Tulkki
Poissa
Suosikkijoukkue: Fletch
|
 |
Vastaus #350 : 19.08.2006 klo 19:26:02 |
|
Seuraatko tekstiteeveestä?
No melkeinpä voisi sanoa. Sivusilmällä olen peliä katsonut ja naureskellut Jenasille. Mutta tuo Carrick heitto oli ihan kieliposkessa osastoa, ihmeen kireitä ollaan siellä suunnalla, mjtaha!?)"? 
|
|
|
|
|
J.P. Sarja
Poissa
|
 |
Vastaus #351 : 19.08.2006 klo 19:26:19 |
|
Oiskohan ollu rankkari, jos Dawsonin kohdeltavana olisi ollut Gerrard? :  Hieno keskitys superhankinta Zokoralta, 30 metriä toiseen suuntaan niin hyvä olisi tullut 
|
|
|
|
|
hassan
Poissa
Suosikkijoukkue: MunA
|
 |
Vastaus #352 : 19.08.2006 klo 19:27:20 |
|
No melkeinpä voisi sanoa. Sivusilmällä olen peliä katsonut ja naureskellut Jenasille. Mutta tuo Carrick heitto oli ihan kieliposkessa osastoa, ihmeen kireitä ollaan siellä suunnalla, mjtaha!?)"?  Ei nää peliä. miks siellä jenasille nauretaan??
|
|
|
|
|
hassan
Poissa
Suosikkijoukkue: MunA
|
 |
Vastaus #353 : 19.08.2006 klo 19:29:11 |
|
Oiskohan ollu rankkari, jos Dawsonin kohdeltavana olisi ollut Gerrard? :  Hieno keskitys superhankinta Zokoralta, 30 metriä toiseen suuntaan niin hyvä olisi tullut  Siis Rooney ois lentäny jo 12,5 kertaa pihalle tässä pelissä ja hollanista ois tullu kuus raporttia perään ja ois pelannu jouluna ens kerran..
|
|
|
|
|
Angel of the North
Poissa
Suosikkijoukkue: Seablues Seniorineuvoston Tiedottaja
|
 |
Vastaus #354 : 19.08.2006 klo 19:30:06 |
|
Ei nää peliä. miks siellä jenasille nauretaan??
Eihän goldfish bowlille voi kun nauraa... Atleettinen tyyppi, mutta saatanan huono jalkapalloilija... Olis vaan aikoinaan valinnut yleisturhailun lajikseen niin olis voinut keskittyä siihen minkä parhaiten osaa...
|
|
|
|
|
|
Del Atletico
|
 |
Del Atletico
Vastaus #355 : 19.08.2006 klo 19:37:07 |
|
Vittu, Zokora vaihtoon! Robbien tulo nyt on ihan plussaa, mutta miksei voitu vaihtaa sitä saatanan Jenasta pois sieltä. Zokora pystyi viemään Spursin peliä sentään eteenpäinkin..
Veen Jässi, koska maajoukkueessa tuollaisia???
|
|
|
|
|
Travis Tarkka
Poissa
Suosikkijoukkue: Eläin- ja ihmissuojelijat
|
 |
Vastaus #356 : 19.08.2006 klo 19:41:40 |
|
Veen Jässi, koska maajoukkueessa tuollaisia??? Niinpä. Toivottavasti syyskuussa Puolaa vastaan.
|
|
|
|
|
Luigi
Poissa
|
 |
Vastaus #357 : 19.08.2006 klo 19:49:21 |
|
Veen Jässi, koska maajoukkueessa tuollaisia???
