Thuumi
Poissa
|
 |
Vastaus #475 : 20.08.2015 klo 17:56:14 |
|
Oho Ryhti hakenut arvokkaat pisteet Mynämäeltä. Jotain kommenttia pelistä? Veikkaan että Ryhdin pelaajat ovat uhanneet MynPan pelaajia jalan katkaisuilla ja väkivallalla jos eivät voita..
Taas MynPalla kokoonpanovaikeuksia, joita on ollut melkein koko kauden ja tulee olemaan jatkossakin. Ei riitä rosterissa miehiä...
|
|
|
|
|
kentaur
Poissa
|
 |
Vastaus #476 : 20.08.2015 klo 21:20:37 |
|
Mynpa - Ryhti "väännettiin" hyvässä hengessä.. Huumoria riitti, ei mennyt huuteluksi. Mynpa tyytyi Ryhdin ylläpitämään kävely vauhtiin, lähinnä keskialueen poissaolojen vuoksi. Loukkia ja sairastelua liikkeellä.?! Kaksinkamppailut jäi vähiin, kyttäämistä puolin toisin. Voittomaaliin upea henk.koht. suoritus Mänkäseltä, kulman jatkotilanteesta kliininen viimeistely yläkköön Mynpan antaessa tilaa asetella. Harvoin näkee vitosessa vastaavaa. Hattu päästä ja pisteet Raisioon..
|
|
|
|
|
Dekkis
Poissa
Suosikkijoukkue: Pitkät, kuumat suihkut
|
 |
Vastaus #477 : 20.08.2015 klo 22:17:30 |
|
Huomenna pelataan kauden kiinnostavin ottelu, kun ennakkosuosikin raskasta viittaa harteillaan kantava RaiFu isännöi sarjakakkosta, edelliskohtaamisen herraa, AC Sauvoa. Tätä ottelua voisi kutsua ns. kuoleman otteluksi, sillä isäntien voitolla kärkijoukkue karkaisi tavoittamattomiin metsäläisiltä, mutta vierasvoitolla Sauvo pysyisi mukana nousukamppailussa. Ottelu pelataan totuttuun tapaan Kerttulan samettisella tekonurmella, näytöksen alkaessa kello 19.30. Katsojien kesken arvotaan ylimääräinen XXL:n ämpäri.
Sauvolaisten kuherruskuukausi venyikin kevätkauden mittaiseksi, mutta nyt on taas tiedossa paluu arkeen. Kiimainen kotiyleisö vuvuzeloineen ja verenhimoisine katseineen säikäyttää raavaankin uroon. Tähän vielä päälle raisiolaisten Ultras-kannattajaryhmä, joka toimettomuudeltaan ehtii ottaa miestä vahvempaa heti aamusta alkaen. Kauppakeskus Myllyn parkkipaikalla onkin jo supistu soihduista ja mahdollisten mellakkapoliisien läsnäolosta. Kuulemma pedot (yksikössä: peto, ei pedo) ovat irti.
Vihreän Dynastian viimeaikaiset otteet ovat olleet vakuuttavia, mutta kunnon mittari onkin jo tarpeen. Tiki-taka -filosofian suurlähettiläät vastaan Lempiäisen vapaapotkut. Jännittävä ottelu tiedossa, joten suosittelen palstaa lukevien peruuttamaan mahdolliset menot ja suuntaamaan Raisioon. Ottelussa ilmainen sisäänpääsy ensimmäiselle 1000 katsojalle.
Eipä siinä muuta. Parempi joukkue voittakoon - tällä kertaa.
|
|
|
|
|
Soccermaster
Poissa
|
 |
Vastaus #478 : 21.08.2015 klo 19:31:58 |
|
PiPS-KuuLa 3-2 (3-2)
Mitenkäs Raisiossa?
|
|
|
|
|
Tuntematon
Poissa
|
 |
Vastaus #479 : 21.08.2015 klo 20:36:26 |
|
PiPS-KuuLa 3-2 (3-2)
Mitenkäs Raisiossa?
