Teuber
Poissa
Suosikkijoukkue: HJK
|
 |
Vastaus #125 : 17.02.2015 klo 18:55:46 |
|
FT 2-2. Lisäaikaa pelattiin lopulta yli seitsemän minuuttia.
|
|
|
|
|
Sinettäj kaakkoissyvänne
Poissa
Suosikkijoukkue: Durden klo 01.15.45
|
 |
Vastaus #126 : 17.02.2015 klo 18:56:12 |
|
Alex Ferguson -maisen lisäajan jälkeen matsi päättyy, lopputulos 2-2. Jaa, sanottiinkin jo.
|
|
|
|
|
Muhammet Yavuz
Poissa
|
 |
Vastaus #127 : 17.02.2015 klo 18:56:26 |
|
Koskahan tuo Malinen oppii ettei ole kovin järkevää prässätä jalkoja alta jo ekan puolen tunnin aikana.
|
|
|
|
|
Woland
Poissa
|
 |
Vastaus #128 : 17.02.2015 klo 18:56:34 |
|
Tulihan sieltä parit TOMMI!!!!!:t kun Haanpäällä ei ollut hajuakaan että kentällä on peli käynnissä.
|
|
|
|
|
Millionthnck
Poissa
Suosikkijoukkue: Klubi
|
 |
Vastaus #129 : 17.02.2015 klo 19:00:49 |
|
Hyvä, että Jallow ilmeisesti jatkaa testissä vielä KTP:tä vastaan. Olihan tossa vähän säheltämistä, mutta toisaalta jotain ihan hyviäkin juttua. Tilastojen mukaan viimeisestä tosipelistä kuitenkin yli 2 vuotta aikaa.
|
|
|
|
|
Patajätkä
Poissa
Suosikkijoukkue: RoPS, ManU
|
 |
Vastaus #130 : 17.02.2015 klo 19:05:11 |
|
Koskahan tuo Malinen oppii ettei ole kovin järkevää prässätä jalkoja alta jo ekan puolen tunnin aikana.
Tuoreenahan sitä prässi pitää ehdottomasti tehdä. Osittain näiden ansiosta saatiin kulmia, joista pari häkkiä.
|
|
|
|
|
kamaveli
Poissa
|
 |
Vastaus #131 : 17.02.2015 klo 19:06:22 |
|
Kauheaa paskaahan tämä peli oli taas. Lopputulos ei vituta, sillä olihan tämä kenttätapahtumiin nähden aivan epäreilu ratkaisu. Toivottavasti huomenna ei tarvitse Lapin Kansasta lukea Malisen kommentteja huonosta tuurista ja hyvästä pelistä. Nyt saatiin alkuun kaksi maalia ilmaiseksi, kun Klubin viivahiiri imuroi ja omassa päässä säilyttiin tuurilla useammalta takaiskulta. Pitäisiköhän jonkun kertoa Maliselle, että ei kannata juoksuttaa joukkuetta puhki ensimmäisen puolen tunnin aikana tai tehdä näitä kuningasideavaihtoja(Hradecky  Roiha, ?  Haanpää), ellei tarkoituksena ole hävitä tahallaan.
|
|
|
|
|
Muhammet Yavuz
Poissa
|
 |
Vastaus #132 : 17.02.2015 klo 19:07:24 |
|
Tuoreenahan sitä prässi pitää ehdottomasti tehdä. Osittain näiden ansiosta saatiin kulmia, joista pari häkkiä.
Ei noin kova prässi ole järkevää edes tuoreilla ukoilla.
|
|
|
|
|
|
|
Untermars
Poissa
Suosikkijoukkue: HJK
|
 |
Vastaus #134 : 17.02.2015 klo 19:08:22 |
|
En antaisi kyllä näillä näytöillä Jallowille jatkoa. On tainnut nopeus mennä loukkaantumisten myötä. Aika nopeasti tämä peli tuli testikaverille - taas. Ei tainnut yhtään treeniä olla alla.
Toki pari paikkaa ja loistava syöttö Efulle, josta olisi voinut rankaista.
Schüller, Zeneli, Mousse, Baah siitä parhaammasta päästä. Lehtinen ja Peiponen pärjäsivät kohtuullisen hyvin, mutta eihän RoPS:lla ollut laitureille käyttöä lainkaan. Jolloin myös laidalla pelaavat pääsivät normaalia helpommalla.
Heikkilältä muutama hyvä hyökkäyspään pääpeli. Atom väänsi hyvin mutta ei tainnut saada sen kummempaa aikaan tässä pelissä.
Klinga taisi loukkaantua, muttei juurikaan mitään ehtinyt näyttää ennen sitä.
RoPS kyllä näytti että jalkapalloa voidaan pelata monella lailla - jopa näin. Taisi olla yksi rakenneltu hyökkäys koko ottelussa.