Sanos muuta. Jännä juttu, että Jässi kadottaa itseluottamuksensa aina jonnekin matkan varrelle ennen maajoukkueen kokoontumista. On kuin eri mies Boltonin paidassa. 
|
|
|
|
|
lammaspaimen
Poissa
Suosikkijoukkue: FC Kiisto 1904 Vaasa
|
 |
Vastaus #358 : 19.08.2006 klo 19:50:35 |
|
No melkeinpä voisi sanoa. Sivusilmällä olen peliä katsonut ja naureskellut Jenasille. Mutta tuo Carrick heitto oli ihan kieliposkessa osastoa, ihmeen kireitä ollaan siellä suunnalla, mjtaha!?)"?  Ainakin täällä ollaan vähän turhankin rentona... Itse en ottelua katsele, mutta teidän kommenttien mukaan siinä ei ole mitään normaalista poikkeavaa: Jenas on tulessa jne. Kristallipallosta katsoin juuri, että Spurs rämpii alkukauden, Zokora on ottelusta toiseen joukkueen parhaimmistoa. Jol ja Levy ratkaisevat tilanteen ostamalla Nolanin tai jonkun muun tusinalädin tai kaksi Zokoran tilalle. Jenasin penkitys kun ei ole vaihtoehto. Mieshän tekee toisinaan maaleja ja syöttää välillä omille. Ja on englantilainen.
|
|
|
|
|
Angel of the North
Poissa
Suosikkijoukkue: Seablues Seniorineuvoston Tiedottaja
|
 |
Vastaus #359 : 19.08.2006 klo 19:51:07 |
|
Sama pätee meidän Saimiin... Sysipaska aina maajoukkuepaita yllään...
|
|
|
|
|
SamiS
Poissa
Suosikkijoukkue: Liverpool FC, Suomi
|
 |
Vastaus #360 : 19.08.2006 klo 19:52:07 |
|
Sama pätee meidän Saimiin... Sysipaska aina maajoukkuepaita yllään...
Siskos?
|
|
|
|
|
Angel of the North
Poissa
Suosikkijoukkue: Seablues Seniorineuvoston Tiedottaja
|
 |
Vastaus #361 : 19.08.2006 klo 19:53:19 |
|
Siskos?
;D Kerro toki lisää...
|
|
|
|
|
J.P. Sarja
Poissa
|
 |
Vastaus #362 : 19.08.2006 klo 20:08:49 |
|
Euro-Spurs :keskari: ;D :keskari:
|
|
|
|
|
J.P. Sarja
Poissa
|
 |
Vastaus #363 : 19.08.2006 klo 20:11:33 |
|
Veen Jässi, koska maajoukkueessa tuollaisia???
Oliko sillä töitäki? Saimiin.
;D :keskari:
|
|
|
|
|
sniideri
Poissa
|
 |
Vastaus #364 : 19.08.2006 klo 20:12:08 |
|
;D Kerro toki lisää...
Numeroa? pv plz 
|
|
|
|
|
|
Del Atletico
|
 |
Del Atletico
Vastaus #365 : 19.08.2006 klo 20:20:25 |
|
Joo, kyllä! Paskainen maku tästä kauden avauksesta jäi. Ehkä pitäisi vaan opetella siihen ajatukseen että Reebokilla Spurs ei minun elinaikanani tule voittamaan. Ei sillä, että olisi Tottenham tuosta matsista mitään tuolla esityksellä ansainnutkaan.
Eka maali oli tietysti tuomarivirhe, muttei se peliä ratkaissut. Toinen maali menee aika paljon Robbon piikkiin, vaikka annetaan nyt tunnustusta Campon laukauksellekin, ei se ihan surkein ollut.
Positiivista pelissä: Zokora, Berbatov ( vaikka hiipuikin ehkä hieman toisella jaksolla, mutta kyllä ne maaliverkot tulevat pullistelemaan vielä kauden mittaan ) ja Lennon. Myöskään Davids ei ollut totutun paska, ainakin asennetta oli..Positiivisin juttu pelissä tietysti se, että se loppui.
Negatiivista: Assou-Ekotto ( hype on ollut kesällä kovaa, parempaa olisi odottanut ), Jenas ( ei tarvinne muuta sanoa ), pulustus kokonaisuudessaan, ja Robbo. Tosin, pari hyvää koppiakin Robbo otti toisella jaksolla, ei passaa kokonaan unohtaa sitä. Negatiivisen puolelle menee myös kaksikko Defoe ja Keane. Jälkimmäistä ei näkynyt kentällä muulloin, kun urputtamassa jälkipelissä tuomarille.