RaiFu 2-0 AC Sauvo (2-0)
|
|
|
|
|
BT76
Poissa
|
 |
Vastaus #480 : 21.08.2015 klo 20:42:21 |
|
Raisiossa 258 katsojaa todisti lähes eroottista tapahtumaa kun Seksijuna jatkoi puksuttamista Sauvon yli 2-0(2-0) .. Maaleista vastasi Raision Mr Lothar Antti Kokkila 2maalilla.
|
|
|
|
|
Dekkis
Poissa
Suosikkijoukkue: Pitkät, kuumat suihkut
|
 |
Vastaus #481 : 21.08.2015 klo 20:51:25 |
|
Kiitos 19.30-21.15
|
|
|
|
|
höntsät
Poissa
|
 |
Vastaus #482 : 21.08.2015 klo 20:55:18 |
|
Raunistulassa oli aika erikoinen peli... Fc Turku aloitti todella huonosti ja oli pelin alun aivan purjeessa. N.15 min kohdalla tuwelta kuitenkin ajettiin pelaaja suoralla punaisella ulos, pallo pilkulle ja siitä maali. Tämä tuntui jotenkin lamauttavan tuwen ja peli alkoi tasoittumaan. Loppua kohti Turku hieman paransi omaa peliään ja loppulukemiksi lyötiin 0-4. Mainittavaa myös että fctn maalivahti Hedborg teki seurahistoriaa pitämällä maalin puhtaana seitsemännen kerran tällä kaudella 👍
|
|
|
|
|
fcturku-82
Poissa
|
 |
Vastaus #483 : 21.08.2015 klo 21:00:05 |
|
JJ korjaa.. nyt on jj ja henkalla kummallakin 7 nollapeli kaudessa.. yks viel ja sit on yksin piirissä! 😉 Raunistulassa oli aika erikoinen peli... Fc Turku aloitti todella huonosti ja oli pelin alun aivan purjeessa. N.15 min kohdalla tuwelta kuitenkin ajettiin pelaaja suoralla punaisella ulos, pallo pilkulle ja siitä maali. Tämä tuntui jotenkin lamauttavan tuwen ja peli alkoi tasoittumaan. Loppua kohti Turku hieman paransi omaa peliään ja loppulukemiksi lyötiin 0-4. Mainittavaa myös että fctn maalivahti Hedborg teki seurahistoriaa pitämällä maalin puhtaana seitsemännen kerran tällä kaudella 👍
|
|
|
|
|
Tuntematon
Poissa
|
 |
Vastaus #484 : 21.08.2015 klo 21:07:28 |
|
Matka sauvon perämetsistä kotiin on tunnetusti pimeä ja helvetin hyinen, varsinkin kun kotiin viemisiksi harvemmmin tarttuu lämmikkeeksi sarjapisteitä. Tämän sai tällä kertaa huomata Sauvon kohtaamista, ja BT76:nkin jo mainitsemista, heittopusseista se viides perättäinen, eli Raision juniorikatras. Vieraat aloittivat pirteästi, mutta ottelu sai heti ikävää sävyä parhaimmillaankin kyseenalaisen rankkarin muodossa. Onneksi Raision Jonne ei muistanut eilisissä C-junnujen treeneissä läpikäytyjä pilkkutipsejä, ja peli jatkui 0-0 tilanteessa. Vaikka vieraat seuraavaksi lipsahtivat puolivillaisella tuurikärsyllä johtoonkin, saatiin Sauvon urheilupyhätössä todistaa melkoista sporttitrilleriä. Ensin highlightmaaleja illasta toiseen tehtaileva Lempiäinen painoi jälleen vakuuttavalla vaparilla isännät johtoon, ja vaikka raisiolaiset saivatkin puolivahingossa räävittyä kasaan 1-2 johtomaalin, oli moraalinen voittaja käytännössä jo selvillä. Kun kaiken kukkuraksi tämän Turun esikaupungin jonnet eivät muistaneet pelata matsia loppuun asti, nousi AC ensin Kalle "Seuralegenda" Himbergin maalilla tasoihin, ja lopullinen kuitti saatiin hieman lisäaikaa toisen pitkän linjan landelaisen, Tuukka Kankaanrannan ryynättyä naamallaan kuolettamansa pallon (Huom, NAAMALLA, valoja nyt jumalauta päälle siellä Raisiossakin!) vieraiden veskan taakse. Sauvo jatkaa siis tylyllä 5-0-0 recordillaan sarjan komennossa, ja kotikentän aurinkokatsomossa havaittiin jo ensimmäisiä nousukuohareita.
Ikävän sävyn sinänsä hienolle ottelulle toi vierailevien raisiolaisten mautokuskien asiaton käytös kentän laidalla. Vaikka tuomarille muistettiin säännöllisesti tiedottaa ettei hänen tarvitse kuunnella sauvolaisten protesteja, repesi samaisen jengin vaihtopenkki liitoksistaan jokaisen kaksinkamppailun, rajaheiton, ohikulkevan pikkulapsen sekä oman murrosiän kohdalla. "Kaiken kaikkiaan melko lapsellista käytöstä", paikallinen 4 lapsen äitikin totesi katsomosta. Noh, onneksi oikeus voitti ja vierasjoukkue voi jatkaa suun soittoaan kotona samalla kun koettaa kammeta itseään ylös sillasta johon heidät tänään väännettiin. Toivottavasti Raifun D-junnuissa käydään ensi viikolla läpi vähemmän läpäläpää ja enemmän tekeetekee. Halutessaan Sauvossa voi käydä opiskelemassa voittamisen kulttuuria.