No tämä on maalinteko peli, ja niitä kumpikin teki kaksi.
|
|
|
|
|
Millionthnck
Poissa
Suosikkijoukkue: Klubi
|
 |
Vastaus #135 : 17.02.2015 klo 19:11:50 |
|
Lehtiseltä muuten aivan järkyttävä tasonparannus puolustamisen suhteen verrattuna edelliseen RoPS-peliin. Oli siinä pelissä pahasti viennissä, toki antoi hyvän syötön maaliin.
|
|
|
|
« Viimeksi muokattu: 17.02.2015 klo 19:33:21 kirjoittanut Millionthnck »
|
|
|
|
|
-Brasiu-
Poissa
Suosikkijoukkue: PäätyTV
|
 |
Vastaus #136 : 17.02.2015 klo 19:12:07 |
|
Zeneli on veikkausliigan paras erikoistilanteiden antaja
|
|
|
|
|
Mazaa
Poissa
|
 |
Vastaus #137 : 17.02.2015 klo 19:29:41 |
|
Lehtiseltä muuten aivan järkyttävän tasonparannus puolustamisen suhteen verrattuna edelliseen RoPS-peliin. Oli siinä pelissä pahasti viennissä, toki antoi hyvän syötön maaliin.
Ei sinällään suuri yllätys, että lahjakas ja kokematon pelaaja tekee suuren parannuksen saatuaan alle yhden tosipelin.
|
|
|
|
|
malminmanne
Poissa
Suosikkijoukkue: MPS, HJK, Maajoukkueet
|
 |
Vastaus #138 : 17.02.2015 klo 19:31:04 |
|
Nää RoPSilaiset ei kyllä osaa paljon muuta kuin filmata.
Osaa ne myös skulaa tota vitun kusipääpalloa, eli muunnosta lappeenrantalaisten kusipääkiekosta. Onkohan Malinen käyny valmennuskurssinsa Vierumäellä jääkendoliiton tiloissa???
|
|
|
|
|
Untermars
Poissa
Suosikkijoukkue: HJK
|
 |
Vastaus #139 : 17.02.2015 klo 19:43:29 |
|
Ihan vain sivuhuomiona pelipallona taisi olla - Adidas.
|
|
|
|
|
copa de kybä
Poissa
|
 |
Vastaus #140 : 17.02.2015 klo 19:57:36 |
|
Sellainen matsi. Taisi jokainen saada mitä halusi. HJK:lle ihan kiva nousu tasoihin, Maliselle tärkeä vieraspiste, junnuille ja testimiehille peliaikaa ja yleisölle viihdykettä. Olihan Klubi pelillisesti ihan eri tasolla kuin vierailijat ja hyvä niin, vaikka viimeistelyssä parantamisen varaa onkin. Lienee myös viimeistään nyt selvää, että Sauramaalla ei ekaa euromatsia tulla menemään. Atomi oli tosiaan aika vaisu. Pari ihan hyvää hyökkäyksen käynnistystä nopeasti ja yksi ohjaus takavasaralla niukasti ohi (taisi tosin olla myös paitsio), mutta muuten oli menetyksellään syyllinen Ropsin ainoaan tekopaikkaan pl. kulmat. Sen Sauramaa torjui, mutta ilmeisesti samalla loukkasi takareittään ja joutui vaihtoon tovin päästä. Japanilaisen korvannut Klinga oli myös hyvin näkymätön ja ilmeisesti loukkaantui myös. Schüller puolestaan oli kentän paras etenkin ekalla jaksolla. Toka jakso meni Ropsin pelureiden makoillessa hyvin rikkonaiseksi, mutta Moussi erottui edukseen. Zeneli oli erikoistilanteissa hyvä ja testikärki väläytteli. Kannattanee testata vielä KTP:ta vastaan jos pääsisi paremmin samalle aaltopituudelle muun jengin kanssa ja osuisi myös maaliin. Ja joo Iltalehden raportti: http://www.iltasanomat.fi/jalkapallo/art-1424153969704.htmlKarrikoiden voi sanoa, että me voitimme kulmat 2–0 ja HJK vei vaparit 2–0, RoPSin valmentaja Juha Malinen sanoi. Yleisöä huudoillaan viihdyttänyt Malinen antaa selvästi oikean kuvan matsista kommentillaan 
|
|
|
|
|
Lama-Larsson
Poissa
Suosikkijoukkue: 1907
|
 |
Vastaus #141 : 17.02.2015 klo 20:02:03 |
|
|
|
|
|
|
munrakasklubi
Poissa
|
 |
Vastaus #142 : 17.02.2015 klo 20:25:05 |
|
 "MALINEN PIDÄ VITTU TURPAS KIINNI" hajotti ja pahasti  niin väsyny duunin jälkeen et kyseinen heitto sai nauramaan ja lujaa. Tosi jees pihapeli meininki ku kaikki huudot kuulu niin dumarille pelaajille ku valmentajillekki.
|
|
|
|
|
Viltsu
Poissa
|
 |
Vastaus #143 : 17.02.2015 klo 20:36:04 |
|
Hyvää RoPSin pelissä oli tasapeli, ei muuta. Tuloksen takaa ei pelillisesti hyviä asioita paljoa löydy. Olisin huolestunut, jos liiga alkaisi parin viikon päästä. Onneksi tässä on aikaa vielä viilata peliä paremmaksi.