No, vielä on 37 matsia edessä, ja nyt ainakin viimeistään on jalat meillä Spurs-kannattajilla tukevasti maassa ( vaikka nousuhumala hiipiikiin uhkaavasti allekirjoittaneella ), mutta eiköhän tää tästä käänny. Ensi viikolla on ainakin otettava 6 pistettä matseista. Lanella SheffU ja Everton, vittu jos ne ei kaadu..
|
|
|
|
|
|
Del Atletico
|
 |
Del Atletico
Vastaus #366 : 19.08.2006 klo 20:22:24 |
|
Oliko sillä töitäki?
;D :keskari:
Viittasin kommentilla lähinnä siihen Jässin torjumaan Berbatovin läpiajoon. Tuo hyökkääjän jaloista pallon kaappaaminenhan on oikea Jässin tavaramerkki! Jatkossa sen tietää myös muuan Dimitar Berbatov. Toivottavasti ainakin.
|
|
|
|
|
clichy
Poissa
Suosikkijoukkue: Arsenal
|
 |
Vastaus #367 : 19.08.2006 klo 20:32:35 |
|
Kannattaa kyllä muistaa se, että Reebokilla käy tällä(kin) kaudella häviämässä moni muukin joukkue. Jos vanhat merkit pitävät paikkansa, niin joukkoon kuuluu myös Arsenal.
Spursin laitapakit eivät edelleenkään vakuuta ja ovat mielestäni joukkueen heikoin kohta. Zokora ja Berbatov ovat selkeitä vahvistuksia, jos vaan pelihuumoria riittää. Toivottavasti pallopoika-Jenasilla on vapaalippu avaukseen myös jatkossa.
|
|
|
|
|
|
Del Atletico
|
 |
Del Atletico
Vastaus #368 : 19.08.2006 klo 20:35:05 |
|
Toivottavasti pallopoika-Jenasilla on vapaalippu avaukseen myös jatkossa.
Asioita, joita ei voi enää järjellä selittää. Miksei se Wenger voinut JJ:ta sillon viime syksynä ostaa???
|
|
|
|
|
J.P. Sarja
Poissa
|
 |
Vastaus #369 : 19.08.2006 klo 20:38:22 |
|
Miksei se Wenger voinut JJ:ta sillon viime syksynä ostaa???
Samasta syystä kun ei Assou-Ekottoa tai Zokoraakaan 
|
|
|
|
|
J.P. Sarja
Poissa
|
 |
Vastaus #370 : 19.08.2006 klo 20:39:30 |
|
Positiivista pelissä: Berbatov Myöskään Davids ei ollut totutun paska
Davids - menikö yhtään syöttöä omille? Berbatov - oliko kentällä 
|
|
|
|
|
OGS
Poissa
Suosikkijoukkue: MUFC, KTP
|
 |
Vastaus #371 : 19.08.2006 klo 20:42:42 |
|
Nooooh, eipä Arsullakaan viime aikoina ole Boltonin kanssa kovin hyviä tuloksia tullut... :  Kautta on kuitenkin jäljellä, ja Tottenhamilla melko kova nippu kasassa.
|
|
|
|
|
Puolijalka-Pallosilmä
Poissa
Suosikkijoukkue: AC Arto 92 @ http://soccer.kiekko.tk
|
 |
Vastaus #372 : 19.08.2006 klo 22:29:50 |
|
Reading  Mahtavaa, et nousija pysty tollaseen komeeseen nousuun, toivottavasti hieno voitto siivittää kauden urotekoihin 
|
|
|
|
|
J.P. Sarja
Poissa
|
 |
Vastaus #373 : 20.08.2006 klo 09:35:19 |
|
Nooooh, eipä Arsullakaan viime aikoina ole Boltonin kanssa kovin hyviä tuloksia tullut... :  Joka vanhoja muistelee, sitä tikulla silmään 
|
|
|
|
|
Kopite81
Poissa
|
 |
Vastaus #374 : 20.08.2006 klo 13:45:15 |
|
canaali jättää ilmeisesti manu-Fulham ottelun ensimmäisen puoliajan näyttämättä ku samaan aikaa tulee jotain saksalaisia automainoksia. :keskari:
|
|
|
|
|
|
|
|