Henkilökohtainen viesti sinulle El Japinho! Toivottavasti olit katsomassa peliä! Raisiosta on myös pitkä matka takaisin sinne pellon keskelle, jossa kylmä ilma ja hyttyset ovat teitä vastassa. Kylmyyttä teidän puulämmitteisiin mökkeihinne tuo karkea ero kärkijoukkueeseen, 7 pistettä. (RaiFulla peli toki vähemmän kuin Sauvolla ja ero atm. 4 pistettä, mutta otan sanat takaisin, jos kyseisestä ylimääräisestä ottelusta tulee kuonoon) Yli 250 katsojaa oli tänään todistamassa sitä hienointa. Nollat Sauvon maalisarakkeessa tarkoitti sitä, ettei harmia maalaisseudun pojista ollut tänään. Raisiossa nousee hurmio peli peliltä! Kauden alussa asetetut tavoitteet ovat hyvin lähellä (6divarin joukkueen nousu vitoseen, sekä 5divarin joukkue neloseen). MUTTA hoidetaan loput pelit niin, että ne alkukaudesta Sauvon tilaamat nousulippikset voidaan polttaa roviolla, ja tilataan vaikka sitten kultaiset versiot Raisioon. Tämän päivän buffetin tuotolla voidaan sitten rekallinen sitä kuohuvaakin ostaa, kunhan asiat jatkavat kulkuaan kuten tähänkin asti! 785 minuuttia omassa päässä puhtaana. Aikamoista!! RaiFu kiittää katsojia ja myös AC Sauvoa vierailusta. 3 pistettä tavoitteena, ne otettiin, ja tästä hyvä jatkaa. Nyt mennään päätyyn asti, ihan joka osa-alueella 
|
|
|
|
« Viimeksi muokattu: 21.08.2015 klo 21:15:14 kirjoittanut Tuntematon »
|
|
|
|
|
TOINENPUOLISKO
Poissa
Suosikkijoukkue: Åbo club de futbol, juventus
|
 |
Vastaus #485 : 21.08.2015 klo 21:09:31 |
|
Täytyy kyllä vain ihmetellä FC Turun menoa. Ainakin ÅCF vastaan joukkue oli täydellisessä pyörityksessä ja voitti kuitenkin 1-0 ottelun. Nyt en tiedä kuinka monta peliä Turku on napsinut 3 pojoa, mutta sarjataulukkoa, kun katsoo niin hyvin on vetänyt. Saa nähdä, kun pelataan revanssi millä draivilla Turku pelaa. Kuitenkin iso 👍ryhdistäytymisestä. Voisitte Heittoa ja Wolvesia myös vähän kiusata 😉
|
|
|
|
|
fcturku-82
Poissa
|
 |
Vastaus #486 : 21.08.2015 klo 21:27:27 |
|
6.s 3 pojon peli putkeen. Täytyy kyllä vain ihmetellä FC Turun menoa. Ainakin ÅCF vastaan joukkue oli täydellisessä pyörityksessä ja voitti kuitenkin 1-0 ottelun. Nyt en tiedä kuinka monta peliä Turku on napsinut 3 pojoa, mutta sarjataulukkoa, kun katsoo niin hyvin on vetänyt. Saa nähdä, kun pelataan revanssi millä draivilla Turku pelaa. Kuitenkin iso 👍ryhdistäytymisestä. Voisitte Heittoa ja Wolvesia myös vähän kiusata 😉
|
|
|
|
|
fetaoliivi
Poissa
|
 |
Vastaus #487 : 21.08.2015 klo 23:03:22 |
|
Matka sauvon perämetsistä kotiin on tunnetusti pimeä ja helvetin hyinen, varsinkin kun kotiin viemisiksi harvemmmin tarttuu lämmikkeeksi sarjapisteitä. Tämän sai tällä kertaa huomata Sauvon kohtaamista, ja BT76:nkin jo mainitsemista, heittopusseista se viides perättäinen, eli Raision juniorikatras. Vieraat aloittivat pirteästi, mutta ottelu sai heti ikävää sävyä parhaimmillaankin kyseenalaisen rankkarin muodossa. Onneksi Raision Jonne ei muistanut eilisissä C-junnujen treeneissä läpikäytyjä pilkkutipsejä, ja peli jatkui 0-0 tilanteessa. Vaikka vieraat seuraavaksi lipsahtivat puolivillaisella tuurikärsyllä johtoonkin, saatiin Sauvon