RoPS pelasi tänään normaalisti neljän puolustuslinjalla. Heidän edessä katkoivat Hradecky ja Lahdenmäki. Okkonen pelasi normaalia ylempänä ja sehän ei Okkosen paikka ole. Ei voi olla jatkossakaan, siksi heikko Okkonen tänään oli.
RoPS saa kiittää pisteestä Klubin nuorta maalivahtia, Sauremaata. Nuorukainen lahjoitti kaksi selvää maalia ja tulipa hänelle muutama muukin hasardi. Mitä pidemmälle peli eteni, sitä selvemmin Klubi otti ohjia käsiin. Vieraiden onneksi Klubin maalinteko oli hivenen ruosteessa. Toisella jaksolla oli vain ajan kysymys, koska Klubi tulee tasoihin. Etenkin, kun RoPS sähläsi omat pari vastahyökkäystään.
|
|
|
|
|
skundi
Poissa
Suosikkijoukkue: HJK
|
 |
Vastaus #144 : 17.02.2015 klo 20:52:15 |
|
Juurikin näin 
|
|
|
|
|
|
|
superDISA
Poissa
|
 |
Vastaus #146 : 17.02.2015 klo 21:31:08 |
|
Testikärki liian hidas, luultavasti polvivaivojen takia tosin, eikä osaa suojata ja pitää palloa, ei ainakaan Euro-peleissä sopisi mitenkään Klubin pelitapaan. Ei jatkoon.
Atomi oli tänään aika paska paria hyvää kosketusta lukuunottamatta. Muussi paransi selvästi toiselle puoliajalla.
Klubin parhaat vähemmän yllättäen Schuller, Zeneli ja Baah.
|
|
|
|
|
Metusalem
Poissa
Suosikkijoukkue: TOKKA
|
 |
Vastaus #147 : 17.02.2015 klo 21:52:37 |
|
"MALINEN PIDÄ VITTU TURPAS KIINNI" hajotti ja pahasti  niin väsyny duunin jälkeen et kyseinen heitto sai nauramaan ja lujaa. Tosi jees pihapeli meininki ku kaikki huudot kuulu niin dumarille pelaajille ku valmentajillekki. [/quote] Vittu mikä urpo , toi huutaja!
|
|
|
|
|
Tooppari
Poissa
|
 |
Vastaus #148 : 17.02.2015 klo 22:17:05 |
|
Zenelille myönnetyt puhtaat paperit hieman ihmetyttää. Toki maali oli upea, ja tärkeään paikaankin vielä, mutta paljon meni kulmat pitkin poikin boxia (eniten ekaan mieheen) ja kovin usein tuntui syötön viipyvän turhan kauan.
Schuller loisti, Baah loisti. Molemmat tulevat olemaan varsinkin europeleissä klubin tärkeimmät yksittäiset pelaajat.
Tanakalta hieman vaisuhko peli, mutta ajoittain osoitti silti kivenkovan pelimiehen merkkejä, ja tulee olemaan todellinen ammatt.....
Moussi kankean oloinen jalalla ja Ropsin prässi laittoi vaikeuksiin. Toisella puoliajalla kun tilaa oli enemmän, pääsi paremmin palloille ja aivan lopussa villitsi yleisöäkin muutamilla kaksinkamppailuilla.
Lehtinen oli hyvä.
Se klubin eka veska ei ollut.
Siinäpä tärkeimmät
|
|
|
|
|
liigamaali
Poissa
Suosikkijoukkue: Many
|
 |
Vastaus #149 : 17.02.2015 klo 22:30:14 |
|
Zenelille myönnetyt puhtaat paperit hieman ihmetyttää. Toki maali oli upea, ja tärkeään paikaankin vielä, mutta paljon meni kulmat pitkin poikin boxia (eniten ekaan mieheen) ja kovin usein tuntui syötön viipyvän turhan kauan. Schuller loisti, Baah loisti.
Samaa mieltä. Zeneli ei koko peliä ajatellen ollut mitenkään erikoinen. Tuo loppuminuttien vapari olisi mennyt sisään monelta muultakin, Schüller, Alho, pari mainiteksani.
|
|
|
|
|
|
|
|