutti myös siltä että kontakti tapahtui, taaimmaiseen jalkaan.
Liverpoolista ei oikein kukaan selviä puhtailla papereilla, mutta hatunnosto täytyy antaa Sheffield Unitedille, hieno erikoistilannemaali ja loppuunyrittämistä koko ajan. Taitotason Bladesit korvasivat kovilla taklauksilla ja hyvällä kaksinkamppailutaistelulla.

feedback

Ei Poolistakaan tuolla pelillä Chelskin haastajaksi ole ja kun Maukka ja Arsu ovat heikentyneet, niin mestaruuden voikin sitten jakaa jo yhden pelatun pelin jälkeen. Viime kaudella jännitystä sentään kesti jonnekin syyskuun puoleen väliin saakka.

CB10

Lainaus käyttäjältä: Pride of Merseyside - 19.08.2006 klo 17:52:47
Pitäähän sekin huomioida että mikäli pakki olisi jättänyt liukumatta, olisi Gerrard saanut potkaistua tasapainoisemmin tilanteesta.

Niin, onhan se epäreilua kun Liverpoolin pelaajat ei saa mennä yksin keskeltä läpi aivan rauhassa, vaan vastustajat yrittää estää.. Epäreilua! :(

clichy

Ei helvetti näitä brömbröm-ajoja, menikö nämä vielä toisen pelin kanssa päällekkäin huomenna? >:(