urheilupyhätössä todistaa melkoista sporttitrilleriä. Ensin highlightmaaleja illasta toiseen tehtaileva Lempiäinen painoi jälleen vakuuttavalla vaparilla isännät johtoon, ja vaikka raisiolaiset saivatkin puolivahingossa räävittyä kasaan 1-2 johtomaalin, oli moraalinen voittaja käytännössä jo selvillä. Kun kaiken kukkuraksi tämän Turun esikaupungin jonnet eivät muistaneet pelata matsia loppuun asti, nousi AC ensin Kalle "Seuralegenda" Himbergin maalilla tasoihin, ja lopullinen kuitti saatiin hieman lisäaikaa toisen pitkän linjan landelaisen, Tuukka Kankaanrannan ryynättyä naamallaan kuolettamansa pallon (Huom, NAAMALLA, valoja nyt jumalauta päälle siellä Raisiossakin!) vieraiden veskan taakse. Sauvo jatkaa siis tylyllä 5-0-0 recordillaan sarjan komennossa, ja kotikentän aurinkokatsomossa havaittiin jo ensimmäisiä nousukuohareita.
Ikävän sävyn sinänsä hienolle ottelulle toi vierailevien raisiolaisten mautokuskien asiaton käytös kentän laidalla. Vaikka tuomarille muistettiin säännöllisesti tiedottaa ettei hänen tarvitse kuunnella sauvolaisten protesteja, repesi samaisen jengin vaihtopenkki liitoksistaan jokaisen kaksinkamppailun, rajaheiton, ohikulkevan pikkulapsen sekä oman murrosiän kohdalla. "Kaiken kaikkiaan melko lapsellista käytöstä", paikallinen 4 lapsen äitikin totesi katsomosta. Noh, onneksi oikeus voitti ja vierasjoukkue voi jatkaa suun soittoaan kotona samalla kun koettaa kammeta itseään ylös sillasta johon heidät tänään väännettiin. Toivottavasti Raifun D-junnuissa käydään ensi viikolla läpi vähemmän läpäläpää ja enemmän tekeetekee. Halutessaan Sauvossa voi käydä opiskelemassa voittamisen kulttuuria.
Onneksi moottoritie on suht nopia ja suht suora. Voittamisen kulttuurista sen verran, että tervetuloa raisioon oppimaan. RaiFu päästänyt 800 minuuttiin yhtään maalia. Pelkästään sen takia kannattaa matkustaa 200 kilometriä Suomen pääkaupunkiin, Raisioon. Nyt vittu oikeesti. Olen puhunut, muutama sinebrychoffi (7,0%) tippunu.
|
|
|
|
|
Dekkis
Poissa
Suosikkijoukkue: Pitkät, kuumat suihkut
|
 |
Vastaus #488 : 21.08.2015 klo 23:40:04 |
|
muutama sinebrychoffi (7,0%) tippunu.
Paskapuhetta, mutta uskon.
|
|
|
|
|
JeJe
Poissa
Suosikkijoukkue: AC Milan/Italy/Lops/R.I.P RTP/TPS
|
 |
Vastaus #489 : 22.08.2015 klo 10:19:00 |
|
Onneksi moottoritie on suht nopia ja suht suora. Voittamisen kulttuurista sen verran, että tervetuloa raisioon oppimaan. RaiFu päästänyt 800 minuuttiin yhtään maalia. Pelkästään sen takia kannattaa matkustaa 200 kilometriä Suomen pääkaupunkiin, Raisioon. Nyt vittu oikeesti. Olen puhunut, muutama sinebrychoffi (7,0%) tippunu.
oliko touhu samanlaista ku youtube videossa teiniuhoomista eivoikatsoavakavallanaamalla
|
|
|
|
|
JeJe
Poissa
Suosikkijoukkue: AC Milan/Italy/Lops/R.I.P RTP/TPS
|
 |
Vastaus #490 : 22.08.2015 klo 10:20:56 |
|
RaiFu 2-0 AC Sauvo (2-0)
hyvä hyvä Resolanen fudiskin ponkaisee sinne minne se kuuluu.päät kylmänä vaan ja kovaa duunia!
|
|
|
|
|
DankoJones
Poissa
Suosikkijoukkue: SC Wolves
|
 |
Vastaus #491 : 22.08.2015 klo 19:57:52 |
|
Katsojien kesken arvotaan ylimääräinen XXL:n ämpäri.
Raisiossa 258 katsojaa
Ei voi olla sattumaa. Ämpäri, tuo maailman kahdeksas ihme.
|
|
|
|
|
Tumu-Humu
Poissa
Suosikkijoukkue: ÅCF
|
 |
Vastaus #492 : 22.08.2015 klo 20:00:57 |
|
Suomen pääkaupunkiin, Raisioon. Nyt vittu oikeesti.
Nyt vittu oikeesti niitä jäitä hattuun siellä haisevan risteyksen mailla
|
|
|
|
|
Dekkis
Poissa
Suosikkijoukkue: Pitkät, kuumat suihkut
|
 |
Vastaus #493 : 22.08.2015 klo 20:19:16 |
|
Nyt vittu oikeesti niitä jäitä hattuun siellä haisevan risteyksen mailla Ei voi syyllistää poikaa. Ensikänneille aina varovainen 
|
|
|
|
|
JeJe
Poissa
Suosikkijoukkue: AC Milan/Italy/Lops/R.I.P RTP/TPS
|
 |
Vastaus #494 : 23.08.2015 klo 01:07:34 |
|
Nyt vittu oikeesti niitä jäitä hattuun siellä haisevan risteyksen mailla noh noh,poika humalassa ollu ku äiti antoi luvan täyttäkää te siel ooceeähvän puolella vaan ne kuuluisat ennakkohypetykset  P.s laitan korkin kiinni (myös ekaa kertaa)
|
|
|
|
|
Tuntematon
Poissa
|
 |
Vastaus #495 : 23.08.2015 klo 21:27:41 |
|
RaiFun 15-0 voitto kevätkierroksella TuTosta pistetty nyt paremmaksi.
AFC Campuskin pääsi oikein kunnolla maalien makuun. Joukkue tehtaili kotonaan 16 maalia Tovereiden verkkoon.
Campus 16-0 TuTo
Huhhu! Noh TuTolla nyt 87 päästettyä maalia. Tuollaisilla päästettyjen maalien määrillä kyllä vaikeaa otteluja voittaa.
Ei TuTolla muutenkaan kovin ruusuiselta tuo tilanne näytä.
|
|
|
|
|
tilastotiedemies
Poissa
|
 |
Vastaus #496 : 24.08.2015 klo 09:45:49 |
|
Uusi viikko, täydet kierrokset kummassakin lohkossa.
Ykköslohkossa Wilpas - ÅCF -ottelussa selvitellään kärkisijoja ja voittaja saattaisi vielä kamppailla nousupaikastakin.
Kakkoslohkossa Sauvo - PiPS voi jo ratkaista nousukamppailun. PiPS voisi voitolla pitää pientä toivoa yllä, mutta muuten kummallakaan ei oikein ole mahdollisuuksia ottaa RaiFua kiinni.
|
|
|
|
|
Tähtikaartin Amiraali
Poissa
|
 |
Vastaus #497 : 24.08.2015 klo 10:17:10 |
|
Ykköslohkossa kyllä vielä kaikki auki. Sen verran vaikeita pelejä on jäljellä kaikilla kärkijoukkueilla.
|
|
|
|
|
Pargasbo
Poissa
|
 |
Vastaus #498 : 24.08.2015 klo 14:57:35 |
|
Ykköslohkossa kuitenkin heitolla ainoastaan tilanne, että kaikki omissa käsissä. Muut vain odottelevat heiton mahdollista pummia 
|
|
|
|
|
Tähtikaartin Amiraali
Poissa
|
 |
Vastaus #499 : 24.08.2015 klo 15:32:09 |
|
Ykköslohkossa kuitenkin heitolla ainoastaan tilanne, että kaikki omissa käsissä. Muut vain odottelevat heiton mahdollista pummia  Toki mutta on Heittokin nyt ottanut syksyllä kaksi kertaa rumasti turpaan ja nihkeän voiton CELT`sistä.. Tämän vuoden sarja on kyllä niin tasainen että mitä vaan voi tapahtua.. ja sille ehdottomasti  Susilla on kyllä vaikeita pelejä vieraissa kun edessä reissu Kemiöön, Saloon, raisioon ja tällä kaudella yllättävän paljon ongelmia tuottaneelle tekonurmelle Turkuun Magen vieraaksi.. Ja otteluohjelmaa katsoessa onhan Heitto edelleen tuon kevätkauden lennon ansiosta selvä suosikki Neloseen.. Mut ei ne ikinä kuitenkaan nouse 
|
|
|
|
|
|
|
|